Kedze ja regeneraciu povazujem za najefektivnejsi trening za podmienky,ze nasleduje po narocnom tren.dni,za mna dnes absolutne bez biku.
Kludne sem davajte akekolvek treningove aktivity,kt.podla Vas vedu k zlepseniu cyklistickej formy.
nerozumieš tomu, ak je doba trvania záťaže 53 % z celkovej doby tréningu - v tomto prípade 64 minút zo 120 na malom kole - pri 87 percentách z HR max tak je hlavná výhoda tréningu zlepšovanie hodnoty VO2max, menej polarizovaný tréning, najefektívnejší spôsob zlepšovania VO2max /najdôležitejšieho ukazovateľa vytrvalostného výkonu/ preto je hlavná výhoda tohto tréningu VO2max
pochop už konečne v čom je podstata efektívneho tréningu - nie len v nejakých šmešnych VO2max intervaloch trvajúcich radovo minúty ale aj v takmer rovnako náročných neprerušovaných záťažiach trvajúcich radovo desiatky minút ktorých výhodou je tiež zlepšovanie hodnoty VO2max
4. 11. 2022 vytrvalosť v Z1 až Z3 /HR max 151/ 100 kilometrov, 160 wattov, 1059 výškových metrov, 129 bpm, teplota 5 stupňov celziových, AVG 27 km/h
nerozumieš tomu,
pochop už konečne v čom je podstata efektívneho tréningu - nie len v nejakých šmešnych VO2max intervaloch trvajúcich radovo minúty ale aj v takmer rovnako náročných neprerušovaných záťažiach trvajúcich radovo desiatky minút ktorých výhodou je tiež zlepšovanie hodnoty VO2max
hovoris tomu co jazdieval takmer hodinove mordy na 290w pri 290w tresholde.
dava zmysel...
problem je ze max 250w na 20minut nie je VO2max trening dokonca ani u teba
to ze to tam garmin connect napise neznamena ze to tak je. napriklad kvoli tomu ze mas zle nastavene HR zony...
sobota večer - nie si náhodou zas nadrbaný ? že si opäť vytiahol nejakú narýchlo vygooglenú sprost z youtube
toho mladého co si tu dal to je čistý chaos, ani náznak nejakého dlhodobéhu systému zohľadňujúceho základné zásady - postupnosti, pravidelnosti a primeranosti, len akési zmätené ,,šachovanie,, so zónami, od buka do buka hádzanie percent strávenej doby v zaťaženiach, pocity, rozpaky nad ,,regeneračnými tréningami, ani náznak o celkovom energetickom potenciále a citlivom nakladaní s nim pri zachovaní takejto správnej periodizácie po sebe nasledujúcich týždňových tréningových mikrocyklocyklov:
Pán Ivan. Sledujem túto tému už dlhšie, aby som si prezrel, vyskúšal nejaké tréningové metódy, postupy, návody a podobne. Ak by som mohol byť smelý, mňa by celkom zaujímala výpovedná hodnota vášho tréningu. Takmer vždy nahodíte tabuľku s hodnotami a ... čo tým sledujete, ako sa má bežný smrteľník orientovať. Lebo aj ja mám v aplikácii také isté tabuľky, len s inými čísielkami. Chýba mi tam nejaký pokec, vysvetlenie. Napríklad zmysel tréningu, čo sa trénuje, vaše pocity, ako sa mi trénovalo, progres, porovnanie, analýza tréningu, čo som dosiahol, čo plánujem dosiahnúť, za akých podmienok a podobne. Ďakujem za odpoveď.
Progress je, VO2max sa včera zvýšilo o 2 % /za tri týždne/, dvojhodinový výkon sa zlepšil o 1,74 % z 230 na 234 W /z 3,11 na 3,16 W/kg/ za 6 dní pri poklese heart rate o 3,2 % zo 156 na 151 bpm /z 86 % na 83 % HRmax/, pocity pri tréningu sú stále rovnaké v závislosti na percentách intenzity z HRmax
a to neni minimálny ale maximálny progres - viac nedám ani ked sa rozkrájam - tesne pred dôchodkom som zvedavy aky ty budeš mat progres dvojhodinového výkonu, tesne pred dochodkom, ani 3 W/kg nedaš
HR zony s presnostou +-20 pulzov... watty porovnavas v roznych profiloch trasy. vidis kde si zvesil nohy v zjazde co ti priemer pekne ovplyvni. hlavne ze si sa zlepsil o 4w...
Zasielanie zaujímavých akcií a noviniek emailomZasielanie zaujímavých akcií a noviniek emailomZasielanie darčekov a možnosti výhodnejšieho nákupuZasielanie Akcie týždňa
Zvoľ si, prosím, o ktoré informácie máš záujem:
Raz za týždeň / mesiac posielame súhrn toho čo pribudlo na MTBIKERi. Nikdy neposielame reklamu ani iný spam.
