mno stručne a jasne povedané, nemám potrebu si niečo na ukor zdravia a hlavne techniky dokazovať... tým pre mňa celý tohtoročný horal hasne. vidíme sa 2009.


+1
11.08.2008 - 11:27:53
00
gratulujem vsetkym ktori sa postavili na start akejkolvek trate ale ozajstny respekt si zasluzia krejzi finisheri.
na starte som bol odhodlany dat ten krejzi za kazdu cenu, ale neslo to. je to neskutocne zly pocit vzdat pretek pre technicku poruchu, este som to nezazil, tak asi to raz muselo prist :(
velmi malou utechou bolo, ze som nebol sam s touto poruchou, no bude ma to este dlho mrziet, najma ked som sa na to citil, aj ked som si polku tela necitil..
poobede sa chystam konecne na servisny pohlad na bike, som si isty ze turbi bude mat radost :)
ak nezabudnem, tiez prispejem do galerie "dosticiek".
respekt patri aj organizatorom, kedze si to tiez museli "odtrpiet", naozaj kvalitne podujatie, skoda toho pocasia ..
11.08.2008 - 11:32:30
00

...vidno Jano, že si mechanik, mne to tiež akosi divne škrípalo a výsledok je na foto :-)


Ja som mal uplne nove a su presne take iste :cry: , teraz mam vsak vazny problem: vymenil som ich za nove, vlozil tu plastovu vlozku na oddialenie dosticiek a ked som zalozil kolesa, tak mi to stale brzdi, nemam vobec volu medzi kotucom a dostickami :cry: :cry: :cry: , co mam robit?
11.08.2008 - 11:32:50
00
A ked mu uz budete radit, skust vysvetlit aj mne, preco mi objimkou na riaditka vyteka brzdova kvapalina :shock:

Prílohy:

oro2.jpg
oro2.jpg 114.41 KiB thumb_up0thumb_down

11.08.2008 - 11:42:20
00
Co tam po nejakych dostickach :D Na to sa zabudne, ale na ten pocit, ked si dorazil do ciela nikdy. Patril som medzi tych, ktori to s oblecenim prehnali a presli to v kratkom rukave. Nikdy viac...
11.08.2008 - 11:42:37
00
to petos: mas to asi zavzdusnene :idea:
11.08.2008 - 11:43:50
00
Poprosím demolačné fotky hádzať aj do demolácií. Niekomu sa toto Vaše trápenie techniky môže zísť pri uvažovaní nad obr fest blatovým trailom, na čo treba myslieť a s čím sa treba zmieriť. hehe
11.08.2008 - 11:48:08
00
to petos: mas to asi zavzdusnene :idea:


mohlo sa to zavdzusnit pocas preteku? su to, boli to nove brzdy... :(
11.08.2008 - 11:56:23
00

Ja som mal uplne nove a su presne take iste :cry: , teraz mam vsak vazny problem: vymenil som ich za nove, vlozil tu plastovu vlozku na oddialenie dosticiek a ked som zalozil kolesa, tak mi to stale brzdi, nemam vobec volu medzi kotucom a dostickami :cry: :cry: :cry: , co mam robit?

Pravdepodobna pricina su spinave piestiky. Skus ich opatrne vysunut vycistit, plochym nastrojom zatlacit spet do prasiatka, nahodit platnicky a odskusat. Zavzdusnenie sa prejavy tym, ze stlacas packu na doraz a piestiky sa nehybu. Tam pomoze uz len odvzdusnenie. Aj tak odporucam koplet rozobrat, vycistit, odvzdusnit.
11.08.2008 - 12:06:27
00
Ja som sa radsej este ani nepozrel na bike... V Liptovskej Teplicke na 58km som vydotil platnicky aby som mohol ako tak doslapat po asfalte do Svitu.
Skoda, ze som si uzil iba polku trate :(
Nakoniec som sa odviezol S Robom Matusekom v autobuse, ktory siel zo Sunavi do Svitu. Medzimestska strela :)
Takze sme asi jedini bikeri co prisli do ciela autobusom :)

Prílohy:

Komentár súboru: Aspon bola sranda v Liptovskej Teplicke :)
_DSC6103.JPG
_DSC6103.JPG 575.92 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil lumpy dňa 11.08.2008 - 12:24:22, celkovo upravené 1 krát.

11.08.2008 - 12:14:21
00

mohlo sa to zavdzusnit pocas preteku? su to, boli to nove brzdy... :(

pocas preteku ani moc nie, skor pri vymene platniciek...
11.08.2008 - 12:16:01
00
Ja som sa radsej este ani nepozrel na bike... V Liptovskej Teplicke na 58km som vydotil platnicky aby som mohol ako tak doslapat po asfalte do Svitu.
Skoda, ze som si uzil iba polku trate :(
Nakoniec som sa odviezol S Robom Matusekom v autobuse, ktory siel zo Sunavi do Svitu. Medzimestska strela :)
Takze sme asi jednini bikeri co prisli do ciela autobusom :)
tak to sme vas vymakli ako sa tlacite do autobusu :lol:
11.08.2008 - 12:16:57
00
tak to sme vas vymakli ako sa tlacite do autobusu :lol:



