Ale nik tu nepise o umyselnom vyhladavani situacie. Absolvoval som na kolotococh trenazer na vystupenie z prekoteneho auta a neskor mi to zachranilo zivot (nebol som sofer). Skola smyku sa mi tiez hodila napr pri aquaplaningu na nerovnej vozovke, pricom som prisposobil rychlost.
18.02.2023 - 10:33:35
01
Ok. Našťastie ani ja ani ty o tom nerozhodujeme.
A potom asi máme aj rozdielny názor, čo je prispôsobiť rýchlosť...
18.02.2023 - 11:26:25
00
Podľa informácií je na svete cca 1,3 miliardy motorových vozidiel. Asi ťažko budeme mať potom miliardy vodičov motorových vozidiel. Inak je vtipné, že časť verejnosti vyhlasuje, že miliardy vodičov motorových vozidiel sú nekompetentné a musí za nich rozhodovať nejaký asistent, na druhú stranu nemajú problém do rovnakej premávku pustiť miliardy (skutočné miliardy) nemotorovych účastníkov ako cyklisti a chodci bez preukázania čo i len základných znalostí o pravidlách cestnej premávky a ešte sa cítia ukrivdený, ak niekto poukáže, že aj na nemotorových účastníkov sa vzťahujú nejaké pravidlá.
18.02.2023 - 14:46:43
01
Chýbal si mi
18.02.2023 - 14:57:33
01
corsair napísal:
Ok. Našťastie ani ja ani ty o tom nerozhodujeme.
A potom asi máme aj rozdielny názor, čo je prispôsobiť rýchlosť...


Tu sa k Tebe priklanam, aj ked si myslim, ze nie som brzda premavky, tak mi staci sadnut niekedy do auta ku kamaratom a zistujem, ze jazdim dochodca styl... A nikdy mi gumy nepiskali, raz pes v dedine, ale z 50 na nulu som to dal. Ani aquaplaning, naznaky boli, ale proste pud sebazachovy (+stastie samozrejme) a nikdy nebola rizikova situacia. (v zime na snehu asi 2x, ale v pomalej rychlosti)
Sak ono prisposobit rychlost je aj zastavit, no nie :-D
Dudo ale dat strechu, to sa podari malokomu a este ako spolujazdec :-)
ako vravi valecek, darmo brzdis, ked sa smykas po streche :-D
18.02.2023 - 17:54:13
00
Bratranec predal starsie 5tkove bawo, boli si pren chalani utorok a piatok uz bol rozbity predok 😬. Nastastie vyplatene to uz bolo 😁
18.02.2023 - 19:09:06
03
Kam nás tie asistenty dozenú? Za starých dobrých čias si krst odbil už prvý večer cestou na zábavu🤨
18.02.2023 - 19:24:18
02
Izzy68 napísal:
Dudo ale dat strechu, to sa podari malokomu a este ako spolujazdec :-)
ako vravi valecek, darmo brzdis, ked sa smykas po streche :-D

Neviem, ci som to tu uz nespominal, nechcem sa opakovat. Cez zrezany pen stromu po smyku v zakrute, dve salta do rybniku... a auto na streche sa potapa... si priputany... dvere su zaseknute a nejdu otvorit... panika...
Ja len, ze skola smyku ako povinna jazda v autoskole by fakt pomohla, bez ohladu na styl jazdy, bodaj by to nik nepotreboval pouzit. Spolubyvajucu som ucil jazdit a prva jazda bolo zasnezene parkovisko. Nikdy to viac nepotrebovala, no uz tusi, kde su fyzikalne hranice, tot vsio. Myslim, ze az potom vodic pochopi floskulu "prisposobit rychlost stavu a povahe vozovky".
Ver mi, ze to mam aj po 30tich rokoch pred ocami v kazdej zakrute.
18.02.2023 - 19:35:29
00
takto detailne si nespominal, resp. necital som.
So skolou smyku v autoskole suhlasim na 100%, parkovisko som si skusil tiez a dokonca aj polovicka, este na Exploreri. Nasledne ked bol sneh, tak aspon raz v zime (tie zavazia z diskov som uz nikdy nenasiel :-D ale nelutujem)
18.02.2023 - 19:44:51
00
dobrá "škola života" boli aj také naše dedinské jazdy v teen veku na starých rárohách bez papierov po lúkach atd... priorita bolo blbnúť ale často krát to malo aj sekundárny poučný efekt, že ako zvládať krízové scenáre, ktoré pri tom nastali... raz sa mi podarilo postaviť Š120 na bok :D klasika 1, 2 plný, ručná šmyk a nejak sa to na konci "driftu" kúslo do zeminy a pekne sa preklopilo na bok.... teraz po 20 rokoch sa doba zmenila a už si takéto srandy nikto moc nedovoluje... ani sa už decká nevozia na malých moto ako v našom detstve... tam sa tiež dalo naučiť kus citu aj takto v zime na snehu, že rekcia na plyn atď
18.02.2023 - 20:11:06
01
Len skús to spraviť teraz a budeš za cestného piráta, ktorého treba najlepšie rovno na mieste zastreliť.
18.02.2023 - 20:52:27
01
teraz už majú asistentov, nepotrebujú už skills 😂
18.02.2023 - 21:03:16
01
u mna moja firma dokonca vyzaduje mat rozny "level" vodicakov, pri kazdom zvyseni levelu, vzdy odpadne tak 30%-35% uchadzacov. Predsa len aj asystenti maju svoje limity, o to viacej ked sa s nimi instruktor hra a pri 130+ km/h ti vypne abs-ko, esp-ko a mas za ritou 750kg plno nalozeny vozik :) To pogrcanie sa, je uplne bezne ...
18.02.2023 - 21:37:47
01
ja som si vlastnou blbostou skúsil na traktore ake je to mat nebrzdeny zle nalozeny príves za ritou, ze vaha bola za napravou a tym padom to este odlahcovalo jedinu brzdenu a hnanu napravu na traktore, pri odbocke na strmu luku z asfalatky, kde bola nepokosena sucha trava by som ani nenaratal do 3 a bol som na strecha otočený 😂 odvtedy uz nie som lenivy pripojit si vzduch na prives aj ked mam uz traktor 4x4 co je ina liga aj na taketo zjazdy
18.02.2023 - 22:26:40
00
tyš vyzeras na dobreho typa ku pivu a poldeci v šenku, zazitky su :-D
18.02.2023 - 22:30:26
13

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up