okolo 280€ bude možno tak Note 12 ale Note 12 Pro ma stáť okolo 350€
Xiaomi ma svoju nadstavbu, Nothing Phone ma viac menej čisty android podobne aj Motorola - a to asi aj @PeterLu hľadá
inak Nothing ma sice len 33W nabijanie ale to by mne osobne nevadilo, ja mam 67W (Xiaomi 12) a ešte som ho nepoužil, použivam bezdrat 15W alebo nejaku 30W nabijačku staršiu (šetrnejšie k baterke)
- Note 12 Pro je už celkom lopata rozmerovo
- Note 12 Pro ma sice 5000mAh baterku ale vydržou to bude porovnatelné s konkurenčynymi mobilmi lebo Xiaomi ma ešte co doháňať čo sa optimalizácie tyma (ale niektore modely su v pohode)
31.01.2023 - 19:17:14
00
možeš si porovnat cenu aj rozmery..
ak si to prerataš na objem tak Xiaomi je menší, lahší zaroven ma vačší displej aj bateriu :D a ešte je aj lacnejší

https://www.smartprix.com/mobiles/xiaomi_redmi_note_12_pro_5g_vs_nothing_phone_1-cpd1t918j5hy_pd173vzooh3.php

"lepšia optimalizacia"
https://youtu.be/CB6uJfQXL8g?t=541
https://youtu.be/yt65f7wk134

"čistý android" - nothing OS ?

Prílohy:

dsds5ds5dsdssds.jpg
dsds5ds5dsdssds.jpg 19.56 KiB thumb_up0thumb_down

31.01.2023 - 19:27:55
01
je pravda, že te rozdiel v rozmeroch nie je velký a rovnako aj v tej vahe (motorola edge 30 neo je menšia,lahšia)

že má mobil väčší display a baterku neznamena, že je lepší - pretože pre mňa je lepší mobil s menším display-om - proste je to o preferenciach

k tej baterke a tej optimalizacii - myslel som vydrž zariadenia na nabitie nie rychlost systému, počítat tam sekundy ktory mobil je rychlejší mi príde smiešne ... to záleží na HW smaozrejme ale či su to 2 sekundy navyše pri zapnutí alebo 500milisekund pri zapnutó aplikacie ma fakt netankuje

to porovannie vybitia je tiež diskutabilné, dnes je už skôr podstatnejšia rychlosť nabijania a odvod tepla pri nabijani ako veľkosť baterky
a že nejakému modelu ostane o 5 alebo 10% viac je uplne irelevantné kedže mobil by sa mal použivať a nabijať v rozmedzí 30-85% zhruba (ak chceš predlžiť životný cyklus baterie

nothing OS ma oveľa bližsie k čistemu androidu ako Miui 14 - a tak som to aj myslel (vyššie) rovnako aj Motorola ma bližšie k čistemu androidu ale samozrejme čistý android ma myslim len Google Pixel
avšak Xiaomi sľubuje že Miui prejde zmenou a zamerajú s viac na ich nadstavbu, dosladenie, spotrebu, atd. ... tak som zvedavý, už Miui 14 priniesla fajn zmeny, asi najlepšie za posledné 3 roky

lenže napr. Nothing Phone ma zas ine prednosti oproti Note 12 Pro - hlavne fotoaparaty, otazne je ake budu vysledky fototestov toho hlavneho fotoaparatu ale pokial viem tak snimače su rovnaké, takže pôkde len o postprocesing

vykonovo su tom podobne

https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-778g-5g-vs-mediatek-dimensity-1080

na porovnanie je lepšia tato stránka, aj celkovo na informacie, recenzie a testy

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=11636&idPhone2=11955

takže tolko k tomu, už nejdem spamovať

za mňa radšej Nothing Phone ako ten Xiaomi ...
ak Xiaomi tak jedine top model (12tkova seria)
31.01.2023 - 20:13:08
00
Xiaomi nechcem, moc sa mi ta značka nepáči ?
Hry nehravam(max Sudoku v telefóne)
Na výkon moc nepozerám, chcem len aby to bolo plynulé, nesekalo sa to. Lepší foťák poteší.
A ani nejakú veľkú lopatu nechcem nosiť po vreckách. Skôr som chcel vedieť ci neurobím nejakú extra chybu pri výbere.
Na motorole sa mi nepáči, že je celá z plastu(aj keď telefón bude mať na 100% kryt)
Ďakujem vám za názory, ?
31.01.2023 - 20:28:11
00
[quote="@1914613"][/quote]

