Dent napísal:
Canyon ,YT,Radon,maju velmi dobry pomer cena-vykon,ale ked sa tam zacnu riesit reklamacie tak to vela stastia,klidne aj niekolko mesiacov bez ebiku,taktiez si treba vela veci vediet porobit na biku sam,lebo servisy v mojom okoli ani neberu internetove znacky v sezone a mino sezony uctuju 100% navyse,takze ja som tu volbu zavrhol z tychto dovodov,aj ked som uz canyon vlastnil,bolo to celkom fajn,len tam furt nieco praskalo a skripalo,tak som ho po 3mesiacoch predala uz to nieje pre mna.


Servis nechce brat direct sale znacky a este si tam rubnu aj prirazku? Smradi.
02.05.2023 - 12:07:08
01
po mojej uspesnej reklamacii motora s boschom ( motor som si poskodil sam pri vacsom OTB ) uz iny motor nechcem - ako by som asi dopadol pri shimane?

dufam ze si nevedu databazu reklamacii a dufam ze sa mi uz podobne OTB nestane :D

nastastie mam v kosiciach skveleho mechanika jednak na bajkove veci a dalsieho cisto na motory, cize za mna v cajku.
02.05.2023 - 12:17:23
00
A to ako sa ti podarilo poskodit motor?
02.05.2023 - 12:23:46
00
Caute nechcem zakladat nove vlakno skusim to tu :)
Mam moznost kupit e-bike na splatky bez dane v Rakusku, nejako sa mi podari usetrit az 32%. Momentalne mam KTM Chicago ale nemam kondicku.
Poradi mi tu niekto nejaky dobry e-bike do cca 3200EUR ? Hardtail do lesa .
Mam 172cm takze asi nejake M-ko. Nasiel som take nieco
Giant Talon E+ 1 500Wh 29" 2022 E-Bike Trailbike
KTM
ELOPEAK M27.21

Dakujem
02.05.2023 - 12:53:12
00
Čo toto?
https://www.canyon.com/cs-sk/elektrokola/horska-elektrokola/grandcanyon-on/grand-canyon-on-9/3122.html?dwvar_3122_pv_rahmenfarbe=BK
https://www.bike-discount.de/en/radon-jealous-hybrid-9.0-625
02.05.2023 - 13:22:36
01
Ten Radon sa mi paci ale neviem ho nikde najst v Rakuskom shope. Mozu to byt len tieto obchody na mape https://leasemybike.at/haendler-suche/ a google mi nic nenasiel , vsetko nemecko. Ale skusim jednu fintu ze mi to Rakusak objedna z Nemecka a preda mne dalej.
edit: vyzera to do pohody ti nemecky vyrobcovia maju partnerov aj v AT :) dam vediet ako som dopadol diky
02.05.2023 - 17:58:38
00
MDFKDeef napísal:
Ten Radon sa mi paci ale neviem ho nikde najst v Rakuskom shope. Mozu to byt len tieto obchody na mape https://leasemybike.at/haendler-suche/ a google mi nic nenasiel , vsetko nemecko. Ale skusim jednu fintu ze mi to Rakusak objedna z Nemecka a preda mne dalej.
edit: vyzera to do pohody ti nemecky vyrobcovia maju partnerov aj v AT :) dam vediet ako som dopadol diky

