jurajm26 napísal:
Ahojte, chcel by som sa spýtať či máte niekto skúsenosť s bundami od Endury. Rozmýšľam že by sa zišla nová bunda na obdobie november-apríl. Rozmýšľam nad Endura MT500 Freezing point a Endura MT500 Waterproof Jacket II.
Toto obdobie jazdím v Malých Karpatoch čiže Teplotne to je väčšinu času od 10 do -7 stupňov. Zaujíma ma aj teplotný komfort keď je človek spotený atd. Akékoľvek pozorovania aké Vás napadnú. Dúfam že máte niekto skúsenosti a dozviem sa niečo nové. Ktorú by som mal kúpiť. Diki moc!


Ahoj kuk na YT kanal Trail Hunter . On teraz testuje Endrua veci a maj aj zimne bundy. Tiež nad tou MT500 Freezing point rozmýšľam ale až na jeseň keď tak.
07.03.2023 - 09:59:08
01
gravel1 napísal:
Neviem v com je takto verzia 2 ina, ak vobec v niecom https://www.bike-discount.de/en/northwave-rainskin-shield-2-rain-jacket


Dvojka uz nema velke vetracie otvory na chrbte, cize je jednoduchsej konstrukcie. Vetracie otvory na chrbte ale funguju iba ked je bunda vpredu rozopnuta.
08.03.2023 - 07:53:26
01
jachmel napísal:
Mam verziu Shield, ta ma podlepene svy, takze nepremaka. Co sa velkosti tyka, myslim, ze mozes brat podla tabulky. Northwave nie je az tak extremne na telo ako Castelli alebo Sportful. Ja mam pri 176cm miery 101-82-93 a mam S-ko lebo som chcel na telo. Bundu vyuzivam v lete na nezateplene tenke dresy. M-ko mi bolo volnejsie. Bunda je dost strecova takze ak ti uplne nesadne proporcne, v pohybe by obmedzovat nemala.

edit: na nosenie mimo bicykla nie je uplne vhodna. Ma strih robeny na predklon na bicykel. Vo vzpriamenej polohe je predok kratky. Zase zadna cast je dost predlzena, aby chranila zadok pred vodou od kolies.


Prosím Ťa, mohol by si ju hodiť na váhu? Chcem niečo čo nepremokne a neprefúkne do zadného vrecka dresu keby ma chytil zlievak, ale podľa foto vyzerá byť viac ,,bundovejšia´´ ako ,,pláštenkovitá´´ ak mi rozumieš :)

Ešte pozerám aj na toto, s Nynou mám len najlepšie skúsenosti. https://www.nyna.sk/produkt/bunda-fatra-rain-pbl/
08.03.2023 - 11:48:36
00
jurajm26 napísal:
Ahojte, chcel by som sa spýtať či máte niekto skúsenosť s bundami od Endury. Rozmýšľam že by sa zišla nová bunda na obdobie november-apríl. Rozmýšľam nad Endura MT500 Freezing point a Endura MT500 Waterproof Jacket II.
Toto obdobie jazdím v Malých Karpatoch čiže Teplotne to je väčšinu času od 10 do -7 stupňov. Zaujíma ma aj teplotný komfort keď je človek spotený atd. Akékoľvek pozorovania aké Vás napadnú. Dúfam že máte niekto skúsenosti a dozviem sa niečo nové. Ktorú by som mal kúpiť. Diki moc!


