Dredd napísal:
peter120 Moja reakcia sa týkala príspevku užívateľa Dado, konkrétne tejto jeho vety, citujem : “Skus to povedat aj tym 33% ludom, co maju odblok ebiky. Skus sa zamerat aj na kolobezky, ktore sa legalne predavaju s plynovou packou a idu viac ako 25 kmh.”


Pocuj mudrlant, nic nove si mi nepovedal, iba si to nepochopil.
Je smiesne ako ta tento acohentizmus rozculil a nic na tom nezmenis, ze takmer kazdy druhy ebiker si da odblokovat ebike. ;)
Ja viem, ze to je non legal na verejnych komunikaciach, co s tym chces robit? Museli by polisi zastavovat kazdy ebike a povozit sa na nom. A potom co? Daju ti pokutu, zhabu ti ebike? Kludne si pis, ako by mala legislativa vyzerat, mozes to aj napisat nasim poslancom, aby to navrhli.
Mne to je uplne jedno, ja za to kludne zaplatim registracnu dan a poistku, ako vo Svajciarsku. Len by bolo dobre, aby tam potom neboli nezmysly, ako SPZ, stojan, truba ...

A vravim este raz, kolobezky su pre mna omnoho viac nebezpecnejsie ako odblok ebike.

Neviem, co si tym chcel povedat, ze 25kg ebike neni dobra masina... Vsetky poriadne enduro ebajky maju priblizne takuto vahu a ked si priplatis za odlahcene vychytavky najdes aj nizsie vahy.

Zbytocne tu nieco pisat, ked sa tu vsetci nahlasujete navzajom. ;)

S pozdravom.
05.01.2023 - 17:34:13
00
DaDo.Bzz napísal:
Pocuj mudrlant, nic nove si mi nepovedal, iba si to nepochopil.
Je smiesne ako ta tento acohentizmus rozculil a nic na tom nezmenis, ze takmer kazdy druhy ebiker si da odblokovat ebike. ;)
Ja viem, ze to je non legal na verejnych komunikaciach, co s tym chces robit? Museli by polisi zastavovat kazdy ebike a povozit sa na nom. A potom co? Daju ti pokutu, zhabu ti ebike? Kludne si pis, ako by mala legislativa vyzerat, mozes to aj napisat nasim poslancom, aby to navrhli.
Mne to je uplne jedno, ja za to kludne zaplatim registracnu dan a poistku, ako vo Svajciarsku. Len by bolo dobre, aby tam potom neboli nezmysly, ako SPZ, stojan, truba ...

A vravim este raz, kolobezky su pre mna omnoho viac nebezpecnejsie ako odblok ebike.

Neviem, co si tym chcel povedat, ze 25kg ebike neni dobra masina... Vsetky poriadne enduro ebajky maju priblizne takuto vahu a ked si priplatis za odlahcene vychytavky najdes aj nizsie vahy.

Zbytocne tu nieco pisat, ked sa tu vsetci nahlasujete navzajom. ;)

S pozdravom.


DaDo.Bzz
Keby ma dobrá neelektrická bioduša neupozornila na Tvoj medzičasom skrytý príspevok, ani neviem, že si zahorel hnevom spravodlivých. Ach jaj, tak ja Ti najprv poviem, že si zručný a šikovný človek, že na Tvoje ebajky sa dá pozerať, a že si zaslúžiš rešpekt, no a ty ma rovno nazveš mudrlantom. Tak čo už, nevďak vládne svetom :D Tak sa tomu len tak zbežne povenujem :

1. Najprv si písal o nejakých 33% odblokovaných ebajkov, teraz už je to podľa Tvojho vyjadrenia takmer každý druhý. Znie to z Tvojej strany takmer hrdo, ale neviem, či to je pozitívne konštatovanie, skôr to nastavuje zrkadlo e-športovcom a ich vôli riadiť sa pravidlami a zákonmi.

2. Nemusím písať, ako by legislatíva mala vyzerať. Ebajkeri radi píšu, citujem " vývoj nezastavíš". A je to presne tak, vývoj nezastavíš, na úrovni EÚ sa priebežne robia prípravy pre ďalšie spresnenie kategorizácie ebajkov, pedelecov a ostatných moderných ecyklomotoriek, aj tých s "plynovou páčkou" a čo je hlavné, časom príde na program dňa rozšírenie siete certifikačných a skúšobných stredísk za podpory fondov EÚ, takže nebude také komplikované podozrivý e-bicykel po zadržaní aj otestovať. Tlak na tento vývoj čiastočne spôsobuje aj fakt, že ebajkeri a ekolobežkári sa najmä v mestách dostávajú častejšie do konfliktu s ostatnými účastníkmi cestnej premávky, a civilizované členské krajiny EÚ tento tlak vnímajú a prenášajú na zákonodarcov. Tu s Tebou súhlasím, že výkonné ekolobežky sú v rukách menej zdatných minimálne tak isto nebezpečné, ako odblokované ebajky. Len pripomínam, že v zmysle už platnej legislatívy nesmie byť žiadny e-bicykel bez originálneho štítku o skutočnom menovitom výkone použitý v premávke, a to platí aj pre "motorčeky" s menovitým výkonom do 250 W.

