Tak je jasné že si si kúpil bajk práve úmerný sebe. Myslím že tu z nás by si to nikto nekúpil. Tie vyhodené peniaze by chýbali pri kúpe ozajstného bajku.
29.03.2023 - 15:10:10
18
niekto na to nemá a iný si to môže dovoliť, keď má ozajstných bajkov dosť :)
29.03.2023 - 19:33:32
00
@Srsen mám viac než 10 rokov vlastne weby, herne servery a forum, na tento nick mam aj domenu kupenu, dokonca sa tu prihlasujem aj pod vlastými IP adresami tak keby som sa tu chcel prihlásiť koli flameu, asi to spravím trošku anonymnejšie, hejže ;) ináč milujem takých mudrlantov, ktorý chcú automaticky silou potlačovať iný názor, presne takých naša spoločnosť potrebuje...[/quote]

Tvl a to Ti nestačí fórum s vlastnou kúpenou doménou a IP adresou, kde 99% príspevkov má člen menom saradsmejem ?
http://brut.me/index.php
29.03.2023 - 23:19:56
02
saradsmejem napísal:
kamoš ty si tiež nezačal najmilšie :) ten pán čo prešiel kilometer a išiel k Tebe do servisu musel byť riadny pošuk, keď nakupuješ od seriozneho obchodnika, maš na tieto bajky rok záruku, mne tiež poslali zadarmo controller aj power sensor (samozrejme slovenskym výpalníkom - colníkom som musel dať nejakú almužnu...) mne nezhorel motor ani ked som jeden z bajkov utopil xD najnovšie verzie majú už hydraulické brzdy, ale ja osobne aj tak preferujem mechanické, lahšie sa štelujú, ja nemam času babrat sa privelmi s bicyklami... čo sa zadného motora týka, nie je to oveľa lepšie riešenie než motor v strede, kde ti pohana retaz miesto toho aby pohanal priamo koleso? ja už mám na takých bajkoch najazdene viac než 3000 km v akomkolvek počasí, sneh, ľad a dažde nevynímajúc, takže mám celkom dost reálnych skúseností s nimi


Mechanické sa ľahšie štelujú?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
S mechanickými som sa babral desiatky minút, používal som dokonca mierky na sviečky, aby boli ako tak nastavené a jednoducho ti môžem napísať, že vzhľadom na ich konštrukciu /1 valec stojí, druhý sa hýbe/ ich proste nenastavíš tak ako hydraulické nikdy.
Na hydraulických povolíš 2 šróby, pohýbeš prasiatkom, zamáčkneš brzdu a pritiahneš. Operácia na 2 minúty.
Zrejme si hydraulické ešte nikdy nemal, tak by som sa radšej zdržal komentára. Okrem toho si dovolím tvrdiť, že NAJHORŠIE HYDRAULIKY sú o niekoľko levelov lepšie ako NAJLEPŠIE MECHANICKÉ.
30.03.2023 - 06:58:02
00
Tak ja som asi pochopil ako to myslel, predpokladám že hovoril o celkovom servise mechaník, ktorý je naozaj jednoduchší ako pri hydrách... Mám to z vlastnej skúsenosti spred 100 rokov :-) , keď som o hydrách ešte nič nevedel, ani som nemal nijaké odvzdušňovacie sady atď,.. Mechaniky sa dali zvládnuť tým najbežnejším náradím, v podastate rovnako ako V-čka... Druhá vec je ale fakt tá (tiež vlastná skúsenosť), že slabšie mechaniky brzdili ešte horšie ako V-čka... Takže za mňa (a obzvlášť na ebajku) jednoznačne - aj za cenu náročnejšej údržby - hydraulika...
30.03.2023 - 08:42:51
00
saradsmejem napísal:
niekto na to nemá a iný si to môže dovoliť, keď má ozajstných bajkov dosť :)


saradsmejem - tak teda, tvoja otázka znela, prečo si my (blázni) kupujeme predražené ebajky ktoré pomáhajú max do 25km/hod, keď môžeme mať ebajky za 1000€ ako ty, ktoré pomáhajú aj nad 25km/hod.
Ja ti odpíšem teda len za seba, prečo som si ja kúpil ebajk za 5000€ a rovno enduro (Mondraker Crafty R).

