Tak treba jazdiť tam, kde to povolené je a problém je vyriešený.
27.09.2022 - 22:03:14
00
Horšie je keď sa zo zákazom vstupu pre bike tagujú aj obyčajné lesné cesty na ktorých je značka zákazu vjazdu všetkých vozidiel aj keď je legislatívne neopodstatnená, aj podľa vyjadrenia ministerstva.

Alebo je časové obmedzenie na turistické trasy v Tatrách. V zime si nenaplánuješ routingom ani trasu po legálnych tatranských značkách. Hoc si len predbežne plánuješ výlety na leto.

U nás je jedna cesta označená značkou cesta pre bicykle. Hoc sa tak nikdy nevyužívala ani nebude využívať. Tak som tam samozrejme dovolil v tagoch vstup peši aj autam na výnimku.
28.09.2022 - 14:39:48
01
Treba napísať autorom aplikácií, ktorí ich vyvíjajú, aby pridali pri plánovaní trasy možnosť nastaviť dátum alebo majiteľom pozemkov, aby si k značke pridali dodatkovú tabuľu. Napríklad mapy.cz umožňujú viesť trasu aj cez časové obmedzenie.
Dáta v OSM súhlasia s realitou. To je jedno zo základných pravidiel OSM. Niektoré údaje sú v OSM nepresné, to ale neznamená, že sú zbytočné aj u ostatných objektov. Navrhovaným spôsobom by sa odstraňovali z OSM aj iné údaje, pretože ich veľa v OSM chýba alebo tie, ktoré sú v OSM, nesúhlasia s realitou.

Takto aktuálne vyzerajú v OSM časové obmedzenia vstupu na lesných cestách:
Príloha:
1.png


a zákaz vjazdu pre bicykle na lesných cestách:
Príloha:
2.png


Skôr sa ukazuje, že Slovensko sa má v čom zlepšovať a nie, že sa majú odstraňovať údaje z OSM.
28.09.2022 - 20:24:51
00
Stale fungujem na Freemap.sk Android app. Data, Db a temy to stahuje bez problemov. Dnes som tam vsak chcel aktualizovat SRTM a uz zo hadze chybu. Neviete kde sa to da najst? Webove odkazy na toto som nenasiel.
28.01.2023 - 00:19:09
00
Kde sa tak podstatne zmenil profil terénu že má zmysel aktualizovať srtm data?
28.01.2023 - 08:04:51
00
Moze to byt aj o tom, ze su presnejšie.
28.01.2023 - 08:40:18
00
Pri novom spôsobe si ich po odsúhlasení stiahne Locus sám. Naposledy asi tri dni späť a normálne to fungovalo ... Appku už nepoužívam celkom dlho ...
28.01.2023 - 08:56:53
00
Nie som si isty, ze by locus 3 nieco take urobil. Kaslem ale na to, casom na to pozriem mozno :)
28.01.2023 - 09:19:37
00
Na mieste kde nemáš aktuálne dáta ti to ponúkne možnosť si ich stiahnuť.

Prílohy:

IMG_locus.jpg
IMG_locus.jpg 96.51 KiB thumb_up0thumb_down

img locus.jpg
img locus.jpg 64.81 KiB thumb_up0thumb_down

29.01.2023 - 06:12:23
00
To je nieco ine. Ja srtm data mam pre celu SR. :D

Uz to neriesim
29.01.2023 - 11:51:23
00
Ahoj, v skratke: viem nejako zistiť, kto zakreslil cestu do openstreemap a následne ho kontaktovať?
Nejaký čas mapujem svoje okolie a všimol som si, že za posledný polrok/rok začali pribúdať cesty, ktoré kreslí niekto evidentne podľa leteckých záberov, ale v skutočnosti ich neprechádza, pretože reálne sú tie cesty neprejazdné, alebo už zaniknuté. Napríklad niektoré poľné boli aktuálne iba v čase, keď ich nafotili, potom ich preorali.
Občas tam zakreslí nezmyselne duplicitné cesty, ktoré vznikli len preto, že napríklad bolo príliš mokro, tak začali poľnohospodári jazdiť 5m vedľa pôvodnej cesty, ale to bolo aktuálne len presne vtedy keď ich nafotili a cesta už zanikla. No potom sú tam 3 poľné cesty jedna vedľa druhej čo je aj dosť neprehľadné. Alebo v lese prekreslí moju cestu, ktorá je tvorená podľa gps záznamu na cestu, ktorou obkreslí trasu, čo sa mu zdá byť správna z leteckých záberov, ale v skutočnosti takto nevedie.
Hľadal som to priamo v openstreetmap editore na stránke, ale nenašiel som žiadne info o zakreslení, možno ho len prehliadam.
Obávam sa, že to bude niekto s kopou voľného času, pretože pribudlo toho veľmi veľa, niektoré nezmysly mažem, no vždy ich tam potom zakreslí znovu.
Vopred vďaka.
14.02.2023 - 09:13:37
00
maju diskusnu grupu

https://groups.google.com/g/osm_sk?pli=1
14.02.2023 - 09:15:31
00
Vďaka za radu, na fóre som objavil presne tento problém, dokonca presne s rovnakým editorom :D Bohužiaľ jediné riešenie je opravovať to po ňom. Skúšali ho kontaktovať - nereaguje.
Ale zistil som, že v okolí sú dvaja takí, takže skúsim ešte kontaktovať druhého.
14.02.2023 - 10:06:46
00
To mu nevedia zablokovat ucet, alebo este lepsie oblast, ktoru moze menit?
To bude niekto ako ti borci, ktori si myslia, ze ich segment na Strave je lepsi, ako tych ostatnych pat prekryvajucich sa.
14.02.2023 - 10:30:18
00
Neviem, ten ktorého som kontaktoval ja aspoň uvádza ako zdroj: "ÚGKK SR DMR 5.0;Ortofotomozaika SR", čo som si vlastne aj myslel. Osobne mi príde dosť zbytočné kresliť poľné cesty po vstup do lesa a keď ďalej nevidí ako pokračuje, tak ju tam ukončí. Potom je v okolí plno takýchto nezmyselných ciest.
Alebo zakresľovať cesty na súkromných oplotených pozemkoch. Potom dokreslím aj to oplotenie a pridám tag, aby to bolo správne.
Iste je pohodlné obkresľovať letecké snímky, ale k skutočnému stavu majú niekedy ďaleko.

https://groups.google.com/g/osm_sk/c/l53TptFDBOQ
14.02.2023 - 10:43:47
00
keyboard_arrow_up