V tom autobuse bolo asi o 5 Stupnov teplejsie, ale aj tak sme sa riadne triasli :) Chudak Robo, ma zlomeny malicek na ruke...
11.08.2008 - 12:21:39
00
Ja som sa radsej este ani nepozrel na bike... V Liptovskej Teplicke na 58km som vydotil platnicky aby som mohol ako tak doslapat po asfalte do Svitu.
Skoda, ze som si uzil iba polku trate :(
Nakoniec som sa odviezol S Robom Matusekom v autobuse, ktory siel zo Sunavi do Svitu. Medzimestska strela :)
Takze sme asi jednini bikeri co prisli do ciela autobusom :)

Tak sme vas vymakli :wink:

Prílohy:

DSC_0131.jpg
DSC_0131.jpg 79.26 KiB thumb_up0thumb_down

11.08.2008 - 12:29:17
00
Horal Lejzy, co dodat - trocha moc blata a dazda na moj vkus..
V sobotu sa blizil cas startu na dialnici z LM sme to valili 160 a stierace mali co robit aby to ustierali - snazil som sa presvedcit mojich partakov ze lepsi program asi bude dat si gumaky na nohy a igelitku na hlavu a ist hladat dubaky na vazecke luky, ale boli prekvapivo odhodlani zucastnit sa.
Narychlo vyriesit problem co na seba, ked mam len kratky dres a uz som aj startoval plny pochybnosti a pretekat sa mi teba moc nechcelo - hned som si vsimol ze niesom sam - tradicne nahanacky na prvych kilometroch o dobru poziciu do prveho vyslapu akoby sa nekonali, vacsina setrila fyzicke a hlavne psychicke sily na najblizsich 70km. Len hrstka robotov a chrtov si makala vo svojom tempe, ale ti uz boli davno za humny, nestarajuc sa o osudy beznych hobikov
Chcalo jako z konve, snaha zachovat si tretry v suchu bola marna, bryle sa zarosili a zafrkali po par kilometroch, tak som ich odlozil do batohu, nemalo to cenu. Kde tu odfrkol kus riadneho bahna a pokryval ksicht vrstvou suvisleho mejkapu. V zjazdoch som si natrenoval techniku zmurenia, pripadne jazdy iba s jednym funkcnym okom ;)
Postupne zo stada zacali odpadavat slabsie kusy - tu neriesitelny technicky problem, tu triaska zimnice a podchladenie. Na obcerstvackach to vyzeralo jak v servisnom stredisku kombinovanom s polnym lazaretom. Boj o prezitie sa zacal. Siel som v rozumnom tempe snaziac sa aby telo bolo stale zohriate obavajuc sa technickych problemov. A tie prisli ;) Zjazdik z najvyssieho bodu trate bol jedno velke utrpenie v ktorom mi s prisernym kvilenim odisli predne platnicky. Sranda zacala. So zadnou brzdou som systemom riadeny smyk absolvoval niekolko zjazdov az prisla chvila ked som stiskal na doraz obe packy bez efektu, co som vyriesil elegantnym vjazdom do malincia v protisvahu. Ciel bol vzdialeny este cca 15 km ale povedal som si ze nato som do Svitu neprisiel aby som to teraz vzdal. Telo este vladalo a chcelo, ducha som povzbudzoval viziami o thermalparku Besenova. Systemom dupanie do kopca, az kym sa bike v tom blate nezmeni na stacionarny a hopsanie v zjazdoch vedla biku som nakoniec po 6 hodinach dosiel do ciela. Najlepsi zazitok dna - 20 minutova tepla sprcha na plavarni. ;)
Vsetkych DNF plne chapem, ale moj neskonaly obdiv maju vsetci co dokoncili. A vsetci co dosli Krejzi su este aj blazni! :twisted: Inak znacenie - celkom v pohode a vdaka organizatorom ze tam vydrzali moknut na dazdi.

Pridavam do zbirky zvadlejch ruzi moje platnicky po akcii. Moc sa v tom nevyznam ale ide zrejme o organicky material, ktory ma sklony rychlo sa v extremnych situaciach opotrebovat. Podla toho co som vyrozumel nabuduce treba sinterovane metalicke/keramicke, ktore vydrzia o dost viac len na to treba mat aj kotuce. V kazdom pripade poucenie - viac venovat pozornost platnickam a mat aspon 1 set rezervny vzdy po ruke v batohu.
Hayesy, ktorych robustnost som si doteraz pochvaloval ma zradili, zarazilo ma to nerovnomerne opotrebenie platniciek, myslel som, ze pritlak na kotuc by mal byt rovnomerny.. ale ked robia brzdy do harlejov musia byt dobre aj na Horal dam im este jednu sancu ;)

PS. na druhy den v Tatrach krasne slnecno, planovany bike vyjazd sa neuskutocnil pre (co ine) technicke problemy, tak sme aspon dali turistiku na Zbojnicku chatu.

Prílohy:

platnicky hayes horal2008 version.jpg
platnicky hayes horal2008 version.jpg 150.75 KiB thumb_up0thumb_down

11.08.2008 - 12:30:22
00
keyboard_arrow_up