tak ešte porovnanie fotakov https://youtu.be/Zb3lFCpoNXM


este tam vidim jednu nevyhodu no-brand, ktovie do kedy na to vobec budu aktualizacie, xiaomi bude davat nový MIUI v marci na note 9 ktorý vyšiel v 2020, april


ono prakticky neexistuje parameter v ktorom je ten nothing pohne lepší .. bud si chceš obhajit kupu sam pred sebou alebo si nejaky dealer nothingfonu iný dovod fakt nevidim
31.01.2023 - 20:35:37
01
odhalil si ma 😆
akurát teda mam druhy Xiaomi momentalne - Xiaomi 12 a som spokojny

nejaká indická videorecenzia nemá pre mňa žiadnu vypovednú hodnotu, ja pozeram ine zdroje
ale inak ja by som mohol povedať rovnako o tebe, že lobuješ za Xiaomi 😄 pritom tie paramatre existuju - napr. foto vybava, jedinečny dizajn, lepši resp. rychlejši pamäťový modul (ten sa ale môže líšiť od velkosti pamäti - 3.1 vs 2.2 - a tam je rozdiel dosť veľky ) a navyše Bezdratove aj reverzne nabijanie ... ale opakujem je to o preferenciach

súhlasím s tebou asi len v tých aktualizaciach, tie su naozaj otázne v pripade Nothing Phonu
aktualizácie na Mi 9,Note 9 je teda hodne velka výnimka, lebo inak xiaomi dava len 3 veľké aktualizácie pre vsetky modely - na môj bývalý Mi Note 10 (čo bol v podstate jeden z top modelov (Mi 10) už Miui 14 nedostal, napriklad, čo nechápem lebo chipset nemal zďaleka zastaralý alebo slabý)
31.01.2023 - 21:08:30
00
ako aktualizacia mi14 na moj Mi9 povazujem za fakt ojedinelu vec. Dalsi mobil bude znova Xiaomi.tie 3roky ma nesklamal abs v nicom.
10.02.2023 - 05:30:41
00
Na základe presne takýchto recenzií na webe som si pred dvoma rokmi kúpil Mi10 mne aj mojej žene. S kľudný svedomím prehlásim, že to bol po Samsungu najväčší shit čo som kedy vlastnil. Svižné? Tak možno prevé dva mesiace. Vypínali sa mi hovory z ničoho nič. Nezávisle od času. Zákazníci si mysleli, že som poškodený.
To, že sa spúšťal sám fotoaparát na selfie kameru keď telefón ležal na stole som si všimol od druhého dňa. Fotky boli jedna katastrofa. Nepoužiteľné ani na vyvolania základného formátu napr. 13x18.
Jeden bol kúpený v Orange, druhý v akomsi e-shope.
Robil som na každom jednom cca každé tri mesiace resety, od resetu pár týždňov, max však mesiac a všetko bolo späť.
Keď mi niekto spomenie značku Xiaomi, v momente dostanem nejakú zvláštnu potrebu vziať kladivo do ruky a pripraviť sa na opravu elektroniky.
10.02.2023 - 07:29:03
00
petrik napísal:
vie mi niekto vysvetlil naco funguju odelene znacky ako o2 a radost co je ten isty operator ale asi s vyhodnejsimi cenami. hlavne za datove sluzby ktore mna zaujimaju. jediny dovod vidim v tom ze aby sa odelila studenti a socky ako ja od nejakych velkych zakaznikov inak ma nenapada nic.

celkom v pohode velkost na maly telefon skoda ze nema NFC :D
https://www.youtube.com/watch?v=6AqNjQPAv0Y


Vyznamna cast nakladov operatora je na zakaznicky servis. Aby operatori pritiahli ludi, co nechcu/nemozu platit tolko, tak maju tieto lowcost "znacky". To je aj tesco mobile, funfon, juro. Konkuruju stvorke ale aj medzi sebou. Primarne - ak niekto chce odist kvoli cene, tak moze k ich lowcost operatorovi a peniaze im ostavaju.