1, nemám rád jazdenie po asfaltke, ak tak len na presun medzi terénom
2, pri mojej váhe cca 115kg by som v žiadnom prípade nekúpil niečo také, aj keď to možno je pevné. (proste by som
tomu neveril.)
3, rád si to pustím dolu kopcom, hlavne v teréne, hoc aj v dosť rozbitom, takže základ pre mňa - pevný rám,
kvalitné brzdy a aj odpruženie. (nemyslím tým základné 2 piestové hydraul.brzdy, to som mal a už nikdy viac).
Nič v zlom, ale pochybujem, že si na ňom šiel dole rozbitým terénom cca 40km/hod a viac.
4, 90% času jazdím v lese, v terénoch. (oprav ma ak si dal na ňom v pohode 60 - 70 km v lese bez problémov)
5, posledná vec čo ma na rýchlo napadá, je vec vkusu a financií. Väčšina z nás tu jazdí terén a proste svojim bajkom
verí a niekoho tá 25ťka obmedzuje a niekoho nie. Mňa osobne vôbec, mne to nevadí.

Takže v skratke som ti odpovedal na tvoju otázku. Na základe svojho pohľadu, nie na základe pohľadu fóra.
Toto sú dôvody pre mňa.

Prajem ti veľa šťastných km a pekný deň
30.03.2023 - 12:32:29
05
Vetronar napísal:
Mechanické sa ľahšie štelujú?
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
S mechanickými som sa babral desiatky minút, používal som dokonca mierky na sviečky, aby boli ako tak nastavené a jednoducho ti môžem napísať, že vzhľadom na ich konštrukciu /1 valec stojí, druhý sa hýbe/ ich proste nenastavíš tak ako hydraulické nikdy.
Na hydraulických povolíš 2 šróby, pohýbeš prasiatkom, zamáčkneš brzdu a pritiahneš. Operácia na 2 minúty.
Zrejme si hydraulické ešte nikdy nemal, tak by som sa radšej zdržal komentára. Okrem toho si dovolím tvrdiť, že NAJHORŠIE HYDRAULIKY sú o niekoľko levelov lepšie ako NAJLEPŠIE MECHANICKÉ.


je to dosť možné, ale Nazgul to pochopil presne, tak som to aj myslel... ja som mal, teda mám na jednom z autorov hydraulické brzdy a za mňa tolko problemov s nimi bolo, že ma to odradilo, ešte v zaruke som si ich daval robit v servise a nikdy dlho dobre nevydržali brzdiť, tak som na nich kus aj zanevrel, inač verím že tá Tvoja posledná veta platí
30.03.2023 - 14:02:55
00
Iba pripomínam, že táto téma má názov Galéria našich e-bajkov.
30.03.2023 - 14:31:32
03
herri13 napísal:
saradsmejem - tak teda, tvoja otázka znela, prečo si my (blázni) kupujeme predražené ebajky ktoré pomáhajú max do 25km/hod, keď môžeme mať ebajky za 1000€ ako ty, ktoré pomáhajú aj nad 25km/hod.
Ja ti odpíšem teda len za seba, prečo som si ja kúpil ebajk za 5000€ a rovno enduro (Mondraker Crafty R).

1, nemám rád jazdenie po asfaltke, ak tak len na presun medzi terénom
2, pri mojej váhe cca 115kg by som v žiadnom prípade nekúpil niečo také, aj keď to možno je pevné. (proste by som
tomu neveril.)
3, rád si to pustím dolu kopcom, hlavne v teréne, hoc aj v dosť rozbitom, takže základ pre mňa - pevný rám,
kvalitné brzdy a aj odpruženie. (nemyslím tým základné 2 piestové hydraul.brzdy, to som mal a už nikdy viac).
Nič v zlom, ale pochybujem, že si na ňom šiel dole rozbitým terénom cca 40km/hod a viac.
4, 90% času jazdím v lese, v terénoch. (oprav ma ak si dal na ňom v pohode 60 - 70 km v lese bez problémov)
5, posledná vec čo ma na rýchlo napadá, je vec vkusu a financií. Väčšina z nás tu jazdí terén a proste svojim bajkom
verí a niekoho tá 25ťka obmedzuje a niekoho nie. Mňa osobne vôbec, mne to nevadí.

