Este sa opytam ohladom wheelie. Ako vysoko mate sedlo? Ked ho mam v slapacej polohe (vysoko), tak wheelie neudrzim, ked mam sedlo niekde v strede, tak je to lepsie, ale z nejakeho dovodu preferujem sedlo uplne zasunute.
28.06.2023 - 21:01:43
00
u mna asi plus minus stred, tam mi to ide najlepsie.
28.06.2023 - 23:16:20
00
Trochu na odlahcenie pridam jednu storku:
Mam kamosa, co ma zvladnuty manual velmi dobre. Ale raz sa mu stalo, ze na jednej cyklo akcii sa stretol zo starym znamym, ktory si cerstvo doniesol bike premiovej znacky z UK. A ten moj kamos si ho siel vyskusat...a zaradil aj manual ;)
A este taka srandicka:
Obcas, aj v mojich 50+ rokoch sa mi sniva, ze davam ukazkovy manual...strasne fasa pocit...pokial sa nezobudim :)
29.06.2023 - 10:12:02
03
hodim tu sem jedno videjko. za mna vyborne rady, tutorialy a super kanal.

https://www.youtube.com/watch?v=3cUTakfZT00
29.06.2023 - 10:40:59
02
Kidak napísal:
Trochu na odlahcenie pridam jednu storku:
Mam kamosa, co ma zvladnuty manual velmi dobre. Ale raz sa mu stalo, ze na jednej cyklo akcii sa stretol zo starym znamym, ktory si cerstvo doniesol bike premiovej znacky z UK. A ten moj kamos si ho siel vyskusat...a zaradil aj manual ;)
A este taka srandicka:
Obcas, aj v mojich 50+ rokoch sa mi sniva, ze davam ukazkovy manual...strasne fasa pocit...pokial sa nezobudim :)

:D Uplne rovnako.A ten sen je vzdy tak realny ze aj ked sa zobudim,tak chvilu rozmyslam ci som sa ho naozaj uz nenaucil :)
29.06.2023 - 13:00:37
04
To je sranda... tento sen mavam aj ja. A dokonca v nom viem aj skakat na zadnom kolese, uplne samozrejme, aj dolu schodami... a ide mi to fakt perfektne :) A tiez mi chvilu trva, kym sa zmierim s tym, ze to bol len sen :)
30.06.2023 - 11:40:09
02
Ja posledne 3 mesiace myslim pomaly len na manual ale snivat sa mi o nom este veru nesnivalo :-D
30.06.2023 - 12:04:42
00
🙂Snilkovia.
Neboj aj tebe sa bude snivat.Chce to cas 😁
30.06.2023 - 12:13:10
01
Vcera som inak trosku pozmenil svoju rutinu a prvych 10-15 min sa vyslovene venoval len zadnej brzde. V co najnizsej rychlosti si poriadne "sadnut" a dostat sa do balance point a hrat sa so zadnou brzdou. Posledne tyzdne som na brzdu takmer vobec nesiahal a snazil sa vsetko korigovat telom. Zistil som, ze ked si clovek viac "sadne" tak predne koleso ide menej od zeme a manual je pocitovo stabilnejsi => bezpecnejsi. Vcera sa mi podaril jeden asi 11m (co je +- moje sucasne maximum) v dost nizkej rychlosti co ma prekvapilo. Pocitovo bol velmi fajn, ziadne hrr brr korekcie a strach ze to prezeniem. Pojdem teda tymto smerom a budem sa viac sustredit na zadnu brzdu, zadok nizsie..to by mohlo poriesit ten moj este stale pretrvavajuci strach z prepadnutia dozadu. Haluz, ale skoro kazdy trening si uvedomim alebo zistim nieco nove. Stve ma akurat ze Jul bude na treningy chudobny kvoli cestovaniu. August je ale zase moj ;)
30.06.2023 - 12:17:04
01
zapojim sa len tak zľahka do diskusie kvôli takej zaujímavosti, lebo manual aj wheelie neovládam, rad by som chcel, ale nikdy som to ani netrénoval... toto vlákno som čítal včera po prvý krát a som sa trošku zasmial ako sa vam niektorým o tom aj sníva.... no a nesnívalo sa mi tejto noci práve že som vedel manuál? :D na nejak starom bajku čo som našiel v meste. asi to pôjdem potrénovať aj naozaj.
05.07.2023 - 10:24:53
04
Tiež mám niekedy pocit, že žijem v matrixe. Tiež po prečítaní posledných príspevkov som sa opäť pustil do tréningu a v dnešnú noc som vedel všetko, bolo to také ľahké až kým som sa nezobudil. Škoda.len, že si to ten mozog nedokáže zapamätať tak aby to bolo aj v reále už ok.
05.07.2023 - 10:32:42
02
Ja som cca 2-3 roky dozadu učil po zadnom.Target 100 m som splnil po niekolkych mesiacoch.Moje pripomienky-nie naraz moc dlho ,po cca 20 min. som maval stav mierneho otrasu mozgu,nie ovál,nie naslapy,vozil dom evoc Protector ,ale nešiel som na chrbát ani raz,zato ,keď som bol hnily vymeniť pedále za flaty ,hneď sa mi to vypomstilo pádom na bok ,lebo som nestihol vycvaknut..najmä keď moc fucalo z boku..?
05.07.2023 - 11:36:43
00
Prečo nie ovál, mám práve pocit, že mne to ide s oválom lepšie ako predtým s kruhovým prevodnikom.
05.07.2023 - 12:07:44
00
Ovál akokeby pridáva krutak do tej uvrate ,kde dávaš najviac sily a z mŕtvej uvrate ubera,čo je ok v teréne ,ale pri wheelie som mal pocit,že mi to rozhadzuje predo zadný balans.Tam to chce jemnosť ,aj brzdu len tak hladkať.
05.07.2023 - 13:17:00
00
niekedy som to skúšal, viac ako 5 metrov sa mi ale nepodarilo, je načase to osviežiť, chcem sa toto leto naučiť jazdiť aj na jednokolovom bicykli, pomôže to manuali, či je to viacmenej jedno a mám sa ich učiť s´účasne?
05.07.2023 - 13:33:13
00
keyboard_arrow_up