mkovacik napísal:
To gusto0 : áno je to taka doba že ty si musíš dohladať informácie sám a špeciálne v finančnom a poistnom biznise kde by som na front officoch čakal odborníkov...čo už

Sa nacakas https://plus7dni.pluska.sk/domov/nenazrane-banky-kvalitni-ludia-im-odchadzaju-nahradzaju-ich-novacikmi-praxou-fastfoodov
17.05.2023 - 19:15:26
02
Front office je priehradka ? Šak tam sa vždy začína:) takže most skilled by som tam nehladal
17.05.2023 - 19:37:05
01
Bojim sa, ze v bankach nie su ktovieako plateni ani na backoffice
17.05.2023 - 19:52:54
01
Palo TT vub-ka bude mat teraz novy cennik - zdvihli poplatky za ukony na pobockach a za ukony s hotovostou. sa asi postupne chystaju na zatvorenie pobociek tak ako to robia tel. operatori.
u nas v tescu je tiez napr. polovica samoobsluznych pokladni len s platbou cez kartu (bez hotovosti). mam z toho taky pocit ze sa ide postupne vytvarat natlak na spolocnost aby vsetko vybavovala z obyvacky cez app v telefone (nie cez PC) a prestala pouzivat hotovost.
17.05.2023 - 21:02:21
00
Gusto je trochu inac, menej konspiracne.
Pobocka nieco stoji - platy ludi. Ti ludia mozu robit servisne ukony - nahadzovat prikazu na uhradu pre klientov, tlacit im vypisy, poskytovat pokladnicne sluzby, alebo v tom istom case mozu predavat - obvolavat kampane, mat predajne stretnutia so zakaznikom.
Neprezradim tajomstvo, ze peniaze sa zarabaju na uveroch, inesticiach a mozno po dlhsom case su dolezite aj depozita. Takze na vyplatu zaraba pobockar co nieco preda, nie ten co vlozil peniaze na ucet - to je prijmovy pohlad.

Cash management na pobocke stoji peniaze, musis ich niekde bezpecne skladovat, ked ich mas moc treba ich odviezt na centralizovane miesto, ked ich mas malp treba nejake priviezt, okrem toho je oser principialne - predpisy, procesy, hmotna zodpovednost atd - toto su zase naklady.

Cize, ak vysokymi poplatkami motivujes klienta aby nesiel vlozit peniaze na pobocku, ale do vkladomatu, tak sa touto negativnou barierou snazis odlahcit pobocku od neziskovej/nakladnej cinnosti.
V druhom kroku vlastne uz nechces ani prachy v ATM, lebo musis platit rozvozy/zvozy atd...

Ano, povies ze nenazrane banky... na druhej stranez kazda firma musi optimalizovat nakladovu stranku, ak zrovna nie je v takej faze expanzie ze jej to moze but jedno. A ci sa to paci, alebo nie, banky su tiez len spolocnosti vykonavajuce zarobkovu cinnost.

Takze mozno je za tym Soros, ale skor su to akcionari (materske banky) ktori skrucaju KPI ako len mozu.

Preco myslis ze v kazdom McDonalde je aspon 6 displatov na ktorych si objednas a na vydaji su uz napriklad len dvaja ludia, namiesto povodnych 4-6 za kasami ?
17.05.2023 - 22:49:53
09
Jo a este som zabudol - poplatky za platby kartou, ktore zaplati obchodnik si deli kartova spolocnost a banka. Ak mas platbu kartou spoplatnenu (nemas ich napriklad v baliku k BU), tak je to tiez prijem.
Plus, zase cena za cash management a cas, ak ti ochodnik na konci dna pride dennu hotovostnu trzbu vlozit na ucet na pobocku. Idealne aj v minciach...

Takze mozno sme uzitocni idioti, lebo vo viere ze optimalizujeme nakladay / prijmy vlastne sluzime novemu svetovemu poriadku, ale ja celkom verim tomu co som napisal ;-)
17.05.2023 - 22:56:04
01
A hlavne je to oštara chodiť s bankovkami a hlavne mincami po vreckách....
Ja som už asi stratený 🙄
17.05.2023 - 23:28:48
00
Palo TT napísal:

Ja som v bankach pracoval nejakych 11-12 rokov. Zacinal som na pobocke ako 21r. Ten clanok je tak presny az je to smutne ked to clovek cita... Ked som nastupoval tak to nebolo este tak citit, plat bol sice mizerny, v tej dobe cca 600e + predaj produktov, ale zas ta praca mladeho cloveka vedela naucit ako sa spravat k ludom, poriadku, zodpovednosti... Potom po par rokoch sa to ale zacalo a preslo to presne do stavu ako je v tom clanku. Najradsej som mal emaily z vedenia ako sa zas podarilo zdvyhnut trzby a zisk a ze dakuju a ze nas caka narocne obdobie. A co z toho mal radovy zamestnanec? Aby zarobil aspon to co doteraz musel predat viac produktov :D. Potom som odisiel pracovat na centralu do mensej banky na IT a musim povedat ze plat stal zas za nic - nastup 750e. Ale zobral som to ako sancu sa presadit v IT s viziou do buducna.... Ale pracovat v dnesnej dobe v banke na pobocke to uz by som nezvladol. Fakt radsej robit na stavbe ako pomocna sila. Co sa tyka poplatkov za vedenie uctov, vklady, vybery... Tak je fakt ze je za tym aj snaha motivovat ludi, aby presli do digitlaneho priestoru ale zas pozor aj tieto poplatky popri urokom a dalsim polozkam tvoria velku cast ziskov banky...
18.05.2023 - 02:12:59
02
fokel ako pekne si to rozpisal a vsetko mi je jasne. ale ja som napisal co? len to iste v skratke bez vysvetlujucich omaciek
18.05.2023 - 07:56:50
00
yes and no, ale mas pravdu, je to moje vnimanie.

pre mna toto: "mam z toho taky pocit ze sa ide postupne vytvarat natlak na spolocnost aby vsetko vybavovala z obyvacky cez app v telefone (nie cez PC) a prestala pouzivat hotovost." hovori o tlaku na spoloconst = new world order, znicenie strednej triedy a podobne.

Ja som ti popisal ze to co robi VUB je biznis rozhodnutie, nie konspiracia o zotroceni ludi cez odstranenie hotovosti.
18.05.2023 - 11:18:34
00
zamiena si preferencie spotrebitelov s "natlakom na spolocnost" - nikto mi nezakazuje pouzivat hotovost - je to moje vlastne rozhodnutie ze nechcem so sebou vlacit mince a vsetko vybavujem telefonom... a pobocky uz tiez ludia vobec nepotrebuju - nechodia tam, jedine shoppingy maju aku-taku navstevnost, vsetko ostatne sa casom zrusi
18.05.2023 - 11:58:04
01
Uz sa obmedzuje, mas limity na hotivostne transakcie a dalej sa idu znizovat
18.05.2023 - 12:06:00
00
to vadi len smerackej mafii ktora stale zije v dobe kešu
18.05.2023 - 12:10:18
01
ale zakazuje ti to :)
18.05.2023 - 12:44:55
00
vadí to kopcu "bežných" ľudí ... uvedom si, že ty funguješ trochu inak ako nejaká predavačka v zelovoci :) a vadí im to aj bez konšpirácie smerohlasom
18.05.2023 - 12:46:43
03
keyboard_arrow_up