Uz som ti to tu napísal. Radenie o 3 stupne na ebiku je nezmysel.viac ako rozdiel medzi 300e za baterku by ma zaujímala hmotnosť, aby sa z bajku bestala kotva ako haibike s flyonom. Opýtam sa ta co chceš jazdiť? Traily, alebo celodenné výlety? Mam fox na kashime, no ja by som si vybral RS. Rada deore u pohonu je veľmi vydarená.
30.11.2022 - 20:23:57
00
Len ak s tym skace a dropuje tak by to chcelo inu vidlu aj tlmič.
30.11.2022 - 21:47:26
00
Pridavam svoju skusenost. Cca mesiac s ebikom Focus SAM2 6.9 vo velkosti M. Vyska jazdca 181cm, Vaha 98kg.

Bajk som kupoval po skusenosti z testovacky v lete v Kalnici. Mal som na ruke jazdenku v Lku no bola ocesana, chlap nemal zarucak a chcel za to viac ako som bol ochotny dat vzhladom na zmenenu vidlicu chybajuci zarucak-fakturu. Rozhodol som sa teda pre novy. Po dlhom studovani geometrie voci bajku co jazdim (Ibis Ripmo vo velkosti L) som sa rozhodol pre Mkovy ram. Bajk je porovnatelne velky ma akurat trosku mensi reach. Zaroven ich sloganom je predsa Designed for down taktiez moznost zmeny na mullet vdaka flipchipu a jemne mensi ram mi nepride ako blbost. Po obdrzani bajku a porovnani s mojim IBISom som si skoro isty, ze volba Mka bola spravna a po prvej jazde je to 100%. Bajk je skutocne dost velky a ani nevnimam, ze jazdim Mko. Neskutocne sa tesim ked dakm dozadu 27,5 koleso. Vidlicu Fox Factory 38 Grip2 uz poznam- v E-SPEC ma vidlica zosinlene nohy a patronu z 36tky. Fox Factory vidlica je sice uz skutocne nastroj pre profikov a nebola mojou preferenciou, no nakolko jazdim Factorku 36 uz vyse roka, neberiem to urcite ako minus. Pruzinovy tlmic Fox Van bol pre mna jasnou volbou na elektro, nakolko pri elektrike par gramov navyse neriesis. Zaroven pocit z jazdy je oproti Fox Float X2 je viac maslovy a DHckovy. Tlmic ma specifikaciu 2,8x 400 a pri svojej vahe pruzinu budem menit za 500 (alebo 550). Bike ma 170mm vpredu/vzadu, co uz je slusna palba a mozme ho nazvat super endurom. Kokpit tvoria riadidla RaceFace vo velkosti 780mm a zdvihom 35mm s gripmi RaceFace, ktore su celkom prijemnym prekvapenim, nakolko som uz zvyknuty na ESI Super Chunky. Riadidla by sa sica hodili 800mm, ale nakoniec si na ne celkom rychlo zvykam a pri zjazdoch pomedzi stromi hodnotim nakoniec uzsie riadidla ako vyhodu. Bike ma nevsedne riesene vnutorne vedenie, kedy su kable vedene do predstavca, ktory si Focus sam vyvinul. Vybava v XT je pecka- jazdil som do teraz GX -ale prehadzovanie single speed. Trochu som sa bal prehadzovania po viac stupnoch a clovek si musi davat pozor, aby tam nezarval v zabere do kopca prehod o 2-3 stupne, ale na rovinke resp. v miernom stupani je prehadzovanie aj o viac stupnov OK, a hodnotim ho nakoniec na vybornu. Brzdu na prehadzovaci mam stale zapnutu a neriesim otvaranie/ zatvaradnie. Kazeta je 12s SLX a nie je tam co riesit. Brzdy XT su pre mna uz klasika a za ine by som ich nemenil. Kotuce mali byt IceTech, bajk je vsade foteny s Ice-Tech kotucmi, no na stranke predajcu neboli specifikovane a zaroven upozornoval na moznu zmenu specifikaci- bajk na moje sklamanie prisiel na kotucoch RT 66 vpredu 223mm a vzadu 203mm s N03A resin platnickami. Aktualne som dozadu hodil Metalicke platnicky N04C, nakolko kym sa zahreju a zvlas ked su v zime studene a mokre maju trosku mensi zaber, co mi vzadu neprekaza dovoluje mi to jazdit plynulejsie a ked za ne zatiahnes, stale sa vedia kusnut. Zo sedlovky Fox Transfer som trochu sklamany. Sedlovka nejazdi tak ako ma a oproti One Eighty alebo Crankbrothers mi to pride ako sklamanie. Jedine plus, ze ma pekny zlaty Kashima coat. Zaroven by som uvital zdvih sedlovky 180mm oproti 150mm, ktora bicykel ponuka. 180mm mi umoznuje ju mat pri zjazde nizsie a pri vyjazde je posed stale prijemny. Rafiky su RaceFace s nabojmi Novatec a plastami Schwalbe Magic Marry v ADDIX- viaczmesovej specifikacii. Voci Schwalbe som mal po poslednych skusenostiach predsudky no Magic Marry ma viac ako prekvapili. Pnemuatiky drzia priam neskutocne a hodnotim ich na jednotku. Motor Bosch CX4 bol kvoli tahu a prednastavenym jazdnym rezimom jasnou volbou, zaroven mam doma tuningovy chip, no aktualne nevidim potrebu ho instalovat. Zakladny dislpej Purion nie je sice ziadny extravagant a potesilo by, keby ukazoval aspon cas, no je stale dostatocny. 625Wh bateria ma pri mojej vahe a vahe bajku trosku mensi dojazd, zvlast v zime. Nastupam cca 1100m pri dojazde cca 35km- zalezi od terenu. Samozreme lahsi jazdec, alebo vysia telpota znamena vacsi dojazd. (Isiel som uz aj 70km s nastupanim 1200m, no s5 po cestach a rovinach som slapal za svoje) Ideal by bolo mat pri mojej vahe aspon 700Wh bateriu. V priemere ratam s dojazdom max 50km a s nastupanim cca 1000-1100 metrov (v EMTB a Turbo rezime). Zaver? Jedna sa bezprecedtne o seriozny super enduro bajk, ktory moze konkurovat zjazdakom. Sice nevazi 20kg, ani nema 900Wh bateriu no ponukne vam vela, vela zabavy po ceste hore a este viac po ceste dole. Pomer cena-vykon je na dnesnu dobu skvely, nakolko pri cene 6000e ma najvyssiu radu vidlice FOX, slusny pruzinovy FOX tlmic a Shimano XT osadenie (vratane packy prehadzovaca). Bajk si vas vytiahne hore a dole vam dovoli ist neskutocne bomby.

