Tu niektorí ľudia nemajú problém obhájiť si jazdu na červenú ako cyklisti. Nejaký trávnik, na ktorom nemajú ako cyklisti čo robiť, ich nerozhádže.
26.09.2022 - 09:06:42
05
RunesSVK
Tak to ti gratulujem, ze vidis v mieste osadenia tej tabule nejaku logiku. V intravilane obce nema co byt volny vybeh psov bez oplotenia a kedze uz nove vybehy oplotene su, tu ide zrejme o relikt z minulosti, bez logicky stanovenych hranic oplotenim.
Mozes poziadat samospravu o zjednanie napravy :-)
26.09.2022 - 09:11:27
03
Asi tak, aj v petrzalke su oplotene volne vybehy. Mysliet si ze mozes pustit psa na volno co nahana cyklistov len par metrov od cyklochodnika s tym ze ved je tam tabula 😄
A stale tvrdim ze ten vybeh neplati na tej vyjazdenej cesticke.
26.09.2022 - 09:17:36
00
RunesSVK podumaj nad hodenou rukavicou, ak bude naprava zjednana osadenim spomalovacieho zariadenia [ rozumej sikana, zvycajne retarder ], zacnu jazdit po cyklotrase ;-]
26.09.2022 - 09:18:38
00
A potom budete pindat, že vám zahradili cestičku 😁
Nie je to náhodou len o ohľaduplnosti? Nie je to ani značená cyklotrasa a koniec koncov ani nie je jasné, či tam ešte ten výbeh siaha alebo nie. Takže možno ani jedna strana nemá pravdu.
26.09.2022 - 09:22:10
00
Jano1987 napísal:
Tu niektorí ľudia nemajú problém obhájiť si jazdu na červenú ako cyklisti. Nejaký trávnik, na ktorom nemajú ako cyklisti čo robiť, ich nerozhádže.


Preco by som na tom travniku ako cyklista nemal co robit? Tak to si teda pis, ze tam mam co robit. Jedine co ma zastavi, bude oplotenie. Ale to tam nepostavia, a vies preco? Pretoze je to verejny priestor pristupny pre vsetkych.
26.09.2022 - 09:32:16
02
RunesSVK napísal:
informaciu co z a priestor to je mas a bud to budes respektovat alebo budes len dalsi ignorant na 2 kolesach

Arogantne spravanie (nielen) cyklistov je jeden problem.
Druhy je, ze v preplnenej Bratislave bude celkom problem si narokovat nejake uzemie len pre svoju komunitu, pokial to nie je oficialne a legislativne doriesene. Roky nevyuzite uzemie, kde dali priestor psickarom, lebo tam nikto nechodil (a riesenie ich stalo len vyrobu par tabul) sa zmenilo - zacalo pouzivat na povodny zamer a stalo sa frekventovanym. Otazka je, co so psickarmi. Sam pises, ze v danej chvili to ani kompetentni nechcu riesit, lebo stav oblasti este nie je konecny. Tak ale aspon nejake cedule s upozornenim (kludne aj zakazom ak je to oficialne) priamo k tomu chodnicku by mohli dat.
26.09.2022 - 09:33:09
02
iron.hide 8/2009 Z.z. § 55 Osobitné ustanovenia o cyklistoch
(1) Na bicykli sa jazdí predovšetkým po cestičke pre cyklistov. Po cestičke pre cyklistov sa jazdí vpravo. Kde cestička pre cyklistov nie je alebo nie je zjazdná, jazdí sa pri pravom okraji vozovky. Ak sa tým neohrozujú ani neobmedzujú chodci, smie sa jazdiť po pravej krajnici vozovky.

Zákon jasne definoval, kade môže cyklista jazdiť.
26.09.2022 - 09:45:32
01
Najjasnejsie je to slovo predovsetkym :)
26.09.2022 - 09:52:23
03
ivast napísal:
Nechcu pocut ze nie su v pohode, ze priestor musia zdielat aj so zvyskom populacie

:D komedia a preto obhajujes nelegalne traily :D
26.09.2022 - 10:01:34
00
Juj bodaj by to oplotili, uz len kvoli tym nafukanym reakciam co ste tu predviedli. Ja som saso na bicykli, kto je vac. Hanba
26.09.2022 - 10:14:46
04
Stax ty vobec necitas s porozumenim ;-] len som ti vysvetloval preco ta ohejtovali, traily som vobec nekomentoval. Jo a keby to aj nahodou bola pravda, co teda jasne nie je, tak tu skusas dezolatsky acohentizmus ...


Naposledy upravil ivast dňa 26.09.2022 - 10:17:34, celkovo upravené 1 krát.

26.09.2022 - 10:16:28
00
koxo toto asi fakt nema zmysel a uz chapem kde ta agresivita a arogancia prameni. Ja som zakon podla mna to nema zmysel je mi jedno ze to tak obec oznacila..... fakt?
Asi taka logika ako keby zacnem organizovat spolocne vencenie na cyklochodnikoch a ked dakto bude frflat odvolam sa na toto vlakno ze les je verejny priestor a predsa to znacenie C je tu uplne irelevantne podla mna to tu dakto dal v minulosti a uz to vobec nezodpoveda aktualnej situacii a hlavne ked chodim po oficialnej znacke je tam vela ludi a je to aj dalej.
Je to oznacene ako vybeh je, stara sa o to mesto ako o vybeh, stara cize ziaden prezitok ale oficialne vencovisko preto tam pribudli hustejsie kose a sacky na exkrementy ale to je asi nad chapanie.

Kazdopadne nechce sa mi tu dakoho s pocitom poloboha presviedcat ze kona zle na to musi prist sam ale nie kazdy jedinec je toho schopny. Kto to nepochopil a stale si ide svoje gratulujem si ten kto robi to super meno cyklistom. Dalej sa hraj na sherifa povazuj akekolvek znacenie za prezitok lebo ty si zakon tebe nebude prikazovat ziadna tabula ziadne svetlo ziadna logika ci ohladuplnost alebo respekt ty si proste biker ? kto je viac
26.09.2022 - 10:17:06
06
ivast napísal:
Stax ty vobec necitas s porozumenim ;-] len som ti vysvetloval preco ta ohejtovali, traily som vobec nekomentoval. Jo a keby to aj nahodou bola pravda, co teda jasne nie je, tak tu skusas dezolatsky acohentizmus ...

to nie je acohentizmus - to je ze si kadis do ust. rozdielne veci...
26.09.2022 - 10:20:39
00
jasny dezolat bez argumentov, toto sa zasa vola ad-hominem utok ;-] radsej uz nic nepis LOL
26.09.2022 - 10:24:44
00
keyboard_arrow_up