Tam je dolezita aj vzialenost z akej na to kukas. Tam su parametre uhloproicka a rozlisenie. Napriklad ak mas 4K a 55 palca tak ideal je 1-1,2m od obrazovky. Presne takto daleko mam telku od seba, ked ju pouzivam ako monitor na pc a tie videa, ci uz na youtube, alebo filmy vo vyssom bitrate su tak super, lebo si pripadas ako v kine a stale este nevidis raster(jednotlive pixely). Ak by som pozeral z rovnakej vzialenosti 2K video (fullhd), tak by som to videl rozmazanejsie, kedze to je upscalovane z 2K do 4K a tam sa strati cast informacie, resp, chyba tam. Ked na rovnaku telku kukam z gauca, co je tak 3 - 4m od nej, je mi jedno, ci to ide v 4K alebo 2K, nevidim rozdiel, alebo by som sa na to musel veeelmi sustredit aby som videl. Samozrejme zalezi aj od bitratu, ale to je kus ina vec.
22.12.2022 - 18:20:13
00
tak ono je viac ako rozlisenie aky to ma bitrate. FHD s bitrate 2000Kbps nebude rovnako kvalitne ako s 20000Kbps ;) ale tak preco by som mal film v subore ktory ma 20GB ked mozem mat 2GB :D
22.12.2022 - 18:22:12
00
tak tak. dolezita je aj bitráž. mam FHD filmy ktore maju krajsi obraz na 4k telke ako nativne 4k filmy s nissou bitrážou
22.12.2022 - 18:45:03
01
Upscalovany obraz z fullhd do 4k bude furt blury, nech ma aj nekonecny bitrate..fyziku neoebes

Najst lepsi fullhd obraz ako 4K to chce byt umelec :D..
Filmy v 4K som pod 20GB asi ani nevidel a to uz je celkom slusna kvalita ak je to v hevc a furt ostrejsie ako aj 70GB fullhd..Samozrejme, ak na to nepozeras z vacsej dialky, to bude ten obraz uz rovnaky
22.12.2022 - 20:20:30
01
Ked je zle ripnuty 4k tak ma realne horsi obraz ako kvalitny FHD. Mam take zo dva, inac by som o tom nepisal. A jasne ze nepozeram film z metra, to verim ze nikto pri 50" a viac
22.12.2022 - 21:35:48
00
4k filmy su v pohode aj pod 10GB, hlavne odkedy je tu h265 a HEVC.
22.12.2022 - 21:49:40
00
flegko nejako si protirecis - najprv tvrdis, ze brzdou su disky a ze nedokazu saturovat 1Gb linku a teraz tvrdis, ze mas NAS, kde keby si mal "normalne" disky, tak by ti davali plnu rychlost 112MB/s. Tak teraz neviem...
22.12.2022 - 23:36:03
01
Ideálny pozorovací uhol a schopnosť rozlíšenia ľudského oka sú dve rozdielne veci. Pozerať film na 55″ zo vzdialenosti 1-1.2 m je slušne povedané kktina. Ideálny pozorovací uhol pre film je okolo 35°. Tak "rozhodol" filmový priemysel, vedci, lekári, Soros, Gates a platí to aj pre televízory.
Pozerať 55″, 4K televízor zo vzdialenosti 1m dáva zmysel, ak slúži ako monitor. Ľudské oko a zrak sú limitované a výrobcovia televízorov s tým nič nespravia, aj keď sa snažia. Vzhľadom na rozlíšenie ľudského oka a pozorovací uhol, netreba pre televízor nič viac, ako HD rozlíšenie.
4K, 8K, 16K pri televízoroch je primitívny marketing. Aby človek využil rozlíšenie 4K, musel by pozerať 55″ televízor zo vzdialenosti 1m. Čo je samozrejme blbosť, ak si človek nechce vykrútiť hlavu.
Dôležitejší je bitrate. 720p môže byť kvalitnejšie ako 4K pri, zodpovedajúcom bitrate.
Bitrate ale neovplyvňujú výrobcovia televízorov. Preto máme 4K+ TV. Viac K lepší TV. Viac pásikov, viac adidas.
23.12.2022 - 00:40:08
00
Telku mam zhruba 4-4,5 metra od seba ale teda 720p by na nej vyzeralo fakt priserne… a neomylne by si to rozlisil od 4k… mnozstvo detailov a ostrost obrazu su uplne niekde inde…
23.12.2022 - 06:12:11
00
GeorgeWH uz nieeee. privolavas sem diabla zase.STOP

