Jano1987 napísal:
ja osobne nechápem ten argument, že 4x4 mi má pomôcť sa rozbehnúť za mokra na križovatke. Keď mám problém sa rozbehnúť za mokra, problém je inde a nie v aute.

tiez sa mi zda uletene riesit nieco len kvoli par situaciam za zivot...
za druhe, treba prisposobit jazdu schopnostiam, stavu vozovky,,,, atd..
16.01.2023 - 17:02:07
01
alebo ak má niekto pocit priveľa výkonu na prednej náprave, môže si tam dať samosvor
ako tu, iank celkovo zaujímavé video, ak niekoho zaujíma čo je v DSG prevodovke a ako to približne funguje
thumb_up0thumb_down
16.01.2023 - 17:16:45
00
tiez sa mi zda uletene riesit nieco len kvoli par situaciam za zivot...


to znie ako podobne skvele rady pri nakupe auta: "naco si budes kupovat kombi ked 90% casu budes vozit vzduch v aute a je to hnusny pohrebak a este je to aj drahsie".
16.01.2023 - 17:19:01
00
v mojom pripade 99%.
vzdy je moznost pozicat dodavku alebo vyuzit stahovakov ;)
16.01.2023 - 17:26:45
01
vidis a to je otazka pristupu k problemu... kym ty budes hladat od koho si co pozicias a kolko ta to bude stat ja uz budem na ceste na miesto.
rovnako je to aj s tou 4kolkou...jednak, ze ti riesi nejake mozno male % situacii za zivot, na druhej strane, poskytuje aj moznosti, ktore s predokolkou z principu nemas a zacnes mozno take moznosti vyuzivat. Popripade zistis, ze su urcite situacie a so 4kolkou je to rychlejsie, lepsie a prijemnejsie.

a co sa tyka toho samosvoru tak jeho dorabka to je naozaj velmi okrajova zalezitost, pre nove auto v zaruke vylucene. :) ale zase je to ako so vsetkym, ci so 4kolkou alebo samosvorom... "ked to chces tak si to kup".
16.01.2023 - 17:49:56
00
martinkluckask napísal:
Ano je to chyba asistencnych systemov, lebo asistencne systemy cloveku brania aj zaplatit si napriklad skolu smyku ked tak velmi tuzi nebyt glupy a vediet soferovat “analogovo” 😀 aj ta trava bola volakedy zelensia…

Suhlas s autoskolou. Robil som si vodicak sice 20 rokov dozadu, ale za ten cas som nepostrehol nejaku dramaticku zmenu v systeme vyucby. Nikdy som napriklad nepocul ze by niekoho ucili taku banalnu vec ako je pri vystupovani otvarat dvere pravou rukou. Nehovoriac o tom, ze by sa absolvovali jazdy po dialnici, kde by bolo vysvetlene ze stredny pruh nie je na to aby som v nom jazdil ked sa povazujem za prislusnika strednej triedy


Z akého dôvodu by sa mali dvere otvárať pravou rukou? Len pre rozšírenie obzoru, lebo vodičák mám 30 rokov a počujem to prvýkrát... ;-)
17.01.2023 - 12:55:17
10
Pretoze vtedy mas tendenciu pozriet sa do zrkadla a/alebo za seba a okoloiduce auto ti neustreli dvere.
17.01.2023 - 12:59:16
00
Taky bezpecnostny lifehack :) ak siahnes na madlo dveri pravou rukou tak v spatnom zrkadle vidis, ci niekoho otvorenim neohrozujes pripadne ci ti niekto po otvoreni na aute neurobi permanentne vetranie :)
17.01.2023 - 13:00:45
01
Podľa mňa je úplne normálne, že pri otváraní dverí sa najprv pozriem nie len do spätného zrkadla, ale aj otočím hlavu. A pri samotnom akte nevystrelím dvere, ale otváram ich pozvoľna a vykúkam (pokiaľ som v neprehľadnom teréne).
17.01.2023 - 13:02:35
010
nie je jednoduhšie sústrediť sa na iba na to, že mám skontrolovať situáciu za sebou ako na to, že mám dvere otvoriť pravou rukou, čo ešte stále nie je záruka toho, že sa pozriem za seba?
17.01.2023 - 13:35:43
01
A to prave je zaruka, ze sa tam pozries. Schvalne, tam kde teraz sedis, natiahni sa rukou na opacnu stranu tela tak, akoby si sedel v aute. Uz len to, ze Ta ten pohyb automaticky navedie k vytoceniu tela (lebo inac by si na tu klucku nedosiahol) Ti uplne zmeni vyhlad a navedie Ta pozriet sa dozadu.
17.01.2023 - 13:41:33
01
to je skor lifehack pre pasazierov vzadu ktori nemaju spataky
17.01.2023 - 13:42:58
01
Ako u koho to platí. A nie v každom aute. To že niekto otvorí pravou rukou ešte neznamená, že sa človek pozrie. Je to podobný efekt ako v autoškole na skúškach, keď nás inštruktor nútil otáčať celú hlavu, aby policajt videl, že sa pozerám do späťákov.
17.01.2023 - 14:33:18
01
media.giphy.com
17.01.2023 - 14:55:55
06
K tým 4x4 a asistentom - Mám dcéru so 4-ročným vodičákom, na mojom kombiku 1.6 Tdci sa trápila, aj napriek mojim radám. - radenie, parkovanie, cúvanie, rozbeh do kruháčov, na snehu ani nehovorím. Potrebovala svoje auto. “Polo nie, Fabia, corsa, yaris nie nie nie”. Doložil som jej a kúpili sme od známeho Audi A3 2.0 tfsi quattro automat. 2011. ABS esp.....Cúvacia kamera, tempomat. Parádne jej sadlo, všetky problémy sú preč. Len trochu vír v nádrži.😂
17.01.2023 - 16:48:31
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up