Ked to tu citam, tak si vravim ze ake mam velke stastie, ja totiz v noci v lese v podstate nikoho nestretam
19.10.2022 - 08:25:59
01
Len same svine :-P
19.10.2022 - 08:27:21
02
ja som mal včera šťastie, stretol som slušákov a nie svine. Čo ma trochu prekvapilo, že na kožiarke alebo potom na tom cčku na kamzík som stretol asi 6-7 ľudí a len s jedným sme sa vedeli normálne vyhnúť, ostatní museli zastať a smrť v očiach pritom tie cestičky sú dosť široké a ja pri každom obchádzaní šiel na lístie mimo chodníčka, a naivne som si myslel, že nemusíme ani jeden ani spomaliť
19.10.2022 - 08:43:20
10
To boli mimozemšťalia :)
19.10.2022 - 08:48:43
00
Je to svojim spôsobom výhoda, že niektorí cyklisti, ktorí robia vytrvalo hanbu sa tu sami (hrdo) prihlásia/nahlásia :)
19.10.2022 - 09:02:14
01
jj, toto zazivam posledny rok pravidelne. Uhnut ni krok...a ja v skarbe, aby sme sa zmestili. Pribudlo vela novych bicyklistov v lese a tak to potom aj vyzera. Ale vsak casom sa vyjazdia.
19.10.2022 - 09:05:06
01
Náhodou, táto diskusia má svoju pridanú hodnotu: tí dvaja sa pohádali. Ešte keby sme ich nejako presvedčili, aby sa išli hádať do svojej vlastnej témy...
19.10.2022 - 09:17:27
00
lapaloma napísal:
ja som mal včera šťastie, stretol som slušákov a nie svine. Čo ma trochu prekvapilo, že na kožiarke alebo potom na tom cčku na kamzík som stretol asi 6-7 ľudí a len s jedným sme sa vedeli normálne vyhnúť, ostatní museli zastať a smrť v očiach pritom tie cestičky sú dosť široké a ja pri každom obchádzaní šiel na lístie mimo chodníčka, a naivne som si myslel, že nemusíme ani jeden ani spomaliť


Nikdy nevies, ci ten co ide oproti ma najazdene, ako si veri atd.... radsej zastat a nechat prejst ako sposobit niekomu pad, nikdy nevies ako kto zazmatkuje.
A ano stalo sa modou preletiet, nespomalit alebo nezastavit, takych pretekarov stretavam stale viac, tych, co sa uhnu na kraj a spomalia je stale menej.
19.10.2022 - 10:36:17
01
no ja som šiel hore kopcom včera, takže som veľmi spomaľovať nemal kam :) len proste som sa uhol aby nemuseli spomaliť ani oni a oni namiesto toho zastali a vyzerali vyplašene. To je to čo ma prekvapuje. To, že väčšinou nepoďakujú ani nijako inak nedajú najavo, že stretli človeka ... to ma neprekvapuje
19.10.2022 - 10:41:39
01
To vyzera, ze maju velmi zle skusenosti s bezohladnymi cyklistami
19.10.2022 - 10:52:21
00
tých 6-7 ľudí boli cyklisti, nie pešiaci, 3ja dokonca na graveloch :)
19.10.2022 - 10:59:21
01
na uzkom chodniku v lese by sme sa mali vyhnut navzajom obaja - nie ze jeden si ide svoje a druhy laktom ocesava kriky - dost nebezpecne kedze vieme co sa stane ked rukou zachytis konare.
tiez by bolo dobre uvedomit si ze slnko je nizko a ten co mu plesti do oci ta pravdepodobne nevidi alebo zbada na poslednu chvilu. zo vcera mam par mrazivych stretov.
19.10.2022 - 11:19:00
02
lapaloma napísal:
ja som mal včera šťastie, stretol som slušákov a nie svine. Čo ma trochu prekvapilo, že na kožiarke alebo potom na tom cčku na kamzík som stretol asi 6-7 ľudí a len s jedným sme sa vedeli normálne vyhnúť, ostatní museli zastať a smrť v očiach pritom tie cestičky sú dosť široké a ja pri každom obchádzaní šiel na lístie mimo chodníčka, a naivne som si myslel, že nemusíme ani jeden ani spomaliť


Ano, a preto je vzdy bezpecnisie, ked sa chodec vyhne ciklistovi iducemu z kopca, nie opacne. Pali65 V situacii zleho gripu moze velmi lahko vzniknut problem, ked ma ohladupny cyklista zastavit o to viac ak ich ide spolu viac. Aj bonton to kaze, kazdy slusny jazdec sa vyhne kolegovi co ide dolu kopcom, aby nemusel problematicky brzdit zvlast na smyklavom povrchu.
19.10.2022 - 11:21:58
00
Jano1987 napísal:
Je tam niekoľko možných variantov, ako prejsť lesom z bodu A do bodu B. Cyklisti tam majú vybudovaných niekoľko trailov, kam chodec nesmie vstúpiť, ak sa dobre pamätám. Takže ak peší dostali vlastnú trasu, treba to rešpektovať, ak to tak je aj označené.

Ty si tu novy ? Tie trasy sme prebrali aj s ich + a -. Tiez sme si vysvetltili, ze chodci mozu vsade, mozu dokonca aj volny lesom.
A tiez pri tovjom pravnom povedomi by si mohol vediet ze znacna osadena v rozpore zo zakon je znacka neplatna. Respektovanim neplatneho znacenia vlastne porusujes zakon.

Je naozaj nutne zacat debatu od znovu? Ja to pre teba urobim, ale slub mi ze po vsetkych faktoch co ti sem vykopirujem nezpoakujes to iste na zaver, ako by tu neboli uz druhy krat. |(
19.10.2022 - 11:31:45
00
Gusto0 napísal:
na uzkom chodniku v lese by sme sa mali vyhnut navzajom obaja - nie ze jeden si ide svoje a druhy laktom ocesava kriky - dost nebezpecne kedze vieme co sa stane ked rukou zachytis konare.
tiez by bolo dobre uvedomit si ze slnko je nizko a ten co mu plesti do oci ta pravdepodobne nevidi alebo zbada na poslednu chvilu. zo vcera mam par mrazivych stretov.

Enduristom je niekedy zaťažko spomaliť a použiť brzdy. Myslia si že keď majú výstroj a bike čo všetko požerie, tak majú právo sa valiť dolu kopcom a všetkých bez spomalenia ohrozovať. Ja mám nejakú techniku, niekedy naháňam a predbieham jazcov na fulle v zjazdoch, ktorí ani nevedia využiť teleskopickú sedlovku keď už ju majú zasunutú, ale zas keď niekoho obchádzam, tak aspoň spomalím alebo aj zastanem (či už je to chodec alebo cyklista). Ako keby niekomu by pri brzdení tie dva prsty mali odpadnúť :x
19.10.2022 - 11:37:01
05
keyboard_arrow_up