zaujimaju ma hlavne vyhody a nevyhody UST vs DT swiss riesenia (ale kludne tu rozoberajte aj ine)
takze, ak vsetko dobre chapem...
UST = UST rafik + UST plast + UST ventil
DT = DT rafik + DT tubelesskit + normalny plast*
chapem dobre?
* - k tomu dt tubeless kitu pisu ze len UST plaste ale niekde som tu cital ze aj normalne.. nedefektuje to potom velmi?
+ v DT kite je nejaky maglajz co plast pri defekte lepi, je nieco podobne aj pri UST alebo to tam netreba kvoli hrubke plastov? (a aku uspesnost ma ten maglajz ?
discuss...
Na jar som kupoval nový plášť conti cross king black chill. Rovnaký som mal aj pred tým asi jeden a pol sezóny. Ani jeden dlhodobo nedokázal udržať tlak a cez gumu mi presakoval tmel. Keď bolo koleso dlho v jednej polohe, tak pod ním ostala pretecena taká mazlava nazltla tekutina, doslova to presiaklo cez plášť. Aktuálny plast nemá najazdené ani 500 km a dnes ma "potešil" takto. V jednom momente začalo sfukovat koleso nejak viac a zistil som že to fuci asi na 50 miestach po celom obvode bocnic, obojstranne. A v priebehu hodiny a pol sa to stupňovalo musel som dofukovat každých 5 min a nakoniec keď už bolo počuť ako to fuci cez bočnice som nahodil dušu. Je to ok, či ten plast reklamovať?
Mam croskinga blackchili od zimy, ale ako bezdusak dva mesiace a nema ani naznak presakovania...
Len nahodou, nerobili black chili aj ako dušoví?
Inak aký bol dovod kúpiť znovu taky istý plášť aj keď ten prvý nedokázal držať tlak?
Ale netreba zúfať...aj Maxxis v kategórii EXO vie presakovať. Posledne čo som ešte nedávno skúšal vzadu, tak DHR II mala priesaky na bočniciach.
Uhlopriecne ciary tam su, kedze vcera to fakt fucalo a dofukoval som az ked ma moc vozilo do bokov. V podstate gro tych ciar vzniklo vcera. Ale plast pustal tlak od nova.
Ono siel som do nich znova, kedze sa mi na nich vozi dobre a vizualne sa mi pacia. Pri tom prvom som mal pocit ze som mal len smolu na zly kus. V predu mam tiez conti, ale iny model. Cez ten to preteka tiez, ale aspon drzi tlak. Ma vyznam to reklamovat ci to neriesit?