ja mám tiež otázku-v akom stave je obchádzka,Trail pod Konskými hlavami ? nejako je okolo toho ticho,vraj poľovnícka lobby je silne proti :^)
01.12.2022 - 10:50:14
00
Dano5, v akom stave je obchadzka? Je zjazdna (bol som v piatok o 20:30) :-D Ale ano, spravne si pocul, chyba stempel od polovnikov (mala to byt formalita, ale zial...).
01.12.2022 - 11:09:52
01
SCHROJF napísal:
Sú miesta v Malých Karpatoch, kde je síce PR a 5ty stupeň ochrany, ale jazdí sa tam, dokonca legálne...(viď .foto) kde aj modré C ide kúsok cez PR Zlatá studnička...môj názor je taký, že ak tam je lesná cesta, a je využívaná, tak ako na foto tá na Krkavec, jazdím ju...dokonca je v tejto lokalite pod kopcom Tri chotáre teraz ťažba, a asi cca 10 dní dozadu som pri zjazde na Krkavec stretol truck (asi Volvo), ktorý išiel hore pre drevo po tejto ceste...


Ano, ale to nie je len o tom ci poskodis nieco prejdenim, tam ide aj o celkovu navstevovanost, hluk a zataz sposobenu pohybom ludi vseobecne. Nejdem argumentovat ze auto z ochrany ZP je mensie zlo ako ty na biku, myslim si o tom svoje ale bohuzial vsade vedu cesty, lebo ludia su lenivy a aj lesna straz si musi vozit zadok na naute. Cize nemozes sa na vec pozriet tak, ze ked je tam cesta nic nepokazim. Ak by si tadial chodil sam, tak nic naozaj nepokazis, ale ak tadial bude jazdit kazdy den 20 cyklistov uz je to problem.
A hlavne aspon to nikde nezverejnuj, lebo je to dalsi argument pre kompetentnych, ze cyklisti su haved nerespektujuca pravidla a tym padom ich radsej nikam nepustime. A bojhuzial maju pravdu. Je to tak sice aj z objektivnych dodovodv, ale netreba este prilievat olej do ohna.
01.12.2022 - 11:24:45
02
Strenki napísal:
Kenai ty siris dezinformacie, aby si zakryl svoje porusovanie zakona. Na inych chces obusok a prisne zakony, ale svoje porusovanie nevnimas.

Tvrdis na zaklade coho ? Velmi rychlo najdi nieco kde som porusil zakon inak je to krive obvinenenie. A ak uz najdes tak to prosim aj okamzite nahlas lebo inak sa dopustat porusenia zakona sam.

Krivé obvinenie (Trestný zákon)

Definícia
(1) Kto iného lživo obviní z trestného činu v úmysle privodiť jeho trestné stíhanie, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

(2) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) z osobitného motívu, alebo

b) verejne.

(3) Odňatím slobody na štyri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním značnú škodu alebo iný obzvlášť závažný následok.


Strenki napísal:
Pozrel som si mapu PR Rostun a porovnal s vukieho trasou a on 99% nejazdil v 5. stupni. Vid foto. Skoro stale siel na kraji PR Rostun a nejazdil v nej. Usek od mesacnej luky siel po zelenej TZ, nesiel free ride mimo vyznacenu trasu.
Tak isto sa tu siri dezinfo, ze Kolkoc je zakazany pre bajky. Ale vsak 5. stupen na Klokoci nie je chodnik, ale svah juho/vychodne od chodnika na Klokoci. vid foto.
Ak tomu vsetkemu zle rozumiem kde su hranice 5. stupna kludne ma opravte a necham sa poucit.
Aby to nedoslo k omylu

Zabudas na ochranne pasmo a ta mapa je orientacna treba si pozriet zriadovaci dokument konkretnej NPR.
TZ ti nedava pavo ist po nej na bicykli ked je v III-V stupni ochrany. A to ani keby si ho tlacil.
01.12.2022 - 11:53:25
01
Jaycobic napísal:
Ahojte banda :)

Viete mi prosím povedať v akom stave sú traily v Lozorne?