Takže v skratke som ti odpovedal na tvoju otázku. Na základe svojho pohľadu, nie na základe pohľadu fóra.
Toto sú dôvody pre mňa.

Prajem ti veľa šťastných km a pekný deň


ďakujem :) máš u mňa hitíka. chvíľu to trvalo, už som začínal aj pochybovať, či sa tu reálne nájde niekto kto si dá tú námahu odpovedať vecne, komplexne a na úrovni bez narážok, urážok, zosmiešňovania a ďalšieho zbytočného balastu, v tejto našej polarizovanej spoločnosti je takýto model správania skôr výnimkou, bohužiaľ...

rozumiem, čiže Ty jazdíš extrémy a pri Tvojej váhe rozumiem úplne, ja aj napriek tomu že jazdím viac ako 30 rokov, nikdy som to nebral ako šport, ale ako zdravý a zábavný dopravný prostriedok na kratšie trasy, takže 60 km naraz určite nie, ani už nedavam take šalenky dolu svahmi, skusenosti ma naučili opatrnosti, lebo niekedy je tá náhoda nad všetku predvídavosť, reálnych 40+ na rozbitom teréne je už pekný adrenalín, dúfam že vieš kotul letmo cez riaditka :) mne sa to už zišlo... a samozrejme ked už by som pri mojej menšej váhe aj hlavnej časti rámu veril, tak tá predná vidla by musela byť jednoznačne upgradnutá
súhlasim, ani ja si moc asfaltku nevychutnávam, hlavne ani bezpečná nie je, preto z nej čo najrýchlejšie preč

ale už začíname fakt zachádzať do OT v tejto téme, takže ďakujem všetkým za vtipné a plodné komentáre ku mojím nEBajkom :D veľa bezpečných kilometrov a príjemne užitých chvíľ na dvoch kolesách
POĎ NA BAJK!

PS:@Srsen Nie, to je len moja nastenka :y:
30.03.2023 - 14:47:57
00
"... už som začínal aj pochybovať, či sa tu reálne nájde niekto kto si dá tú námahu odpovedať vecne, komplexne a na úrovni bez narážok, urážok, zosmiešňovania a ďalšieho zbytočného balastu, v tejto našej polarizovanej spoločnosti je takýto model správania skôr výnimkou, bohužiaľ..."

Taktiez ty

"ten pán čo prešiel kilometer a išiel k Tebe do servisu musel byť riadny pošuk" "samozrejme slovenskym výpalníkom - colníkom" " ináč milujem takých mudrlantov, ktorý chcú automaticky silou potlačovať iný názor" "nie si Ty náhodou pravidelný používateľ socialnej siete zvanej retardbook???" "si naozaj istý, že z vás dvoch je on ten autista? ako jasné že to nie je žiaden enduro ani trail ani gej bajk"

Prides mi presne taky, ako ten tvoj bicykel co si si kupil (a neuspesne ho tu prezentujes)
30.03.2023 - 15:21:03
14
S tým súhlasím. Veci ktorými sa človek obklopuje odrážajú jeho vlastnú podstatu. Keďže sa jedná o neživú vec, nieje tu ani možnosť to zvaliť na vnútornú krásu :)
31.03.2023 - 13:45:15
00
Môj ebajk

Prílohy:

20230324_143536_642ddcf8cc18d.jpg
20230324_143536_642ddcf8cc18d.jpg 2.34 MiB thumb_up-4thumb_down

05.04.2023 - 22:41:35
01
No pána
05.04.2023 - 22:46:06
00
Môj ebajk sava

Prílohy:

20230324_143536_642dde52c8b06.jpg
20230324_143536_642dde52c8b06.jpg 2.34 MiB thumb_up-3thumb_down

05.04.2023 - 22:47:21
02
No pána
05.04.2023 - 22:50:44
58
keyboard_arrow_up