na vodne veslovacie sporty ma prave coros v hodinach upravene mody - rowing, whitewatter, flatwatter, windsurfing, speedsurfing dokonca sa vedia priamo pripojit na concept2, sa mi zda ze aj decathlon predava rebrandovane corosy

https://support.coros.com/hc/en-us/articles/360052218771-Can-I-track-water-sports-and-activities-on-COROS-
23.06.2023 - 12:16:20
00
Tak na úvod... oplatí sa trochu hľadať na webe. A si niekto chce vyberať hodinky na aktivity podľa seba, tak sa oplatí sledovať https://www.youtube.com/@TheQuantifiedScientist. Chalan je do svojej práce naozaj pekne zažratý a vďaka konzistentným meraniam aj naberá na popularite (podobne ako DC Rainmaker alebo Shane Miller). Presiel som niekoľko recenzií a môj rebríček sa vcelku prehádzal.
Takže si sypem popol na hlavu :doh: a po dožití T-rexov skúsim niečo iné ;)
23.06.2023 - 12:41:08
02
"Nepotrebujem, aby mi to meralo spánok, tep a neviem čo všetko počas celého dňa" ... ono väčšina hodiniek to má a celkom to vedia využiť na rôzne použiteľné metriky. Podľa mňa kúzlo týchto hodiniek je aj v tom, že ti 24h merajú tep / HRV a z toho vedia analyzovať dobu regenerácie, pripravenosť na tréning, body battery ... Notifikácie z mobilu ti zobrazí aj čínsky náramok za 10€ ale prečo nevyužiť niečo sofistikovanejšie čo aj tak máš väčšinou doby na ruke.
Sú funkcie ktoré si myslíš, že nevyužiješ ale môže byť situácia a je fajn to mať. Napr. Garmin Pay - minulé leto som týždeň strávil v aquaparku v Maďarsku bez toho aby som v ruke držal forint ;-) Len plavky a hodinka na ruke.
Ten Garmin Forerunner 255 je fakt dobrý pomer cena/výkon. Samozrejme z Garminov si vieš vybrať z kopec modelov záleží aké priority máš
23.06.2023 - 12:49:59
00
Síce má, ale napríklad pre hladkú vodu mi stačia Pace 2, čo sú za 200€, ak by som chcel divokú vodu, tak treba minimálne Apex z 289€ teraz v zľave. Zase neviem posúdiť, či má relevantný zmysel mať tie Apex, kde je aj divoká voda. Zase nepotrebujem osobne mať, že koľkokrát som zabral a podobne. Zase nie som až taký fanatik na to. Skôr aby som vedel rozlíšiť, toto bol kajak, toto bol bike, toto turistika.

Samozrejme, platenie a neviem, čo všetko je fajn... Ale ja osobne nevidím zmysel v tom kúpiť si nejaké 500€ super hodinky, ktoré nevyužije ani z 2%.
23.06.2023 - 13:01:03
00
lacoge napísal:
"Nepotrebujem, aby mi to meralo spánok, tep a neviem čo všetko počas celého dňa" ... ono väčšina hodiniek to má a celkom to vedia využiť na rôzne použiteľné metriky. Podľa mňa kúzlo týchto hodiniek je aj v tom, že ti 24h merajú tep / HRV a z toho vedia analyzovať dobu regenerácie, pripravenosť na tréning, body battery ... Notifikácie z mobilu ti zobrazí aj čínsky náramok za 10€ ale prečo nevyužiť niečo sofistikovanejšie čo aj tak máš väčšinou doby na ruke.
Sú funkcie ktoré si myslíš, že nevyužiješ ale môže byť situácia a je fajn to mať. Napr. Garmin Pay - minulé leto som týždeň strávil v aquaparku v Maďarsku bez toho aby som v ruke držal forint ;-) Len plavky a hodinka na ruke.
Ten Garmin Forerunner 255 je fakt dobrý pomer cena/výkon. Samozrejme z Garminov si vieš vybrať z kopec modelov záleží aké priority máš


Tie 255ky su fakt skvele hodinky, ale pre to pouzitie co chce Jano maju oproti Suunto 5 Peak navyse v podstate len ten Garmin Pay. Ci to stoji za dvojnasobok ceny by som ja povedal, ze asi nie :)