Zipsik na 4K/UHD nepotrebujes ziadne nvme disky,to co za blbost.Na vzdialenost 4m+ potrebujes uhlopriecku aspon 85"+ inac nemas sancu rozoznat HD vs UHD

a uz prestante s tou modlou,ze bitrate je vsetko. toto sa tradovalo tak 10r dozadu.
23.12.2022 - 08:44:51
01
Pisem niekde ze potrebujes? Pisem co pouzivam nie co je potrebne.. to je zasadny rozdiel… proste mi doma lezalo nevyuzite nvme tak som mu nasiel vyuzitie to je cele :)

Ak na 4 metre nerozoznas 720p vs. 4k na 70” obrazovke tak to si hodne slepy 😱😱
23.12.2022 - 09:16:11
00
Zipsik napísal:
Na 4k filmy mam vyhradene nvme ssd kde sa vzdy presunie zopar filmov co chceme v blizkej dobe kukat z disku a veru nelutujem ani GB minuteho priestoru na disku 😇😇 na tych nasich 70” je 4k fakt nutnost :)


dovod nvme 4K nerozumiem,lebo ked to cita laik,tak abs nechape tejto blbosti. a co nelutujes akoze?pozerat filmy z nvme disku? :rofl:
na tych tvojich 70" a 4m+ sedenie je 4K nezmysel,lebo nie si alien, aby si videl rozdiel HD/UHD z takej vzdialenosti ;) presna hranica cinema standardu pre 4M=100",potom ty tiez spadas do kategorie,ze si nieco kupis a trapis sa :lol: snad nezapadnes do kategorie flegka preboha,ktory ma stale problem s nas,kde mu ide disk iba 120MB/s a nakoniec zisti,ze vlastne NAS ani nema,a disk ma staru suntu
23.12.2022 - 09:25:25
01
GeorgeWH napísal:
flegko nejako si protirecis - najprv tvrdis, ze brzdou su disky a ze nedokazu saturovat 1Gb linku a teraz tvrdis, ze mas NAS, kde keby si mal "normalne" disky, tak by ti davali plnu rychlost 112MB/s. Tak teraz neviem...

Pretoze je rozdiel medzi beznou prevadzkou a idealnym stavom, ked si spravis raid5 pole a skusat skopirovat nejake par GB video.
V beznej prevadzke tieto hodnoty nedosiahnes, rychlost dramaticky klesa v zavislosti od toho, kde su data ulozene, na akom disku, co prave NASko robi, aka je konzistencia dat (male vs velke subory) a pod.
To je nieco podobne ako ked niekto ukaze doma test spojenia 2 wifi na stole, kde dostane 200Mb/s a potom si to clovek kupi a divi sa, ze cez 100Mb/s sa nedostane.
Takze ak kupis 7200ot disky s velkou cache, nic na nich nebude, spravis si napriklad raid0, skopirujes nieco velke tam a spat dostanes 120MB/s.
A teraz v praxi...vacsina diskov je 5400ot, raid0 sa na dolezite data urcite nepouziva, takze budes mat raid1=spomalujes zapis, kedze zapisujes na 2 disky naraz, disk byva zaplneny a data casom rozhadzane, cize hlavicka lieta kade tade a spomaluje pristup, je rozdiel medzi rychlostou ak su data na vnutornom priemere disku a vonkajsom, je rozdiel, ci idu sekvencne alebo nie, je rozdiel, ci sa spracovava 1000 1MB suborov alebo 1 1TB...atd.
Kup si NASko, prvotna inicializacia pola trva niekolko hodin a disky sa synchronizuju a QNAP ti bude ukazovat rychlost synchronizacia pola.
Hadaj ake cislo tam uvidis. Ano je 2 ciferne a dost daleko od cisla 100.
23.12.2022 - 09:35:41
00
canopus napísal:
GeorgeWH uz nieeee. privolavas sem diabla zase.STOP

Zipsik na 4K/UHD nepotrebujes ziadne nvme disky,to co za blbost.Na vzdialenost 4m+ potrebujes uhlopriecku aspon 85"+ inac nemas sancu rozoznat HD vs UHD

a uz prestante s tou modlou,ze bitrate je vsetko. toto sa tradovalo tak 10r dozadu.

na 4m potrebujes skor 200 palcov pri 4k :D
www.sony.com
23.12.2022 - 10:09:31
00
flegko napísal:
... raid1=spomalujes zapis, kedze zapisujes na 2 disky naraz...


Neplati ked pouzijes write back mod na kontroleri.
23.12.2022 - 10:37:12
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up