Super.Dakujem
10.12.2022 - 11:06:17
00
Tiež mám integrovanú baterku a skladovanie aj pod 5°.
Kúpil som vyhrievaciu podložku a neoprén
Neoprén používam pri zimnom jazdení a podložku potom dám pri skladovaní pod neoprén. Je tam regulácia teploty. Používam to len túto sezónu, takže zatiaľ je to len testovanie.
10.12.2022 - 15:27:27
02
Čo sa týka zazimovania ebiku.... Mám baterku odpojiť od ebiku alebo ju nechať na ňom?Sorry že sa tak debilne pýtam ale niekto tak iný opak
11.12.2022 - 09:37:03
00
Nazgul napísal:
Mám veľa zákazníkov, ktorí niečo ako sezónnosť cyklistiky nepoznajú a brúsia ebajky celú zimu, a ani u jedného sme nezaregistrovali problém, či výrazné skrátenie životnosti batérie... Len pre zaujímavosť - každý používa originál neoprénový kryt na baterku (aj v prípade integrovanej)... Takže je to skôr na každom jednom človeku, či sa mu chce v nulových teplotách na ebajk, alebo nie... Nesprávne skladovanie dokáže s baterkou zatočiť omnoho horšie, než zimný výjazd...


Tak tie návleky sme tiež riešili stým servisakom,a vravel že to pomôže ale len minimálne..... Je veľa ľudí a veľa názorov ..... Jedny jazdia aj v zime druhý zase nie,jedny tvrdia že to neškodí druhý zase že áno.A človek má potom z toho v hlave guláš ??????
11.12.2022 - 09:58:37
00
Ja ju nechavam zapojenu, Mam za to, ze vybrat ju treba jedine, ak mas v plane skladovat bicykel v priestore, kde je teplota nizsia ako 10°C (co neprospieva baterii). Take kolobezky nikto od baterii neodpaja a idu :) Hlavne je uskladnit bateriu nabitu na max 60% kapacity a nie pod 30%, v teplotach od +10 do +20°C

Edit: tak velmi pekny clanok ma k tomu vypracovany Giant
https://www.giant-bicycles.com/gb/electric-bike-battery-winter

Asi take hlavne body:
-zimna jazda nenici bateriu
-ak v zime neplanujete jazdit, odporucame bateriu vybrat
-skladovat pri izbovej teplote a nabit na 60% kapacity
11.12.2022 - 10:05:02
00
castielo napísal:
Ja ju nechavam zapojenu, Mam za to, ze vybrat ju treba jedine, ak mas v plane skladovat bicykel v priestore, kde je teplota nizsia ako 10°C (co neprospieva baterii). Take kolobezky nikto od baterii neodpaja a idu :) Hlavne je uskladnit bateriu nabitu na max 60% kapacity a nie pod 30%, v teplotach od +10 do +20°C

Edit: tak velmi pekny clanok ma k tomu vypracovany Giant
https://www.giant-bicycles.com/gb/electric-bike-battery-winter

Asi take hlavne body:
-zimna jazda nenici bateriu
-ak v zime neplanujete jazdit, odporucame bateriu vybrat
-skladovat pri izbovej teplote a nabit na 60% kapacity


Dík za odpoveď,veľmi si toho vážim ?????
Čo ma jedine teraz ani nieže štve alebo trápi,je to že mám baterku nabitú na nejakých cca 95% ..... No a dnes nasnežilo ešte nejakých cca 20cm snehu..... No proste som ju už nestihol vybiť na nejakých 50%
11.12.2022 - 10:49:32
00
V kocke

Prílohy:

tahak-jak-prodlouzit-zivotnost-baterie.jpg
tahak-jak-prodlouzit-zivotnost-baterie.jpg 348.58 KiB thumb_up2thumb_down

11.12.2022 - 11:35:20
02
Trebor napísal:
Dík za odpoveď,veľmi si toho vážim ?????
Čo ma jedine teraz ani nieže štve alebo trápi,je to že mám baterku nabitú na nejakých cca 95% ..... No a dnes nasnežilo ešte nejakých cca 20cm snehu..... No proste som ju už nestihol vybiť na nejakých 50%

Moc to prezivas. To su odporucane veci, ale nie povinne. Ja mam bateriu doma stale nabitu...ak zrovna nezabudnem ovsem, minulu zimu som jazdil bez problemov a po roku nebadam ziaden ubytok kapacity.
Uzivaj si jazdu a neries veci typu bateria na XY % nabita, vlhkost 65 a pod.

Podla mojich skusenosti z bateriami z nb je skoro jedno ako sa k nej spravas a kolko ti bateria vydrzi je skor loteria.
Boli ludia, co sa k nej spravali podla prirucky a do 3 rokov stratili 50% kapacity a boli taki, co nespravali a nestratili.
11.12.2022 - 14:09:24
00
Trebor Neviem ako je to u iných batérii, ale Bosch má pre svoje zariadenie s program pre nastavenie batérie na kapacitu pre uskladnenie. Stojí to cca 10,- €. Za 10 k tej prvej desiatke ti zmerajú kapacitu batérie.
11.12.2022 - 14:37:26
00
dees

myslim, ze za to nemusis platit, staci si precitat manual k baterke od Boschu.
https://www.bosch-ebike.com/fileadmin/EBC/Service/Downloads/Bedienungsanleitungen/MY2023/Batteries/Bosch-eBike-Manual-Batteries-MY23-EEU-oReg.pdf?_=1665569829
---