Vyhody:
- Kompletna vybava Shimano XT
- Fox Factory 38 Grip2 vidlica (E-Spec) 170mm
- Fox VAN pruzinovy tlmic (E-Spec) (170mm na zadnej stavbe)
- Bosch CX4 motor
- Ram v DH specifikacii - podla EN17406 cat.5
- Pomer cena-vykon
- Moznost pouzit 29 aj 27,5 zadne koleso vdaka flipchipu.
- Integrovana bateria.
- 65 stupnovy hlavovy uhol

Nevyhody:
- Iba 625Wh bateria. (pri mojej vahe by som uprednostnil 700)
- 150mm zdvih sedlovky (no pri Mku niekedy volia vyrobcovia 120mm)
- Fox Transfer sedlovka mi az tak nesadla
- Vyssia vaha 25kg

Prílohy:

FOCUS.PNG
FOCUS.PNG 103.52 KiB thumb_up0thumb_down

02.12.2022 - 11:59:23
02
Riesila sa tu kapacita baterky, no ja teda neviem ani aku mam bateriu na mojom switchi ale vacsiu by som nechcel lebo ten ebike je tazky jak krava aj so standardnou baterkou nie to este s 900Wh :D Ani nejde tak o nejake prenasanie biku ale skor o to ako rozdielne sa na ebiku pracuje pri jazde s taziskom uz len pri brzdeni a klopeni o skakani ani nevravim. Keby mam financie tak radsej idem do spesla kenevo alebo orbea rise druhy krat ;)
02.12.2022 - 12:24:54
02
Wdm len doplnim, tak ako cube ma v podstste rámy menšie, focus ich robí naopak väčšie. Je treba to M,L brať značku od značky individuálne. Sam Je fajn bajk,tiez som ho mal v Merku :)
02.12.2022 - 15:08:02
01
Mňa odradila špára okolo baterky, nekrytý motor a nemožnosť výmeny predstavca. (jedine s kitom od acros)
02.12.2022 - 19:15:33
01
Hi, ja som hladal nejaky univerzalny ebajk. Tj aj na celodenne vylety ale aj na traily ala TRK1-3 pri Bielom krizi a pod. Z toho co som cital mi ten Canyon vychadzal ako rozumny kompromis. Udavana vaha zrejme so standardnou 720Wh baterkou bez pedalov je 23kg .. Vacsia 900Wh bateria pridava zhruba kilo, tj 24Kg. Ako ano, jasne s tou vacsou baterkou bude tazisko rozhone vyssie kedze to kilo navyse bude umiestnene v rame vyssie. Ale tak inak sa to urobit zrejme neda.

Ale s najvacsou pravdepodobnostou nakoniec pockam na modely 2023 kde by mohli dat upraveny Shimano Ep8 ( EP801 ) .. ma mat v peaku 600W namiesto 500W, CAN bus, az 15 urovni dopomoci (udajne customizovatelnych?), Di2, Freeshift/autoshift podpora + ten motor by mal byt udajne tichsi a schopnejsi bezat dlhsie v peaku (upravene chladenie) .. cize sa to oplati v pripade ak sa ten motor viac vyrovna Boschu.. Zaroven pre 2023 by mohli byt pouzite 2023 RS vidly alebo aj upravena FOX Float 36..
A dufam ze Canyon pouzite e-bike tuned verzie.

