v pozadi za tym russom jednoznacne vidim, ako sa prechadzaju ludia po ulici a sedia v kaviarnach. Ako tomuto musi verit fakt uz len uplny idiot.
06.06.2023 - 20:15:18
10
voda z kachovky zásobovala väčšinu kanálov na kryme.teraz budú mať ovno.
06.06.2023 - 20:27:18
01
ked nevies vyhrat v konvencnom boji, lebo si mentalny mantak s armadou z muzea, tak podnikas taketo potkanie akcie:( bojim sa ze jedinym riesenim je spacifikovat rusko. dufam ale ze sa toho nedozijem, lebo ked potkana zazeniete do kuta…..:/
06.06.2023 - 21:48:21
01
Zasobovala nie vacsinu, ale vsetky kanaly. Lenze to bola v podstate skoro vsetko uzitkova voda na polnohospodarske ucely. Ja to vidim tak, ze Putinovi je obyvatelstvo Krymu uplne ukradnute, potrebuje to miesto len kvoli pristavu a vojenskej zakladni, pretoze kto ma Krym, ma v podstate kontrolu nad severnou castou Cierneho mora. Ak ho maju v rukach UA, Rusi mozu zabalit svoju Ciernomorsku flotilu. Ak ho maju Rusi, UA lodna doprava je vydana na ich milost, ci nemilost. Pred vojnou, ked Krym zabrali s povodnym obyvatelstvom bez boja, bolo pre neho vyhodne tvrdit, ze UA nedodava vodu mierumilovnemu obyvatelstvu a drzi ich ako rukojemnikov. Teraz ale je uz vsetko inaksie. Putin uz nema ziadnu prestiz, ktoru moze medzinarodne stratit a nalady miestneho obyvatelstva uz taktiez nehraju ziadnu ulohu. O Krym sa bude bojovat, civilisti su tam su len pritazou. Kludne premeni cely Krym na jeden velky vojensky objekt. Rusi maju takych miest mnoho, hlavne na severe a vychode krajiny, kde je v podstate cele mesto len vojensky personal a najnutnejsie obsluha. Nehovorim, ze teraz vystahuje vsetkych civilistov, akurat z nich spravi druhoradych obcanov, kto chce, odide. Kto zostane, bude mat vsetkeho nudzu.
06.06.2023 - 21:50:53
010
krym je neudrzatelny ak bude cely v dostrele HIMARSov. akonahle sa UA podari pretat landbridge projekt fortress crimea je v tadaaa.
06.06.2023 - 22:00:24
00
double napísal:
netreba chodiť do diskusného klubu kde je iný názor nijak im ho nezmeníš máš kopec skupín na sociálnych sietach kde akceptujú aj iný názor. Myslim ale že to boli Rusi ale určite ako novinár by som to nedal dnes na titulku. Treba si počkať určite bude časom kopec záznamov. Žial aj toto je vojna a tragédia pre dalšie tisícky Ukrajincov.



no cumim. Dlhodoby obhajovac/vitac ZSSR, propagator komunistov bratajucich sa s faso-nackami, sam o sebe tvrdiaci ze je ne-komunista (aj ked bol v strane s preCedom co sa hrdi za komunistu a brata sa s faso-nackami a este ho tu dlho chvalil/hajil), verejne povedal ze ti jeho milovani sovieti "snad-mozno-aj" odpalili priehradu.

Neprekvapivo, stale je ale osvietencom sveta, ktory nam sem "slnieckarom" (ne)chodi menit nazory, pretoze vsak ved sme zadubenci co neakceptuju ini nazor.

p.s., minimalne jeden sku**eny slnieckar z kaviarne akceptuje tvoj nazor. Pretoze ty/vy mozes/mozete mat nazor ze ZSSR je zeme zasnubena, a ako znak akceptacie tohoto nazoru som ti ponukol prispevok na cestu do tej zeme zasnubenej co si ju tu neustale hajil/doprial jej cudzieho. Vsak ked si vyberiete vhodne ukazovatele, a svojske mierky, tak aj fakticku praUdu budete mat
06.06.2023 - 23:06:21
03
ale double má u mňa malé plus za - Myslím ale že to boli Rusi
06.06.2023 - 23:12:55
10
rockfox napísal:

a samozrejme naše skutočné elity, ktoré sa postavili za vakcínovanie počas covidu, boli odignorované
dokonca ohrozované na živote ....
a to sa len snažili zachrániť život blbcom pred ich vlastnou blbosťou, príklad - starý bláha ....
06.06.2023 - 23:35:07
01
krym je už teraz v dostrele storm sh. keď im zvesia most je koniec.nebude voda ani žrádlo.
06.06.2023 - 23:40:35
00
Most im zatial nemozu / nechcu (uplne)zvesit. To by potom nemali kadial utekat ked na to pride a ostali by sa branit…
06.06.2023 - 23:55:06
00
Z tw účtu Tatarigami_UA - strojový preklad:

Bez ohľadu na to, ako Rusi zničili túto priehradu, je nepopierateľne jasné, že za tento incident nesie plnú zodpovednosť Rusko. Skutočná veľkosť tejto katastrofy ešte nebola úplne pochopená.
Ako však informovalo ministerstvo pre agrárnu politiku a výživu, zničenie tejto priehrady viedlo k tomu, že 94 % zavlažovacích systémov v Chersonskej oblasti, 74 % v Záporožskej oblasti a 30 % v Dnepropetrovskej oblasti bolo zbavených zdroj vody.

Vzhľadom na prebiehajúcu vojnu a rozsah tohto problému nie je v dohľade žiadne rýchle riešenie. Dôsledky tejto katastrofy budú mať v nadchádzajúcich rokoch trvalý vplyv na ukrajinský ľud a národy, ktoré sa spoliehajú na ukrajinské dodávky potravín pre svoju potravinovú bezpečnosť.

https://twitter.com/Tatarigami_UA/status/1666174186685956099?t=cRlQYqmrzmS7rWRewsnpGg&s=19
06.06.2023 - 23:56:22
03
tu ide o ovela viacej ako o nejake PR.
odpalenie hradze v zmysle medzinarodneho prava spada pod definiciu pouzitie zbrani hromadneho nicenia. rovnako, ako keby rusi nechali tresknut niektory z reaktorov zaporozia.
NATO sa opakovane vyjadrilo, ze akekolvek pouzitie prostriedkov hromadneho nicenia v tomto konflikte bude povazovat za aktivaciu clanku No5, cize za utok na svoje vlastne uzemie. Rusi nemaju nijaku inu moznost len popierat, popierat a popeirat. nech by dokazy boli hocijako silne, nech by ta, niekto priamo odfotil putina s cervenym gombikom. inu moznost proste nemaju. vedia, ze inak priamo riskuju priamu intervenciu vojsk NATO.
07.06.2023 - 00:19:30
00
No odpadnem, komous vyliezol z atomoveho krytu… 😀 Ako sa dari? Radiacna situacia stabilna? Plynu dost? Nepomreli sme hladom po ekonomickom odklone od global superpower maticky rusi? Lebo bolo slubene vyjadrenie v style “ved povieme si vo februari” a nepostrehol som… 😀
07.06.2023 - 06:33:15
05
Moskva ukázala, jak zničila Ukrajincům Západem dodané tanky Leopard 2. Podle blogerů šlo o kombajny.
Tragédia "chcem mierov" a "mám vlastný názor", že žerú tie splašky z Moskvy a ešte sú hrdí na to, ako všetkým prešli cez rozum

https://twitter.com/CT24zive/status/1666172598772723716?t=flNjWY9kMISfW2ruX8J22g&s=19
07.06.2023 - 06:38:36
03
kvoli "iba" Ukrajine NATO do ziadneho konfliktu nepojde. Neverim tomu. Mentalita ludi na zapade je uplne inak nastavena. Nebudu riskovat znizenie pohodlia kvoli "nejakym" Ukrajincom. Vstup NATO do vojny bez toho, aby bol priamo napadnuty nejaky stat NATO je podla mna nerealne. A akonahle by sa zapojilo NATO, musela by sa zapojit aj Cina na druhej strane a to uz je silna eskalacia. NATO sa do vojny nezapoji, ani keby rusi vyhodili zaporozsku JE do vzduchu. Dalsia vec je otazka pripravenosti armad. Povedal by som, ze ta bude uboha, ak neratam USA. Za mna je strasenie Clankom 5 len silacke reci, rovnako ako ruske "cervene linie".
07.06.2023 - 06:43:39
03
keyboard_arrow_up