Ahojte, chcem vas poprosit o radu aj vase skusenosti. Mame po otcovi (pred 4 mesiacmi tragicky umrel :( ) elektrobike 4ever Ennyx s motorom Brose, kupovany 07/2022 - otec kupoval cez Insportline - velka chyba, ale nedal si povedat.
Motor od zaciatku vynechava, nepomaha, nasadnem, pohnem sa, zapnem pomoc, je jedno, aky stupen, je jedno, aky mam prevod, aky je teren, proste pomoc nenaskoci, mozno tak po 3 minutach, ide 10 sekund, potom zase nejde, chvilu ide, chvilu nejde a tak dalej - a nie je to kvoli tomu, ze by som isla nad 25km/h.
Otec ho reklamoval, poslali ho do Ceska na servis, odkial dosla reklamacna sprava, ze je vsetko uplne v poriadku. Samozrejme, ze nie je, motor vynechava aj nadalej, reklamovali sme rovnaku vadu aj druhykrat a Cesi zase napisali to iste - vse v poradku.
Tu, kde byvam, mame velmi obmedzene moznosti servisu, aj tych par, co tu je, motory Brose neservisuje, takze mi pada moznost na second opinion. Cela rodina ma elektrobicykle, dali sme ho odskusat aj ostatnym, kazdy jeden potvrdil, ze motor vynechava, takze Cesi sa ocividne ani len neunuvali na tom bike-u previezt.
Viem, ze ked dame zase 3. reklamacku, dopadne to rovnako . Ma niekto nejaku podobnu skusenost s vynechavanim motora? Ako to dopadlo, co bola pricina? Mozno je to nejaka mala blbost, ktoru zvladne aj bezny mechanik. Uz sme fakt zufali a natahovat sa tymi **** v insportline a v Cechach je neskutocne vycerpavajuce.
Dakujem :)
09.05.2023 - 11:21:14
00
Jednoznačne trvať si na svojom neverím žeby to v CZ nevyskúšali skor mám pocit že buď to tam sni nešlo lebo Insportline to neako zahralo.
Je neake vyjadrenie CZ?
09.05.2023 - 11:49:33
00
Bike bol odovzdany na prvu reklamaciu 31.08.22, do Ceska isiel 30.09.22, odkial ho vratili 28.10.22 s tym, ze je citujem "vse v poradku, motor muze vynechavat pri prehrati pri velke zatazi" - mame to napisane v reklamacnom protokole od servisu + ze nieco dotiahli a nastavili. Lenze ten motor nefunguje od zaciatku nasadnutia na bike, cize sa ani nema kedy prehriat + velka zataz tam nie je, naozaj, nechodime s bike-om do hor, je to skor polna cesta, rovina, sem tam maly kopcek. Druha reklamacia bola cca pred 3 mesiacmi kde sme dostali rovnake vyjadrenie. Preto vravim, ze je cudne, ze to vobec napisu, lebo keby realne na ten bike niekto nasadol a presiel aspon 5 km, musi si to vynechavanie vsimnut. Alebo je bike troll a v servise funguje a doma nie, uz fakt neviem :)
09.05.2023 - 12:05:38
00
SOI, resp. znalec...
09.05.2023 - 13:43:15
00
.....podla mňa sa strácajú elektrony po ceste od snímača rýchlosti k motoru niekde cez deravý kábel. RJ je s toho zblbnutá, lebo nedostáva pravidelné impulzy,ktoré očakáva a tak to radšej celé odstaví.Vymeniť kábel,pasuje zo spešla a stojí 27euro a máš pokoj.....zdá sa ti to ako scifi ?
09.05.2023 - 15:58:03
00
Tyolka
....pokročila si nejako s opravou toho bajku ?....či si môj príspevok poňala ako ironiu ?
12.05.2023 - 15:57:49
00
keyboard_arrow_up