Kuban48 napísal:
Pride mi to ako z vidlice, no neviem teraz. a ked sme uz pri tom, vidlicu netreba raz za cas takto zoservisovat ? v akych intervaloch odporucate ?


Nieje to hlavove zloženie?
28.12.2022 - 21:23:11
00
Caute chlapi, prosim vas o radu. Chcem si urobit zakladny servis odpruzenia na mojom Luxe. Mam tam vidlicu Fox 34 SC Performance Elite 2021 a tlmic Fox FLOAT DPS. Moja otazka je, ci budem potrebovat objednat nieco okrem toho co mam nahadzane v kosiku (obrazok v prilohe)?Dakujem za radu.

Prílohy:

Snímka obrazovky 2023-01-06 001605.png
Snímka obrazovky 2023-01-06 001605.png 67.33 KiB thumb_up0thumb_down

06.01.2023 - 00:22:30
00
Ahojte,
Idem si ku Vám po radu - aj keď sa nejedná o servis, ale druhú tému sa mi zakladať nechce :) Pokukujem po Fox 32 SC Factory , ale prišiel som na taký "zádrhel" - aktuálne mám na biku 32 Performance Elite SC - avšak na biku mam páčku na dve polohy a to open/firm . Všade som našiel túto 32 Factory iba ako 3POS - ADJ čo znamená 3 polohy open/medium/firm ...no a moja otázka znie...je vôbec možné použiť aj na túto 3POS vidlicu jednoducho open/firm páčku ? Pritom viem, že timový kolega používa túto factory vidlicu s klasickou 2 polohovou páčkou a úprimne stredý režim by som aj tak nikdy nevyužil... :)

https://www.bike-discount.de/en/fox-racing-32-k-float-stepcast-29-factory-100-fit4-3pos-adj-tapered-kabolt-boost
06.01.2023 - 10:26:28
00
Zaujímavé. Doteraz som si myslel ze factory a performance elite maju identicku FIT4 patronu a jediný rozdiel je povrchová úprava. Či to bude fungovať závisí ci je rovnaký uhol otočenia open/firm. Na mojej FIT4 je to cca 90 stupňov medzi kajnymi polohami.
06.01.2023 - 20:20:04
00
a čo tak dokúpiť 3polohovú páčku? Nemusí byť od Foxu.
06.01.2023 - 20:30:20
00
No ono to má zrejme viac zádrhelov ako som čakal :D reálne by som páčku kúpil aj 3 pos v tom nevidím problém, ale bojím sa, aký by to malo dopad na zadný tlmič keby náhodou prekliknem len strednú polohu (keďže tlmič meniť nechcem...) neviem čo by to spôsobilo ak by ho neotvorilo úplne a ostal by niekde medzi "dvoma polohami" súbežne s vidlicou...druhá vec je tá že aktuálne mám systém "push to unlock" a všetky nové vidlice Factory sú "push to lock" čiže ak by som reálne chcel factory vidlicu zrejme by som musel meniť systém zamykania a aj FIT patrónu s 2 polohami... FOX to zrejme zmenil od roku 2021... aspoň teda podľa tohto článku :(

https://cyclinic.com.au/blogs/suspension/fox-fork-shock-remote-compatibility?fbclid=IwAR0o6vnB9rRrudVP9lRxUdmcPzeSe4ACpk69iN5gI_UQ4wV-kmGSCtL9C1k

