elcamino ak môžem odporučiť, dá sa letieť neskutočne lacno do Kazachstanu z Budapešti a z Almaty je to do Kirgizska kúsok, ale to už asi komplikujem. Toe hory sú tam ale nádherne :)
10.01.2023 - 20:49:29
01
Uvažoval som aj nad tým, no prestupy v Nursultane sa mi zdali byť komplikované a zdĺhavé. Celkom ma lákajú aj tie kaňony v polopúšti, príp. horské jazerá na východ od Almaty, no prejazdy medzi nimi by asi zabrali dosť času. A v lete by tam asi pôjde teplota pekne nad 40C. Každopádne dík za pripomenutie. Ak by zakapala verzia s Tadžikistanom, ešte to zvážim.
11.01.2023 - 08:04:29
02
elcamino mas uz s takym dialkovym dobrodruzstvom uz skusenosti ?
povedz nam viac
11.01.2023 - 09:00:48
00
Nejaké výjazdy mám zatiaľ iba po Slovensku. Zväčša pár dní, max. týždeň-to bolo ale dávno a po asfalte. Donedávna som krúžil hlavne po enduro trailoch a v poslednej dobe k tomu pridávam aj XC +zopár MTB cyklomaratónov. Do hôr chodím aj na pešo -hlavne hrebeňovky. Do práce pravidelne na bicykli -aj cez zimu 2x11km. Možno bude zopár skúsených bikepackerov krútiť hlavou, že prečo hneď Kirgizsko, no nemyslím si že vôbec nemám potuchy do čoho idem. Vždy som chcel ísť do nejakého vyššieho pohoria, no peši sa mi tam zdajú prechody nekonečné. Keď som minulý rok natrafil info, že hory v Kirgizsku/Tadžikistane sú prejazdné bicyklom, hneď ma tá myšlienka chytila. Tak som si vyskladal XC - Kellys Stage, postupne chystám bikepackingovú výbavu a pod sprchou zvykám na studenú vodu :]. Tak zatiaľ aspoň takto stručne. Prípadne si pozrite môj článok z jedného výjazdu: https://www.mtbiker.sk/clanky/125045/tip-na-vylet-horny-spis-horami-a-trailami-za-3-dni.html
11.01.2023 - 10:21:44
04
KG som mal v plane na rok 2020, ale korona to pochovala. Problemom bolo aj to, ze moji partaci, s ktorymi som par expedicii cuvli z rodinnych dovodov (prirastok do rodiny).
Nebol to bikepack trip, ale so zabezpecenou strechou nad hlavou a ake-take lozko. Za strechu povazujem v tych komcinach aj jurtu.
Na spanie pod sirakom sa uz necitim.
Zrejme KG zostane nesplneny sen, ale mozno sa tam niekedy vyberiem len tak......
PS - vtedy este z Kosic lietali Turci a spojenie do Bishkeku bolo suprove.
11.01.2023 - 11:55:45
00
elpha napísal:
kup varic na tekuty lieh, na kavu ti bude stacit tak pol deci liehu, napr Evernew alebo nejaka ich aliexpress kopia
nic v zlom, ale 336 gramove plastove zariadenie ktore zvladne tlak 18 barov je poriadny bullshit, ani recenzia od Jamesa Hoffmana bola nie velmi pozitivna
osobne pouzivam Aeropress Go, je o dost lepsie riesenie a zmesti sa do 750 ml hrnca


Používame tiež Aeropress, ešte tú pôvodnú verziu. Mám ho už asi 5 rokov, 3 roky som ho používal denne, nemal som doma kávovar. Na výlety, splavy aj na bike je super.
17.01.2023 - 09:13:32
00
No ked si to uz vytiahol, uz som s tym NanoPressom prezil tri dni a celkom dobra kava z toho ide aj ked klasicke espresso to nie je. V kazdom pripade som spokojny, bo je to vyrazne lepsie ako to co bezne dostanes na cestach v bufetoch a obycko restikach. Teraz na zacvik som to vzal na dovolenku s rodinou, ale natrenoval som a v sezone to aj v divocine pojde ...
17.01.2023 - 09:24:08
00
hlavne na tom graveli to musel byt fakt zazitok - trosku nestastna prezentacia bikepackingu kedze si pani neboli schopny zistit co mozu a co nie v danej krajine.
https://bikepacking.com/plog/two-of-a-kind-bikepacking-slovakia-video/
thumb_up0thumb_down
18.01.2023 - 10:57:46
02
bol tam aj Dudo aka "Dudo was here" v case 11:31
thumb_up0thumb_down
18.01.2023 - 11:43:07
01
Gusto0 napísal:
hlavne na tom graveli to musel byt fakt zazitok

ak je to salsa fargo, tak je to prakticky rigid MTB a s vacsou tire clearance ako bezne mtb. Tie barany (v tomto pripade extra siroke a plytke) nehraju moc rolu - da sa aj na take privyknut v terene, ak nenahanas adrenalin, myslim si.
18.01.2023 - 12:34:40
00
Mladez, prave som sa dostal s planovanim z Tallinnu az do Niznej Polianky:

https://www.strava.com/routes/3048975534536437086?v2=true

Planovanie cez Lotyssko a vychodne Polsko dalo celkom zabrat. Ak mate cas a chut, mrknite na to a ak sa vyznate, odporucte mi, prosim, ako sa co najlepsie na cestnych bicykloch dostat z Niznej Polianky do Vysokych Tatier. Ja to vidim na cestu 77 cez Staru Lubovnu do Spisskej Belej a nasledne na 537 cez Vysoke Tatry. Dakujem! :)
18.01.2023 - 16:16:28
01
Cestu 77 odporúčam po Ľubotín, potom po 68 do Starej Ľubovne. Zo Starej Ľubovne po Spišskú Belu je to dosť riziková cesta. Úzka 7,2m bez krajníc. My to voláme úsek smrti. Chodím po nej iba cez voľné dni. Vtedy to je v pohode.
Tento úsek sa dá obísť zo St. Ľubovne do Hniezdneho po cykloceste (asfalt). Z hniezdneho do Pienin po 543 až do Spišskej Starej Vsi, potom po 542 do Spišských Hanušoviec. Tam odbočiť na Veľkú Frankovu, Osturňu. Z Osturne po asfaltovej cykloceste nad Ždiar na cestu 66 a zo Ždiaru do Tatranskej Kotliny a za ňou na 537.

Je to dosť obchádzka a kopcovitá trasa, ale asi najkrajšia príroda a výhľady na Spiši.
18.01.2023 - 17:18:48
03
Ďakujem SlavoSTL, pozriem sa na to!
18.01.2023 - 17:36:12
01
Bikepacking slovensko na fb. Neviete co je so spravcom? Uz 5 dni mi tam visi dotaz v cakacke, pisal som aj adminovi, bez reakcie.
20.01.2023 - 17:30:07
00
Bez komentára https://www.instagram.com/reel/CkoGXPfJWO2/?igshid=MDJmNzVkMjY=
02.02.2023 - 18:03:26
03
keyboard_arrow_up