Skvido Skus pozriet tento focus https://www.sadesport.sk/focus-jam-6-7-2022-magic-black_z16835/#31303 Momentalne tam je akcia a davaju este 10% dole z ceny bicykla Videl som ho aj na zivo a je fakt pekny
12.11.2022 - 17:29:58
00
Par statistik ak by Ti to pomohlo pri vybere =)

Na ebiku mam Cyklocomp (display) KIOX ten sa da spojit cez Bluetooth s apkou ebikeconnect.
Hodnoty su tiahnute z ebikeconnect v PC (CVS) a urobil som si excel na sledovanie veci, kt. ma zaujimaju.

Vsetky hodnoty su z motora a nastaveneho obvodu kolesa okrem nastupanej vysky.
Len v poslednej dobe sledujem, ze to GPS trasovanie je v apke ebikeconnect dost nanic.
Dava to divne vyskove metre a zaznam trasy je niekedy na desiatky metrov mimo.
Ale sledovanie GPS je cez mobil.
---

Ten Jam 6.7 pripadne ine ebiky s motorom Bosch s displayom Purion (nema bluetooth) takze ziadne starosti s Ebikeconnect.
---

V tab najdes co potrebujes. Spotrebu baterky, vzdialenost, atd, ...
V zelenom stlpci Stupanie je original stupanie z ebikeconnectu. (podla mna toto moc nesedi)
Z urbanbikeru mam tiez zaznam trasy. To je na tomto obrazku stlpec s nazvom Urban pre porovnanie nastupanej vysky.

Príloha:
ebike_0.jpg
ebike_0.jpg 244 KiB thumb_up0thumb_down



Na porovnanie spotreba baterky, cas, rychlost, ... pri roznych rezimoch dopomoci.

Trasa z Race na BK (https://www.mtbiker.sk/forum/post1875321.html#p1875321)

Príloha:
Ebike_Raca_BK_2.jpg
Ebike_Raca_BK_2.jpg 191.67 KiB thumb_up0thumb_down



---
Osobne este uz viac rokov pouzivam na zaznam trasy apku na Android, UrbanBiker.
Vyborna aplikacia. https://www.urban-bike-computer.com/
Mam neplatenu verziu nainstalovanu v starom mobile, stiahnutu offline mapu.
Staci zapnut GPS (da sa nastavit snimanie v sekundach, ja mam 2s), netreba byt online ani mat sim kartu.

Pouzivam to na obycajnom biku ako tachometer, da sa nastavit co chce clovek zobrazovat.
Slovencina, Hlasovy vystup.
Moje nastavenie
Príloha:
urbanbiker.jpg
urbanbiker.jpg 78.87 KiB thumb_up0thumb_down



priklad trasy GPS
https://uloz.to/tamhle/d6SztD0tLpI7#!ZGAyZwR1LJEvAwqyZTIzZQyuBGZjA0yjGS9uAzgRnl0kZ2Wu

davam to do https://www.freemap.sk/#map=11/48.206143/17.046661&layers=X , ukazuje to udaje pri bodoch.


Príloha:
freemap_14_11_22.jpg
freemap_14_11_22.jpg 173.85 KiB thumb_up0thumb_down

15.11.2022 - 20:32:48
00
mne sa smejú v robote, že som šibnutý do štatistík (podľa mňa nie som, veď jasné :D ), ale toto je masaker :) nič v zlom samozrejme, len pre pobavenie ;)
15.11.2022 - 21:14:15
00
Začínam sa cítiť ako v obci fotografov. Kompozícia, svetlo, moment, obsah, celkový dojem z fotografie, to všetko ide bokom. Porovnávajú sa snímače, veľkosť a množstvo pixelov, rýchlosť zaostrenia atd atd :) . Tak aby sme na bicykli nepozerali viac na hodnoty zo snímačov, ako sa tešili z jazdy. :)
15.11.2022 - 22:06:50
03
Nic v zlom ale
Presne vas som tu ocakaval ako to tu byva zvykom.
Mam tu ledva 15 prispevkov a vacsinou tu pod nimi vidim komenty ludi, co komentuju moj prispevok ale aj inych v zmysle: "ze naco sa na to pytam, naco mi je ebike, naco si to sledujem."
Pozeram, ze na tomto fore o bikoch je to asi nejaky narodny sport alebo co. Byt v prvom rade sarkasticky.

Takze vy vlastne tvrdite, ze vsetci co pouzivaju STRAVU, Komoot, kupuju si wattmetre na biky a podobne vecicky su vlastne blazni a nevedia si uzit bikovanie.
Nechapem naco potom firmy vyvijaju rozne vylepsenia na biky, upgrady sofwarov, firmware, atd.
Vsak vlastne nam by stacili "Ukrajiny" alebo "Sobi 20"

Dufam, ze takto komentujete aj videa od MTBIKERU, ze naco to robia, lebo take "nezmysly" co tam hovoria a radia nikto vlastne nepotrebuje.

Chodia sem ludia, ktori nemaju ziadne alebo malo skusenosti s ebikami, dalej aj skusenejsi ebikeri, ktorych len nieco konkretne zaujima a hladaju odpovede, rady. A dostanu sa im najma posmesky, sarkasticke komenty na ich osobu.

Takze by som poprosil typkov, co sa nevedia k danej teme vyjadrit, nech sem nepisu svoje nezmysly a zbytocne tu nespamuju.
Ak budem chciet vediet vas nazor alebo dojmy, tak polozim konkretnu otazku: "chcel by som vediet vas nazor, dojem na ....."

Pripadne si zalozte svoje vlakno, kde sa budete navzajom predvadzat, honkat si, aki sme my ostatni hlupaci, lebo nas nieco zaujima.

Ak tomu nerozumiete preco si to sledujem tak vam to prezradim.
Ked budem nabuduce kupovat ebike tak mne to pomoze pri vybere.
Dokazem poskytnut skutocne udaje aj ludom, ktori to chcu vediet.
Su tu vlakna o baterkach, o dojazdoch, atd.
Takze ludia sa o taketo veci zaujimaju.


Chlapci, naucte sa jednu zakladnu vec. Vyjadrujte sa k teme alebo nepiste a zbytocne nespamujte za kazdu cenu len aby ste sa predvadzali.
16.11.2022 - 01:18:53
00
Red1 dakujem za podrobne info. Pozeram ze dost casto ides s vypnutym motorom (je to preto ze ides nad 25kmh a teda motor nepomaha) alebo ho na rovinke proste vypnes kvoli uspore baterky?
Tie spotreby na Biely Kriz su pre mna dost uzitocne pretoze tam jazdim pravidelne (byvam v Raci) a viem si predstavit podla toho aky kopec kolko zhltne.
Este sa spytam, pre netechnickeho nadsenca teda staci basic display purion kde v podstate nic nemusis menit ak nechces a jazdis stylom. Zapnem pozadovany mod a idem? Dakujem
16.11.2022 - 10:03:46
00
Red1 nečakal som takúto reakciu, ale teda dobre. ak sa tu niekto predvádza, si to ty. 15 príspevkov, z ktorých väčšina je s tabuľkami a grafmi o spotrebe baterky, výskum ako americkí vedci a pritom je to také jednoduché, spotreba je čisto individuálna vec, ktorú ovplyvní XY faktorov. na rovnakej trase nikdy nemám rovnakú spotrebu baterky, to je celé. skúsenejším ebajkerom to nič nedá a pre začínajúcich to bude zmätočné a určite to nebude sedieť s ich realitou.
16.11.2022 - 11:01:35
05
keyboard_arrow_up