Čiže vymeniť páčku by bolo v podstate najmenej bolestivé, ale nerieši to vôbec môj problém...
06.01.2023 - 21:59:15
00
Zdravím, potreboval by som poradiť ohľadom výberu servisu pre Fox. Vidla je 36, tlmič X2 a sedlovka transfer, všetko factory. Už 2 krát som ich všetky dával servisovať do Slovkolexu, z toho bola raz reklamovaná sedlovka (zasekávanie) a raz vidla (vymenené celé horné nohy). Servis všetkých troch by však stál okolo 360 eur. To by sa ešte dalo prežiť, ak by po servise aj tak neboli problémy. Sedlovka sa po par mesiacoch začne zasekávať pri konci zdvihu (musím ju buď potiahnuť alebo dať dole a znova hore) a vidla je po par jazda tak suchá ako predtým. Tá sa potom začne zasekávať počas kompresie. Na zahraničných fórach som našiel ľudí s rovnakými problémami, a takmer vždy boli problémom moc úzke puzdrá (údajne vcelku častý problém nových fox vidlíc). Keď som sa na to však opýtal v slovkolexe, povedali mi že také niečo nerobievajú a že s vidlou je všetko v poriadku. Skúsil som však všetky možné nastavenia a vidla nikdy nebola dobrá pri malých aj velkých nárazoch, čo si myslím že sú rozumné očakávanie od vidlice za 1600. Tlmič je tiež suchý podstatne rýchlejšie ako by som čakal (po približne 5 mesiacoch sa začnú objavovať čierne stopy zo suchých tesnení), to ale pochybujem že sa dá vyriešiť. Vedel by niekto poriadiť či by problémy tej vidlice mohli byť kvôli spomínaných puzdrám alebo niečim iným ? Taktiež by som bol rád za odporučenie nejákého servisu kde by to vedeli spraviť, najlepšie ak by tam robili aj tuning tlmičov. Vopred ďakujem
07.01.2023 - 02:05:06
00
Vidlicu FOX pred jazdou treba otočiť hore nohami a nechať stiecť olej na molitanové krúžky.
07.01.2023 - 05:43:10
00
Sedlovka Fox transfer2 faktory kashima 2021.
....časté zasekávanie tejto sedlovky spôspobuje prach ktorý sa postupne dostáva do priestoru medzi piestnicu a teleso sedlovky.Treba si uvedomiť že priestor v ktorom sa pohybuje piestnica v telese sedlovky nie je niečo hermeticky uzavreté,prach ktorý vdychujeme pre jazde v teréne vdychuje tak isto aj jedlovka.Ten sa postupne lepí na vazelínu a vytvára kašovitú hmotu znemožňujucu pohyb piestnice.Sedlovka by sa v žiadnom prípade nemala mazať vazelínou.Navhodnejšie mazivo je tlmičový olej 20WT.
....dalšou príčinou je nadmerné uťahovanie objímky sedlovky.Uťahovací moment stanovený výrobcom je 5.1 Nm.

Toto je čisto len môj osobný názor,ktorý sa nemusí zhodovať s názorom výrobcu sedlovky,výrobcov bicyklov či názorom školeného servisného mechanika.Nerobím si vôbec žiadne iluzie že teraz všetci budu húfne utekať a odstraňovať vazelínu zo sedloviek a nahrádzať ju olejom.Ja sa zato na vás nehnevám :D
Dôležité je že moja sedlovka takto fungova bude.
07.01.2023 - 06:30:36
00
shifty12 napísal:
No ono to má zrejme viac zádrhelov ako som čakal :D reálne by som páčku kúpil aj 3 pos v tom nevidím problém, ale bojím sa, aký by to malo dopad na zadný tlmič keby náhodou prekliknem len strednú polohu (keďže tlmič meniť nechcem...) neviem čo by to spôsobilo ak by ho neotvorilo úplne a ostal by niekde medzi "dvoma polohami" súbežne s vidlicou...druhá vec je tá že aktuálne mám systém "push to unlock" a všetky nové vidlice Factory sú "push to lock" čiže ak by som reálne chcel factory vidlicu zrejme by som musel meniť systém zamykania a aj FIT patrónu s 2 polohami... FOX to zrejme zmenil od roku 2021... aspoň teda podľa tohto článku :(

https://cyclinic.com.au/blogs/suspension/fox-fork-shock-remote-compatibility?fbclid=IwAR0o6vnB9rRrudVP9lRxUdmcPzeSe4ACpk69iN5gI_UQ4wV-kmGSCtL9C1k

Čiže vymeniť páčku by bolo v podstate najmenej bolestivé, ale nerieši to vôbec môj problém...

Vidlica sa dá kúpiť aj so systémom PTU. Verím, že Slovkolex by takú vedel predať. Ako by sa správal zadný tlmič by bol fajn skonzultovať tiež priamo s nimi. Dajú ti vierohodnejšiu info ako tu na fóre.
07.01.2023 - 09:11:53
00
Nezdá sa mi, že by FOX 36 mal nejaký problém s mazaním. V časti tlmiča veľkorysých 40ml oleja v časti vzduchu solídnych 20ml. Skôr by som povedal, že či sú správne namazané vrchné guferá. Videl som na nejakej vidle, že tieto guferá boli jednak originálne SKF a jednak bez vazelíny vo vnútri. SKF púzdra oproti napr. Racingbross dokážu dnu pustiť určité nečistoty, ktoré sa majú zachytiť práve na spomínanej vazelíne a následne potom nehrozia na nohe nalepené čierne fľaky z tesnení. Cez vnútorné púzdra aj keď sú tesné, tak olej by sa ku krúžkom mal dostať, lebo sú v nich na to vytvorené kanály. Celkovo je to ale vidla za 1500 eur a aby fungovala citlivejšie, tak je potrebné na nej urobiť isté úpravy na vzduchovej časti za ďalších 120-200 eur. Takže preto som zohnal Manitou Mezzer , ktorý má všetky úpravy už výroby plus má ďalšie veci oproti FOX navyše za polovičnú cenu....