Ahoj, všetko je prejazdné a zjazdné. Ohek som vyfukal minulý víkend ten je najčistejší. Saláma, strmok, močiarna, skala, banské a batkuf jarek boli vyfukané tak skoro 2 týždne dozadu. Takže tam môže byť trochu lístia.
01.12.2022 - 11:56:57
56
Takže nabudúce okrem toho, že si pred spaním zhruba naplánujem trip, kam ráno chcem ísť, ešte mám študovať zriaďovacie dokumenty konkrétnych NPR? Zbytočne to hrotíš Kenai...nechcem sa nijakého cyklistu/turistu dotknúť, ale veľká časť ani nevie kde práve je, a čo to je 5 stupeň ochrany, čo v ňom môžu a čo nie...vidia chodníček, cestičku a idú...a to, že sem dal vukie fotku lúky (Veľké Paseky) neznamená, že tam od dnes chodí 20 cyklistov denne...
01.12.2022 - 12:14:39
010
Napriklad schvalovanie nebezpecneho vyhrazania sa by som si myslel zeby tam mohlo spadat…
01.12.2022 - 12:23:53
02
Naozaj by bolo super keby sa v tých témach čo najmenej museli používať tieto citácie zákonov a podobné nezmysly. Ak by bolo potrebné do budúcna jazdiť po lese v spolupráci s rodinným právnikom , tak sa na to prosím hromadne radšej vykašlime. V týchto lokalitách, kde si niekto vymyslel nejaký fiktívny 5. stupeň ochrany jazdí pár ľudí a nič tam prírode nespôsobujú...rovnako ako príroda nepotrebuje žiadne nezmyselné označenia stupňov ochrany atď....každý by si mal hlavne uvedomiť, že v lese ...a je jedno či chránenom, alebo nechránenom je len na návšteve....a podľa toho sa správať.
01.12.2022 - 12:25:39
122
SCHROJF napísal:
Takže nabudúce okrem toho, že si pred spaním zhruba naplánujem trip, kam ráno chcem ísť, ešte mám študovať zriaďovacie dokumenty konkrétnych NPR? Zbytočne to hrotíš Kenai...nechcem sa nijakého cyklistu/turistu dotknúť, ale veľká časť ani nevie kde práve je, a čo to je 5 stupeň ochrany, čo v ňom môžu a čo nie...vidia chodníček, cestičku a idú...a to, že sem dal vukie fotku lúky (Veľké Paseky) neznamená, že tam od dnes chodí 20 cyklistov denne...


V tom mas obrovsky kus pravdy. Aj mne sa uz podarilo byt v PR V stupni. bez toho aby som o tom v tom case vedel. Proste bola nova a este nebola v mape, ked som ju mal posledne otvorenu.
To je systemovy problem nasho statu. Zakony sa tvoria ale mnoho krat nie su dostatocne verejne prezentovane. Chyba znacenie v terene .... Napr. ani teraz sa neviem dostat k tym zriadovacim listinam, proste portal ZP hlasi error a hotovo. Mapy vychadzju z OSM a mnoho krat su v nich nepresnosti... To je vysledok filozofie nevedomost zakonov neospravedlnuje. A prenasanie osvety na kazdeho obcana. Preco sa zakony neucia na skolach napr. Nas obcan nema ani zakladne pravne povedmoie. Zato ale musi vediet goniometricne vzorce z hlavy.
Na druhu stranu hlavny problem nie je, ze sa niekto omylom previezol bikom cez V stupen. Probme je ze, to tu je na fore prezentovane na obdiv ako nejaky vykon a este to ma cez 20 lajkov. Pritom vsetci minimalne z tejto temy vedia ze Rostun je V a je tam zakaz. tu sa na nevedomost a omyl vyhovorit neda. To je totalne arogantna ignorancia zakona a este sa tomu tlieska. Myslis ze niekto zo statnej ochrany prirody tu na fore nesedi a necita to. Myslis ze PZ to nemonitoruje? To by si sa velmi mylil.
01.12.2022 - 13:27:42
02
branomelis napísal:
Naozaj by bolo super keby sa v tých témach čo najmenej museli používať tieto citácie zákonov a podobné nezmysly. Ak by bolo potrebné do budúcna jazdiť po lese v spolupráci s rodinným právnikom , tak sa na to prosím hromadne radšej vykašlime. V týchto lokalitách, kde si niekto vymyslel nejaký fiktívny 5. stupeň ochrany jazdí pár ľudí a nič tam prírode nespôsobujú...rovnako ako príroda nepotrebuje žiadne nezmyselné označenia stupňov ochrany atď....každý by si mal hlavne uvedomiť, že v lese ...a je jedno či chránenom, alebo nechránenom je len na návšteve....a podľa toho sa správať.


