Ked chces mat radost z jazdy kup si BMW a nie ebike
14.12.2022 - 20:10:16
00
marseluspp:
Tez to mam podobne.Po 30tich rokoch roznej cyklistiky ma to dako prestalo bavit.
Ebike opat prebudil trochu moj zaujem.
Uvidim na ako dlho.
14.12.2022 - 20:30:29
02
AnitaCok napísal:
cokupit Vystihol si to. Prečo asi nevznikajú podobné situácie s motorkami, mopedmi, babetami, skútrami a inými dopravnými prostriedkami? Nik na nich sa nehrá na cyklistu a ani sa nedožaduje toho ,,statusu´´.

Počul som o jednom prípade......

thumb_up0thumb_down
14.12.2022 - 20:36:04
00
Jemny offtopic; sorcerer na predch. strane pouzil slovo biobajk. Prosim, nerobte mi to, ziadne bio, lebo prestanem jazdit :) ;) ;)
15.12.2022 - 00:00:17
13
lto napísal:
plachtit po vetre vs. ebike, je ako byt vegan vs. masozravec :lol:

Prečo? Aký je rozdiel plávať na plachty, na paru, na mazut, na plyn, na elektriku, na ...? Vždy to poháňa niečo. Ešte aj ten drakkar mal plachtu. Hejtovali Vikingov pltníci, alebo čo bolo pred nimi?
Nečítal som všetky múdra ehejterov čo nasledovali, ale viem, že som nedostal odpoveď na jedinú otázku. Iba ak takéto "múdra". Pýtal som sa vážne.
Ja jazdím týždenne 250 km na ebajku do práce a v sobotu 200 km na "biobikeu". Áno, takú kktinu ako "biobiker" som v takýchto vláknach čítal. Aj s tým "skloňovaním".
Tomuto zúfalstvu naozaj nerozumiem. Mám ďalší ofenzívny príspevok, ale žiadnu odpoveď na jednoduché otázky som nedostal. Tak funguje toto fórum.
15.12.2022 - 00:15:07
00
OK chápem, čiže ovládaš vietor aby fúkal tam kde ideš, a ak je bezvetrie, tak fúkať začne a opäť tvojim smerom ? :)
15.12.2022 - 00:18:55
03
Fakt nerozumiem. Nevieš ako funguje plachetnica? Nikdy si nestál na surfe? Nevieš čo je križovanie? Plachetnica vie plávať aj proti vetru. Ale hlavne ako to súvisí s mojou pôvodnou otázkou? Kto rozhoduje, ktorá prípomoc je legálna a ktorá protizákonná. Prečo je lanovka OK, ale šlapať do kopca s pomocou motora podvod. Prečo je výkon 200W na obyčajnom bicykli viac ako 200W na elektro bicykli. To je tak ťažké odpovedať k veci?
15.12.2022 - 00:26:12
01
To vidím že nerozumieš Není problém nájdi v lese singel tak aspoň s 12% stúpaním a kupujem letenku a prídem sa pozrieť ako tam križuješ v protivetre alebo pri bezvetri
15.12.2022 - 00:35:20
00
prečo mám z tohto vláka pocit, že národný šport slovákov je staranie sa do druhých? niekto nevie predýchať že ho v kopci predbehol ebajker? tak nech sa na to vykašle, pre neho to bude už len horšie, ebajky budú neustále pribúdať. niektoré SL modely sú už teraz pomaly na nerozoznanie od biobajkov (veľmi sa mi páči to slovo :D), o 5, 6 či 10 rokov sa nebude dať na prvý pohľad zistiť kto jazdí za svoje a kto s pomocou motora, vývoj sa nedá zastaviť. ako tu už bolo spomenuté, motor v bicykli vám vadí, ale v kosačke, vŕtačke či motorovej píle nie? buď sa s ebajkami zmierite, alebo tu budete ešte roky vypisovať somariny a budete všetkým na smiech. ako som spomínal vyššie, v každej skupine cyklistov, ebajkerov, ale aj športovcov všeobecne sa nájdu jedinci, ktorí to so svojim egom preháňajú, tomu sa asi ako ľudstvo nevyhneme. a čo je podľa vás lepšie, napr. ako vzor pre deti, keď človek sedí pol dňa niekde na terase v meste pri káve či pive, alebo sadne na ebajk a ide do prírody? pamätám si keď sme sa ako deti chodievali lyžovať cez jarné prázdniny do lokálneho strediska a s príchodom jari sa tam objavovali cyklisti na prvých horákoch a čumeli sme ako teľce na nové vráta. teraz s príchodom jari sme tam my, síce na električkách, ale sme v prírode a robíme to čo nás baví. btw. nikto na nás nikto nečumí, stredisko už nefunguje ;)
15.12.2022 - 07:11:20
04
Mne nevadí ebajk, možno si aj jeden raz kúpim, mne vadí stavanie sa niektorích ebajkerov do pozície ako pekne opísal cokupit a popieranie faktov ako napr. joe vyššie
A jeden príklad - po vystúpaní na kopec sa pristaví pri mne ebajker, odzravím mu a on mi spontánne začne vysvetľovať bez akéhokoľvek podnetu,
že on má síce ebajk ale je to vlastne to isté ako ja keď zvolím ľahší prevod, tak som sa ho opýtal ci mu naozaj yebe
a nie je jediný, viď aj argumentácie v tomto vlákne
15.12.2022 - 08:42:16
012
áno to chápem, ale pre niektorých užívateľov je tu ebajk ako červené súkno pre býka. a tomuto naopak nerozumiem
15.12.2022 - 08:51:50
00
A pridám aj hejt :)
Aj keď bajky budú na nerozoznanie s integrovanými pohonmi, tak ebajkera spoznáš veľmi ľahko, bude aj v lete naobliekaný a menej spotený.
Áno sú jedinci, ktorí si to odmakajú jedno na čom, ale človek je v podstate lenivý tvor a drvivá väčšina si plne užije el. podpory
15.12.2022 - 09:03:54
07
Srsen - a nielen podla toho ze su naobliekani, ale casto aj podla divneho posedu a hlavne podla divnej frekvencie slapania.
Teda - chapem ze mnohi mame roznu frekvenciu slapania do kopcov (niekto na lahke prevody, niekto slape silovejsie), ale skuseny cyklista to pozna a akykolvek nesulad medzi rychlostou a frekvenciou je mu na prvy pohlad jasny.
15.12.2022 - 10:06:42
06
Áno s tým posedom som si to všimol, viď dosť početná vzorka v tunajšom bazári, ak by sa malo na tom naozaj šliapať, tak prídeš o nohy :)
https://www.mtbiker.sk/bazar/elektrobicykle?user_id=2434&f_category_id=986&order=time&type%5B%5D=all&s=&cena_od=&cena_do=
15.12.2022 - 10:14:27
02
Inak s tym posedom som to videl aj na biocyklistoch, naposledy takto predo mnou bojovala dievcinka na stupaciku zo Sparisk na Dieliky, posed nastaveny tak aby zo sedla dociahla nohami na zem. Ked som to videl tak ma stehna a kolena boleli aj za nu ;-]
15.12.2022 - 10:52:27
01
keyboard_arrow_up