Je zaujímavé že baterková a elektrická prípomoc inde nikomu nevadí:

- že baterka je v aute a štartuje motor - kazí to tradičné štartovanie kľukou
- že baterka je v čelovke - kazí to príjemný zaužívaný pohyb pri svite mesiačika
- že baterka a motor je v erotických pomôckach - úplne to mnohým pokazilo tradičný sex :)
- že motor vo vŕtačke pokazil zábavu z tradičného krútenia kľukou pri vŕtaní - minule som navrtal o 10 dier viac ručne ako kolega s elektrickou vŕtačkou. Mali ste ho vidieť ako fučal...
- baterka v diaľkovom ovládači pokazila radosť z pohybu pri prepínaní programov
- hnusná elektrická prípomoc pokazila tradičné pranie
- motorová prípomoc zničila úplne radosť z člnkovania, raz sa mi podarilo len s veslami do kopca predbehnúť motorový čln
- motor v miešačke som odstránil, ak si chcem zamakať, tak miešam betón za svoje
- motorovú prípomoc v ústrednom kúrení neuznávam, to je pre lenivcov
- a uznajte - motor v píle pri ťažbe dreva? kto to kedy videl.... načo vláčiť to hebedo, keď ručná pílka váži tak desatinu tej motorovej. A naviac je závislá na energii z paliva. Také obmedzenie je o ničom...
14.12.2022 - 10:46:11
02
Bože, vy už naozaj začínate splietať piate cez deviate aby ste si ten motor obhájili :D :facepalm:

Nikto vám vaše e-motorky neberie, ak má niekto zdravotný alebo iný hendikep tak to úplne rešpektujem.
Ale keď už ideme do tých extrémov, vaše porovnávanie sa s cyklistami je ako keď transgender ,,športovkyne´´ súťažia so ženami :)
https://www.dagospia.com/rubrica-30/sport/trans-rugby-nbsp-ora-che-federazione-rugby-francese-ha-aperto-270643.htm
14.12.2022 - 10:55:12
115
To je hrozne! Veď už si treba uvedomiť,že ide o tu cyklistiku😉😀
14.12.2022 - 11:11:22
00
však v poriadku, ak to zvýši produktivitu tvojej práce tak používaj motorovú prípomoc :) ale bicykel už nie je šport alebo relax? A na druhej strane ak je pre teba relax jazdiť na motorke, tak prečo sa uspokojiť so slabým výkonom e-bajku a neísť rovno do silnejšej e-motorky?

Ja napríklad nehejtujem e-bikerov a ani mi nevadí keď ma niekto predbieha .. .ale dosť mi vadí keď ľudia tliachajú sprostosti aby obhájili neobhájiteľné a keď argumentujú odveci extrémami aby to "ich" vyznelo normálne
14.12.2022 - 11:16:15
06
AnitaCok napísal:
Bože, vy už naozaj začínate splietať piate cez deviate aby ste si ten motor obhájili :D :facepalm:

Nikto vám vaše e-motorky neberie, ak má niekto zdravotný alebo iný hendikep tak to úplne rešpektujem.
Ale keď už ideme do tých extrémov, vaše porovnávanie sa s cyklistami je ako keď transgender ,,športovkyne´´ súťažia so ženami :)
https://www.dagospia.com/rubrica-30/sport/trans-rugby-nbsp-ora-che-federazione-rugby-francese-ha-aperto-270643.htm
nedavno som videl jeden standup kde chlapik zadrel,ze transgender sportovkyne su v pohode pokym si na moze stavit....mal tusaka,ze ta "slecna" z 11tkami botaskami bude vitazka :D
14.12.2022 - 11:35:20
00
Ono jadro pudla asi tkvie v tom, preco sa emotorkari tak strasne dozaduju toho, aby boli povazovani za "rovnocennych" beznym "nemotorovym" cyklistom. Clovek jazdiaci (a niekedy aj slapajuci) na babete taku potrebu nema. Proste povie, ze sa vozi, na ryby, do obchodu alebo len tak pre zabavu. Ale e-moto bikeri sa casto udieraju do prs ze oni su "cyklisti", "sportovci", "narobime sa este viac ako na beznom biku".
No nie. Ani jeden z vas to nekupil preto, aby sa "narobil viac". Vymyslene a vyrobene to bolo prave s opacnym cielom, narobit sa menej. Preto sa to aj vola dopomoc. A preto si to aj viaceri odblokuju a pripadne slapanie uplne "deaktivuju" a vozia sa len motorom.
A je to ok, kazdy nech sa vozi na com chce. Ale tie pseudoargumenty aj spravanie sa potom vyznievaju detinsky.
14.12.2022 - 12:03:33
029
cokupit Vystihol si to. Prečo asi nevznikajú podobné situácie s motorkami, mopedmi, babetami, skútrami a inými dopravnými prostriedkami? Nik na nich sa nehrá na cyklistu a ani sa nedožaduje toho ,,statusu´´.
14.12.2022 - 12:27:15
00
Tu prupovidku "narobime sa este viac ako na beznom biku" slycham veru az prilis casto, aj na bikefore sa nou furt ohanaju
14.12.2022 - 13:55:39
03
v každej skupine sa nájdu jedinci bijúci sa bezdôvodne do pŕs, že oni sú tí správni a pritom nie sú. kategorizovať to čisto na ebajkerov je hlúposť. dovolím si poopraviť vetu "narobime sa este viac ako na beznom biku" na "narobím sa ako si zvolím," samozrejme dá sa menej, ale aj viac ako na biobajku. jedna z mnohých výhod elektra
14.12.2022 - 14:08:06
02
No ja sa s frajerkinym ebikeom narobim celkom dost, ked ho musim dostat z lodzie s uzkym otvorom alebo na/z medziposchodia, lebo vytah nejde uplne na prizemie :-D
14.12.2022 - 14:24:27
08
Skúsim to cyklistom vysvetliť...
Či na analogu alebo električke ťahám koľko vladzem.
Tak na tej električke je to potom rychlejsie a tým pádom zábavnejšie,a pre tu zabavu som motivovanejsi dat do toho viac...
Treba ešte niečo niekomu menej sustredenemu dovysvetlit?
A o tom turbe...
No na kúsku,keď si to vyskusaš,to je bomba!
Ale si to kua rozmslis to preháňať, aby si dochadzal domov "za svoje" ,a rozumej s 10kilo zbytocneho balastu,v mojom prípade takmer vždy do kopca...,a samozrejme celkom rozbity/ lebo zábava /
14.12.2022 - 14:49:36
03
iron.hide napísal:
Tu prupovidku "narobime sa este viac ako na beznom biku" slycham veru az prilis casto, aj na bikefore sa nou furt ohanaju

nechcel by som ho nosit v kosodrevine :D
14.12.2022 - 14:59:50
02
rs955i: cize nie si cyklista, hej ? :D ok :) .. ale cyklistika je masochisticky sport, takze ak sa zabavas, nejsi cyklista, pot , slzy a krv, to je mtb :D Nie sa prehanat s vetrom vo vlasoch :D
14.12.2022 - 15:02:44
01
Nie nezakladám si z toho náboženstvo....
14.12.2022 - 15:18:16
00
No asi je potrebné to definovať inak.

Mňa bicykel vždy bavil, moje limity boli tak 30km denne, večšinou z domu. Už ma to časom nebavilo.
Kupil so si ebike a dostal som zase chuť jazdiť. Paradoxne som na ňom schudol 8kg za pol roka, začal som zase jazdiť na obyčajnom mtb bicykli do práce.
Na ebiku som večšinu času trávil výletmi, takže to považujem za CYKLOTURISTIKU.

Motivuje to aj deti. Na výletoch prevýšenia im pomáham vlečnou gumou, zbytok krútia za svoje. Sú motivovaní a prejdeme aj 60 km za deň. Proste výlet.
Osobne som bol na miestach kde s obyčajným bicyklom by som nezašiel a to je paráda.

Nie vždy je človek na 100%. Na ebajk sadnem aj s polovičnou energiou. Viem že zbytok mi pomôže motor. Vyvetráva mi to hlavu od stresov, pomôže na obľúbené miesta. A to je ten hlavný bonus . Radosť z jazdy.

Ak mi to zobralo statu cyklistu, nevadí. Asi som ním nikdy ani nebol....
14.12.2022 - 19:05:30
010
keyboard_arrow_up