cau, tak si predsa kupil tu 705ku ? kolko ta vysla ? Mna zaujima v podstate jedna vec predtym nez sa rozhodnem ju kupit, a sice tato: mam nejaku standardnu trasu, alebo trasu ktoru si stiahnem niekde na nete. Tuto trasu si chcem "vlozit" do 705ky aby ma navadzala na biku aby som sa nestratil. Je toto mozne na 705 ?

Jasne, je to mozne. Ci uz si ju vytvoris sam alebo stiahnes povedzme aj na: http://www.cyklotour.sk/sk/bikemaraton/trasy/ je to trasa Sulovskeho maratonu ale aj ktorukolvek inu...
03.07.2008 - 08:20:06
00
jakub023: nechaj trasu v GPXe, je to podstatne štandardnejší formát
03.07.2008 - 12:18:52
00
jazdim uz s garminom asi mesiac a velka spokojnost az na jednu vec. mam uz asi tyzden konstantnu odchylku medzi gps a barometrickou vyskou (1300 m). nefunguje mi autokalibracia. spravil som aj upgrade na 2.20 a ziadna zmena. nema niekto nejaky napad ?. uvazujem o reklamacii .dakujem
04.07.2008 - 12:18:59
00
na autokalibráciu sa vykašli a kalibruj na bode so známou výškou GPS výška je z princípu nepresná (ak je esd polohy tak pod 5-6 m, môžeš počítať s tým, že esd výšky je pod 15 m, čiže "približne trafíš vrstevnicu")
z čoho usudzuješ že ti autokalibrácia nefunguje? lebo inak páni z Garminu sú takí "láskaví", že ju GPSr robí, aj keď si myslíš, že si mu ju zatrhol - v podstate kvôli zmenám tlaku - len ono je blbosť kalibrovať baro výškomer (ktorý meria +/- 1 m) na GPS výšku s nepredikovateľnou odchýlkou... niečo mi hovorí, že skôr bude chyba na tvojej strane... počas pár dní ti naozaj môže "odcestovať" výškomer "vďaka" zmenám tlaku o pár sto metrov a potom je probably autokalibračný algoritmus v stave že radšej nič nerieši
ešte je tam možnosť že nekorektne používaš resp. nepoužívaš prepnutie alti/baro mód - počas výjazdu by si mal byť v móde altimeter (a priebežne rekalibrovať na známych bodoch - sedlá a vrcholy s uvedenou výškou), ale doma by si mal prepnúť na barometer, čiže bude prístroj vedieť, že výška je tá istá a meria zmenu atm. tlaku ako takého
správne by sa dokonca malo kalibrovať na trojicu údajov výška/tlak/teplota...
keďže ti takto na 400 km nevidím cez plece či nerobíš niekde chybu :wink: skús nájsť niekde v okolí skúseného geocachera (www.geocaching.sk - zoznam hľadačov), to sú ľudia, čo sa v navigácii zvyknú celkom vyznať (vyber si niekoho čo má tak 200+ nájdených), pozvi ho do krčmy, daj mu to do plutvy a o pár minút si v obraze
05.07.2008 - 05:14:27
00
vsetko co pises je pekne, ale v 705 sa nic neprepina. je to autokalibracia. po spusteni sa ti po kratkom case ma automaticky zjednotit vyska barometricka s vyskou gps. mne to vsak nespravi a barometricku mam 1 514 a gps 204. gps je spravna, potom stupaju a klesaju sucasne. proste uvodna autokalibracia nefunguje. bol som v predajni tak povedali,ze je to na reklamaciu. ja v vsak idem v stvrtok na na maraton do rakuska tak to necham az po navrate. dam info ako som potom s rekl. dopadol
05.07.2008 - 06:05:03
00
tak som pozrel finálny manuál a so zdesením konštatujem, že comrades from Garmin zas raz niečo poriadne posrali (trochu to preháňajú s vyčesávaním funkcií a možností ovládateľných užívateľom)...
05.07.2008 - 08:55:05
00
vsetko co pises je pekne, ale v 705 sa nic neprepina. je to autokalibracia. po spusteni sa ti po kratkom case ma automaticky zjednotit vyska barometricka s vyskou gps. mne to vsak nespravi a barometricku mam 1 514 a gps 204. gps je spravna, potom stupaju a klesaju sucasne. proste uvodna autokalibracia nefunguje. bol som v predajni tak povedali,ze je to na reklamaciu. ja v vsak idem v stvrtok na na maraton do rakuska tak to necham az po navrate. dam info ako som potom s rekl. dopadol


