Myslím vážne.
22.01.2023 - 12:15:47
00
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/654109-raju-elektromobilov-uz-dnes-dochadza-elektrina-a-bude-horsie/
Nedávno článok o nestabilite elektrického systému. Ako česi museli linky do Nemecka prepájať cez fazovacie trafa, lebo tie green zdroje a ich náhodná produkcia spôsobovali problémy pri transfere elektriny.
https://www.spglobal.com/commodityinsights/en/market-insights/latest-news/electric-power/092517-czech-tso-commissions-final-phase-shifters-on-german-border

Pre pár rokmi zas článok že Nemecko Rakúsko takmer šlo do black out. Že cz sk jadrovky situáciu zachránili, vtipné pretože oni nahlas bojujú proti jadru.... Mali ich nechať padnúť na hubu.

A v tomto kontexte náhodnej produkcie a odberu elektriny, zaznieva názor že zavedú vypínanie nabíjačiek na diaľku ...
Zase si to odsere chudák,čo si kúpi lacný emobil s mizernou batériou.
22.01.2023 - 12:22:29
00
Jaroh fuh no dobre, asi si zle spal :^) teda tak skusim po lopate..
ja som si vlani v roku 2022 kupil dieslove auto, ten isty model toho isteho vyrobcu v elektro verzii stoji o 20 tisic euro penazi viac - z coho mi vyslo ze sa to maximalne neoplati, navratnost je v nedohladne.

potom som sa OPYTAL na tu rozne zdielane statistiky (co kedze su to realne statistiky tak su urobene z dat existujucich predajov) ze by sa mali zanalyzovat aj ze na ukor akych aut sa napr navysuje predaj tych tesiel.. lebo pre mna je tesla (akykolvek model) absolutne neadekvatna nahrada toho co som kupil.. a priblizne rovnaku uvahu som pouzil na ine rodinne auta, ci bezne sukromne (kde vacsina je do dajakych 30k €) nemaju rozumny ekvivalent.. a statistika (ta realna, nie ta co bude, lebo ta totiz este neexistuje) EV je sice v naraste ale v dost obmedzenom segmente..
A z mojej otazky na zanalyzovanie zakladu realnej statistiky sa ma opytas na rok 35? :^)
22.01.2023 - 12:34:22
00
Spýtal som sa ťa, pre ktorý rok platí táto tvoja predpoveď "lebo rodinne auta to nebudu, ani bezne sukromne.." a neodpovedal si mi. Pýtam sa to preto, lebo do roku 2035 túto otázku vôbec nemusíš riešiť, tak ma to zaujíma, aby som vedel reagovať.
22.01.2023 - 12:41:25
00
peter120
Môžem vedieť aký blackout máte na mysli a kedy to hrozilo?
22.01.2023 - 12:48:40
00
bicycletour napísal:
Tie tisíce detí nevyťažia za deň toľko, čo odvezie pár dumperov za zmenu.

To znamená čo? Že je to v poriadku? Že problém neexistuje? :D
22.01.2023 - 12:48:46
00
ked sa tu diskutuje o tom, ci si o 10-20 rokov budu moct ludia dovolit elektromobil, chcem sa spytat, ci tiez citate mtbiker na tomto telefone za 2000 Euro a platite 3 eura za minutu hovoru
Príloha:
Capture.PNG
Capture.PNG 18.45 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil skorpion dňa 22.01.2023 - 12:53:30, celkovo upravené 1 krát.

22.01.2023 - 12:49:57
04
Jaroh ja som ale nic nepredpovedal :) ja som sa vyjadril/opytal k existujucej statistike.. ked daco narastlo daco muselo/by malo klesnut.. t.j. ake auto si doteraz, resp. by si kupil spalovacie ten clovek co si kupil EV?
22.01.2023 - 12:53:21
02
peter120 napísal:
To znamená čo? Že je to v poriadku? Že problém neexistuje? :D


Keby ste si k tomu zistili viac, tak by ste sa dozvedel, že tých problémových lomov je stále menej a nepridávali ste sem články ako je na svete hrozne.
22.01.2023 - 12:57:13
00
A čo je toto: ""lebo rodinne auta to nebudu, ani bezne sukromne..". Povedal si, že elektromobily nebudú rodinné autá, ani bežné súkromné. Ale kedy? Pre aký letopočet to tvrdiš? Pre zajtra? Áno, to nebudú? Pre 2048? Ako to môžeš vedieť?
Možno si myslel ""lebo rodinne auta to dnes, v roku 2023 nie sú, ani bezne sukromne..", hej? S tým súhlasím. Ale ak si to povedal pre rok 2035, tak by ma zaujímalo, na základe čoho si to myslíš? Rok 2035 ma zaujíma preto, lebo až vtedy, teda o 12 rokov, nebudeš mať možnosť si kúpiť nový spalovák. Dovtedy si ho kúpiš... to je 12 rokov. Ty vieš, aké budú autá za 12rokov? A aké autá budú potrebovať rodiny a aké autá budú potrebovať pracovníci?