Aj ked mozno som v tomto zas trochu subjektivny naopak, mam 5 rokov stare Suunto Spartan Sport, ktore celu dobu sluzia perfektne, ci uz pri behu, bicykli, turistike alebo plavani v bazene a aj po 5 rokoch vydrzia vyse 9 hodin s GPS (ako nove mali od vyrobcu 10 hodin, drzali aj kusocek viac realne).
23.06.2023 - 14:02:32
00
Ja uz by som chcel Pay v hodinach. Mozno by som ich koli tomu aj nosil 😁
Mne vadi cokolvek na ruke takze hodiny davam len na beh, turistiku atd inak su niekde pohodene a vybite 🙂
23.06.2023 - 14:11:09
00
lenže on chce lacné hodiny napríklad Polar m430,
mal som ich, bezproblemove nikdy nezklamali ale
vyzeraju hnusne
23.06.2023 - 16:25:16
00
https://www.decathlon.sk/p/338704-120158_inteligentne-sportove-hodinky-gps-500-cierne.html

Tu máš Coros od Dekáča za 140€. Majú aj vyššiu radu, keby ti toto nestačilo. Alebo tam sú Garminy Forerunner 45 za 110€.

Mne osobne sa páči rad Instinct od Garminu. Odolnosť a výdrž, žiadny dotykový displej, určené na denné požívanie bez ohľadu na podmienky.
25.06.2023 - 14:42:40
00
Ďakujem za rady... Ale po prečítaní asi 20 recenzií a porovnania medzi všetkým možným, kde som to zúžil na Coros Pace 2 a Suunto 5 Peak vyhráva Suunto.
26.06.2023 - 17:36:57
02
rozhodujem sa kupit Suunto 9 BARO alebo Garmin instinct 2 Solar
viete to niekto porovnat? ktore maju presnejsie GPS a su spolahlivejsie?

Brat ma strasie Instincty a je spokojny no vzhladovo sa mi viac pacia Suunto no vraj su pomalsie,zastaralejsie?

https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/sportove-hodinky/garmin-instinct-2s-solar-gps-hodinky-graphite.html

https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/sportove-hodinky/suunto-9-baro-gps-hodinky-granite-blue-titanium.html

18.07.2023 - 10:10:44
00
Ak si vyberies Suunta a nevadi ti, ze su trosku mensie (43mm vs 50mm), tak uz by som bral skor tieto novsie 9 Peak - https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/sportove-hodinky/suunto-9-peak-hodinky-all-black.html - Stoja rovnako ako tie Baro, ale je to novsi model.

A teda ja mam stare Suunto Spartan Sport uz vyse 5 rokov a stale funguje spolahlivo a aj mi pridu dost presne. Sem tam ustrelia, ale to z mojich skusenosti uplne vsetky hodinky od vsetkych vyrobcov. Rodina a kamarati okolo maju rozne modely od Garminu, Polaru ci aj ine Suunta a kazdy sem tam spravi malu chybu a zaroven mam pocit, ze kazdy model z tychto vacsich znaciek je vo vseobecnosti velmi spolahlivy.
18.07.2023 - 11:40:28
00
Samalama ja som teraz vyberal hodinky a aj ked som chcel suunta, tak to, ze meraju kludovy tep len v minutovych intervaloch umna nepreslo, ked som to zistil sa mi ani verit nechcelo (zvazoval som 9 peak pro)....garmin meria tep neustale, aj kvoli tomu som skoncil u instinct 2x....inak ak chces ist do obycajnych instinct 2 za cenu aku vidim v linku, tak odporucam 20€ doplatit a zobrat 2X....
18.07.2023 - 12:07:55
01
Ano, neustale meranie kludoveho tepu maju az najnovsie Suunto Vertical, ktore su ale cenovo uplne inde ako spominane hodinky :)

pol Zo zvedavosti (kedze moje hodinky este nemaju ani len opticky senzor), co vsetko si realne tym kludovym tepom sledujes? A teda aj v com vidis prinos toho kontinualneho sledovania HR neustale oproti intervalom?
18.07.2023 - 12:49:10
00
Jano1987 Pozri aj na Amazfit T-rex 2. Mám prvé T-rexy a GPS majú veľmi dobré. Stáli 60€
18.07.2023 - 12:50:18
00
pol napísal:
Samalama ja som teraz vyberal hodinky a aj ked som chcel suunta, tak to, ze meraju kludovy tep len v minutovych intervaloch umna nepreslo, ked som to zistil sa mi ani verit nechcelo (zvazoval som 9 peak pro)....garmin meria tep neustale, aj kvoli tomu som skoncil u instinct 2x....inak ak chces ist do obycajnych instinct 2 za cenu aku vidim v linku, tak odporucam 20€ doplatit a zobrat 2X....

Urcite 2x ako pise pol Maju skoro 2krat taku vydrz baterie, plus NFC a su o nieco vacsie teda lepsie citatelny displej.
18.07.2023 - 12:53:21
01
keyboard_arrow_up