misoR napísal:
Ja som dnes svietil aj na bicykli a koľko som videl takých, čo nemali žiadne svetlo počas tej hmly...

Nastaviť svietenie zadných svetiel v režime denného svietenia sa da relatívne jednoducho, ale nejde to samozrejme bez diagnostiky na mnohých autách. Moje už svieti aj vzadu.



Neukazuje. Môžem ti to ukázať. Alebo sa opýtaj nejakého suseda, čo má vw/škoda. Soudruzi z NDR to vymysleli tak, že indikátor je na vypinaci :D

Na octavii mi známy dorabal kontrolku, lebo ona tam aj bola, ale nebola sfunkčnená.

Príloha:
F293C465-A836-482B-AD3E-A5DD6C4F0791.jpeg



Chces mi fakt povedat ze henta zelena kontrolka zapnutych stretavaciek proste nefungovala? ??

Este som nemal auto ktore by neukazovalo ze su stretavacky zapnute ked su zapnute ?kazdopadne ak to aj niekde je tak debilne… vodic je zen kto je povinny si odsledovat ake svetla ma zapnute….
23.10.2022 - 20:00:33
00
Yeti tiež nemá kontrolku stret . svetiel na palubovke iba vo vypínači.
23.10.2022 - 20:05:30
00
Ani golf 6 a mam pocit ze ani v pole 9n3 to nebolo
23.10.2022 - 20:08:54
01
https://hnonline.sk/auto/servis/2158990-preco-nesvietia-denne-svetla-aj-vzadu-dovody-prekvapia-zalezi-na-znacke-i-modeloch
23.10.2022 - 20:09:25
00
Na Islande sú DLR bez koncových svetiel zakázané, napriek tomu to tak automobilky veselo predávajú. Pri tých častých bielych tmách je to pekne nebezpečná vec, špeciálne pri miestnej obľúbenosti bielych áut... Inak ma prekvapuje, že taká globálna automobilka ako Toyota to neumožňuje zapnúť ani pri modeloch, ktoré sa predávajú po celom svete.
23.10.2022 - 20:27:03
10
Zipsik, nefungovala. Potlač tam síce je, ale podsvietenie nie.

JoKo, aj na superbe 2 bola kontrolka stretavacich svetiel a na passate b7 nebola, čo sú generačne rovnaké autá. Nemal som ju ani na Alhambre. Záleží od koncepcie prístrojovej dosky.
23.10.2022 - 20:30:14
00
Čo je príjemnejšie? Keď ťa predbiehajú s aspoň nejakým odstupom alebo keď ti vrčí auto za riťou 2minúty každú chvíľu?
23.10.2022 - 20:53:26
01
Pre mna urcite, ked ma akokolvek prebehnu, len nech uz su prec. Viem sa vziti do toho sofera, co sa mozno niekam ponahla a musi 2 min vrcat za mnou a kochat sa vyhladom na moje paozadie (keby aspon na zensku, ale na mne fakt niet co obdivovat). Po dvoch min si musi spievat:
thumb_up0thumb_down

A to fakt za sebou nechcem. Mam sa celkom rad. Ked mam nieco za sebou nemam to pod kontrolou a nerad nechavam iniciativu niekomu, na koho sa nemozem spolahnut.