Co som pozeral tak Lyrik 2023 celkom v recenziach chvalia.
Inak ten priplatok co som sa pytal sa podla mojho nazoru neoplati. Maju to cenovo nejak divne nastavene.

Kazdopadne dik za rady a odpovede.

L.
03.12.2022 - 05:13:59
00
ja mam 125 kg a max 1900 nastupanych a 84 km,bateria 625 je uplne v pohode,ide skor o techniku jazdenia,na to prides casom
03.12.2022 - 07:41:37
02
Majko suhlas :)
03.12.2022 - 11:23:57
01
FeroMc ta spara vobec nevadi, bajk som uz pekne pokrstil blatom a potom ho zobral wapkou a uplne v pohode. Na moje prekvapenie to bolo vnutri ciste. Jedine teda vizualne? S tym predstavcom mas pravdu, no menit sa ho nechystam. ?
majko777 to si ako dal prosim ta?
04.12.2022 - 21:07:04
00
Ak mate obavy zo spar okolo baterky.
Kupte si na priesvitnu lepiacu pasku siroku 3 cm za 1,50€ a oblepte si to.
---

Co sa tyka bateriek. (bavime sa teraz o ludoch co jazdia kopce, nie rovinky)
Vacsinou sa kazdy novacik pyta pri E-biku na dojazd. Ja som tiez tak uvazoval.
Az ked som na nom zacal jazdit tak som pochopil, ze co sa tyka dojazdu, je to vysostne individualne.
Preto teraz radsej uvadzam vm pri priemernom stupani, povrchu a vahe.

Ked pojdes kontinualne 2,5% stupanie a urobis 1 000 vm tak prejdes 40 km.
Pri 5% stupani prejdes 20km, pri 10% len 10km
Ked budes mat medzitym aj rovinky + klesanie tak prejdes zasa viac, pretoze bud vypnes dopomoc, alebo bude ovela mensia spotreba baterky.
Ked pojdes tou istou trasou naspat tak prejdes vzdialenost 80km, 40km a pri 10% stupani 20km.

Preto je pre novacika co este nemal ebike matuce ked niekto napise, ze urobil 1 000 vm a presiel 80km.
Dalsi napise, ze tiez urobil 1000 vm ale baterka mu vydrzala len 50km.
Prve co ho napadne je, ze asi ten prvy ma lepsi bike, ked mal o 30 km vacsi dojazd.

Ale nechape, ze nevie profil cesty, aku ma ten clovek kondiciu, ci sa spolieha na TURBO mod, lebo to chce mat co najskor za sebou, ci si da ECO, viac sa namaka a bude to dlhsie trvat ale usetri baterku.

Je to podobne ako ked vidite reklamu, ze ebike za 1200€ prejde 130 km, ma 15 Ah baterku, max. 40 km/h a ma nosnost 200kg.
A potom dakde najdete, ze to testovali pri zatazi 55 kg v hale, pri 20km/h a jazdec slapal.
Kazdy laik kto si to precita hned mysli, ze je to pri max. rychlosti, 100kg (polovica nosnosti) a potom je sokovany ked s tym prejde 30-40 km.
04.12.2022 - 23:49:39
03
majko777 napísal:
ja mam 125 kg a max 1900 nastupanych a 84 km,bateria 625 je uplne v pohode,ide skor o techniku jazdenia,na to prides casom


valecek

nesúhlas. tomuto uverím až keď to uvidím naživo. možné by to bolo snáď pri priemerke 5-8 kmh, alebo ak bude veľká časť trasy prejdená bez podpory motora.
05.12.2022 - 07:31:36
02
sorcerer napísal:
valecek

nesúhlas. tomuto uverím až keď to uvidím naživo. možné by to bolo snáď pri priemerke 5-8 kmh, alebo ak bude veľká časť trasy prejdená bez podpory motora.


Písal, že ide o techniku jazdenia^⁠_⁠^.... Ja som na 504w tiez spravil 1200vm a 70km ale 1/3 cesty som šiel bez podpory a zvyšok na eco a trail som zaradil len keď sa už inak nedalo v najprudsich stupaniach. Takže kludne mohol spravit aj tych 1900vm a 84km na tej 625W baterke. ;⁠-⁠)
05.12.2022 - 09:45:33
01
Samozrejme, tiež mám výjazd cca 100km 1500vm a ešte dokonca 3 paličky mi ostali
05.12.2022 - 12:33:18
00
Príloha

Prílohy:

Screenshot_20221205_123054_com.strava.jpg
Screenshot_20221205_123054_com.strava.jpg 88.9 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20210910_183016.jpg
IMG_20210910_183016.jpg 144.3 KiB thumb_up0thumb_down

05.12.2022 - 12:36:23
00
keyboard_arrow_up