Ja som napriklad odisiel od Orangeu po ich druhom zdrazeni vlani do Radosti. Primarne to nebolo zdrazenim, ale neskutocne zlym zakaznickym servisom od Orangeu. To zdrazenie bol len impulz.
A nelutujem. Co som potreboval, som vyklikal v aplikacii, vsetko jasne zrozumitelne, navyse v milej komunikacii a za 20 eur mam neobmedzene volania a 100 GB dat (neviem, ci som niekedy minul viac ako 5 GB).

Hlavne ma uz neboli brucho, ked musim nieco s Orangeom vybavovat a nie je tam 500 stran zmluvnej dokumentacie, ktoru by clovek podpisoval.
10.02.2023 - 08:02:02
01
ty kokso :) o tomto som netušil ... prečo si mi to nepovedal, keď som hľadal internet pre záhradu? 8GB za 10 euro ... alebo v tom čase neobmedzené za 20 euro by som bral radšej ako dátovú kartu od o2 ... pričom vo výsledku som na tej istej sieti len bez debilných obmedzení.
10.02.2023 - 08:07:23
00
will napísal:
Vyznamna cast nakladov operatora je na zakaznicky servis. Aby operatori pritiahli ludi, co nechcu/nemozu platit tolko, tak maju tieto lowcost "znacky". To je aj tesco mobile, funfon, juro. Konkuruju stvorke ale aj medzi sebou. Primarne - ak niekto chce odist kvoli cene, tak moze k ich lowcost operatorovi a peniaze im ostavaju.

Ja som napriklad odisiel od Orangeu po ich druhom zdrazeni vlani do Radosti. Primarne to nebolo zdrazenim, ale neskutocne zlym zakaznickym servisom od Orangeu. To zdrazenie bol len impulz.
A nelutujem. Co som potreboval, som vyklikal v aplikacii, vsetko jasne zrozumitelne, navyse v milej komunikacii a za 20 eur mam neobmedzene volania a 100 GB dat (neviem, ci som niekedy minul viac ako 5 GB).

Hlavne ma uz neboli brucho, ked musim nieco s Orangeom vybavovat a nie je tam 500 stran zmluvnej dokumentacie, ktoru by clovek podpisoval.

Kvalita signálu a rýchlosť internetu je rovnaká ako v orange?
10.02.2023 - 08:32:43
00
Francisek napísal:
Keď mi niekto spomenie značku Xiaomi, v momente dostanem nejakú zvláštnu potrebu vziať kladivo do ruky a pripraviť sa na opravu elektroniky.

vidíš, ja zasa patrím k spokojným. V roku 2016 som kúpil Mi-4C ako náhradu za iPhone 4S, lebo iOS7 sa mi zdal byť príliš hnusný na pohľad. Odvtedy som vystriedal ešte Redmi Note 4X, Mi-A2 Lite, Redmi 9T a teraz mám Poco X3 Pro. Za tie ceny (všetky až na posledný boli v rozmedzí 100-150€) som nič lepšie nenašiel...
10.02.2023 - 09:37:37
01
will napísal:
za 20 eur mam neobmedzene volania a 100 GB dat (neviem, ci som niekedy minul viac ako 5 GB).


Opravím ťa, dáta sú neobmedzené.
Akurát po minutí 100 GB sa ti zníži rýchlosť.
10.02.2023 - 10:00:39
00
peto353 kvalita signalu (pokrytie) je subjektivne +/- rovnaka, malicko lepsie asi bude Orange na horach. U rodicov v dome je dokonca O2 rychlejsie ako Orange, ale to je pozicia BTS a konkretny bod v priestore. Pokrytie v horach - zda sa mi, ze Orange mal trosku lepsie pokytie na horach, ale neni to ziadny problem - na niektorch chatach ma lepsie pokrytie Orange (ma manzelka), na inych O2. Pokrytia som sa pri prechode obaval najviac.
Limitacia je rychlost - max 10 mbit. Co mi na browsovanie a pustenie videa nerobi ziadny problem. A tu je aj odpoved pre lapaloma - na domaci internet by to pri tej rychlosti mozno nebolo a tam by som asi isiel po inom produkte.
10.02.2023 - 10:14:08
00
Este nieco. Takto vyzeraju ich SMS notifikacie. Nie ze by to bolo nieco uzasne, ale vzdy ma rozveseli ta formulacia textu.
Príloha:
Screenshot_20230210-101547_Messages.jpg
Screenshot_20230210-101547_Messages.jpg 122.49 KiB thumb_up0thumb_down

10.02.2023 - 10:21:19
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Cyklopočítače a GPS)
keyboard_arrow_up