Ale ja to nema rad ani ked som v aute. Tam ale mozem aspon pridat a ist prec. Uplne najradsej to mam ked idem presne MPR a niekto idealne s dodavkou alebo suv sa mi tlaci na zadok, ked idem na sportiaku. Ked budem musiet slapnut na brzdu, zastavi az ked ma prejde vrchom celeho. To ze ponadomna vidi lebo som brucholaz je mu prd platne. Nema sancu, ani keby isiel s nohou na brzdovom pedale. Auto mi brzdi na polovicnej vzidlenost a to este ani neratam reakcnu dobu. Asi este nevideli ako vyzera zadny batozinovy priestor od porsche, alebo co :?:
24.10.2022 - 00:23:05
00
corsair Zjavne si zacal zakazanu temu. Inak by sa na nas vrhli zo vsetkych stran. Takto asi radsej kazdy cusi, lebo priznat, ze mas pravdu nemoze a proti argument nejestvuje.
27.10.2022 - 13:41:17
00
zaujimave ze v civilizovanych krajinach toto vobec netreba riesit a mam slusnu istotu ze ked ma predbiehaju tak ma predbiehaju relativne bezpecnym sposobom.
27.10.2022 - 13:57:09
01
Patrik Tkáč neviem či suhlasi
27.10.2022 - 14:18:40
00
Stax písal som o Holandsku, je to dosť civilizovaná krajina? Podľa mňa je to na sk vyriešené lepšie. V NL totiž jazdia po CT aj skútre a to je väčší hardcore (krok späť?) ako cesta Lokca - Námestovo, ver mi, obe mám vyskúšané, nie raz.
Keď ti auto vrčí za ušami je to dosť nepríjemná vec
27.10.2022 - 18:17:05
01
Je to vždy o ľuďoch...nerobme si ilúzie
27.10.2022 - 18:56:22
00
Kenai napísal:
Uplne najradsej to mam ked idem presne MPR a niekto idealne s dodavkou alebo suv sa mi tlaci na zadok, ked idem na sportiaku. Ked budem musiet slapnut na brzdu, zastavi az ked ma prejde vrchom celeho. To ze ponadomna vidi lebo som brucholaz je mu prd platne. Nema sancu, ani keby isiel s nohou na brzdovom pedale. Auto mi brzdi na polovicnej vzidlenost a to este ani neratam reakcnu dobu. Asi este nevideli ako vyzera zadny batozinovy priestor od porsche, alebo co :?:

Si sa mohol rovno pochváliť, že máš Porsche, nebolo to treba takto zaobaľovať...

Stax napísal:
zaujimave ze v civilizovanych krajinach toto vobec netreba riesit a mam slusnu istotu ze ked ma predbiehaju tak ma predbiehaju relativne bezpecnym sposobom.


Mám pocit, že v tých civilizovaných krajinách (úplne stačí aj toť za rohom v Rakúsku) sú ľudia nielen v cestnej premávke, ale aj tak nejako celkovo "vyrovnanejší," otvorenejší, tolerantnejší a "menej riešia."

Na Slovensku mám stále pocit, že veľká časť ľudí sa na väčšinu ostatných pozerá tým pohľadom, že určite ich chcú v prvom rade oyebať, uškodiť im, obohatiť sa na nich a podobne. Preto majú u nás aj taký úspech rôzne konšpiračné teórie, "alternatívne médiá," "anti-vax movement" a z toho ťažiace politické strany :-/ Neviem, či je to životnou úrovňou, systémom školstva, alebo aj niečím úplne iným (tých 40 rokov "v ohrade" tomu asi tiež veľmi nepomohlo) no z môjho pohľadu nás práve toto dosť brzdí v rozvoji. A takíto ľudia ťa potom napríklad v nedeľu doobeda na kompletne prázdnej ceste lížu zrkadlom s rukou na klaksóne, lebo ty tam ideš určite preto, aby si im na tej prázdnej ceste zavadzal. Alebo idú pešo po zvážnici viacerí cez celú šírku a keď ich slušne poprosíš, aby ti uhli, tak ti ešte vy3.14čujú, že tam na bicykli nemáš čo robiť...

Kým sa nezbavíme tohto "postkomunistického individualizmu," čo ale nebude o rok, o dva a asi ani o 10, tak imho s nejakou výrazne väčšou "civilizáciou" (nielen) v premávke počítať nemôžeme.
27.10.2022 - 19:27:37
08
ennio napísal:
Ja si myslim, ze sa to deje stale, len media na to momentalne striehnu. A tak je to so vsetkym...

Tak vyzera, ze to neni obvykle :o
https://domov.sme.sk/c/23045046/policia-eviduje-rekordny-narast-opitych-vodicov-ministerstvo-spusta-kampan.html

scarinko napísal:
Ja tam tiez pustam ludi ale musia byt rozhodni. Nie taki ze idem? Nejdem? Pockam?

https://www.youtube.com/watch?v=7tELaRVVpsg :D

edit: spojenie kvoli FOP :D
27.10.2022 - 20:07:16
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up