To je jasne , že to majú spočítané . Tadej sa zameral na klasiky a víťazstva a užíval si to. Baví sa cyklistikou je to vidieť . Veď tour už vyhral tak čo si možno vraví . A Šejkovia a Ernesto si s tým hádam v pohode už 2 rok. Taku reklamu na Colnago tu nemal dávno. Ono aj ta sláva z tdf pominie najbližšími MS. Kde zas bude niekto iný žiť svoju slávu . A Jonas možno bude mat lepší plat aby nemusel čistiť lososy .

Prílohy:

66DCFE75-7D71-484A-B6D8-E895013B8870.jpeg
66DCFE75-7D71-484A-B6D8-E895013B8870.jpeg 160.66 KiB thumb_up0thumb_down

19.07.2023 - 21:14:40
01
nieco z cycling-info :)

Po prémii sa ešte chvíľku stúpalo a túto časť chcel využiť Pinot (FDJ) a snažil sa trochu vyselektovať stále počestnú čelnú skupinu.
19.07.2023 - 21:53:04
00
a mozno chytil covida ako remco :)
19.07.2023 - 22:06:22
00
Steju napísal:
toto je nejaké insiderské info, alebo vycucané z prsta? lebo skôr sa mi zdá, že to druhé.

Vieš vôbec, aké má styky?
https://www.mtbiker.sk/forum/post1955942.html#p1955942
19.07.2023 - 23:03:56
02
Tak Tadej bohuzial len potvrdil vcerajsiu "formu" a uz mame plne internety toho ako musi Jonas dozaista "sypat" ( a bohuzial aj tu na cyklo-fore ). A tak ako som tvrdil vcera, zopakujem to aj dnes...len kvoli tomu ze je Tadej popularnejsi, dvojity meter funguje o to viac.

Napriklad ked tri roky dozadu Tadej porazil dovtedy zlteho Primoza ( tiez trapiaceho sa ) v "horskej" casovke o 1:56min, tak bol za hrdinu. Ked vcera Jonas porazil dokonalou jazdou trapiaceho sa Tadeja o 1:38min, tak za odmenu ho "odbornici" nahlas upodozrievaju z dopingu. Mimochodom tu je pekna rozborka toho kde Tadej vcera stratil minutu a pol...
https://twitter.com/Domestique___/status/1681584084802306049
...ked si k tomu priratate vymenu bicykla a teda na isty cas aj "rozbitie" tempa a nie uz 100% Pogiho formu, tak ten rozdiel tomu vysledku zodpoveda.

No a dnes Tadejovi odisli nohy uplne. Tak trapiaceho som ho snad este nikdy nevidel. Sice som vcera znamemu povedal ze mam pocit ze dnes fasne dalsie 3 minuty, ale tych takmer 6 je uz ozaj extrem. Este mozno budeme radi ked Tadej dorazi tento rok do Pariza a postavi sa na bednu. Ano, boli tu posmesky z toho bazena a podobne ze mu to uskodit nemoze atd...lenze ono moze a velmi. Pri tak extremnych kazdodennych vykonoch a zatazi pre organizmus zalezi na kazdej jednej takejto drobnosti. Uz len pri slabsom nachladnuti stracate urcite percenta vykonu a rovnako vam "odchadza" moznost maximalne moznej regeneracie. V lepsom pripade su to v etape desiatky sekund, v horsom minuty. A neviem ci som dobre videl, ale zdalo sa mi po dojazde etapy v jednom zabere ze Tadej ma na pere herpes/horucku, co by bol neklamny znak oslabeneho organizmu. Tak snad sa este da nejako dokopy a v Parizi pod vitaznym oblukom pogratuluje Jonasovi na stupni vitazov k jeho druhemu vitazstvu.
20.07.2023 - 00:01:13
021
Píš si čo chceš. Aj tak dopuje. A nie je sám. Je mi cyklistiky ľúto, že je už zase tam ako za Amstronga. Všetci to videli vtedy a všetci čo to chcú vidieť, tak to vidia aj dnes. Keď som v dobe Amstronga nechápavo krútil hlavou, ako mu môžu všetci fandiť, tak som dostával akurát urážky. Tadej išiel včera naplno a dnes sa to prejavilo. Tretiemu dal 1 minútu a pol. Víťaz mu naložil koľko? Lenže ono nejde len o to čo bolo včera. Ale dnes si dojde Jonas po takom výkone a ide si akoby si včera išiel tréning v Z2. Jasné a ja žerem seno. Mám nejaké neprijemné pocity, že som to už niekedy zažil... Za pár rokov sa to možno prevalí a možno aj nie. Aj Lancemu to dlho tutlali. Stačí ale, ak niekto zo súčasného Jumba v budúcnosti porozpráva ako to bolo. Je mi jasné, že mnohí sa budú utešovať, že si vymýšľa :) Tu jeho krv by mali odložiť, tak 10-15 rokov. A potom ju otestovať. Asi by sme všetci kukali čo všetko nájdu. A ako to niekto spomínal aj vyššie. Áno dopuje sa aj v iných športoch, ale v cyklistike to zase niekde úplne inde...
20.07.2023 - 05:37:03
02
matt keď som pozeral nejaké videjká na youtube, tak Jonas má dosť fanúšikov. Proste ľudia majú radšej šoumenov, to je prirodzené. Sagan v najlepších rokoch naháňal zelený dres po únikoch a ešte robil aj wheelie v kopci, takže asi tak.

