jakub vygoogli si GPSBabel :)
15.07.2008 - 11:01:28
00
jakub vygoogli si GPSBabel :)


parada dik :) uz len najst free verziu ale myslim ze to bude hracka

Edit: je to free :oops: som myslel ze chcu platit :lol:
15.07.2008 - 11:09:23
00
tak ste ma ukecali, volal som dodavatelovi, uz ju maju, mozem si pre nu prist. Zobral som Edge 705 bez meraca kadencie a rychlosti, cize len zakladnu vybavu s meracom srdcovej frekvencie. Tesim sa na vraj dobru mapu Slovakia topo v2.0 Urcite sem napisem aj moje prve dojmy z tohto strojceka.


Inak, v sobotu som bol s kamaratmi vo Zvolene a dali sme si trasu Zvolenskeho cyklomaratonu "Brutale". Otestovalo nas to najma psychicky, dali sme len jedno kolo (44km) ale aj tak sme mali dost :) :shock:
15.07.2008 - 11:42:16
00
este mam taku otazku aky ma zmysel kupovat Edge 705 bez meracov? Teda kupovat hlavne merac srdcovej frek....
Bez meraca rychlosti/kadecie sa ho vobec neoplati davat na bike lebo jedine co dokaze tak len navigovat... ani profil nevykresli nic... len mapa
15.07.2008 - 11:45:03
00
ahoj, to som nevedel, merace si dokupim ked to uznam za vhodne, mozno coskoro. Merac tepovky je v cene pri oboch verziach pristroja pokial viem, nekupujem ho zvlast, takze tak. Inak, bol som presvedceny, ze mi to spravi pekny profil aj bez meraca kadencie a rychlosti, len na zaklade GPS. Si ma mierne znepokojil teraz :)
15.07.2008 - 11:54:20
00
Aku mas vydrz baterie v reali . :?: 15 hod je mi malo, na jeden den ok, ale neviem ci by som zvladal ho kazdy den nabijat. A co je horsie casom pojde kapacita dole :!:

Technicky sa mi to zda v pohode, len to nabijanie je max nepohodlne. Sam to pocitujem ci na PDAcku, alebo dig. fotaku.
15.07.2008 - 12:08:03
00
tak profilom som si neni isty... lebo EDGE zaznamenava data pokial sa kruti koleso ale myslim je moznost zmenit nastavenie zaznamu udajov napriklad v zavislosti na spusteni/zastaveni stopiek tlacidlom a tym padom by ti mohlo profil zobrazovat ale bude asi dost zly, lebo profil vykresluje v pomere km/vyska... takze km nebudu spravne podla GPS lebo to ma odchylku 7m cca. A to este nehovorim o tom, ze ked stojis na mieste tak sa ti skace vyska 2-3m v pohode... takze profil bude mozno ale bude dost zly

Bateria vydrzi asi 15h v kuse navigovat ale pokial mas vyjazdy 3-4h a po vyjazde GPS vypnes a pripojis ho na PC aby si preniesol data tak sa cez USB mierne nabije a aj bateria ma nejaku tu regeneracnu schopnost takze 20h cistej jazdy vydrzi pri vypnutom podsvieteni.
15.07.2008 - 12:09:49
00
neviem ci si rozumieme, pisal si o vyske, ze vyska merana GPS dokaze mierne "lietat". Pokial viem 705ka meria vysku "klasisckym" barometrickym meracom, nie GPS. Takze presnost by mala byt lepsia. Len rychlost a vzdialenost bude zavisla od presnosti satelitu...
15.07.2008 - 12:24:22
00
neviem ci si rozumieme, pisal si o vyske, ze vyska merana GPS dokaze mierne "lietat". Pokial viem 705ka meria vysku "klasisckym" barometrickym meracom, nie GPS. Takze presnost by mala byt lepsia. Len rychlost a vzdialenost bude zavisla od presnosti satelitu...

No EDGE ma GPS vyskomer ktorym sa nakalibruje pri zapnuti a pri kazdom dlhsom stati sa automaticky kalibruje podla GPS, barometricky vyskomer sa pouziva iba pocas jazdy na postupnu zmenu...
15.07.2008 - 13:11:21
00
jakub023 baro výškomer je to najpresnejšie čo sa dá za rozumnú cenu mať (presnejší už je len teodolitový ťah :) ), GPS výška ti skáče +/- 15-30 m hocijako (esd výšky je v priemere 3násobok esd polohy, esd = odhad štandardnej odchýlky) - to bola moja prvá námietka voči konceptu EDGE, že nemá možnosť manuálnej - presnejšej - kalibrácie so zohľadnením momentálnej teploty a tlaku (ako by sa to malo robiť)... nie že by na tom až tak záležalo, ale ak už dávam 15 l za GPS, môže sa mi "pridaná hodnota" v podobe presného výškomeru hodiť aj mimo biku
napr. pri zimnom prechode hrebeňa Záp. Tatier som s HAC-5 (kalibruje so zohľadnením momentálneho tlaku a je teplotne kompenzovaný) som presne vedel kde sa nachádzam len podľa výšky
tie 1-2 m skoky čo spomínaš pri tej mierke zobrazenia ani nevidno a väčšina z nich sa ani nezaznamená (neviem presne ako je robený fw v Edge ale u Garminu je zvykom snímať polohu raz za sekundu... a ukladať podľa zvoleného protokolu "raz za x sekúnd", "raz za min. x metrov" alebo "automaticky" s akým-takým vyhladzovaním)
EDGE zaznamenáva dáta aj keď nemá snímač na kolese, ale je to opäť menej presné (hlavne detekcia zastavenia pomocou GPS je zasa niečo diskutabilne použiteľné), takže aký-taký tracklog dostaneš, ako aj údaje o rýchlosti a spol., ale s CAD/SPD senzorom je oveľa presnejší autoštart/autostop
Buli: mne sa koncept zabudovaných a navyše rýchlo sa autodeštruujúcich Li akumulátorov tiež nepáči, otázna je ich výmena po dožití... ako biker a teda "prírodne orientovaný" človek nemám záujem zväčšovať hromady high-tech odpadu a okrem toho to navyšuje cost of ownership - môj hlavný argument proti Polaru
jakub023 ak chceš ešte jednu peknú hračku, skús si ešte vygoogliť Trackan (ale ber tú autodetekciu zastávok s rezervou, GPSko ležiace na mieste ti dokáže za hodinku "nachodiť" aj kilometer A CELÝ SLÁVNY SIRF "VĎAKA" ZVÝŠENEJ CITLIVOSTI A TÝM ZNÍŽENEJ PRESNOSTI AJ VIAC)
15.07.2008 - 16:59:19
00
este mam taku otazku aky ma zmysel kupovat Edge 705 bez meracov? Teda kupovat hlavne merac srdcovej frek....
Bez meraca rychlosti/kadecie sa ho vobec neoplati davat na bike lebo jedine co dokaze tak len navigovat... ani profil nevykresli nic... len mapa