Ahoj, mám bundu Freezing point od jesene a je super. Mne vyhovuje najmä vďaka veľkým vetrákom a tomu, že mi naozaj dobre sedí v poronaní s inými značkami (ale to môže mať každý inak). Je síce trochu hrubšia ako napríklad Gore Phantom ale zas je na zimu, tak prečo by nemala byť. Vnútro má príjemné, takže ak bude teplejšie a dáš si podňu len jednu vrstu, aj keby s krátkym rukávom, nebude na pokožke nepríjemná. Na porovnanie si si vybral dve diametrálne odlišné bundy, jednu softhellku, ktorá má miestami izoláciu a druhú memebránovú hardshell protu dažďu - tú som mala cca ešte v roku 2009 - prvú generáciu, prežila so mnou takmer 10 rokov jazdenia. Je vynikajúca do mokrých podmienok a blata, keď si dáš pod ňu nejakú izolačnp vrstvu tak je Ok aj keď sa ochladí, no aj keď som ju mala, tak som nosila v zime skôr softshell ako MT500 waterproof.
08.03.2023 - 13:03:02
01
LMS uz ju vazil :-) https://www.mtbiker.sk/forum/post1763707.html#p1763707
do zadneho vrecka ju sice das ale bude dost napratane. obcas ju tak vozim. na jesen mavam casto vyjazdy - odchod za slnka a tepla a navrat po zapade kedy citelne klesne teplota. nosievam ju namiesto membranovej bundy. ak si niekedy drzal v ruke len holu mambranu (taky biely "igelit" ) tak ta je jej vnutro - to biele. vrch je tensia tkanina - cize je dvojvrstvova.
08.03.2023 - 13:08:17
11
fixska dakujem ti vlemi pekne za radu. Viem ze su odlisne, a sam som si vedomy ze hladam nieco nemozne. Doteraz som jazdil v 4F bunde za par eur v podstate sustacke, ktora bola kedysi waterproof aj windstopper. Ale uz ma 8 rokov, a ked sa spotim hore kopcom uz je to potom dole kopcom celkom nekomfortne. Cize v tomto mi je teraz jasne ze Freezing point to nebude, kedze bundu som zvykol nosit od Oktobra do Maja (skoro). A to by bola moc tepla bunda an toto rozhranie. Radsej teda najdem nieco tensie a dam tie standardne dve vrstvy pod to ako som zvyknuty. Dakujem za vsetky odpovede k mojej otazke :)
08.03.2023 - 13:46:25
10
Gusto0 Musím povedať že váha ma fest prekvapila, v dobrom :) Obyčajné ultralajt igelity mávajú tak 100-130g, niektoré aj viac.
Tých 100eur nejako oželiem ak je úplne nepremokavá aj po čase a aspoň trochu priedušná a nebude človek po 30min v daždi zmoknutý aj zvnútra od potu.
Podľa váhy tipujem že do vrecka dresu to bude objemovo ok, nosím tam 142g vestu Isadore :)

Otázka je ako bude vetrať verzia 2 kvôli tým chýbajúcim zadným vreckám, ale aspoň by mohla byť o chlp ľahšia. Inak okrem membrány má aj DWR, dúfam že to nie je treba obnovovať sprejmi.
Ostatné parametre vrátane membrány by mali byť rovnaké ako mala staršia verzia.

A pozerám že na b-d ju ešte o 10eur zlacneli https://www.bike-discount.de/en/northwave-rainskin-shield-2-rain-jacket

Ale ešte by som si predsa šiel osobne pozrieť tú Nynu Fatra...
08.03.2023 - 17:15:04
00
DWR potrebujes po case obnovovat bud sprejom alebo pracim gelom (Nikwax), jediny material ktory to nepotrebuje je Shakedry
08.03.2023 - 17:48:13
00
Lenže toto nie je obyčajná softshellka s DWR nástrekom ktorej vodeodolnosť závisí na DWR, ale nepremokavá membrána s DWR úpravou naviac na povrchu...aspoň tak to chápem z popisu.

Veď hádam sa dlhodobí používatelia jachmel Gusto0 vyjadria ako je to s vodeodolnosťou teraz a ako keď bola bunda nová.

Shakedry je pecka, ale zase keď vidím že leje, na bajk nejdem a za núdzovú pláštenku 300e nedám.
08.03.2023 - 17:59:17
00
podla popisu je to bezna 2,5 vrstvova bunda s DWR upravou a celkom ok cenou, nepredpokladam ze sa bude spravat ako ine bundy toho typu, DWR urcite bude treba obnovovat, ale nie je to ziadny problem, len raz za cas vyperies bundu v tomto pripravku
https://www.alza.sk/sport/nikwax-txdirect-wash-in-300-ml-3-prania-d6423596.htm?o=7

Shakedry je trochu iny level, tam netreba nic obnovovat, len ta cena ...
08.03.2023 - 18:03:45
00
Tiez pozeram na tu NW rainskin pripadne Sportful Hotpack Norain. Alebo nieco ine len neviem co.
08.03.2023 - 18:22:00
00
Ja mám inak Sportful No Rain ale v Light verzii. Odporúčam. Veľmi dobrá na sychravé, zamračené počasie.
08.03.2023 - 18:37:56
00
Ale co mas v light verzii? Hotpack?
Nemyslis nahodou fiandre?


Naposledy upravil scarinko dňa 08.03.2023 - 18:52:21, celkovo upravené 1 krát.

08.03.2023 - 18:51:40
01
v tejto kategorii (+-100e v akcii) existuje vela podobne fungujucich modelov, ja by som sa zameral na podlepene svy a vodotesny zips a vybral nieco podla dizajnu/strihu
dobry deal na miestnom shope je napr Endura FS260-Pro https://www.mtbiker.sk/shop/oblecenie-a-batohy/bundy-a-vesty/lahke-bundy/endura-fs260-pro-adrenalin-race-cape-ii-bunda-black.html?itm_medium=forum#192350
08.03.2023 - 18:52:19
00
Ja mam s vacsinou problem ze rukavy su usite na vzpieraca a tym padom volne na mne a v zjazde to potom robi akurat bordel a hluk
08.03.2023 - 18:53:28
00
keyboard_arrow_up