Uplny suhlas, mam tiez podobne skusenosti, ale podelim sa o konkretnosti:
V 2021 som sa kvoli zraneniu kolena tiez rozhodol pre bike fitting, avsak ziadny fitter na Slovensku ma uplne nezaujal, vacsinou pri popise svojej prace len spomenu aky system pouzivaju a tym to konci. Vybral som si preto Veletage vo Viedni, ale pristup ma sklamal - bolo citit, ze typek ma proste len bikefittersky kurz, ale realne v tom nema ziadne akademicke zazemie a ked vytiahol olovnicu, tak ma to v tom len utvrdilo. Isiel som tam s endurance cestakom a vysledkom bolo vyrazne znizenie sedla a aj skratenie predstavca, no nemal som dojem, ze by som sa na biku citil pohodlnejsie.
O rok neskor som mal moznost na pol roka si vyskusat zivot v mekke cyklistiky, Girone, kde som sa rozhodol kvoli bolestiam kolena pre bike fit aj pre moj race geo cestak. Rozhodol som sa pre Science to Sport, ktori vyzerali, ze to pre nich nie je len doplnok k obchodu, ale realne jedna z ich hlavnych cinnosti. Rozdiel v pristupe bol markantny - okrem klasiky ako meranie pozicie pomocou kamier a softwaru a nastavenie kufrov tomu predchadzal aj rozhovor o vsetkom co moze suvisiet s bike fittingom, ale aj skusanie ohybnosti a ukazanie nejakych cvikov, ktore by mohli pomoct. V priebehu celeho procesu kazdy krok vysvetloval. Vysledkom vsak bola len uprava pozicie na biku a upravenie pozicie kufrov a podlozky pod ne. Ziadne skracovanie predstavca, aj napriek tomu, ze tento bike ma reach omnoho dlhsi ako moj predchadzajuci bike. Aj napriek tomu to vsak pomohlo vyriesit problem s kolenom. Po mesiaci mi este zacali trpnut prsty na nohach, tak som typkovi napisal a dohodol si zdarma este jednu navstevu, kde mi vymenil kufry a este raz sme celu poziciu preskusali na kamerach. Odvtedy najazdene tisicky kilometrov bez problemov.
Btw, co som sa pozeral na bike fitting v CZ/SK, tak mi okrem Falgeho pripadal byt celkom schopny este aj Jan Dubec z Triexpertu.
28.02.2023 - 20:10:26
01
Mal by to robiť nejaký Čech, takže predpokladám ze to bude ten pan Falge, a mal by byť aj fyzioterapeut
28.02.2023 - 20:23:36
00
este si pozri tuto temu, aj ja som tam pisal dake skusenosti
https://www.mtbiker.sk/forum/viewtopic.php?f=30&t=46674&view=unread#unread
28.02.2023 - 21:18:57
00
dellax mas skusenosti s Vilom z Cykloagent v BB? Skupinka okolo mna tam ide resp chodi pravidelne ale ja by som mal ist 1. krat na nieco take a neviem co od toho cakat. Bojim sa ze bud mi povie ze ok mas to dobre a nemam co menit a teda 150 von oknom alebo mi to pomeni podla nejakych tabuliek a bud to budem jazdit alebo si tk vratim spat a zas peniaze v ...
Ano viem ze pre vela ludi tu je 150 len vreckove na vikend ale nie pre vsetkych.

Dik
28.02.2023 - 21:35:47
00
stavim sa o pivo ze ti da sedlovku aspon 3cm nizsie.
ak vyhram nechcem ho od teba, netuzim po tom stretnut ta, stacia mi tvoje vylevy na fore
28.02.2023 - 21:41:38
00
Je to mozne ale ak sa mi tak bude jazdit zle tak aky to ma vyznam ze to bude nastavene podla nejakej dogmy
28.02.2023 - 21:42:37
00
Tak potom si radsej nechaj tych 150eur. Nechapem aky ma vyznam ist na bikefit a dopredu spochybnovat vysledky lebo by ta to donutilo investovat dalsie peniaze. :facepalm: A v konecnom dosledku by ti mohol biekfit usetrit peniaze pri vybere spravneho bicykla a velkosti - hlavne ak si chces kupit drahsi bicykel. Urcite lepsie ako pytat si dookola rady na internetovom fore.