3. A tu sa dostávame k jadru veci. Staviaš elektrobicykle, predpokladám, že tak činíš vo vlastnom mene, na faktúre vystavenej pre zákazníkov máš svoje IČO, máš pridelené daňové registračné číslo atď. Na rozdiel od bežných predajcov e-bicyklov, ktorí predávajú v prvej fáze ebajky v špecifikácii lege artis (a hneď pri predaji ponúknu čip s úsmevom na tvári a bločkom na fiktívny "servis") , Ty v drvivej väčšine (ak nie vo všetkých prípadoch) rovno staviaš ebajky od začiatku prekračujúce 250 W a 25 km/h limit. Tak sa Ťa spýtam : Zaznačíš skutočné údaje na štítok o menovitom výkone umiestnený na viditeľnom mieste rámu bicykla ? Uvádzaš vo faktúre pre zákazníka tieto skutočné údaje v opise dodávky tovaru buď v priamo v texte faktúry alebo v jej prílohe ?

4. Píšeš, že citujem "Zbytocne tu nieco pisat...". Priateľu, tak tu si protirečíš, pre Teba vôbec nie je zbytočné tu písať. Minimálne preto, že toto fórum využívaš dlhodobo ako bezplatný inzertný portál pre komerčnú podporu predaja svojich e-bicyklov, či už vo forme predajných inzerátov, alebo fotografií Galérie ebajkov. Keď je tu zbytočné niečo písať, kašli na to, nedávaj sem inzeráty a fotografie, a všetko rieš len cez svoju stránku, na ktorej máš určite svoje kontaktné a identifikačné údaje z obchodného registra, ako každý normálny podnikateľský subjekt.

5. Opäť Ti musím napísať, že ja osobne v Tvojom prípade nič "nenahlasujem", a reagujem priamo a verejne bez nejakých vytáčok, pretože nie je čo nahlasovať, obsah Tvojich príspevkov nijako neuráža a moderátor nemá dôvod ho vymazávať. Fakt, že je Tvoj príspevok skrytý, je len výsledkom nepáčikov viacerých členov fóra.

A na záver pridám jeden funny disclaimer o čipovaní ebajkov od predajcu/servisu e MTB, citujem :

"Tento článok nevznikol za účelom porušovať pravidlá ale za účelom zjednodušiť, spríjemniť a vylepšiť si jazdu na elektrickom bicykli, keďže ebike nám tieto možnosti ponúka.

Upozornenie:
Upozorňujeme, že prevádzka takto upravených elektrobicyklov na pozemných komunikáciách môže byť v rozpore s platnou legislatívou niektorých krajín. Výrobca/predajca nenesie žiadnu zodpovednosť za škody vzniknuté použitím produktov SpeedBox. Elektrobicykle vybavené produktmi SpeedBox nie je dovolené používať na pozemných komunikáciách, cyklotrasách a verejných priestranstvách. Elektrobicykle vybavené produktmi SpeedBox je možné používať výhradne na svojom vlastnom pozemku."

Čo k tomu dodať. :D :D :D


A tak sa Ťa spýtam na záver : Kto je tu vlastne mudrlant ?

S pozdravom Dano
06.01.2023 - 00:30:21
115
Páni, toto má byť priatelská téma kde si môžu uľaviť elektrohejteri a kde elektrikári môžu oponovať týmto názorom. Malo by tu ísť v prvom rade o zábavu...

Akékoľvek osobné záležitosti a urážky do toho nepatria. Jednoducho povedané - argumentuj ale neurážaj. Bohužiaľ keď dochádzajú argumenty, začínajú urážky, arogancia a vysmievanie sa. To tu však nepatrí. A ani do iných tém.
06.01.2023 - 06:46:40
00
Inak slovo múdry je blízke titulu MuDr. Taktiež anglický výraz "MuDr land" bolo poslovenštené na mudrlant. Je to vlastne pochvalné oslovenie človeka pochádzajúceho zo vzdelanej krajiny. Bohužial sa použiva aj v posmešnom kontexte.