Podla mna je to tiez dost loteria. Ako so vsetkym.
Kupite si Samsung tv a den po zaruke sa vam odpali. Poviete si: "v zivote si uz nekupim Samsung"
Druhy si kupi LG tv a den po zaruke sa mu odpali. Povie si: "v zivote si uz nekupim LG"

Ale nejake zasady treba dodrziavat.
Najlepsie by bol odkaz na nejaku studiu alebo test.
Takto su to len nejake odporucania, o kt. clovek nevie ci si ich dakto vycucal z prstu alebo to ma nejaky realny, odskusany zaklad.
Predpokladam, ze manualy od vyrobcu nie su cucane z prstu.
---

Moznostou je aj novy druh baterie ako "solid state battery", kt. by nemala sposobovat poziare pri poskodeni.
https://article.murata.com/en-us/article/basic-lithium-ion-battery-4
prave tlacitko na mysi, preloz do slovenciny
---

Tu je vysvetlene preco baterky degraduju, aj co ma aky suvis (obrazok)
thumb_up0thumb_down

Prílohy:

baterka_degradacia.jpg
baterka_degradacia.jpg 100.58 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Red1 dňa 11.12.2022 - 15:56:14, celkovo upravené 1 krát.

11.12.2022 - 15:17:04
01
Red1 Nemusíš platiť. Uvedenú ponuku som dostal zo servisu so slovami ... keď máš stav batérie 100%, na bicykel nepôjdeš 3 mesiace a nemáš možnosť zliezť z tej stovky pod 60%. Napr. už celý november stál bike s plne nabitou batériou lebo máš trable v práci, keď máš čas je zlé počasie a potom príde sneh a 0° a vieš že na bike už nevylezieš. Aj obava o zdravie, prechladnutie, lebo cez 60. Môžeš to nechať do marca v stave ako to je alebo tomu pomôcť za 10,- . A môžeš mať doma aj manželkin bike s plne nabitou batériou. Uviedol som to ako možnosť, dokonca neviem, či je informácia 100%. Niekto zo servisu to môže uviesť na správnu mieru ak je informácia nepresná.
11.12.2022 - 15:50:56
00
Este v tom videu od 20 min je co odporucaju:

- znížiť vystavenie baterky vysokym teplotam (napr. pri odpocinku pocas vyjazdu)
- Vyhnite sa nabíjaniu ihneď po agresívnom použití (zrejme nenabijat hned po dojazde ale nechat baterku vychladnut na odporucanu T)
---
- Minimalizujte čas nabitia na vysokom SoC (SoC = Stav nabitia, 100% = plne nabitie)
(cize nenabijat na 100% pokial nechcete baterku ihned pouzivat)
- Redukcia max. nabitia SoC – limit max. nabitia < 90 %
(nabijat pod 90% kapacity)
---
- Vyhnite sa pravidelnému vyuzitiu baterky < 15 % SoC
(nevybijat pod 15% kapacity)
---
- Pripravte baterku na pouzitie
(zrejme aby nebola vlhka, studena, horuca (po vystaveni slnku, ...)
- Rýchle nabíjanie len v prípade potreby – ak je to mozne, použite pomalšiu nabíjačku

Prílohy:

baterka_zivotnost.jpg
baterka_zivotnost.jpg 65.45 KiB thumb_up0thumb_down

11.12.2022 - 16:24:37
01
Možno pomôže toto video:
https://www.youtube.com/watch?v=R_JmNfHHTQw
Neriesť a jazdiť, ja jazdim aj v zime, ale vyhýbam sa cestám, ktoré solené kvôli kontaktom atď, lebo všeobecne soľ nerobí dobre pohyblivým častiam. A súhlasím, že pri jazde batéria generuje teplo, takže sa nepodchladí.......
18.12.2022 - 08:56:00
00
ZDAR.... Tak dnes problém znova Bike v izbovej teplote a pred dvoma dňami som skúsil Ebike zapnúť a všetko ok ..... No dnes som sa obliekol a keďže mám Ebike u priateľky tak som ho chcel zobrať k sebe domov.Von bol 1 stupeň nad nulou no bike sa nedá zapnúť.... Hlavný vypínač bliká na zeleno no Ebike nenabehne ani display vôbec nič.Skusal som vybrať baterku, prečistiť znova zapnúť.... No stále nič..... Batéria bola a je nabitia na 90% no nejde zapnúť..... Som v koncoch.... Ako som písal na začiatku, pochopím že mráz a bike som vypol a už nezapol..... Ale idem z miestnosti kde je cca 22 stupňov a nezapnem!???? Ani sa na biku nejazdilo asi pol mesiaca. ..... Nechápem...... Po niekoľkých pokusoch dokonca aj spínač prestal blikať a neblika vôbec.tak má napadlo či nieje vládny spínač,no Ebike je ešte v záruke tak nechcem sa púšťať do rozoberania aby som neprišiel o záruku...... Len pripomínam že sa jedná o Ebike Canyon spectral on cf7 s motorom Shimano EP8
21.12.2022 - 15:22:37
00
Môže to robiť práve kondenzácia vzdušnej vlchkosti v elektronike či vypínači. Všimni si ako sa rosia okná keď v zime vetráš. Nádrž v aute v zime sa doporučuje mať plnú aby sa voda vo vzduchu v nádrži nevyzrážavala do paliva...
Vždy sa vravelo že auto je najlepšie parkovať vonku aby bolo v takom prostredí v akom má pracovať. Že tie teplotné zmeny nerobia dobre. Možno je to podobné aj s ebikom. Preto asi ľuďom čo nič neriešia vydrží systém dlhšie
21.12.2022 - 21:10:03
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Batérie a príslušenstvo k elektrobicyklom / Batérie a nabíjačky)
keyboard_arrow_up