Som to radšej pozrel, či som dobre videl a nepíšem tu somarinu..ale áno..je tam novinka na 2023 tá 1C zmes ako RACE a potom všetko staré čo bolo 2,35 je ideálnejšie 2,4..za mňa super...a MOTA sa bude robiť aj ako 2,6ka v slušnej hmotnosti 1290g...to možno prehodnotím vyskúšať :)
15.11.2022 - 20:41:32
00
FiLus napísal:
...Supertrail Mária nema tiež okolo kila?

62-622 (29 x 2.40) Super Trail, E-50 ADDIX Soft Weight:1150 g
udava vyrobca, este som to mal otvorene.
15.11.2022 - 23:12:23
00
Na tú Magic Mary som počul dosť chváli, tak asi právom . Aj keď teda ja zo Schvalbe nemám najlepšie skúsenosti a tejto značke sa už radšej vyhýbam. Ale tak aby som to uviedol na pravú mieru, jazdil som od nich tie základnejšie modely ako aj napr. Hans Dumpf a na tom som mal veľmi veľa defektov, to bol otrasný plášť aspoň ak to pprovnám s podobne drahým Maxxisom, takto bolo ako deň a noc. Od Schwalbe sa mi raz zlomil aj bezdušový ventil :) ale tak asi po nejakom náraze, ale aj tak bol v polke zlomený :) Ale je to uhol pohľadu. Niekto si tú značku nevie vynachváliť, ja som ju po pár negatívnych skúsenostiach trochu zavrhol. Ale tak možno raz vyskúšam niečo ešte aj od nich. Napr. taký Kojak ktorý som mal na fitness biku bol parádny. Držal skvelo aj za mokra. Mal mäkkšiu zmes, no zas samozrejme sa rýchlejšie zodral. Teda skôr sa začal trhať kord plášťa ako bol celkom zodratý :) .
Ale páči sa mi, že sa tu celkom rozbehla diskusia :) Či už na trail, alebo enduro plášte :)
16.11.2022 - 00:15:54
00
Kenai tak to bude mať reálne cez 1200g ako poznám schwalbe čiže niekde na úrovni tej Mazzy enduro,mozno dokonca viac.
imro1 jop staršie schwalbe ešte keď nepoužívali Addix zmes a aj kordy mali značené ako snake skin, super gravity, dh a neviem co tam ešte bolo... TK tie boli vtipné... Snake skin sice boli ľahké ale nevydržali ozaj nič (to som sa v tej dobe učil bicyklovať, teraz by som plast na tej úrovni zrušil rovno na prvom výjazde ako sa poznam?) ... Taktiež sa na ničh radi a pomerne rýchlo začali trhať bočné stople ak ich človek využíval... A boli krivé,narazit na plášť ktorý nehadzal bola skôr náhoda ako pravidlo ? ale čo sa týka gripu tak fungovali skvelé, teda do mementu keď im začali chýbať stople... Istú dobu som si ulietaval na RockRazore bol som odhodlaný ze si ho dam aj na nový bajk ale oni ho prestali robiť... Súčasných Schwalbe by som sa nebál, čo sa týka kvality spracovania a odolnosti
16.11.2022 - 08:23:01
11
S tým odtrhávaním bočných štuplov som mal skúsenosti pri viacerých plášťoch. Samozrejme záleží kde a ako jazdiš. Po 4 dňoch jazdenia v Davose vyzeral plášť tak ako keby som ho jazdil u nás rok :) Ostré kamene tomu dajú zabrať. Tam som mal Miniony a nie že by boli vytrhané, ale boli načaté a trochu narezané na tých bočných štuploch. Ale tak to by asi v takom teréne spravilo na každom plášti. Neviem či je nejaký plášť s mäkkšiu zmesou , respektíve taký čo by dobre držal v ťažkom teréne bol aj nejak extra odolný, respekíve či vydrží dlhšie ako povedzme ten Minion. Ja hladám väčšinou kompromis aby to bolo použiteľné celoročne, dobre odvalovalo, malo dorbrý grip a hmotnosť cca to kilo +- pír gramov mám takú psychologisckú hranicu :) S tými Minionmi som spokojný, aj keď teda viem si predstaviť aj plášte ktoré budú držať lepšie, ale zas budú možno pomalšie a ťažšie :) .
Ale padli tu dobré tipy a možno aj ten Magic Mary niekedy vyskúšam. To zas aj čo sa týka hmotnosti nie je až taký extrém a ak je lepší tak by to možno stálo za skúšku.
16.11.2022 - 09:28:43
00
Tak jasné záleží od podmienok... Tiež netvrdím že sa dnešné Schwalbe vobec netrhaju ale zároveň je rozdiel či ti plášť bez trhania vydrží pol sezóny ci sezónu alebo len pár výjazdov pokiaľ jazdíš tie isté traily... Na ostrých skalách je asi úplne jedno co je obute... Tie skaly ho vyhryzu
16.11.2022 - 10:18:15
01
V hmotnosti kilo sa už veľmi plášte nenájdu....Jedine Miniony, Potom Vittorie v XC/Trail casingu - ktorý je mimochodom v úrovni ďaleko odolnejšej ako EXO. Potom sa tam nájdu plášte Bontrager SE5/SE6, ale SE6ka vpredu bola čudná a SE5 je vlastne okopírovaný Minion DHR II aj s rovnakou mizernou výdržou. No potom tam máš WTB Vigilante s ochranou SG - to je tak 1100g ale to len na predok - vzadu je to katastrofa, teda drží to skvele, ale nevie sa to hýbať smerom dopredu, keď točíš pedálmi. Potom je tam veľmi zaujímavý plášť ONZA Aquilla v TRC casingu a šírke 2,5, ale opäť vec čo je v katalógu, ale reálne sa nevyrába, len v hnusnej hnedej bočnici, alebo v čiernej GRC verzii s 1300g...No...moc toho nie je..plášte sú buď papier, alebo plech...1000g / 1350...minimum je niekde medzi okrem WTB - tie sú okolo 1200, ale tiež to je ako plech - zbytočne odolné.
16.11.2022 - 10:39:55
11
Rozbili ste moj maxxis svet :D Je vidiet ze som zaspal dobu a dlho som neskusil nic nove. Takze kombom Mota - predok a Martello - zadok nic nepokazim vravite.
16.11.2022 - 13:55:52
00
No nič, ako to tu tak čítam, na jar asi vyskúšam nejaké plášte z našej Rockrider Grip série...
16.11.2022 - 13:59:08
00
som to kukol a 27,5' × 2,4 Dvojitá guma 60 TPI 1130 gramov dezen pajcnuty minion ... ale za tie prachy mozno aj skusim niekedy ...
16.11.2022 - 14:22:22
00
Marinada napísal:
Rozbili ste moj maxxis svet :D Je vidiet ze som zaspal dobu a dlho som neskusil nic nove. Takze kombom Mota - predok a Martello - zadok nic nepokazim vravite.