Inak to, že ľudia sú pri výkonoch skeptický je normálne. Celé 90te a takmer celé 00 roky boli o dopingu. Taký predchodca Jumba, Rabobank, napr. tiež. Ale nemyslím si, že by sa dnes vo veľkom dopovalo. Nechce sa mi veriť, že by niekto chcel podkopať cyklistiku takýmto spôsobom (teda tímovým dopingom), keďže sa posledných 15 rokov dosť bojovalo za očistu. Ale netvrdím, že to nie je možné. Proste sa všetko robí na vedeckej úrovni. Dáta, dáta, dáta...
20.07.2023 - 06:50:35
05
By ma zaujimalo keby sa spravila dopingova kontrola (nerealne) na miestnych hovno ligach. To by bola zabava sledovat kolko ludi by prislo :D
20.07.2023 - 08:18:39
03
dotm napísal:

Neviem. Aké?
Podľa jeho slov akurát viem, že
tazkyamater napísal:
Prečítal som niekoľko kníh o dopingu.
20.07.2023 - 08:34:31
00
https://www.biker.sk/aktuality/jonas-vingegaard-aj-tadej-pogacar-podstupili-dodatocne-dopingove-testy-na-tour-de-france/
20.07.2023 - 08:41:49
00
exit2 napísal:
Píš si čo chceš. Aj tak dopuje. A nie je sám. Je mi cyklistiky ľúto, že je už zase tam ako za Amstronga. Všetci to videli vtedy a všetci čo to chcú vidieť, tak to vidia aj dnes. Keď som v dobe Amstronga nechápavo krútil hlavou, ako mu môžu všetci fandiť, tak som dostával akurát urážky. Tadej išiel včera naplno a dnes sa to prejavilo. Tretiemu dal 1 minútu a pol. Víťaz mu naložil koľko? Lenže ono nejde len o to čo bolo včera. Ale dnes si dojde Jonas po takom výkone a ide si akoby si včera išiel tréning v Z2. Jasné a ja žerem seno. Mám nejaké neprijemné pocity, že som to už niekedy zažil... Za pár rokov sa to možno prevalí a možno aj nie. Aj Lancemu to dlho tutlali. Stačí ale, ak niekto zo súčasného Jumba v budúcnosti porozpráva ako to bolo. Je mi jasné, že mnohí sa budú utešovať, že si vymýšľa :) Tu jeho krv by mali odložiť, tak 10-15 rokov. A potom ju otestovať. Asi by sme všetci kukali čo všetko nájdu. A ako to niekto spomínal aj vyššie. Áno dopuje sa aj v iných športoch, ale v cyklistike to zase niekde úplne inde...


