Ako riešite zdražovanie potravín v porovnaní s dobou pred infláciou?
Žiadno. Kupujem stále rovnaký tovar a rovnako veľa, neobmedzujem/e sa. 70% [ 40 ]
Kupujem rovnaký tovar, ale menej často či menšie množstvo, teda jem/e menej. 7% [ 4 ]
Kupujem už menší sortiment tovaru (len základné potraviny naj/lacnejšia značka+akcie/zľavy, drahý tovar a blbosti navyše čo netreba som prestal/a kupovať), v jedení sa neobmedzujem/e. 14% [ 8 ]
Kupujem už len nutné zákl. potraviny a potraviny v akcií/zľave, v jedení sa obmedzujem/e. 4% [ 2 ]
Kupujem už len tovar, k veľkosti balenia alebo schopnosti zasýtiť lacný (princíp veľa jedla za málo - príklad pečivo, múka, zemiaky, ryža, cestoviny, vločky, niektoré sladkosti...). Teda tovar, k veľkosti balenia alebo schopnosti zasýtiť drahý (draho a málo - príklad maslo, syr, tvarohy, cottage, šunky, jogurty, zelenina...), som prestal/a kupovať úplne. (Toto označte, ak kupujete vyložene štýlom čo najviac sa najesť za čo najmenej peňazí (€/deň), či už sa v jedení obmedzujete, alebo nie). 5% [ 3 ]
Celkový počet hlasov : 57
Plakať sa mi chce, keď si len pomyslím na tú dražobu ale čo si pomôžem... Hijó, drž hubu a krok...
21.03.2023 - 14:08:08
00
Najhoršie je, že vedia, že ľudia budú stále kupovať potraviny, lebo jesť sa musí, a tak môžu dvíhať tie ceny aj do nebies...a príde mi, že reťazce majú medzi sebou kartelovú dohodu, v každom obchode potraviny ich značiek, napr. mlieko 1,5% Pilos, K-Classic, Clever, Tesco stojí 0,85€, 3,5% 0,95€, syr gouda 250g 2,65€, maslo 250g 2,99€, olej 2,79€, múka 0,79€ a pod. a takto je to skoro so všetkými potravinami ich značiek mimo značkových, ktoré sú ešte drahšie. Lidl tvrdí, že má super ceny, Kaufland, že ozaj lacné, Billa plaťte menej a Tesco - clubcard vám šetrí peniaze...a pritom všetci rovnaké ceny, rozdiel je iba, kto má aké akcie na čo, a často majú všetci akciu na rovnaké potraviny.
21.03.2023 - 14:58:01
00
tie vernostne karty si mozu nasrobovat do p***
21.03.2023 - 16:39:41
00
robertp1996 Tak Lidl a Kaufland má rovnakého majiteľa. A jeho spolužiaci z vysokej asi vlastnia Tesco a Billu...Mne prekáža že sa tu akosi vytráca fenomén konkurencie. TV nepozerám, keby ale prišiel niekto s rozumným produkčným nápadom a nestrannou žurnalistikou, určite by som si tie baterky do DO na skúšku kúpil. Detto reťazce. Nič nové pod slnkom už roky. Jediné čo pribúda sú tie shopy s kopou plastového "odpadu". Uvidíme či tento rok otvorí niečo Mere. Je z Ruska takže rady pred pokladňou asi nebudú :) Alebo áno?
22.03.2023 - 08:35:38
00
3jalo3
To mi je jasné...tie reťazce si nekonkurujú. V CZ je to o málinko pestrejšie, majú tam aj Penny, Albert, aj to Mere. Sú nejaké videá na YouTube o Mere, a ľudia komentovali, že akú to musí mať kvalitu, že by to nedali ani psovi, ani zadarmo. A keď to tu otvoria, tak tipujem zatiaľ asi iba jednu predajňu určite niekde v BA, takže pre ostatných ďaleko od BA sa nič nezmení.
22.03.2023 - 12:47:39
00
Ak maju rozum, tak v BA to rozhodne otvarat nebudu. :)
22.03.2023 - 15:01:50
02
3jalo3 napísal:
Uvidíme či tento rok otvorí niečo Mere. Je z Ruska takže rady pred pokladňou asi nebudú :) Alebo áno?

uz len z principu tam nepojdem.
22.03.2023 - 18:13:45
05
ako je to stym ich stropovanim? to co zastropovali sa cenovo nepohne? cize to nepojde ani do akcie?
22.03.2023 - 19:22:06
00
Ja som po dnesnom nakupe zistil co znamena zastropovanie cien. Ze ceny dvihli az na maximalny strop co sa da. Akoze kilo eidamu 30% za 10, polsky emental 17 a podobne chutovky.
22.03.2023 - 19:23:31
02
u mna poliak=kkt. na vlastne oci som neveril ze su schopni primiesat olej do syru a inych potravin. az sa mastno "potil".
Roznych potravinovych skandalov bolo dost....je sanca ze aj tento rok bude cosi... "talent"
22.03.2023 - 19:28:49
01
Pozrel som pár príspevkov dozadu, samá nasrastosť.

Že vás to baví. Však nikdy sme sa nemali tak dobre ako teraz. Pochuj hypermarketov, benzíniek, lekární, ... Na každom rohu. A uživia sa. Lebo kupujeme.

My, čo hovoríme, že živoríme.
23.03.2023 - 23:58:48
09
Mne je jedno. Na Orave vybavím nákupy v PL, na maďaroch v H a v robote zas podporím "miestnych", čo mi ostáva... A čo naša krásna krajina? Však dane tu odvádzam... Keď bude mere a bude lacnejši tak pôjdem tam ako väčšina.
24.03.2023 - 03:04:04
10
keyboard_arrow_up