Naposledy upravil Jaroh dňa 22.01.2023 - 13:02:03, celkovo upravené 1 krát.

22.01.2023 - 12:59:57
00
skorpion napísal:
ked sa tu diskutuje o tom, ci si o 10-20 rokov budu moct ludia dovolit elektromobil, chcem sa spytat, ci tiez citate mtbiker na tomto telefone za 2000 Euro a pltite 3 eura za minutu hovoru
Príloha:
Capture.PNG

OH, inak toto je super priklad vo viacerych veciach..
1. v tomto segmente doslo k absolutnemu prekopaniu pouzivania
2. je vidno na tom to, ze pred 15 rokmi trebalo nabijat raz za 2 tyzdne az mesiac a teraz je standard ze drbnes kablik minimalne raz denne a ked je moznost tak vsade kde sa da :) a nikomu to nedojde uz divne :y:
3. lenze tam to preslo vyvojom postupne a ludi si to ziskalo samo vlastnostami a schopnostami.
4. zaroven vzdy bola alternativa a cenovo rovnako dostupna. a este doteraz vies kupit tlacitkovy, nielen dotykovy.. a ludia si ho aj stale podla potrieb kupuju :!:
22.01.2023 - 13:01:57
00
bicycletour
Ten blackou čo uvádza peter120 je
https://www.trend.sk/spravy/europa-bola-piatok-pokraji-masivneho-vypadku-elektriny

V roku 2019 bola EÚ blízko blackoutu 14 krát. v roku 2020 uz 240 krát. Čo bude v roku 2021?
https://www.spravodaj.net/l/rakusko-proti-jeho-voli-zachranovali-jadrove-elektrarne-jeho-susedov/

BMW uviedlo, že elektromobily nebudu nikdy lacné. Mieto avizovaneho zlacnenia prišiel opak
šéf BMW Oliver Zipse. Ten nově uvedl, že navýšením produkce bateriových vozů skutečně dojde k jistému poklesu nákladů, ani to ale nebude znamenat, že by elektromobily byly dostupné masám.

a z komentárov
...Elektromobilite sa nebránim, sám čakám kedy budú natoľko dobré, aby som si ho kúpil, ale netreba byť zaslepencom a vyvracať všetky negatíva, a čo sa vyvrátiť nedá, to zľahčujete ako ojedinelý prípad, ktorý sa do pár rokov vyrieši. Ako môžete dopredu vedieť čo sa vyrieši. Robíte zo seba šaša...
22.01.2023 - 13:12:24
01
CraObs napísal:
statistiky narastu EV su pekne, ale treba sa na to aj pozriet na ukor coho stupaju, lebo rodinne auta to nebudu, ani bezne sukromne..

Jaroh takto znela cela veta. jedna zlozena veta! to ze si si vytiahol nejaku cast, zasadil si si to do svojho kontextu, aby si mohol dalej rozvijat vestenie je mimo mna :wasntme:
ale takehoto cherry pickingu je pol temy tu :^)
22.01.2023 - 13:13:46
02
Aha, chápem. To nie je cherry picking, ja som skrátka tú tvoju vetu pochopil inak. :-)

Ak chceš, môžeme tie príspevky zmazať, lebo sú od veci.
22.01.2023 - 13:17:58
00
Hosť napísal:
bicycletour
Ten blackou čo uvádza peter120 je
https://www.trend.sk/spravy/europa-bola-piatok-pokraji-masivneho-vypadku-elektriny

V roku 2019 bola EÚ blízko blackoutu 14 krát. v roku 2020 uz 240 krát. Čo bude v roku 2021?
https://www.spravodaj.net/l/rakusko-proti-jeho-voli-zachranovali-jadrove-elektrarne-jeho-susedov/

BMW uviedlo, že elektromobily nebudu nikdy lacné. Mieto avizovaneho zlacnenia prišiel opak
šéf BMW Oliver Zipse. Ten nově uvedl, že navýšením produkce bateriových vozů skutečně dojde k jistému poklesu nákladů, ani to ale nebude znamenat, že by elektromobily byly dostupné masám.

a z komentárov
...Elektromobilite sa nebránim, sám čakám kedy budú natoľko dobré, aby som si ho kúpil, ale netreba byť zaslepencom a vyvracať všetky negatíva, a čo sa vyvrátiť nedá, to zľahčujete ako ojedinelý prípad, ktorý sa do pár rokov vyrieši. Ako môžete dopredu vedieť čo sa vyrieši. Robíte zo seba šaša...


Vysvetlené tu:
https://www.entsoe.eu/news/2021/01/26/system-separation-in-the-continental-europe-synchronous-area-on-8-january-2021-2nd-update/

Ďakujem za ďalší mýtus, ktorý koluje o obnoviteľných zdrojoch.
22.01.2023 - 13:28:12
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektrobicykle)
keyboard_arrow_up