Na ceste, či v teréne?
28.06.2023 - 14:10:21
00
Johnko napísal:
mimi dobre si sa vysekal... a ja tu riešim že za 2 mesiace som si stihol pomliaždiť rebrá a dosť brutálne naraziť rameno... moja pôvodná otázka sem bola že ako často padáte lebo ako nemehlo si nepripadám... ale keď som videl tvoje fotos tak som akurát vďačný za svoje pomliaždeniny :D


ako často padáme ? ani bars ne, za 370 000 kilometrov som spadol v 1972 v Giraltovciach, potom v 1975 v Prešove na Hlavnej, dvakrát som spadol v Bratislave - v 1989 a v 1990 na februárke a v Rači jak som schádzal od Bieleho kríža, potom v Londýne pri Piccadilly Circus v 1993, potom pri Banskej Bystrici jak som po časovke do vrchu schádzal do Nemiec v zjazde som urobil kotrmelec do šancu jak ma v zákrute vynieslo a aj prilbu som rozbil co som ju výnimočne mal - celkom som mal prilbu asi 30 krát z toho 29 krát na pretekoch, na dvoch pretekoch som nemal, na jednych som nemal lebo som ju zabudol doma a rozhodkyňa mi potom v cieli povedala že na buduce už musim mat, a na jednych pretekoch som až po ostrom štarte zistil že mi daco chýba na hlave ale už som pokračoval dalej, potom som spadol na pretekoch v 2017 ale to len v rýchlosti asi 7 km/h v 14 % kopci som sa preložil o pretekara pre do mnou ako začal šlapat zo sedla a na malý moment sa takmer zastavil, dalši pád bol o v 2019 na Folkmarskom kopci jak som sa vyhybal vyrezanému obdlžnikovému pásu v asfalte tam som len zlomil karbonove riaditka, potom o dva roky pri Prešove na vyrezanom odskoku v asfaltke jak ho dost velký vyfrezovali cestári na novom obchvate a naposledy vo februári v stúpaní v malej rýchlost som sa vyhýbal olejovej škvrne a prudšiej som stočil riaditka, zlomené som nemal nikdy nič ani fungovania mimo bike len narazene rebra z tej Bystrice po kotrmelci, ale najhoršie vyzeral pád v tom 1972 v rýchlosti možno 50 km/h v zjazde kotrmelec cez riaditka na asfalt jak som zrejme strčil nohu do predného kolesa ako som sedel na ,,váze,, ked viezol bratranec ale nakoniec mi nič nebolo
28.06.2023 - 14:10:34
00
fluider napísal:
Na ceste, či v teréne?

teren, Stastie ze tam bol strom ten stlmil naraz, o neho som sa zychytil., Na druhu stranu o strom narazom sa zlomila noha.. Za stromom bola priekopa kto vie ako by to dopadlo keby som do nej letel.
28.06.2023 - 14:18:14
00
ivan si mi teraz pripomenul môj muzeálny pád z detských čias keď som viezol sestru tiež na váze a urobila presne to isté že strčila nohu do kolesa po tom čo sme sa spustili z kopca... ona zašívané vnútro úst, ja taký lišaj cez pol tváre že si mysleli že budem scarface do konca života deti chodili ešte mesiac obdivovať krvavý fľak na asfalte :D
28.06.2023 - 14:20:33
01
my jak sme vtedy urobili ten kotrmelec len sme sa hned postavili a zlaknuti sme jeden druheho kontrolovali co má dokaličene :D nemali sme nič zlomené len jak som spomínal bratranec bol potom asi tri týždne v nemocnici s ťažkým otrasom mozgu
28.06.2023 - 14:50:24
01
No keď sa tu vyťahujú fúzaté pády z detstva, tak ja som mal večne dokaličené kolená a lakte z pádov. Hlava to prežila vždy bez ujmy.
28.06.2023 - 16:03:36
00
oneeeee napísal:


už som sa k tomuto nechcel vracať lebo flow vlákna sa ubral inam ale nedá mi a celý deň nad tým rozmýšľam. Som naozaj jediný komu príde to správanie záchranárov OK? Podľa zvukov čo pánko vydával a keď tam začal v delíriu kristovať a bohovať na prvú dobrú vyzerá ako ožratý. Tiež pri volaní záchranky boli ženské trochu sprosté a nedokázali povedať komplexné info volali tam ako keby našli chrápať ujka v jarku. Našli ho ako tak pri vedomí a podľa mňa nič nepodcenili. A k tomu cynickému správaniu len toľko že keď je tvoj denný chleba infarkt, mŕtvice, rozšlahané autonehody a resuscitácia starčekov asi potrebuješ nejak vypustiť paru a zovšednie ti to. Profesionálna deformácia. Segra robí v krematóriu tam som tiež počul také veci že by rozum zastal. Netvrdím že je to OK... ale bola to blbá nehoda keby mali s každým bezvedomím utekať na urgent a hrať to na najhorší scenár tak by každý záchranár vyhorel po roku svojej práce...
28.06.2023 - 16:36:16
09
najednoduchšie je kritizovať ako robia iní, že ich robota je lahšia, lepšia, lepšie platená, ... ale len do momentu kedy by ju začali robiť oni sami, v živote by som záchranára nekritizoval, musí byť hrozné x - hodín denne čakať na tragédie
28.06.2023 - 16:46:47
07
Uz dvaja ste spomenuli sedenie na váze, prosim vysvetlite (na rúre aj riaditkach aj zadnom nosici poznam, toto nie)
28.06.2023 - 20:25:11
00
Váza=horná rúra, sedíš bokom, klasika, ako deti sme tak vozili takých čo nemali bicykel, alebo mali nevhodný napríklad, BMX s prevodom 1:1 a ideme sa kúpať niekde trebárs 10km....
28.06.2023 - 20:30:07
10
Ako deti sme tak volali hornú rámovú rúru. Z kade a od čoho je to odvodené netuším. Tak isto ako kostra či volant.
28.06.2023 - 20:32:20
10
Jaký volant? Kormaň....
28.06.2023 - 20:33:30
05
Volant bol viac na západ.
28.06.2023 - 20:34:42
02
Ivan a nuti ich niekto robit tuto pracu ?su tam za trest ci v koncentraku nerozumiem tejto logike
28.06.2023 - 21:10:03
01
ivanprilba... Keď ju idem kúpiť, núkajú mi všelijaké ale ja mám najradšej najlacnejšie. Už neraz som po výjazde položil prilbu na nádrž, sadol za volant a hijoooo... Pri ďalšom výjazde už som vedel
28.06.2023 - 21:33:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up