Neodhováram od 2 miestného vozíka, máme dve deti - 2 ročná a 3,5ročný. Napíšem ti ale čo mňa odradilo od prechodu z 1 miestného na 2 miestny…..Máme Hamax outback. Vozík používame ako po meste tak aj do lesa - žiaden extrém. Nedokážem si predataviť že by boli spolu vo vozíku bez konfliktov, no každé dieťa je iné. Ten vozík je dosť veľký, po meste občas medzi autami, kvetináčmi, bránkami a podobne nie je ľahké prejsť, v lese to až tak nevnímam, tam mám skôr problém s úzkymi cestami kedy sa mi vozík jedným kolesom prepadá do zrazu. ….. čo však riešime teraz je to, že mladý od minulého roka vôbec nechce vozík ( teda asi od dva a pol roka ) a vozím ho na shotgune a malú vo vozíku. Teraz na jar už začal malý bicyklovať a malá nechce byť vo vozíku a chce íst na shotgun. Na dlhšie výlety ju tam ešte necháme vyspať ale tie nemáme často…… u mňa by bol dvojmiestny nevyužitý, respektíve poväčšine obsadený 1 dieťaťom. Odporúčam pozrieť aj rozmery vozíka na prepravu, mne napríklad nevošiel zložený do auta iba do rakvy. Teraz máme dodávku a nemusím ho ani skladať, prepokladám, že rovnaký model ale pre dve deti bude o niečo málo širší.
11.04.2023 - 21:12:27
00
Dakujem aj za takyto pohlad na vec Jednej veci sa bojime ci sa mala bude chciet vozit vo voziku A rozmyslam ci si najprv nepoziciam vozik aby som videl ako bude reagovat
12.04.2023 - 08:20:40
00
To je lepsie riesenie. Aj ja som mal voziky pozicane, nekupoval som. (Dobre som spravil, jeden model som nevytocil na chodbe do bytu, nevosiel sa, musel by som stale jedno koleso davat dole, pretlacit ho. Hoci rozmerovo sedel ale v praxi chybalo par cm).

A ako si zvyknut? U nas bolo dobre nechat sa syna v nom hrat v byte, potom pouzit vozik ako kocik a ked si na vozik zvykol povozit za bicyklom po sidlisku k najblizsiemu ihrisku a spat. A az potom sme boli na dlhsom vyjazde.
12.04.2023 - 08:57:45
01
My sme mali najprv 1-miestny, ked prisiel 2. syn, ihned som menil za 2-miestny. Mali sme Thule a nemal som ziadny problem s tym, ze by som sa niekde nevosiel. Ale viem, ze lacnejsi Croozer bol sirsi a kamos nepresiel cez branky, ktore ja ano. Deti boli po 2 rokoch a samozrejme sem-tam sa nejaky konflikt staval. Ale vacsinou sme chodili na spanok. Aj dnes, ked maju 10 a 8 rokov si radi spominaju na vozik, ako im tam bolo super, ako sa v nom hravali... Pouzivali sme ho nielen za bikom ale aj na vylety a dovolenky namiesto kocaru. Tam si naskocili - vyskocili, kedy chceli, ked bol niektory unaveny, tak si zdriemol... Vsetko potrebne sme v nom mali zbalene. Pre nas bol 2-vozik uplne idealne riesenie a neviem si predstavit prezit prve 4 roky deti bez neho takym sposobom ako to slo s 2-vozikom. Kolesa som daval vzdy dolu (sak to je sekunda na Thule) a vosiel sa mi na dno kufra kombiku a do neho sa potom dalej balilo vsetko, takze prakticky zaberal v kufri minimum miesta a celu 4-clennu rodinu som nikdy nemal problem zbalit na dovolenku aj s vozikom. Za mna to bola ta najlepsia investicia a ked vyrastli, este som ho za velmi dobru cenu predal. A predal sa okamzite, dopyt je velky.
12.04.2023 - 10:30:36
02
Ahojte, som na materskej a rad by som začal so synom 20mesacnym pobrazdil nejake cyklochodniky po Slovensku. Potrebujem narýchlo vybrať vozík za mtbéčko. Čítal som fórum, tak vidim že Thule sú dobré, ale dal by som si poradit od vás ktorý voziky máte. Tento týždeň by som ho chcel kupit. Chcem investovať max 800e aj take chodniky kde by si aj otec užil makačky.
26.04.2023 - 20:36:34
00
ja som kupil "jazdený" thule chariot sport 1... úplná spokojnosť... ale cez dvere vošiel len tak tak
27.04.2023 - 08:26:22
00
Tie charioty maju rovnaku sirku 68 Vsetky?
27.04.2023 - 09:52:51
00
Ja som bral tento cyklovozik:
https://www.stresnenosice-boxy.sk/p/14469/qeridoo-kidgoo1-pro-petrol-runset-kotucove-brzdy
Si v limite 800€ + je tam aj bežecký set.
Mám ho už aj odskúšaný s 1r dcérou a úplná pohodka, aj kvalita spracovania aj komfort.
Test čo robili Nemci: https://www.mtb-news.de/news/qeridoo-kidgoo-1-test/

To len tak na zváženie ako alternatívu za podľa mňa už predražené Thule Charioty (pôvodne som ho chcel aj ja)
27.04.2023 - 10:31:54
01
Tiez ho mam a som spokojny. Byvam v panelaku zo 70-ych rokov a do vytahu sa zmesti. Detto nie je problem prejst cez vchod do bytu. Niekde spominali, ze sietku ma hustejsiu nezThule co moze byt plusom pri vyjazde v terene za MTBckom. Toto nemam zatial otestovane.
Jedina vytka by mohla smerovat len na packy od kotucovych brzd, ktore sa tazsie stlacaju.
27.04.2023 - 11:04:44
00
pravda, nový cyklovozík thule je cenovo na zváženie... ja som ho kúpil od ruky po osobnej prehliadke podľa mňa v top stave (problém sú len osky na uchytenie k bicyklu jedna stojí 70€) takže ďalši predaj ma azda až tak nezabolí :D
27.04.2023 - 11:54:46
00
kidgoo1 vyzera fajn je to dalsi favorit u mna dakujem
27.04.2023 - 19:29:35
00
Qeridoo Kidgoo 1 Sport Petrol je teraz v akcii za 460 ale neviem najst aky je rozdiel v pro a sport. Zeby v tlmeni?
27.04.2023 - 21:38:52
00
Rozdiel je v prislusenstve. Sport ma oproti zakladu naviac kotucove brzdy a Pro este k tomu joggingove koleso.
Tlmenie maju vsetky verzie.
460e je slusna cena.
27.04.2023 - 21:48:20
00
Beh ma nezaujima, to nebudem robit)) tlmenie majj nastavovatelne ci nie? pozeram maju aj fajn cenu za ski set.
27.04.2023 - 21:57:11
00
Ano, tlmenie je nastavitelne.
27.04.2023 - 22:11:01
00
keyboard_arrow_up