Nepokazis, Martello pomerne dobre drží aj v horších/blatovejsich podmienkach nato akú má vzorku.
16.11.2022 - 15:15:14
00
Marinada
29x2,6 Martello ti viem požičať na skúšku teda aj 2,35, ale to sa mi nezdá na to čo jazdievaš ako dobrý plášť - je to úzke a má to malý objem. Martello/martello 29x2,6 boli jediné plášte na ktorých som bol schopný urobiť na light endure od nás zo Strečna výlet na hrebeň veľkej Rače na Poľskú stranu a naspäť domov - 115km za poobedie a vcelku slušné cestovné rýchlosti... v teréne veľmi schopný. Ako najväčšiu nevýhodu som videl, že na zadnom kolese sa extrémne rýchlo opotreboval stred behúňa a plášť strácal brzdné vlastnosti v strmých pasážach. MOTU som nemal, lebo sa robila len 2,35ka...2023 vyzerá ale ináč, keďže bude aj 2,6ka a 2,4ka :) takže uvidím
16.11.2022 - 16:17:32
01
To by si mu musel požičať aj bike aby tie 29 obul ??

My máme ešte kolobežky ?
16.11.2022 - 16:22:19
04
Som tam preto na úvod hneď to číslo 29 napísal :) lebo mne sa zdá, že kedysi jazdil na 27,5ke ale ľudia menia biky, tak neviem na čom jazdí teraz. A je najlepšie keď sa plášť dá niekde skúsiť, lebo inak to ide dosť do peňazí.
16.11.2022 - 16:33:13
01
Uzky plast by som nerad. No, do dalsiej sezony este daleko tak debatujte dalej a ja si z toho uz volaco vyberiem. Ale kedze si nechcem strpcovat zivot tak jazdim bez insertov a plaste do 900g. Inymi slovami - nevladzem :D
16.11.2022 - 21:35:35
01
keyboard_arrow_up