Ahoj Riso, mas pravdu, v Edge sa barometer kalibruje automaticky. Ak to nejde, je to naozaj na reklamaciu...
05.07.2008 - 14:30:39
00
tentokrát jednoznačne
začínam silne prehodnocovať názor na 705 ... škoda ... nejde o ten 1 vadný kus, to sa stáva a Garmin má celkom fajn záručné podmienky, ale o tie nezmysly ako autokalibrácia na GPS výšku a pár ďalších "features" ktoré ma dnes v tom manuáli "postretli" a na ktoré som za tých pár h čo som sa s tým hral nedošiel...
teraz to budú "vyvíjať" ďalších 5 modelov, kým dospejú do stavu že všetko bude tak ako by to s tým chipsetom a celkovým obhádzaním mohlo fungovať už teraz... :( vydrbaní enableri (dnes neplatíte občas za komponenty ale za to že vám ich dovolia naplno využiť... mobily sú typickým príkladom...)
05.07.2008 - 21:37:47
00
tentokrát jednoznačne
začínam silne prehodnocovať názor na 705 ... škoda ... nejde o ten 1 vadný kus, to sa stáva a Garmin má celkom fajn záručné podmienky, ale o tie nezmysly ako autokalibrácia na GPS výšku a pár ďalších "features" ktoré ma dnes v tom manuáli "postretli" a na ktoré som za tých pár h čo som sa s tým hral nedošiel...
teraz to budú "vyvíjať" ďalších 5 modelov, kým dospejú do stavu že všetko bude tak ako by to s tým chipsetom a celkovým obhádzaním mohlo fungovať už teraz... :( vydrbaní enableri (dnes neplatíte občas za komponenty ale za to že vám ich dovolia naplno využiť... mobily sú typickým príkladom...)

No aj s par chybickami si myslim, ze Edge je vynikajuci pristroj, ktory splna aj tie najvyssie ocakavania kazdeho bikera. Urcite nie je dokonaly, ale co je?!
06.07.2008 - 21:52:38
00
Colorado + HR + CAD :) ale tiež by som to radšej overil dopredu
alebo keby old_man_biking napísal pre HAC 5 import plugin do SportTracks a mohol by som mergnuť záznam z HACu a Visty
06.07.2008 - 22:08:58
00
Ja som s EDGE maximalne spokojny sice mi nemera vykon asi to mam zle nastavene :-( ale ostatne funkcie su skvele...
Dokonca dnes pri sledovani Tour som si vsimol ze je dost popularny aj medzi profesionalmi.
06.07.2008 - 22:11:40
00
Ja mam k mobilu GPS primac. V mobile mam oskenovane turisticke mapy. Mame v robote aj vojenske mapy, ale su z "roku pana" a nechce sa mi ich skenovat. Tie turisticke su mierne nepresne (akoby boli pokrivene alebo co) . ale na to aby som sa priblizne zorientoval, podla priebehu trasy to staci, hlavne ked idem niekam kde to nepoznam.

Pokial ide o presnost, je to pravda ze GPS namera menej ako tachac, pri 80km trase z tachaca je gps na cca 77km.
Vyska z GPS je porovnatelna s vyskou z tachaca VDO MC1,0+
07.07.2008 - 08:07:40
00
Ja som s EDGE maximalne spokojny sice mi nemera vykon asi to mam zle nastavene :-( ale ostatne funkcie su skvele...
Dokonca dnes pri sledovani Tour som si vsimol ze je dost popularny aj medzi profesionalmi.

Garmin ma na Tour aj vlastny tim, byvaly americky Slipstream, ktory vedie po tretom stejdzi celu TOUR mozno aj vdaka zltym EDGEom, ktore maju ich jazdci...
http://www.slipstreamsports.com/
08.07.2008 - 15:33:06
00
zaujimave info: bol som na maratone v rakusku. dva dni mi stale vyskomer ukazoval hluposti. na treti den rano po nastartovani prebehla autokalibracia vysky a od vtedy funguje.(nic som nemenil). testujem dalej a reklamaciu odkladam
15.07.2008 - 09:01:30
00
zaujimave info: bol som na maratone v rakusku. dva dni mi stale vyskomer ukazoval hluposti. na treti den rano po nastartovani prebehla autokalibracia vysky a od vtedy funguje.(nic som nemenil). testujem dalej a reklamaciu odkladam


....kua aj ten pristrojcek vie kde mu je lepsie..... :D :D :D
15.07.2008 - 09:29:06
00
keyboard_arrow_up