sorcerer napísal:
freemap nenahráš/neaktualizuješ cez Express. treba stiahnuť mapu z linku v príspevku vyššie, a súbor gmapsupp.img klasicky skopírovať do Edge do adresára Garmin


Prosim za, vyzera, ze sa vyznas, mozno hlupa otazka: ako zistim, ze ju v zariadeni mam? Prave som gmapsupp nakopiroval, aj som sa kusok v zariadeni s tym babral (browsoval), ale vlastne neviem.

Navyse v selekcii map vidim vsetky tie base layer, Garmin Cycle, INTL a co ja viem co (inak, tie mam mat ako najlepsie pozapinane?). Dik!
16.04.2023 - 22:46:45
00
Matkough napísal:
Prosim za, vyzera, ze sa vyznas, mozno hlupa otazka: ako zistim, ze ju v zariadeni mam? Prave som gmapsupp nakopiroval, aj som sa kusok v zariadeni s tym babral (browsoval), ale vlastne neviem.

Navyse v selekcii map vidim vsetky tie base layer, Garmin Cycle, INTL a co ja viem co (inak, tie mam mat ako najlepsie pozapinane?). Dik!


Prisiel som na to 😉. Nemal som freemap.sk vobec nainstalovanu, lebo to chcelo do G530 Latin1 verziu 😲! Ked som naloadoval tu, uz sa mi v zozname map objavila freemapa a dokonca vypla Garmin central mapu (aspon myslim, ze to nejako sama spravila). Hura, idem to iste vykonat na Fenixoch...
16.04.2023 - 23:35:44
04
Chcelo by to ešte aby tam pridali zmenu športového módu.
17.04.2023 - 05:57:56
00
Keby som mal za kazdy prispevok 100€, v ktorom pisem, ze treba do Garminu nahrat latin1 verziu, tak uz mam nasetrene aj Porsche Panamera :D
17.04.2023 - 08:39:43
05
Buď som zle hľadal, alebo to skrátka nejde. Preto sa radšej opýtam.
Ak si v Garmin Connect v mobile vytvorím cvičenie, dá sa do GE530 odoslať cez BT a je to tam behom sekundy. Z počítača som túto možnosť (BT) nenašiel. Dá sa GE530 spárovať s počítačom? Alebo je možné iba pripojenie cez USB?
Vytváranie cvičení v mobile sa mi zdá oveľa pohodlnejšie. Odosielanie z počítača cez Garmin Express je zdĺhavé a prenos opozdený, navyše je potrebný (aspoň u mňa) reeštart, aby sa cvičenie zobrazilo.
17.04.2023 - 19:12:34
00
Vytvor si ho v pc a pošli si ho neskôr do Edge cez mobil.
17.04.2023 - 19:15:31
01
Tréning a plánovanie /cvičenia /vytvorenie tréningu
17.04.2023 - 20:00:56
00
volodaj napísal:
Vytvor si ho v pc a pošli si ho neskôr do Edge cez mobil.

Veď takto to robím. Len je to strašne "naokolo". Okrem toho sa to v PC vytvára dosť komplikovane (hlavne presúvanie krokov - napr. pri vytváraní "opakovacích cyklov"). To presúvanie (drag&drop) je až morbídne nepohodlné. Oveľa jednoduchšie je potom už len vytváranie cvičení priamo na mobile. Inak, nechápem, prečo BT na PC ten G530 nevidí.
17.04.2023 - 20:37:46
00
Najprv som to pochopil tak, že nemôžeš nájsť v mobilnom garmin connect kde sa vytvárajú cvičenia... Ale teraz sa priznám nerozumiem... V mobile si to vieš vytvoriť a poslať do edge. V PC vo webovej verzii si to vieš vytvoriť a poslať do edge tak kde je problém?
17.04.2023 - 20:49:01
00
Tiež úplne nechápem. Keď píšeš, že sa ti to v mobile pohodlnejšie vytvára tak prečo to robíš na PC kde je ti to komplikovanejšie a potom to aj tak posielaš z mobilu cez BT do Edge.
20.04.2023 - 07:56:29
00
Je to v princípe jedno, či v PC alebo v mobile. Spôsob je takmer rovnaký. Ide len o to, že v PC je umiestňovanie krokov do "opakovacieho" kontajneru veľmi nepresné (oblasť vloženia je veľmi "tesne" nastavená, takže treba dlho hľadať tú presnú pozíciu, na ktorú sa má krok vložiť, inak sa umiestni niekde úplne inde). V mobile je zase menej pohodlné vyhľadávanie cieľov a ich hodnôt, lebo treba rolovať celú obrazovku (na PC je všetko v jednom prehľadnom formulári). Asi si zvyknem radšej na ten mobil.
20.04.2023 - 08:32:09
00
Treningy si klikam 3x za tyzden, v mobile aj v PC, ale nechapem co pises. Vlastne ani nechapem s cim mas problem.
Naklikam to v mobile, odoslem je tam. V PC to robim ked nabijam, cez GC sa to hned aj aktualizuje, workout je tam.
upresnim, na bike 530, na ostatne F6, aktivity bike, beh, posilka, v zime bezky.
20.04.2023 - 08:55:02
02
Navyse sa daju kopirovat, cize netreba vzdy zacinat od novoty.
20.04.2023 - 08:58:23
00
Veď ja ich ani od novoty nevytváram. Vytváral som si teraz rôzne tréningy (endurance, cadence, speed, power, uphill, treshhold a pod.) a na PC to bolo brutálne na nervy, keď som si vytvoril kroky a chcel ich preniesť do "opakovacieho bloku". Teraz je aj na PC jednoduchšie meniť hodnoty v jednotlivých krokoch (čas, zóny, kadenciu a pod.). Ale vytváranie nových je stále babračka. Asi to však už dlhšie nebudem potrebovať. Dívam sa na to totiž ako webdizajnér, tie formuláre (pre jednotlivé kroky) by som formátoval podstatne voľnejšie (stačilo by tie "citlivé" plochy zväčšiť o pár pixelov). Myslím, že tým môžeme tému ukončiť.
20.04.2023 - 09:05:00
00
Už sa to síce preberalo ale ak chce niekto dostať do Garminu okrem hmotnosti aj podiel tuku, svalov, vody ...
Tak buď android aplikácia: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.kochka.android.weightlogger&hl=en_US

alebo druhá android appka ktorá vie načítať cez BT hodnoty z MIScale alebo tiež manuálne zadať hodnoty do formulára :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lukaszswiderski.MiScaleExporter
20.04.2023 - 13:58:15
01
keyboard_arrow_up