K narodeninám a meninám posielame menší darček s možnosťami výhodnejšieho nákupu a občas posielame email s akciami na tovar, ktorý Ťa môže zaujímať.
Raz za týždeň posielame súhrn našej Akcie týždňa a občas posielame email o špeciálnych akciách a novinkách v našom e-shope.
Dávam spoločnosti MTBIKER community s.r.o., so sídlom 225, Hrádok 916 33, Slovensko, IČO: 52 770 222, súhlas na zasielanie bezplatných informácií podľa špecifikácie uvedenej vyššie a so spracúvaním mojich osobných údajov na tento účel. Môj súhlas je dobrovoľný a beriem na vedomie, že mám právo ho kedykoľvek odvolať v sekcii Nastavenia e-mailov. Zároveň potvrdzujem, že som sa oboznámil(a) s informáciami v sekcii Ochrana súkromia a osobných údajov.
check_circle
error
MTBIKER používa cookies
Súbory cookies používame na zabezpečenie funkčnosti webu a na personalizáciu obsahu. S Tvojim súhlasom ich budeme používať na meranie užívania webovej stránky, k personalizácii a na zobrazenie relevantných reklám a informácií. Ak nám udelíš súhlas, môžeš ho zrušiť alebo môžeš zmeniť svoje preferencie v sekcii Nastavenia cookies. Ak nesúhlasíš s ukladaním cookies, môžeš ich odmietnuť. Viac o cookies si môžeš prečítať v sekcii Ochrana súkromia a osobných údajov.
trash in trash out
nerozumieš tomu, ak je doba trvania záťaže 53 % z celkovej doby tréningu - v tomto prípade 64 minút zo 120 na malom kole - pri 87 percentách z HR max tak je hlavná výhoda tréningu zlepšovanie hodnoty VO2max, menej polarizovaný tréning, najefektívnejší spôsob zlepšovania VO2max /najdôležitejšieho ukazovateľa vytrvalostného výkonu/ preto je hlavná výhoda tohto tréningu VO2max
pochop už konečne v čom je podstata efektívneho tréningu - nie len v nejakých šmešnych VO2max intervaloch trvajúcich radovo minúty ale aj v takmer rovnako náročných neprerušovaných záťažiach trvajúcich radovo desiatky minút ktorých výhodou je tiež zlepšovanie hodnoty VO2max
4. 11. 2022 vytrvalosť v Z1 až Z3 /HR max 151/ 100 kilometrov, 160 wattov, 1059 výškových metrov, 129 bpm, teplota 5 stupňov celziových, AVG 27 km/h
Otvoriť v novom okne thumb_up0thumb_down
pochop už konečne v čom je podstata efektívneho tréningu - nie len v nejakých šmešnych VO2max intervaloch trvajúcich radovo minúty ale aj v takmer rovnako náročných neprerušovaných záťažiach trvajúcich radovo desiatky minút ktorých výhodou je tiež zlepšovanie hodnoty VO2max
hovoris tomu co jazdieval takmer hodinove mordy na 290w pri 290w tresholde.
dava zmysel...
problem je ze max 250w na 20minut nie je VO2max trening dokonca ani u teba
to ze to tam garmin connect napise neznamena ze to tak je. napriklad kvoli tomu ze mas zle nastavene HR zony...
Otvoriť v novom okne thumb_up0thumb_down
sobota večer - nie si náhodou zas nadrbaný ? že si opäť vytiahol nejakú narýchlo vygooglenú sprost z youtube
toho mladého co si tu dal to je čistý chaos, ani náznak nejakého dlhodobéhu systému zohľadňujúceho základné zásady - postupnosti, pravidelnosti a primeranosti, len akési zmätené ,,šachovanie,, so zónami, od buka do buka hádzanie percent strávenej doby v zaťaženiach, pocity, rozpaky nad ,,regeneračnými tréningami, ani náznak o celkovom energetickom potenciále a citlivom nakladaní s nim pri zachovaní takejto správnej periodizácie po sebe nasledujúcich týždňových tréningových mikrocyklocyklov:
a ešte aj hned útočíš, opäť ti ide
toto je téma Dnešný tréning nie vygooglené sprostosti z youtube
6. 11. 2022 vytrvalosť v Z3 a Z4, 100 kilometrov, 191 wattov, 1141 výškových metrov, 156 bpm, teplota 6 stupňov celziových, AVG 28,5 km/h
hlavná výhoda tréningu - zvyšovanie hodnoty VO2max, 43 % /1:31 hod./ z celkovej doby tréningu intenzitou 87 % a viac z HR max
a to neni minimálny ale maximálny progres - viac nedám ani ked sa rozkrájam - tesne pred dôchodkom
si pan Ivan. si pan
hlavne ze si sa zlepsil o 4W