grr......instaloval som novy firmware na verziu 2.3, na moje prekvapenie po nastartovani masinky tam bol moj profil aj profil bicykla, aj settingsy ostali. Bohuzial, aj nadmorsku vysku ukazujem 895mnm :(

Este jedna otazka. Som na balkone, mam rezim "mapa", kliknem joystickom k sebe a hore na mapke nabehne maly display s udajmi. Vpravo hore je udaj: 137m. Neviem presne co je to za udaj. Trochu ma to myli, ci ide o aktualnu mnm alebo o co ? V kazdom pripade ked prepnem display do modu "vyskomer" vidim len mriezku a v hornom lavom rohu vysku" 895mnm (haluska) a v pravom 0m (prevysenie, to je v poriadku, nakolko meranie trasy nie je spustene).

Mam taky blby pocit, ze mi neostava nic ine nez to dat do servisu, co ma dost serie :(
01.08.2008 - 22:46:04
00
Slovak Topo v2 obsahuje výškopisné údaje, takže ukazuje nadmorskú výšku miesta na ktoré ukazuje šipka (TOTO by bola lepšia kalibrácia ako z GPS)
01.08.2008 - 22:57:40
00
Kde je najlepšia cena na Edge 705? Najnižšia cena, akú mi našiel pán Google, je 13 279 SKK na nakup.sk, ale stále to je na mňa priveľa... O nejakej super hifi 3D mega vyšupovanej ponuke niekto nevie?
04.08.2008 - 13:46:02
00
no aj na wiggle.co.uk je dobra cena... ale je v EN a asi nema mapy SVK. Ja som ho kupil za 16tis s kompletnym balenim takze cenu asi lepsiu nezozenies.

Mam dalsi postreh na Garmina a pady.
Moj EDGE cez vikend prezil pad asi v 40km/h na kamene v Banskej Stiavnici. Asi som ho mal zle uchyteni na rajdoch a pri brutalnej jazde jednoducho vypadol. Nastastie som si to hned vsimol a zastavil a utekal pren aby mi ho nahodou este niekto nepresiel sice ma to stalo asi 2min a stratu 4. miesta :-( ale aspon ze mam Garmina. V celku sa mu nic nestalo. Je mierne oskrety v hornej casti a nastastie som cez displej nalepil foliu pre PDA takze ta je cela doskriabana a dokonca aj roztrhnuta na jednom nieste ale original sklo na displeji nie je absolutne poskodene a tak isto nedoslo ani k poskodeniu pristroja. Vyskomer funguje ako ma odchylka cca 10m maximalne a ostatne parametre na 100% spravne.
Takze aj na MTB sa da pouzit celkom slusne.
04.08.2008 - 14:56:35
00
2 jakub023:
Aká fólia (z ktorého PDA) na neho pasuje? Nezhoršuje čitateľnosť napríklad na slnku?
04.08.2008 - 15:09:45
00
2 jakub023:
Aká fólia (z ktorého PDA) na neho pasuje? Nezhoršuje čitateľnosť napríklad na slnku?


Citatelnost je dobra. Len treba dat pozor na bublinky pri lepeni. No a folia sa kupi lubovolna a ta sa potom nastriha. Lebo na tej folii je taka mriezka, prilozis to na displej a fixkou si naznacis obvod displeja, potom vystrihnes a mas to uplne presne.
04.08.2008 - 15:25:16
00
pri eshopoch davaj bacha hlavne na to, aby tam bolo kompletne prislusenstvo. Niekedy to nepovedia a ked doma otvoris balik, zistis, ze stojan ci kabel nie su ani take bezne prislusenstvo ako si myslis. Druhe je samozrejme TOPO mapa, resp. to aby bol eshop oficialny predajca Garminu. To si lahko overis na www.garmin.sk.
ad Kubo:
Ja som sa minuly tyzden vypackal na asfaltke dole Polomom asi v 50ke. Znasam to uz v pohode, bicykel sa tiez pomaly zotavuje ale Edgu sa nestalo nic. Drzal pevne v stojane -- asi jediny neutrpel ujmu.
04.08.2008 - 16:35:03
00
grr......instaloval som novy firmware na verziu 2.3, na moje prekvapenie po nastartovani masinky tam bol moj profil aj profil bicykla, aj settingsy ostali. Bohuzial, aj nadmorsku vysku ukazujem 895mnm :(


Este mozes skusit "full reset" pristroja, cez vidend mi to zacalo tiez dost blbnut (zamrzal pri vstupe do menu "kam ist?") a toto pomohlo:
1. Vypni edge
2. Zapni edge s tym, ze sucasne budes drzat aj tlacitko mode.
3. Na otazku vymazat vsetky data daj ano.