28.02.2023 - 21:57:09
02
Jasne naco vlastne pytat rady na fore. Na co vlastne fora su. Najskor nech si to kazdy ide vyskusat a potom.neh je ticho ak mu to nevyhovovalo. To uz je aka logika.
Mam napr info od okolia ze teda fitting v pradiarni je nic moc a radsej niekde inde.
28.02.2023 - 22:10:16
00
ja som sa prave vratil z cykloagent a som velmi spokojny. bol som s novym bajkom na ktorom som sedel zatial len 1,5 hod, a vysku sedla som mal nastavenu podla stareho.
neocakaval som nejake zazraky, ale chcel som mat profesionalne nastaveny, aby som si mohol povedat ze som spravil pre svoje zdravie maximum.
poziciu tretier, vysku sedla, predozadnu poziciu, sme samozrejme poupravovali jednotlivo nie nejako zasadne, ale dost na to aby som vedel povedat ze v novej sa citim lepsie (so starou som bol na starom bike spokojny). vysku baranov sme nastavili tak ze parada, to som predtym neriesil.
co je ale zasadne, chalanisko zistil ze mam volako krivo rameno alebo co (neregistroval som tento problem), a cele to potom doladil tak aby tento moj "handicap" eliminoval a mal som aj vrch tela vyrieseny optimalne. plus som dostal ktomu nejake cviky ako to riesit. a samozrejme pokec po cely dobu fitingu o tom preco ako a tak este barsco ktomu.
cize za mna mam nastaveny bajk ze nemusim stym spekulovat a riesit internety, a ktomu najdeny a hned aj vykompenzovany problem. cize uz ani nejdem sledovat fiitingove clanky/videa/hocico, lebo ten cas my tie peniaze neusetri, a skratka sa tam za 2 roky alebo mozno aj rok, podla toho ako sa budem citit vyberem znova.
07.03.2023 - 15:22:49
11
tak ja mam termin 16.3. tak dufam ze dopadnem podobne, idem ale so starym bikom a snad mi povie aj nejaky tip ku kupe noveho co mam vyhliadnuty
07.03.2023 - 15:32:50
00
ja dufam ze teda po fite sem prispejes naprv s poznatkami tesne po a potom po par stovkach kilometroch ze ako si sa adaptoval.
z toho co si tu za tie roky vypisoval (a nebolo toho malo) si skusim tipnut, a povies mi potom co som trafil:
- velke tretry
- kufre prilis vpredu
- sedlo prilis vysoko (podla mna vyse 3cm)
13.03.2023 - 20:12:17
00
Velke tretry?
13.03.2023 - 20:36:57
00
z toho co si tu krizom krazom vypisoval si take daco pamatam, mozno som si pomylil neviem.
hovorim ze tipujem :)
13.03.2023 - 20:51:15
00
Raz som kupil jedny co mi boli vacsie ale uz su prec. To swdlo viem ze mam vyssie, resp podla tabuliek. Kufre vpredu, neviem, mozno hej, na zimnych ich mam na doraz vpredu a aj tak je to pocitovo stale moc vzadu 😀
13.03.2023 - 20:55:43
00
máš niekde foto ako na tom sedíš z boku? hlavný indikátor vysoko nastaveného sedla je že ťa bolí spodný chrbát, to by si myslím toľko nenajazdil, koľko najazdíš... ak ho aj máš vysoko, tak to asi nebudú centimetre
13.03.2023 - 21:26:46
00
keyboard_arrow_up