tiež mi pred chvíľou napadlo že smrtelne bol poškodený bol zrejme mozog nie časť miechy kedže smrť nastala až po tuším dvoch dňoch


Naposledy upravil Hosť dňa 27.06.2023 - 17:45:51, celkovo upravené 1 krát.

27.06.2023 - 17:44:45
00
foobar - to je pravda, ktorá platí tým viac, čím má dieťa menej rokov. Keby malo dieťa 3 roky, tak áno, súhlasím, je to pravda, vtedy má mať rozum dospelý a predvídať, že 3 ročný môže kľučkovať a nepôjde rovno. Osobne by som s 3 r. dieťaťom na cyklochodník nešiel. A keď už také dieťa stretnem, bol by som hňup, keby som okolo neho prefičal!
V tomto prípade má dieťa 9 - 10 rokov, už dosť veľké, aby bolo v niektorých veciach samostatné, rodičia ho isto nevodia za rúčku... Môže kľudne jazdiť po cyklochodníku, no už sa očakáva od neho (je už veľké), že vie, ako sa správať na cykloceste, že sa nemá kľučkovať cez čiaru, zmätkovať, má sa jazdiť vpravo, ukazovať smer a pod... primerané veci jeho veku a úplné základy... Rovnako ako vie, že 1+1 je 2, má pozdraviť, nemá sa dotýkať horúcich vecí a hrať s ohňom, má si dať bundu keď mrzne, nemá skákať z okna či odhadovať odpad ale dať do koša...

clxno1 - nemám deti, a iste, že ľudia robia chyby, z arogancie aj nepozornosti. Môže teda aj dieťa zabudnúť. Radšej si s ním dookola opakovať pravidlá, aj ho skúšať na cykloceste, keď tam nikto nie je. Povedať zastav - tak či zastaví vpravo na kraji. Ideme sa otočiť - či sa otočí, že sa predtým pozrie. Časom si vybuduje návyk, reflex, a bude to robiť podvedome ako keď my radíme v aute... Poprípade rodič nech má zrkadlo na riadidlách a upozorňuje, že pozor, teraz ide bicykel zo zadu... Len teraz je častá benevolentná výchova, keď dieťa môže všetko a nemusí nič, lebo je to len dieťa.

https://www.topky.sk/cl/11/2545379/Strasidelna-nehoda-v-priamom-prenose--VIDEO-Chlapec--12--vbehol-pod-kolesa-auta--vodic-nemal-sancu-zrazke-zabranit
27.06.2023 - 17:45:33
00
obe urobili chybu - dcéra aj mama, dcéra nemala vojsť do protismerného pruhu a mama nedávala pozor pri príchode na cyklochodník či tam niečo nejde a dcéru nezastavila, nezakryčala na ňu že pozor po chodníku ide z ľava cyklista, raz sme šli s asi šesť ročnou dcérou po ceste na bicykloch, dcéra vpredu ja za ňou, prechádzali sme zákrutou a zrazu sa pred nami objavila pani na bicykli s deckom v sedačke vpredu ako idú oproti nám po našej strane - opačnej ako by mali ísť, dcéra aj ja sme hned vybočili vľavo od kraja, problém že oproti šlo ešte aj auto, som myslel že zinfarktujem jak sme prešli pomedzi oproti idúce auto z ľava a oproti idúcu pani z prava, daktori ludia čistí dementi, a tá mamička na videu čo zomrel pán ked sa jej pýtali prečo spadol - že vyhýbal sa dcére ale nevydalo, a sranda bola ked sme raz prechádzali cez Prešov na bicykloch s malým synom okolo osem rokov mal vtedy, som ho ťahal na šnúre s gumou, akurát sprchlo takže bola trocha šmykľavá cesta, nešli sme preto rýchlo 15 km/h ale pred nami krížom cez cestu /nie cez prechod pre chodcov/ začali prechádzať nejakí traja dospelí a dve deti, zrejme mysleli že zastaneme a pustíme ich, jak sme sa k nim blížili tak som začal brzdiť, aj syn, potom som zistil že na mokrej ceste to možno úplne neubrzdím tak začal kričať že ,,pozóóór,, ale oni nič, ani sa neobzreli :D nakoniec som stihol zastavit, syn zastavil na mojej prehadzovačke - pätku mi odlomil, a pozerám na nich že co nereagujú, až potom mi doplo jak začali medzi sebou gestikulovat, aj rukami - nepočujúci :D


Naposledy upravil Hosť dňa 27.06.2023 - 18:49:09, celkovo upravené 1 krát.

