Dakujem ti duch svaty, ale mam zapnuty adblock, cize to citat nebudem. Ale mozes mi to vykopirovat do SS.
01.12.2022 - 17:34:26
00
:facepalm: :facepalm: :facepalm:
https://www.youtube.com/shorts/_gkBjikob-A
29.01.2023 - 23:19:43
01
Aspon ho nikto nesepali zozadu tak ako mna :)
30.01.2023 - 08:27:42
00
ten čo ho natáča, napáliť do neho môže :)
30.01.2023 - 08:57:15
00
To mal asi na sarkanovi zavesenu kameru :-)
Mozno to bol Anglican a cudoval sa, ze idu vsetci v protismere :-)
30.01.2023 - 10:01:41
00
... alebo Záhorák? :-)
30.01.2023 - 10:44:25
00
Mal som dosť nepríjemnú skúsenosť tento týždeň. Rovná cesta medzi obcami, blížil som sa k cyklistom idúcim v mojom smere, prehľadný úsek, takže som dobre videl bližšie ku mne dvoch idúcich vedľa seba a pred nimi ešte jedného. Ako som bol skoro na ich úrovni, tak tí dvaja dobehli toho pred nimi (to bol nejaký robotník vracajúci sa z práce domov, súdiac podľa oblečenia) a bez toho aby sa pozreli za seba, tak to strhli k stredu vozovky a začali ho predbiehať. Stále dvaja vedľa seba, takže v tom momente už traja, navyše tá dvojica boli mtbčkari, tak išli pomerne naširoko. Keby som automaticky neobchádzal cyklistov s väčším odstupom, tak minimálne toho bližšie k stredu zrazím, lebo nebola šanca nijako zareagovať. Pozeral som potom ešte do spätného, ale ďalej pokračovali dvaja vedľa seba akoby sa nič nestalo.
21.04.2023 - 13:45:56
00
Vies o tom, ze je zakazane dvojite predbiehanie?
21.04.2023 - 21:21:11
00
JoKo napísal:
Vies o tom, ze je zakazane dvojite predbiehanie?

Tak za mna v prvom rade nemali ist ti cyklisti vobec vedla seba (a ani keby ich bola skupinka 6+ nemozu ist 3 vedla seba - co sa podla popisu stalo pri predbiehani) a urcite nemali zacat svoj predbiehaci maneveer v case, ked boli samy predbiehani ... ale tak je pravda, ze popis tych situacii casto znesie vela a s trochou fantazie sa to da otocit ;)
21.04.2023 - 21:47:05
00
Mimochdom neviem ci tu uz bolo toto: https://www.youtube.com/watch?v=UZA3uZHIdao&t=567s (zaujimave od 9:28). Za mna hodne odvazne ;)
21.04.2023 - 21:51:11
00
Taký pojem ako dvojité predbiehanie nepoznám a pochybujem, že je v zákone spomenutý. Viem, že nesmiem predchádzať, ak vozidlo predo mnou dáva znamenie o zmene smeru jazdy. Takisto ako nemôžem predchádzať, ak vozidlo za mnou začalo úkon skôr a ja by som ho obmedzil. Čo bol presne tento prípad.
Ja som dával znamenie o zmene smeru dávno pred tým ako začali predbiehať oni.
