ano, pred pranim v pracke pas zapnut a snimac odstranit ...
31.03.2023 - 11:55:04
00
Po kazdom pouzity som ho oplachol v umyvadle a po kazdom siedmom dal do pracky s dalsim sportovym presne ako maju na stitku... Vymena baterky nepomohla tak som objednal nahradny popruh bohuzial nie original od garminu tak som zvedavy... Nerad by som kazdeho 3/4 roka kupoval novy senzor
05.04.2023 - 21:10:00
00
andrej25 napísal:
Prával som to vo vrecku bundy. Nijako zvlášť som to neriešil.
Už dlhšiu dobu mám garmin hrm pro, ten je napevno spojený. V zime ho "periem" tak, že ho mám na sebe počas otužovania, čistá voda mu určite neuškodí. V lete normálne v umývadle raz za týždeň. Ale raz už omylom skončil aj v práčke a v pohode funguje.
Inak opral som už aj kľúče (dialkove/karta) od auta aj BT slúchadlá a všetko ide. Prané na programe "denné pranie" ?


ja som minule omylom hodil bundu do pračky aj s bikovým malým smartfonom v stave vypnutom a ten umrel... aj sa dal rozobrať a plošný spoj vyzeral na prvý pohlaď nepoškodený, nebolo tam nič vyskratované alebo zoxidované
garmin senzor som už tiež pár krát opral, ten to prežil... už asi rok používam kombo senzor garmin + pás polar a zatiaľ vyzerá že je to najlepšie možné riešenie... vždy mi na garmine umrel pás na rozpadnutie asi za dva roky čo je u mňa cca 600h ročne. vždy to hodím na konci týždňa do práčky s ostatným ckylo handrami, len ho zapnem, inak volne hodený v práčke
05.04.2023 - 21:28:51
00
morca napísal:
Vela problemov s pasmi je. Cital som,ze ich treba pravidelne prat. Samozrejme iba pas bez sensoru


Odjazdil som s pasom cca 105 jazd od minuleho roka. Pas som ani raz nepral - az tu v diskusii zistujem ze treba prat :D Nesmrdi ani nic, dam ho na slnko vysusit a vsetko OK. Inak zatial vsetko bez problemov, funguje, baterku som este nemenil. Mam na mysli ten od Garminu.
23.06.2023 - 07:33:32
01
Polar H10+ periem pasik vo vode po kazdom uziti. ale smrdi ako keby ho pouzival konik 🐴. Ale meria perfektne (predchadajuce pasy magenea elite bez zapachu)
23.06.2023 - 10:57:01
00
Hruďák podľa potreby len opláchnem tekutým mydlom a vodou - žiadne extra pranie. Nechám vysušiť na osuške. Nesmrdel ani čínsky Magene ani Garmin.
03.07.2023 - 15:14:02
00
mne Polar H10 nesmrdi vobec a to periem raz za cas, iba co ho oplacem medzi praniami vodou. normalne ho nosim aj tri krat po sebe bez cistenia ci prania, len ho utrem a nesmrdi ani nic podobne. teraz som ho pozrel a ovonal co som bol 3x na biku a nie je ani smradlavy ani zasoleny.
03.07.2023 - 15:35:58
00
Rád nechám otestovať “vône” svojich hrudných pásov 😉 Magene (dva druhy-nesmrdia, ale fungujú na…. nespoľahlivo s výpadkami, Sigma (nesmrdí, ale po troch rokoch sa oslepuje vodivá gumená vrstva, takže nový pás, inak bez problémov) Polar (smrdí ale s top funkčnosťou, uvidíme vydrž). Umývam vodou a mydlom-šampiónom po každom použití. Vôňa je subjektívna a nepresahuje intímnu metrovú zónu nositeľa 😌
05.07.2023 - 12:53:48
00
Ahojte, mam pas Tickr https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/cyklopocitace-a-gps/prislusenstvo-a-drziaky/wahoo-tickr-hrudny-pas-so-snimacom-tepovej-frekvencie-stealth.html?itm_medium=forum#reviews a pouzivam ho cca rok a pol. Poslednych par vyjazdov ale zacal ukazovat nespravne data. Ked sa mi to stalo prvykrat, cca 2 mesiace dozadu, tak som vymenil baterku. Po mesiaci od vymeny opat zacal vypadavat a opakovane sa odpajal od Garminu 830. Tak som opat vymenil baterku, cca 3 tyzdne fungoval v poriadku a posledne 3 vyjazdy ukazuje aktualny tep na 225. Po cca 30 minutach zacne ukazovat spravne data. Ked tam nabehne 225 tak nepomoze ho ani rozpojit.
Dokonca aj ked som ho rozpojil pod dresom a slapal som dalsich 15 minut tak ukazoval tepy nad 200.

Nestretli ste sa s tym niekto? Este je v zaruke, tak ho mozem reklamovat - mesiac budem bez pasu alebo kupim nahradny popruh, co ale neviem, ci pomoze.
Popruh som pravidelne pral pod tecucou vodou, do pracky som ho nedaval.

    Prílohy:

    pas.png
    pas.png 18.85 KiB thumb_up0thumb_down

    07.08.2023 - 10:02:46
    00
    Asi to nebude chyba popruhu - to by robilo náhodnejšie. Ale skôr chyba snímača.
    07.08.2023 - 11:47:08
    00
    @biker09 Trochu podobne sa spraval aj moj po zhruba rovnakom obdobi. Najprv ukazoval nizke tepy, potom take ake maju byt a potom zase flatline....

    Pre istotu pozri ci dobre dolieha vicko od baterky ci nie je prasknute a dobre dolieha a teda nezateka ti tam pot.

    Ja som svoj reklamoval, uspesne, a medzitym som tu v akcii kupil sigmu a ta zatial slape. Ked prestane rozbalim opat wahoo na pokus c.2 :)
    07.08.2023 - 11:48:39
    00
    @biker09 tiez som zacal mat podobneproblemy. U mna to vyzera na problem nedostatocne vlhkosti. Zacal som pred jazdou poriadne namacat popruh (a skusam aj vodivy gel) a zatial OK.
    07.08.2023 - 12:26:31
    00
    Chlapi poraďte dáky dobrý merač tepu = hrudný pás. Mám Garmin HRM ale po 4 sezónach už asi doslúžil, lebo čísla ukazuje ako sa mu zachce (zrejme ho už rozožral pot). Niečo
    do 50 max 60€. Ďakujem.
    08.04.2024 - 13:21:23
    00
    4 sezony? To je dobra zivotnost. Ja mam tento z Decathlonu a sluzi zatial dobre
    https://www.decathlon.sk/p/128085-78500-pas-na-meranie-tepovej-frekvencie-pri-behu-dual-ant-bluetooth-smart.html
    08.04.2024 - 13:27:18
    11
    https://www.muziker.sk/polar-h9-black-m-xxl-b-stock-952358
    08.04.2024 - 13:30:29
    00
    keyboard_arrow_up