27.06.2023 - 18:04:00
01
s detmi je to nevypočítateľné....pred 2 týždnami predomonu na cykotrase rovinka,oproti mne dieťa,otec,matka.......celý čas proti mne pekne po svojej strane a ako sme sa blížili tak si chlapec na čele všimol futbalistov na pravej strane....zapozeral sa a behom 3 sekúnd bol v mojom pruhu,ja som ho samozrejme sledoval dopredu,v čas som skrýkol ale aj tak som zišiel z cesty keďže nestíhal chúďa reagovať :)....otec ho následne dal do pucu (ale všimol si to tiež neskoro,asi pozeral stav zápasu :P)
27.06.2023 - 18:29:29
00
foobar: je na tebe,ci zvolis zdravy rozum a zdravie, alebo slepo zubami nechtami drzat liniu predpisov ;) jasne,ze cyklotrasa,kde prejde 5 ludi za den,je lepsie ako pesia zona na vianoce.
27.06.2023 - 18:37:27
00
S odstupom casu, konkretne jeden rok po. nestastny pad- Vysledok komplikovana fractura fibula tibiae. Nesli sa zahojit povrchove rany, prilis horuce pocasie. Vysledok 25 dni hospitalizacie. Doba zotavenia 2,5 mesiaca a je so man Terminator 7. :-D Nie som spat na bajkoch a znovu si to uzivam

Prílohy:

IMG_0331.JPEG
IMG_0331.JPEG 194.62 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_0369.JPEG
IMG_0369.JPEG 136.88 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_0391.JPEG
IMG_0391.JPEG 154.66 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_0402.JPEG
IMG_0402.JPEG 235.89 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_0435.JPEG
IMG_0435.JPEG 105.24 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_0446.JPG
IMG_0446.JPG 170.26 KiB thumb_up0thumb_down

klinec.png
klinec.png 29.46 KiB thumb_up0thumb_down

27.06.2023 - 21:50:56
02
A kua
27.06.2023 - 21:54:31
00
Skore uzdravenie (a na letisko potom nosit potvrdenie, kvoli security check)

(Povodne som len chcel poopravit do oci bijuce hore vyssie: nezakričala, skríkol...opacne ani radsej nenapisem)
27.06.2023 - 22:47:19
00
Meviem nakolko to je ze to odhali tetektor.Je to prevazne zmes titan neviem s cim, cize som si zysil spolocnesku hodnotu :-D
28.06.2023 - 05:40:31
10
Detektor to neodhali samozrejme :D
28.06.2023 - 07:33:23
00
Ak je to full titan, neodhali to. Mam platnu a 5srobov v klbe, Schwechat, Kodan nic ani nepipne. Aj tak stale security poviem, ze mam platnu (karticku som si tiez urobil sam a operater mi ju podpisal a opeciatkoval, lebo oficialne sa uz nevydavaju).
Frankfurt vraj nedetekuje kovy ale povrch tela a tam som tiez presiel bez problemov. Ani raz som karticku nemusel ukazat, ale nosim ju 😂
28.06.2023 - 07:48:46
00
mimi To sa ti ako stalo?
28.06.2023 - 12:32:28
00
Tiež mi skrutka v stehennej kosti nepipa.
28.06.2023 - 12:48:58
00
mimi dobre si sa vysekal... a ja tu riešim že za 2 mesiace som si stihol pomliaždiť rebrá a dosť brutálne naraziť rameno... moja pôvodná otázka sem bola že ako často padáte lebo ako nemehlo si nepripadám... ale keď som videl tvoje fotos tak som akurát vďačný za svoje pomliaždeniny :D
28.06.2023 - 12:57:27
00
fluider napísal:
mimi To sa ti ako stalo?

Nužzto je tak ked ti dtreli plast pri 50km rychlosti pri klesani. Som rad ze opat chodim a nedopadlo to horsie. Vdaka spickovej urazovej chrurgii v BB.
28.06.2023 - 14:04:07
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up