21.04.2023 - 21:52:34
00
Budem za sviňu zase, ale videl som zábery z Cyklojazdy na podporu Eriky Cserepes. Nemám nič proti tomu, chápem, prečo sa spravila, ale ak už určité organizácie propagujú striktné dodržiavanie predpisov zo strany šoférov motorových vozidiel a potom sa chvália touto akciou akciou, aký to bol úspech, tak by aspoň mali dbať na to, aby aj cyklisti tie pravidlá na tej akcii dodržiavali. Jazda cyklistov v protismere (ignorujem fakt, že proste išli 4-6 cyklisti vedľa seba, pokiaľ aspoň boli v rámci pruhu, ale dosť z nich jazdilo a prečnievalo do protismeru), nedanie prednosti chodcom, čo chceli prejsť cez cestu cez prechod (nedávno isté 2 organizácie kritizovali Políciu SR, že reflexný prvok im nezabezpečí absolútnu prednosť na prechode pre chodcov, čo slovenská legislatíva nepozná). Cez víkend tu bude ďalší Critical Mass v Bratislave a bude to vyzerať stále rovnako ako vždy, jazda v protismere, roztiahnutý na celú šírku pruhov, aj protismer koľkokrát, jazda po chodníkoch, pred križovatkami sa pár jedincov na bicykloch rozbehne do križovatiek, zablokuje všetky smery okrem toho ich, červená - nečervená ide sa, STOPka, Daj prednosť v jazde predsa pre cyklistovi neplatia, pustiť chodca cez prechod načo... Ale bude sa to vydávať zase za veľký úspech cyklistiky a jej propagácia. Ak by niečo podobné spravili motorkári, či vodiči vozidiel, už sú na nich elaboráty o ich arogantnosti, ak majú dostať exemplárne tresty a podobne. Je zaujímavé, že keď bola Bratislava inline, tak si organizátor vedel zabezpečiť súčinnosť polície, ktorá počas toho riadila premávku alebo mestom organizované akcie ako Cyklojazda cez mosty a podobne.
26.04.2023 - 12:51:04
11
mne tam najviac kole oči ten chlap s prilbou na "kormaňu" ...síce 100x omieľaná vec no ...nechceš prilbu tak ju nenos vôbec a nie ako dilino...a tá ich výhovorka že ...netreba veď idem do kopca... práveže nikdy nevieš čo sa stane,zozadu ťa šuchne auto,buchneš hlavou o zem a ...
26.04.2023 - 13:19:53
02
Ukazkovy priklad blba, co ma ovela viac stastia ako rozumu a "vdaka" tejto skutocnosti to vyhodnotil ako svoju sikovnost :fubar: :|

ivan napísal:
x - krát sa mi stalo že som namiesto brzdenia predbehol auto ktoré ma možno aj nechtiac vybrzdilo ked napráklad predo mna vošlo z vedľajšej cesty, naposledy som sa takto prešmykol medzi Oktáviou a oproti idúcim kamiónom, nerád brzdím ked som na biku rozbehnutý, cesťák je úzky, prešmykneš sa ním hocikde, len sa musíš strafiť teda musíš byt šikovný ale musíš mať aj šťastie že obaja vodiči nezmenia smer jazdy smerom k sebe, raz sa mi stalo že ten čo som ho predbiehal vybočil z nepochopiteľného dôvodu trocha vľavo ale aj tak som sa prešmykol len mi prednou ľavou stranou svojho auta pritlačil moje pravé lýtko o kľuku a trocha som mal odretú tú časť tíbie čo dole nad členkom vyčnieva dnu medzi nohy lebo medzera medzi autami po mojej ľavej aj pravej strane bola už velmi malá, trocha som sa musel potom odrazit pravou rukou od kapoty predbiehaného auta ale nespadol som - lebo nenosím prilbu, si to nemožem dovolit hocikde sebou prásknut, okrem toho že nerád brzdím tak aj nerád na biku padám, musím poklopat a pochválit vodičov áut a týmto sa im zároven aj podakovat že ešte žijem, po tých takmer 20 000 hodinách, viac ako dvoch rokoch na biku v cestnej premávke u nás a ostatnej Európe
01.05.2023 - 17:49:43
112
ja som to dnes tiez trosku nezvladol a hned dostal vytrubene. v meste nam spravili zo 4 prudovky dvoj prudovku a po kazdej strane siroku cyklocestu - lenze je co? vecne zasrata pieskom, sklom a vsetkym moznym co sa tam dostane z jazdneho pruhu. vysledok je taky ze sa kazdy cyklista tlaci k ciare co oddeluje cyklocestu od pruhu pre auta. aj dnes tak bolo. tak som sa obzrel a akosi to neodhadol - z kruhaca za nami prave vyslo auto. ja z prava neobieham tak som obiehal cez jazdny pruh a kedze plynu uz moc nebolo akosi to nestihol. hned zaznela hlasna truba. na tesnotku to ale nebolo, len musel ubrat plyn. asi si tiez kupim a budem vytrubovat na kazdeho vodica co ma neodhadne a obmedzi. tak ale moja chyba no. kazdopadne cyklocesta na draka ale museli sa pochvalit ze aj my mame
01.05.2023 - 19:26:38
02
keyboard_arrow_up