Pokiaľ viem, tak Radon sa nedá kúpiť v kamennéj predajni, ale len cez net na BD.
02.05.2023 - 20:38:41
00
https://cube-store-wien.at/e-bike/mountainbike/hardtail.html
02.05.2023 - 21:43:47
00
DaDo.Bzz masivne OTB vo velkej strmine pri switchbacku. ja som dal salto na lakte a hlavu, druhe salto slo chrbticou o strom ( zachranil ma chranic chrbtice)
bajk padal mozno 20dole priepastou. sme len zbierali tu flasa, tam garmin.. nasledne sme si najprv mysleli ze je vyoseny pedal, alebo kluka. nakoniec to boli vykyvane loziska motora na hriadeli. bosch poslal novy motor
03.05.2023 - 10:22:03
02
V nedelu som tiež padol a prestalo mi radit. Nevedel som zistit kde je problem a až doma som zistil,že je patka posunuta. Tým ako je ten e-bike tažky tak tie pády teda môžu spôsobiť značnejšie poškodenia. Tiež rozmyšlam spôsobom,že nejakým tažším veciam sa budem na tom e-biku radšej vyhýbať .
03.05.2023 - 11:10:33
00
suhlas. Povodne som chcel mat jeden bajk na vsetko.
Odkedy sa drobec uci bajkovat tak s nim chodim po sidlisku, skusame prve cyklochodnicky a traily. Prekonavame male prekazky,schadzame schody a ucime sa pracu s telom, zakladnu poziciu zistujem ze je to utopia tahat tazky a dlhy ebajk. To iste bude platit v bajkparkoch a tak idem do endura bez motora. cize syn a bajkparky bude bez eletriky. na vsetko ostatne ecko.
03.05.2023 - 11:15:11
00
Ahoj, skúsim tu, či sa niekto so skúsenosťou chytí. Vyberám, alebo skôr som bol poverený touto úlohou, e-bicykel pre dôchodcu. Primárne určenie - približovadlo po dedine a veľmi blízkom okolí, žiaden terén (maximálne prašná cesta - tak do 5%, ak vôbec), takže asfalt. Problémy s členkami a celkovo už horšia pohyblivosť, takže niečo s ľahkým nastupovaním. Vďaka nízkej vzdialenosti nebude prekážkou ani kapacita akumulátora predpokladám. Ideálne možnosť odskúšať (Kysuce, Žilina, Ostravsko), dostupný prípadný servis. Pre inšpiráciu ma zaujalo niečo takéto: BEEQ C500. Snáď tu má niekto skúsenosť aj s podobným typom, nie len samé MTB rakety :)
03.05.2023 - 14:39:40
00
valecek napísal:
DaDo.Bzz masivne OTB vo velkej strmine pri switchbacku. ja som dal salto na lakte a hlavu, druhe salto slo chrbticou o strom ( zachranil ma chranic chrbtice)
bajk padal mozno 20dole priepastou. sme len zbierali tu flasa, tam garmin.. nasledne sme si najprv mysleli ze je vyoseny pedal, alebo kluka. nakoniec to boli vykyvane loziska motora na hriadeli. bosch poslal novy motor


Tak to si dobre preletel. 20m padal bike?

A to ti bosch vymeni len tak motor, ked ho mechanicky poskodis?
Mozem to skusit aj s autom, ked niekde tuknem? ;))

Ja som raz vo velkej rychlosti chytil pedalom pen. Vystrelilo ma to zo sedadla, 2 salta vo vzduchu, a tri este na zemi. Pedal a kluka ohnuta, ale oska a loziska vydrzali.
03.05.2023 - 15:13:56
00
Mirec_K napísal:
Ahoj, skúsim tu, či sa niekto so skúsenosťou chytí. Vyberám, alebo skôr som bol poverený touto úlohou, e-bicykel pre dôchodcu. Primárne určenie - približovadlo po dedine a veľmi blízkom okolí, žiaden terén (maximálne prašná cesta - tak do 5%, ak vôbec), takže asfalt. Problémy s členkami a celkovo už horšia pohyblivosť, takže niečo s ľahkým nastupovaním. Vďaka nízkej vzdialenosti nebude prekážkou ani kapacita akumulátora predpokladám. Ideálne možnosť odskúšať (Kysuce, Žilina, Ostravsko), dostupný prípadný servis. Pre inšpiráciu ma zaujalo niečo takéto: BEEQ C500. Snáď tu má niekto skúsenosť aj s podobným typom, nie len samé MTB rakety :)


na ťažký bicykel biedne brzdy. nemám v merku túto kategóriu, ale skús pozrieť nejaký Crussis
03.05.2023 - 15:34:04
00
Mirec_K napísal:
Ahoj, skúsim tu, či sa niekto so skúsenosťou chytí. Vyberám, alebo skôr som bol poverený touto úlohou, e-bicykel pre dôchodcu. Primárne určenie - približovadlo po dedine a veľmi blízkom okolí, žiaden terén (maximálne prašná cesta - tak do 5%, ak vôbec), takže asfalt. Problémy s členkami a celkovo už horšia pohyblivosť, takže niečo s ľahkým nastupovaním. Vďaka nízkej vzdialenosti nebude prekážkou ani kapacita akumulátora predpokladám. Ideálne možnosť odskúšať (Kysuce, Žilina, Ostravsko), dostupný prípadný servis. Pre inšpiráciu ma zaujalo niečo takéto: BEEQ C500. Snáď tu má niekto skúsenosť aj s podobným typom, nie len samé MTB rakety :)


Uplne v pohode, v tejto kategorii brzdy mt200 uplne stacia. Cena je dobra. Pre porovnanie vybavy :

https://www.cube.eu/sk-en/cube-supreme-hybrid-one-500-grey-n-grey/632051E
03.05.2023 - 15:46:52
00
keyboard_arrow_up