Olej v teleskopke ako sa tu spomína mám, ale nie vo FOxke - tá aktuálne už prestala chodiť a musím ju rukou vyťahovať už od spodu, ale má asi 3-4 sezóny...2 moje a predtým neviem koľko...ale spomínaný olej mám spolu s vazelínou v sedlovke OneUP...výsledok je taký, že nečistoty a kondenzovaná vlhkosť vnútri pôsobia tak ako aj keby tam bola len vazelína, ale sedlovka je na úvod po servise omnoho lepšia a ide hladšie ako spomínaný FOX, ale .....Ale ten olej sa postupne cyklovaním dostane dolu a treba to servisovať opäť...čiže to vyzerá tak 1x za mesiac robiť. Samozrejme ten olej sa tam len prstom nanesie na piestnicu, olejová náplň tam nemá možnosť byť , pretože sedlovka je zdola otvorená.
07.01.2023 - 09:57:22
00
Sedlovka Fox transfer 2 faktory kashima 2021.
....pre technické typy mám tu niekolko čísel,ktoré neklamú,skôr naopak....svedčia o velkej výpovednej hodnote tejto sedlovky.
-Vrtanie telesa sedlovky....alebo inak ,diera v ktorej sa pohybuje piestnica sedlovky má rozmer 26.94 mm.
-Po zasunutí holého telesa sedlovky do rámovej trubky a následnom utiahnutí predpísaným momentom sa tento rozmer zmenil nesledovne:
-Rozmer v pozdlžnom smere v mieste objímky bol 26.87 mm
-Rozmer v priečnom smere v mieste objímky bol 27.01 mm
-Čiže s okruhlej diery urobilo ovalitu 0.14 mm,čo je podla mňa brutálna deformita.
-Teleso sedlovky po vytiahnutí z rámovej trubky a následnom premeraní už žiadnu ovalitu nevykazovalo.
-Rozmer piestnice, meraný priemer aj s plastovým krúžkom je 26.79 mm.Dá sa to vidieť tu:https://www.youtube.com/watch?v=8lNckd_iUmg.Merané bolo bez O-krúžka,ktorý sa nachádza pod plastovým kružkom.
....len pre ilustráciu aby človek bol v obraze,tak kancelársky papier má hrubku 0.10 mm.Plech s ktorého je vylisovaná pivová plechovka má hrúbku 0.04 mm.
07.01.2023 - 10:33:52
04
branomelis
....ja prstom nanášať olej na piestnicu nebudem.........odšroubujem velku maticu a do priestoru medzi horné púzdro a piestnicu nakvapkám 10 kvapiek oleja čo mi nemôže trvať viac ako 2 minuty...........žiadne rozoberanie-servisovanie ...nič
07.01.2023 - 10:54:12
00
To máš šťastie lebo aktuálna Transferka má maticu a teda môžeš odskrutkovať a kvapkať olej....do starej transferky môžeš akurát pichnúť nejakú striekačku s olejom cez tesnenie a niečo vtlačiť. Efekt to má ale prakticky nulový. Pri One Up potrebuješ mazať skôr vnútro teleskopky, hore ak dáš olej, tak po zasunutí ti ho zotrie a akurát ho máš roztretý po viditeľnej časti teleskopky a riadne sa od neho zamažeš.
07.01.2023 - 11:04:32
00
Sedlovka je rok 2020, čiže doma s ňou pravdeodobne moc neurobím. branomelis oleja je vo vidle dosť a pri výmene vždy povedali že bol vpodstate ako nový. Ak bike nechám otočený kľudne aj cez noc, stačí prejsť tak pol kilometra a vidla sa správa rovnako ako predtým - malá citlivosť, pri malých nárazoch sa nestláča plynule ale ako po schodoch. Jediným dôvodom sa mi zdajú tie puzdra. Na týchto videách je vidno rozdiel pred a po úprave:
pred - https://streamable.com/fo2mqs
po - https://streamable.com/gi5pwj
07.01.2023 - 12:05:23
00
keyboard_arrow_up