Podobné slovo je vo výraze "stálo to majlant" z angičtiny "my land" čo vlastne označuje že to stálo skoro toľko ako má hodnotu môj pozemok či farma.
06.01.2023 - 06:59:36
01
Ale no tak prrr, hota, cihi, hijo ... Toto nie je žiaden alternatívny vtipkár ale seriózna téma kde si flustrovani biobajkeri vybíjajú svoje depky na slabonohych elektrotruhlikoch, ktori nevedia jazdiť. Nič osobne do toho netahaj ...
06.01.2023 - 07:11:38
04
Daniel6669 potlesk.
Nuž je to také slovenské...porušovať pravidlá. Ľudia cipuju aj dizle, vykuchavaju dpf filtre... aj toto je v rozpore so zákonom.

Je to založené na sebectve, že aký prospech ma z toho majiteľ, ktorý z ignoruje okolie.
Je to další príklad nelegálnej úpravy, ktorá má aj negativny dosah na okolie. Pretože z legalneho auta spraví ilegálny rakovinomet.....
Ale hlavne ze majiteľ rakovinometu ušetril na servise. :D

Rýchle e bajky by mali byť legislatívne upravené, zákonná povinnosť silných bŕzd napr 4 piesty. Viac tlačiť na bezpečnosť. Keďže rýchly e bajk parametricky je blízko motorky, či mopedu, kľudne z takej situácie môžu vyplynut ďalšie povinnosti ako poistka za škodu.
06.01.2023 - 07:11:39
01
4 piestové brzdy jednoznačne zvýšia bezpecnost e bikov,veď odkedy sa to používa na plechoch a motorkách žiadna sa neroztrepala???
A teraz vážne.
Kôli blbemu počasiu som sa hor vrátil za Dunaj, kde budem výhradne ŠPORTOVAŤ na biobajku KTM.
Poučený z fóra dám doly pitome kapsičky a blatniky,pumpicku a multikluc si strcim do análu, a bude zomna ťažký biobiker ,a to doslova?.
Začnem bezhlavo páčikovat akúkoľvek emotorkarsku propagandu.
A beda každému motorkarovi co by ma šiel predbehnúť trebars v stúpaní na Lužnom moste,tých čipovanych rovno s tou pumpičkou utlčiem na mieste a zmiešame z vyparmi ich vlastnej baterky.
Časom plánujem z biobajku odstrániť aj USB nabijatelnu blikacku a pod sedlo dám aspoň 15W blikacku,samozrejme na dynamo,a budem mat ultrabiobajk.


nejsi cyklista, pot , slzy a krv, to je mtb :D
06.01.2023 - 08:12:30
00
Tak ono existuju aj original emotorky a to uz su ine masiny... Ale aj take jazdenie je zase raz nad schopnosti ebikerov, oni su proste strasne limitovani a musia sa uspokojovat na tych svojich ebabetach :P
06.01.2023 - 08:15:41
01
https://www.zeromotorcycles.com/
06.01.2023 - 08:22:13
00
elektrotruhlik :D :D
06.01.2023 - 08:32:56
01
skrátene elektrol :D
06.01.2023 - 08:36:39
02
marseluspp napísal:
Už teraz dojazd 100km a 1000vm považujem za viac než potrebné na celodenný výlet.

Slusny vylet ma aspon 80km a 2000m. S kondickou je fajnovy biovylet 100km a 3000m. Na 100km a 1000m nepotrebujes motor, pokial mas aspon trochu kondiciu.
06.01.2023 - 08:46:20
04
Nech si každý jazdí na čom chce. Niekedy je to ako dopomoc (napr. keď nejaký neudržiavaný dôchodca nevládze a nemá auto) a niekedy mi to pripadá ako keď si v posilňovni naloží 300kg a dá si k tomu žeriav aby to zdvihol... A niekto sa s tým aj hrdo pochváli, že pozri, na ebajku som vyšiel tento kopec. Ak ja vyjdem kopec na mojej skladačke, tak na to netreba ebajk... Ak tam niekto ide ebajkom tak asi mu nejde o cyklistiku...
Také, že nechce sa mi šliapať za svoje, to ja neuznávam, sedel som na ebajku, vozil som sa na tom a podľa mňa to nieje až taká veľká prípomoc aby to vyvážilo zápory...
06.01.2023 - 09:02:34
02
môj taký priemerný výlet po ktorom prídem domov a rozmýšľam...kurnik ešte by som niekam vybehol na chvíľu :D (o.k. nie je tam veľa v.m.)
06.01.2023 - 09:19:07
01
Dygmore, Ty si vypol počasie :)
06.01.2023 - 09:44:41
04
keyboard_arrow_up