Po tejto operacii sa vymazu vsetky uzivatelske data, takze aj profily bude treba zadat nanovo. Ja som ich tam potom prehral z Training centra (zvolil som moznost keep user profile in PC).

Edge 605/705 su dost nove zariadenia a Garminu bude este chvilu trvat kym vo firmware vychytaju vsetky muchy.


Naposledy upravil naiki dňa 04.08.2008 - 19:19:42, celkovo upravené 2 krát.

04.08.2008 - 18:05:09
00
na druhej strane ver tomu že drvivú väčšinu kódu a assetov prebrali zo starších mašín... je to skôr "nerob, čo nemusíš, kým nie je zle"... takto sa kedysi samoodpísali aj Creative Labs...
04.08.2008 - 18:25:35
00
Ahojte.

Tak som ho kupil :) Musim povedat, ze sa mi velmi paci! Akurat ma este drobne chybky, ktore zrejme vyriesia dalsimi firmwarmi.
Ku tej kalibracii vyskomera, co sa dost rozobera. Ak som mal zly udaj, tak som ho zapol a cakal (na mieste s dobrym primom sat). A postupne sa ustalil na spravnej hodnote. Nesmu sa ale zapnut stopky. Ak ich zapnete kalibracia sa prerusi...
Aj ten softik, Garmin Training Center sa mi zda do pohody.
Dokonca to planovanie, ked si mozem povyrabat treningy a natahat si ich na dni. Potom ked vydem von, kliknem len trnining vyberiem polozku dnesny a zobrazi mi ten co som si naplanoval na dnes... a mozem vyrazit. Fakt pecka... Niektore veci este stale neviem. Napr.: Viete niekto ako priamo v pristroji planovat trasu aj s prejazdovymi bodmi? Alebo sa to da len s MapSource (v PCku)....
06.08.2008 - 21:11:43
00
ahojte, v sobotu som bol s kamosom prejst trasu Sulovskeho maratonu. Dosli sme do Sulova. Nahodili biky. Zapol som Garmina, vytiahol som ulozenu trasu PISO 11, dal som navigovat na. A nic. Pristroj nacital trasu, nahodil 31 zmien smeru, ale akosi som sa nevedel vysomarit a spustit navigaciu, proste to nastartovat. Babrali sme sa s tym viac nez hodku, nakoniec sme vyrazili "as is" :)))) ...miestni bikeri nas celkom znavigovali takze bolo ok, v druhej polovici trasy (popod Sulovske skaly) sme sa stratili a namierili sme si to omylom priamo do skal. Omyl sme pochopili az ked sme tlacili biky okolo lezcov na lanach :)))) navrat po zltej sa skladal z podavania bikov, nosenia na chrbte, zliezania rebrikov s bikom v ruke apod. Skrata sado maso :) Poradte prosim mne zaciatocnikovi ako spustit navigaciu podla ulozenej trasy. Dakujem
12.08.2008 - 11:55:08
00
No ulozenu trasu treba mat vo formate gpx to je zaklad, nasledne musi byt nastaveny limit na WP (way pointy) do 100b inak ti moze zblbnut navigacia. Nasledne si trasu presun do Garminu cez program na to urceny napr. Map Source. A trasu si zvolis na navigovanie nasledovne. Po nacitani satelitov stlacis "Menu", "Navigovat", "Ulozene trasy" a po chvilke cakania sa ti zobrazia nacitane trasy. Ty si jednu vyberes a zvolis "Navigovat". Treba chvilu pockaj kym trasu vypocita zobrazuje sa ti process bar. Po nacitani sa ti zobrazi trasa na mape a aj tvoja poloha. Ale je dolezite aby si mal v Garmine nahratu aj mapu ;-) inak navigacia nefunguje.
12.08.2008 - 12:09:37
00
ahoj, urobil som vsetko ako pises, natiahnutie ulozenej trasy, chvilu to trvalo, vsetko nabehlo, dokonca aj tych 31 zmien smeru, cize menej ako 100 bodov. Len mi neukazalo trasu na mape (ruzova tucna ciara) a nezacalo ma to navigovat. To je cely problem :((
12.08.2008 - 12:40:17
00
Zrejme si dal spustiť trasu. Pravdupovediac, aj ja som to skúsil, rovnakú trať. Strednú trať Súľovského maratónu. Chvíľu nad ňou podumal, vytýčil smer a v prvej zákrute sa to navigovanie vyplo. Pokračoval v bežnom režime. Keďže som ho po závode musel odovzdať, ďalej som to neriešil, ale tiež som bol sklamaný.
12.08.2008 - 12:57:45
00
je to bucora a nie navigacia:D
ja som ani nic nespustal a zacalo ma to navigovat, a vobec neviem podla coho a kam ma to chcelo doviest...
vypnutie a vynulovanie pomohlo.
12.08.2008 - 19:30:32
00
keyboard_arrow_up