Presne taky ako s meracmi. Verzia bez CAD je v podstate pre ludi, ktori nesportuju na biku vrcholovo .. teda nepotrebuju si merat frekvenciu sliapania noh ani ine detailne ukazovatele. Heart rate si nekupujes ako tu uz bolo napisane, ten je ku kazdemu modelu ( teda okrem Edge 605 lebo ten nema ANT) pribaleny.
PRistroj aj bez CAD funguje plnohodnotne a urcite sa ho na bike oplati primontovat. ;) vykresluje okrem ineho aj profil ...
16.07.2008 - 08:00:41
00
tak profilom som si neni isty... lebo EDGE zaznamenava data pokial sa kruti koleso ale myslim je moznost zmenit nastavenie zaznamu udajov napriklad v zavislosti na spusteni/zastaveni stopiek tlacidlom a tym padom by ti mohlo profil zobrazovat ale bude asi dost zly, lebo profil vykresluje v pomere km/vyska... takze km nebudu spravne podla GPS lebo to ma odchylku 7m cca. A to este nehovorim o tom, ze ked stojis na mieste tak sa ti skace vyska 2-3m v pohode... takze profil bude mozno ale bude dost zly

Bateria vydrzi asi 15h v kuse navigovat ale pokial mas vyjazdy 3-4h a po vyjazde GPS vypnes a pripojis ho na PC aby si preniesol data tak sa cez USB mierne nabije a aj bateria ma nejaku tu regeneracnu schopnost takze 20h cistej jazdy vydrzi pri vypnutom podsvieteni.


Profil vykresluje aj bez CAD. Data su zaznamenavane ako si to nastavis - mas moznost ci chces nahravat aj ked pocas kola zastavis na 0km/h alebo ti nahravanie pocas prestavok vypne...Profil je vvykreslovany podla prijmu GPS, ci je to zle alebo dobre, 0m odchlku aj tak nepotrebujes...urcite je to skvela vecicka pre kazdeho bikera.
Bateria je OK, ak trosku setris, blizi sa to v pohode k 20h a cely den hadam bikovat nebudes...Mobil ti takisto viac nevydrzi a zvykol si si pravidelne ho nabijat...
16.07.2008 - 08:12:35
00
ahojte, dnes som prvykrat vybehol na bike s GArminom 705kou. Bolo to na preteku do vrchu v Bobrovci (Liptov). Kedze slo o preteky, nebolo casu po ceste sa moc hrat so strojcekom, kukal som len ubehnute km (len gps meranie) a moju tepovku :). Musim povedat, ze so strojcekom sa este len zoznamujem, zrejme ho v buducnosti viac docenim. Prave som absolvoval aj registraciu a vytvorenie profilu na Garmin Connect (maros1974). Po polhodinovom boji s portalom Garmin Connect sa mi podarilo ten dnesny profil preteku uploadnut. Neviem vsak nastavit aby mi stranka ukazala vyskovy profil trasy. Pri prevyseni ukazuje len rast nadmorskej vysky v case co mi je viacmenej na nic. Chcel by som graf kde je na iksovej osi vzdialenost a na ypsilonovej nadmorska vyska, proste klasicky vyskovy profil trasy. Viete mi niekto poradit ako to zo 705 vytiahnut ? Pozeral som aj settingsy na Garmin Connect.com ale nejako som nevedel zmenit sposob ako to portal zobrazuje. DAkujem vopred za help.
20.07.2008 - 22:43:00
00
Marošu však bojuj s Training Centrom, to by malo byť k Edge pribalené, ale skús si stiahnuť SportTracks ;) to je celkom dobrý kus softu (predpokladám, že už bude 705ku poznať)
20.07.2008 - 22:55:22
00
SportTracks zial nerozoznava Edge 705 pozna iba 305 a to nie je kompatibilne... ale da sa pouzivat aj tak staci exportovat vsetky treningy s Training Centra a nasledne ich ulozit a importovat do SportTracks a daju sa vyhodnocovat. Este musim prijst na to ako v SportTracks importovat mapu Slovakia Topo, ale mam pocit ze Training Center ma lepsie vyhodnocovanie grafov mozem vyniest do jedneho grafu naraz 4 hodnoty co zial SportTracks nezvlada teda aspon som na to este neprisiel ako :)
Ale program je to dobry
20.07.2008 - 23:30:19
00
keyboard_arrow_up