všade sa operuje, že dýchol, ale ktovie či nemal aj nejaké drogy.. lebo to chovanie a jazda by napovedali, že by tam mohlo byť aj viac ako "iba" 1,5 promile
03.10.2022 - 11:27:44
00
fokel: asi tak to bude, bus mal v ceste, tak to poslal medzi stlpy, kde casto ludia stoja (je to mimo zastavku) , ten musel ist strasne rychlo, ked este aj skoncil hentam hore

JoNesbo: skor casto pije, agresivne chovanie u takych ludi je bezne
03.10.2022 - 11:29:55
00
fokel napísal:
stacilo by


stacilo by keby nepil resp. si domov zavolal taxik.
03.10.2022 - 11:33:03
16
lto napísal:
JoNesbo: skor casto pije, agresivne chovanie u takych ludi je bezne


tak to je všetko individuálne, ale drogy by som úplne nevylučil v dnešnej dobe... ono nemal vek, že keď si vypiješ nutne sa potrebuješ hrať na šumachera.. ani tam nemal čajočku, že by sa potreboval predvádzať
03.10.2022 - 11:38:11
00
lto napísal:
Trestami nic nezmenis /hlavne nie veci co sa deju pod vplyvom alkoholu/, staci pozriet do Ciny, do historie inych narodov, atd. Tresty byvali niekde velmi brutalne. Najdi si napr. taviu ciapku.


trestami nič nezmeníš? a to ti kto povedal?Slováci sú genetickí ožrani tu nič iné ako tvrdá represia nepomôže.
si pozri aké tresty sú za jazdu pod vplyvom.samé podmienky.
03.10.2022 - 11:41:50
02
Zavedenie bodoveho systemu to urychli
https://www.aktuality.sk/clanok/bhEz3nl/sef-dopravnej-policie-chce-body-za-dopravne-priestupky-ako-v-cesku/
03.10.2022 - 11:45:56
00
lto napísal:
Najdi si napr. taviu ciapku.

Čingiz Ajtmatov - Deň dlhší ako ľudský vek 😉
03.10.2022 - 11:51:11
00
bodovy system je ok pre tych co jazdia pravidelne rychlo, ale najhorsi je alkohol za volantom, kto nafuka automaticky zobrat vodicak, nidky viac uz ho nedostane, hotovo dojazdil si....a to hovorim ako ten co to ma v rodine, mojmu fotrovi aj bratovi zobrali vodicak za alkohol, vdakabohu ani jeden z nich nema tendenciu si ho obnovovat, ta moznost by tu nemala ani existovat.
03.10.2022 - 11:53:43
08
triki: aky trest tomuto soferovi vrati zivoty 4 nevinnych obeti ? Aky trest zabezpeci, aby sa nieco taketo zopakovalo ? Ved alkohol/drogy odburavaju vsetky zabrany. Vodicsky preukaz nie je potrebny, aby si toto sposobil, na to potrebujes bezin/naftu :) Este raz, ziadna hrozba trestu tomuto nezabrani. Naozaj si nastuduj historiu, aby si chapal. V Cine je za korupciu casto trest smrti. Myslis, ze to ludi odradi ? ;)
03.10.2022 - 11:55:04
00
stačí brať auto ako zbraň a podľa toho trestať.Čiže 4x zabitie pod vplyvom drog.teraz mu hrozí max.7-12 rokov za usmrtenie z nedbanlivosti.

podla tvojho typického alibizmu by sme netrestali za nič.Nemáš deti nemáš strach a ani zodpovednosť.
03.10.2022 - 11:55:41
01
triki napísal:
stačí brať auto ako zbraň a podľa toho trestať.Čiže 4x zabitie pod vplyvom drog.teraz mu hrozí max.7-12 rokov za usmrtenie z nedbanlivosti.
a za dobre spravanie je po 4r vonku :tmi: tie tresty su strasne nizke
03.10.2022 - 11:58:28
00
to skôr tá vec o ktorej sa hovorilo, že by si musel fúkať v aute pred jazdou a keď nafúkaš, nenaštartuješ, i ked v praxi si to neviem predstaviť... na bežný život dosť otravné... v česku majú práve dosť veľa recidívy, že stále šoférujú tí čo už nemajú papiere a dosť často ich potom naháňa polícia a v konečnom dosledku vytvárajú zbytočné riziko ostatným účastníkom cestnej premávky.. a keď ich chytia, tak ich znova pustia a taký človek znova jazdí
03.10.2022 - 11:59:27
00
a spolu s vodicakom odoberat automaticky aj auto
03.10.2022 - 11:59:41
01
bombtrack: ale,ale. Vies o tom, ze ak nafukas, nemusi to byt z alkoholu ? Ked uz, tak jedine odber krvi. A to sa dnes aj deje. A tresty su celkom dost prisne. Lenze povacsine neplatia pre tych "hore" a pre tych, co maju na pravnikov. Procesne chyby sa daju najst vzdy, ze ano.

triki: moj alibizmus ? Takze nevidis kde je problem ? Ok, viac ti k tomu nemam co napisat, nevidis si ani na nos :) Moja chyba, ze som vobec pisal.

JoNesbo: ved ale ten system, ktory brani nastartovaniu obabre aj male dieta :)

Zase tu nezacnice "riesit spolocnost a zakony" ako to verejnost robi po akejkolvek tragedii. Volate po represiach a sami na seba si pletiete bic. Doplatite na to sami, ale ti, ktorych sa to tyka najviac, vyviaznu bez trestu aj potom. Prikladov sa da najst dost.
03.10.2022 - 12:00:19
01
tak ja neviem nad 0,3 hodnotu alebo podobne, ja proste alkohol nemam rad vzhladom na rodinne vztahy a za volantom duplom.
03.10.2022 - 12:03:26
01
keyboard_arrow_up