Tu to nevysvetlíš! Tu si všetci myslia, že po 220 km si dajú cyklisti megadávku celaskonu a a masáž a na druhý deň môžu ťahať úniky.
Ľudia nechcú pravdu, chcú svoje ilúzie!
Tiež som pred 20 rokmi hovoril, že Armstrong je brutálny sypač. Všetci mi nadávali dosť nevyberaným spôsobom. Ale potom, keď sa to prevalilo, nikto neprišiel s tým, že som mal pravdu a že boli blbí!
A prečo vlastne nepridelili jeho tituly niekomu inému? Lebo nebolo komu! V chladničkách MUDr. Ferrariho a MUDr. Fuentesa boli krvné konzervy všetkých úspešnejších cyklistov.
Prečo nikto nehovorí o tom, ako vyhrával Eddy, ako vyhrával Miquel?
FAKT si myslíte, že to teraz prestalo??? Že tie stále väčšie a väčšie milióny, čo sa v tomto točia sa rozdávajú len tak???
Dám ruku do hovna, že napr. Alaphilippe, keď si myslel, že vyhrá Tour a po časovke za ani nedokázal vycvaknúť z pedálov a na druhý deň bol ako znovuzrodený, nemal len ten celaskon. A nebolo to ani zázračnou masážou.

Prečo sa bežci na dlhé trate dávajú po závode dokopy 2-3 mesiace!!! Ale cyklisti sú fit za jednu noc? A takto dokola 3 týždne???
Pekne to povedal nebohý Jacques Anquetil, že išiel jedinú etapu na Tour bez dopingu a už by takú blbosť nikdy neurobil. Zomrel, keď mal 53 rokov.
Mám rád cyklistiku ale brať ju smrteľne vážne nebudem.
Sagan bol to zázračné dieťa, na ktoré vsadili, keď sa prevalili Lanceho aféry. Na chvíľu sa to celé obmedzilo, ale potom boli zase zázrační šampióni načapaní.... Alberto bol poriadne podžubaný, ale zase to ničilo biznis! Takže Froome už nedostal ani to povestné "Ty, Ty, Ty!"

Steju, dotm, niekto má styky v miestnej krčme, niekto medzi športovcami a trénermi.
Niekto vidí medzi riadky a niekto nechce vidieť nič, len pozlátko na povrchu.

Je mi jasné, že tento môj príspevok bude zase, znovu, teda opakovane označený za "agresívny a útočný" a je mi to úplne u prdele. Lebo aj reči mojich kolegov o zázračnom Armstrongovi mi boli vtedy u prdele!
Tu sa nemôže povedať vlastný názor! Tu len treba pozorne sledovať názory stáda a bečať so stádom.

Hasta la vista !!!
20.07.2023 - 08:58:15
08
Pozeram, ze niektori vsetky tie svetove spiknutia prekukli a citia sa nepochopeni a nedoceneni, priam az ukrivdeni. Smutny zivot. My ostatni nastastie zijeme v jednoduchsom a krajsom svete. :)
20.07.2023 - 09:13:09
010
Tak sypú určite, ale podľa hesla - čo nie je zakázané, je dovolené. V dnešnej dobe by ťažko skrývali nejakú dohodu na tolerovaní v súčasnosti zakázaných látok.
20.07.2023 - 09:15:11
00
SETTING THE RECORD STRAIGHT
Since the incredible win of Joe Vingegaard in the Time Trial yesterday,there's been loads of unfair speculation about his incredible power/weight figure of almost 8 watts per kilo,and how he came to beat the guy in the white jumper by the best part of 2 minutes.
My understanding of the situation relates to my work with the US Air Force in the 70's.
My colleague Colonel Steve Austin was barely alive after a massive crash in an experimental "lifting body" aircraft.
He was rebuilt using a super-secret system of Bionic Engineering that afforded him superhuman,almost God-like,abilities.
The technology was further utilised to create "Super Soldiers", capable of incredible feats of bravery and courage,like John Rambo and a breakaway,underground group known as The A Team.
Not to mention a shadowy,Black Ops Team known as The Expendables.
Sports teams have been using Bionics for several decades now and Jumbo Visma employ Dr Rudy Wells,who pioneered the process 50 years ago,as their consultant.
Although Vingegaaard is technically "clean" in terms of typical PED's,his secret would be revealed by using a Geiger counter near his body.....the tiny nuclear reactors that power his Bionic mechanisms give off a faint whiff of Caesium 236.
In addition,the real name of his wife is Lindsey Wagner.
The UCI are completely happy with the situation,thanks to substantial investments by some top pro teams in the pension funds of their senior management.
Glad to have cleared that up.

;)
20.07.2023 - 09:16:23
02
tak to mas pravdu a nie len v tejto teme. Ludom vzdy vyhovovalo zit v jednoduchsom a krajsom svete a ked by to tak nebolo tak si to tak urobili. ale to je do inej temy ;)
20.07.2023 - 09:18:53
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up