Chapem kam tym smerujes a v zasade suhlasim. Ale to potom musis zovseobecnit a povedat zakony by nebolo treba keby sa ludia chovali podla moralneho kodexu a mali rozum. Bohuzial ani jedno z toho neplati, prax to donekoncna ukazuje. Ked ti dam extremny priklad: Ja ani ty asi nikoho nazavrazdime a neokradneme ani ak byu to nebolo zakonom zakazane, ale je vela ludi co by to zrejme urobilo. Vbehni do temy skusenopsti s vodicmi, tam sa donekonecna vola po prisnejsich zakonoch. To sa zasa vola po zdravom rozume. Tak potom co je spravne? Chceme zakony ci sa spolahneme na zdravy ludsky usudok. Bohuzial v tomto niesom optimista. Zakony su jedine co drzi 99% ludi v ramci akych takych medzi. Bohuzial. Zijem v CHKO a keby si videl co tu moji susedia robia a ked ich upozornim, ze to nie je sprave a ze dokonca porusuju zakon, dostanem odpoved: "a kto to pride riesit" :(
01.12.2022 - 13:36:05
01
chcel som ísť v nedeľu napešo niekam okolo zárub alebo práve onen roštún ... ale teraz mám neodolateľné nutkanie ísť nakoniec bajkom :P ďakujem za inšpiráciu, kenai
01.12.2022 - 14:11:22
04
lapaloma verim ze sa ma len snazis nahnevat a mas tolko sebareflexie, aby si to pisal len ako provokaciu. Ale ak by si sa nahodou samo vystengroval do stavu, ze pojdes jazdit specialne kvoli mne do V stupna ochrany na biku, tak mi to prosim nafot aj s tebou a posli aj zanam trasy. Vlastne este lepsie zaves to potom sem. Vsetci co sa snazime pretlacit nejaku legislativnu zmenu v prospech MTB ti budeme neuveritelne vdacni a zvysok komunity, co si dovidi dlaej od nosa, tiez. :facepalm:
01.12.2022 - 14:25:17
00
Neboj sa, nepôjdem bajkom. Minulý rok som presne v ten deň dal zopár 700 chôdzou, tak ak mi zdravie a spolubývajúca dovolia, tento rok dokončím ostatné. Len mi všetko to pripadá úsmevné na jednej strane v kontexte toho kde všade sme jazdili pred 15-20 rokmi, keď si ty o mtbikerovi ešte nechyroval a nemohol si nás vychovať a na druhej strane s tvojou obľubou pranierovať porušovanie a v inej téme adorovať porušovanie zákonov presne podľa svojho svetonázoru na večné časy a nikdy inak. Názor časom kľudne zmeníš a rovnako plamenne budeš pranierovať/adorovať kľudne presný opak. Prosím ťa skús si prejsť svoje príspevky naprieč témami a skús prehodnotiť, či nepreháňaš v niečom, niekde ... píšem toto pomaly aby to dokázali prečítať aj pomalší s nás
01.12.2022 - 14:38:08
111
Samozrejme Kenai je fajn, že chceš pomáhať legislatívne upraviť pohyb cyklistov v lese, ale ak to nemá byť zmena legislatívy v tolerovaní cyklistov, tak radšej v tom uber. Viac sa sústreď hlavne na osvetu, že keď už niekto niekam ide do chránenej zóny, tak nech sa tam chová príčetne...že nemusíme každú zátačku na traili jazdiť driftom, že freeride v týchto pásmach je nepotrebný, lebo stačí aj obyčajný chodník, že si nevytvárame stopy, ale držíme sa vo vyjazdenej a ak v nej nevieme ísť, tak sme obyčajní debili čo patria zvážnicu a nie na trail...potom, že zvončeky, naplno pustené rádiá, a pokriky heja-heja nepatria do lesa a ak ich používame na odradenie divej zveri, tak opäť sme debili a zostaňme radšej v bezpečí nákupného centra, eliminujme jazdu v lese v noci...atď....s týmto keď sa cyklisti naučia žiť + ďalšie medziľudské veci, lebo na chodníku sú aj iné homo sapiense, tak nebudeš musieť venovať čas legislatíve , aby na každom strome muselo byť namaľované Cčko a jazda mimo - okamžite cez GPS vyhodnotená - udaná na príslušnom úrade + pokutka - aktuálny liberálny svet plný "príkladných, lepších" ľudí k tomuto intenzívne smeruje.....udaj cyklistu v ochrannom stupni, vymaž trail z TF a Stravy aby ho už nik nenašiel a mal si ho celý len pre seba, lebo si lenivý tam ísť opraviť chodník s partou...atď.
01.12.2022 - 15:24:40
01
branomelis napísal:
V týchto lokalitách, kde si niekto vymyslel nejaký fiktívny 5. stupeň ochrany

Pozor, takýto fiktívny zriadili v ML BA a chystajú aj na DK :(
01.12.2022 - 15:29:05
01
keyboard_arrow_up