Nuz, kecam na fore o zmene stravovania kvoli zdraviu, no hlavne ze teraz som si objednal stejk :P :inlove:

Prílohy:

IMG_20230706_190437755.jpg
IMG_20230706_190437755.jpg 208.42 KiB thumb_up2thumb_down

06.07.2023 - 19:20:04
02
Co je na stejku zle? Leda tak tie hranolky 😁
06.07.2023 - 19:32:59
03
Ja už kupujem len A a B nutriscore 🤣 ale nie že to sledujem ale všimol som si, že je to tak 🙂
06.07.2023 - 20:36:56
00
Ak ti to chuti tak super. Co z toho ze budem kupovat potraviny s dobrym nutri score ked ich nechcem jest. Jest zdrave veci ked ich mas rad je lahke 😁
06.07.2023 - 20:44:14
01
corsair napísal:
Ja už kupujem len A a B nutriscore 🤣 ale nie že to sledujem ale všimol som si, že je to tak 🙂

i1.jbzd.com.pl
im.qccdn.fr
nutriscore :facepalm:
06.07.2023 - 21:01:25
02
Zas vymysleli nieco proti vsetkemu tuku? Ci je zdravy alebo nezdravy je jedno 😄
Cukor samozrejme nevadi, vypestujme si v detoch zavislost na bielej droge 😉
Krasna doba. Vlastne to aj celkom zapada do aktualneho diania.
06.07.2023 - 21:05:29
03
uploads.disquscdn.com
Pouzijem tuto animaciu. Vlavo nestle (atd), vpravo nutriscore.
Cim viac zaplatis, tym zelensie pismenko dostanes :lol:
06.07.2023 - 21:18:34
04
Mne o písmeno nejde... Ale toto som nevedel, že to je takto
06.07.2023 - 21:32:42
00
Toto ale uz tusim konecne zmenili a tie Nesquick a podobne veci maju aspon C. Ale ano, toto A bolo jedno z najvtipnejsich veci na celom Nutriscore, ktore ale cele je take, no, ehm...
07.07.2023 - 09:18:01
00
Tak ja nekupujem sladkosti ale vločky a ryža sú A a mlieko je B, zelenina, mäso a vajcia niesú označené

Najlepšie sa odpovedá na otázku ako schudnúť. A pritom stlačil čokoládu, vyberá nanuk a v rúre zohrieva pizzu a zapije to kokakolou. Ale nebude jesť zdravo lebo neni kok 😄

Pre nefajčiara je jednoduché nefajčiť 😄 vieš jak je ťažké nepustiť si péčko? Všetko je otázka zvyku

Ale na druhej strane vyzerám horšie ako 80% ľudí čo necvičia a žerú somariny
08.07.2023 - 06:16:05
00
v usa maju podobny system hodnotenia, tam tiez rozum stoji.
myslim ze sa treba zamysliet co pred tisickami rokov mali tu lovci k dispozicii.
olej? vlocky? ovocie? banany? kekse kazdy den? tu v horach?
asi tazko, co si ulovil to si mal, v tychto oblastiach mizerne ovocie max na jesen. (vid neslachtene, divoke verzie, skoro ziadna duzina)
cize mali ciste keto vacsinu roka, eskimaci to maju cely rok.
smejem sa na nazoroch ze maso je rakovina, povedz to eskimakom, domorodym kmenom a divym selmam.
tiez ma fascinuje zlozenie-"zrno" v psich granulach. to je uplne neprirodzene pre masozravca. potom ze su spuchnuty a maju raka..
08.07.2023 - 07:30:10
03
Pes aj clovek su vsezravci.
08.07.2023 - 08:50:50
00
Áno, lenže pes sa nažerie trávy/jabĺk/sliviek koľko potrebuje.
A obezita psov nieje spôsobená žrádlom ale nedostatkom pohybu. Môj pes žerie najlacnejšie granule, ktoré boli akurát v najlepšej cene (podľa akcie TESCO/LIDL) alebo keď dojdú tak mu kupujem nejaké maďarské Fincsi 17€/20kg a neni tučná, skôr naopak. Má ale dostatok pohybu. A samozrejme občas sa mu dostanú nejaké kosti apod.
A čo sa ľudí týka, ťažko povedať, lebo keď prevládali potraviny s vyšším obsahom vlákniny a nižším obsahom cukrov (už dajme tomu pred 200rokmi myslím) nebola síce (diagnostikovaná) ani rak ani diabetes ale zas ani priemerna dĺžka života nebola vyššia. Na druhej strane, zas bola určite zdravšia populácia. Nedá sa porovnávať doby a spôsob stravovania z tej doby. Ja verím všeobecnému názoru (v "mojich kruhoch") na zdravé jedlo.
08.07.2023 - 11:44:50
00
peter120 Po dlhej dobe prispevok od niekoho co evidentne k tejto teme ma co povedat. Lebo 99% ludi hovori o strave len veci typu "pocul som", "kdesi vraveli" a podobne. Ludia studujte to hlbsie lebo tymto tempom, kedy ludia po 30tke maju bezne niekolko diagnoz ( casto krat maju problem este nediagnostikovany ), vykapeme. Dvatsatvetovy clanok kdesi na najmama.sk a podobne vam nepovie nic. Pisal to zvacsa clovek co to kdesi "pocul". Stihly clovek zacina byt rarita. Nehovoriac pokial nesportuje.

https://www.youtube.com/watch?v=BY9D0XNRwKw
08.07.2023 - 13:14:47
01
corsair napísal:
Áno, lenže pes sa nažerie trávy/jabĺk/sliviek koľko potrebuje.
A obezita psov nieje spôsobená žrádlom ale nedostatkom pohybu. Môj pes žerie najlacnejšie granule, ktoré boli akurát v najlepšej cene (podľa akcie TESCO/LIDL) alebo keď dojdú tak mu kupujem nejaké maďarské Fincsi 17€/20kg a neni tučná, skôr naopak. Má ale dostatok pohybu. A samozrejme občas sa mu dostanú nejaké kosti apod.
A čo sa ľudí týka, ťažko povedať, lebo keď prevládali potraviny s vyšším obsahom vlákniny a nižším obsahom cukrov (už dajme tomu pred 200rokmi myslím) nebola síce (diagnostikovaná) ani rak ani diabetes ale zas ani priemerna dĺžka života nebola vyššia. Na druhej strane, zas bola určite zdravšia populácia. Nedá sa porovnávať doby a spôsob stravovania z tej doby. Ja verím všeobecnému názoru (v "mojich kruhoch") na zdravé jedlo.

To je na mňa? Ja som len opravil, čo napísal. Nejak inak sa tu neangazujem. Ja skôr potrebujem pribrať 😄
08.07.2023 - 13:59:50
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up