Ahojte. S novym e-bajkom som dostal vidlu Fox Float Rhythm 36, ktoru som si vyladil aj pomocou tokenov a tlaku (okolo 55-60 PSI pri mojej vahe aj s vystrojom cca 83kg) na takmer zehlicku pri malych nerovnostiach. Sag mam ok, doraz ani zdaleka nedam ani pri obcasnom skoku. Avsak na kosickych trailoch, hlavne tych, kde je vela korenov a nerovnosti (napr. Bedla) mam ruky vyklepane ako nedelny rezen, takmer az nevladzem drzat riaditka od tolkych otrasov. Skusal som sa hrat aj s nastavenim odskoku, ale velmi to nepomohlo.

Pomohla by v tomto pripade kupa lepsej vidly s vacsimi moznostami nastavenia, napr. Fox Factory alebo RockShox Lyrik/ZEB Ultimate?

S vidlami vyssieho radu nemam skusenosti a nechcel by som dopadnut, ze kupim a zistim, ze ani nepomohlo...
Dakujem.
29.07.2023 - 20:52:09
00
Ahoj, osobne si myslim, ze nemusi ist nutne len o problem s vidlou. Dost spravia aj gripy a rukavice. Mal som podobny problem, ze mi odchadzali ruky pri dlhsich zjazdoch. Pomohla kupa rukavic s gelovou vyplnou. Tak najskor by som skusil ist touto cestou. Je to predsa len mensia investicia ako nova vidla :)
29.07.2023 - 21:04:21
00
ankhax: no mozno ju mas az moc progresivnu, asi vybrat token . Odskok si pritiahol , ci zrychloval ? Je tam FIT4, ci Grip2 patrona ?
29.07.2023 - 21:15:37
00
Tommo19 napísal:
Ahoj, osobne si myslim, ze nemusi ist nutne len o problem s vidlou. Dost spravia aj gripy a rukavice. Mal som podobny problem, ze mi odchadzali ruky pri dlhsich zjazdoch. Pomohla kupa rukavic s gelovou vyplnou. Tak najskor by som skusil ist touto cestou. Je to predsa len mensia investicia ako nova vidla :)


Ano, to bola prva vec. Pouzivam gripy ESI Grips Plush a tiez aj gelove rukavice.
29.07.2023 - 21:17:33
00
lto napísal:
ankhax: no mozno ju mas az moc progresivnu, asi vybrat token . Odskok si pritiahol , ci zrychloval ? Je tam FIT4, ci Grip2 patrona ?


Je tam len GRIP patrona. Co sa tyka kompresie, pride mi to ako dost zakladna vidla, lebo to nastavenie kompresie nema ani kliky, len taky plynulo otocny knob. Odskok som skusal rozny a aktualne ho mam trochu pritiahnuty, teda 4-5 klikov od max zrychlenia. Tokenov tam mam momentalne 5, od vyroby boli 3, ale vidla sa mi vtedy zdala malo citliva.
29.07.2023 - 21:25:10
00
Aha, tak asi vymenit za GRIP2 patronu. Ale co pozeram, tak 400e :/ Pre korenovky mozes uvazovaj aj so Z1 Coil, tie tusim maju Grip2 a pruzinu.
29.07.2023 - 21:43:38
01
na Bike Discount kúpiš ZEBu v dobrej cene, v dobe covidovej som dal za najnižšie prevedenie viac peňazí ako teraz stojí Select, ale je to najlepší upgrade bajku aký som kedy urobil, jednoducho skvelá vidla. ak sa zrovna nechystáš pretekať na EWS nepotrebuješ Ultimate a točítka na hornú, spodnú kompresiu a pod., vyladíš ju len tlakom a tokenmi. keď tak pozri recenzie na YT. Foxu predáš a máš super upgrade za nie veľa peňazí.
https://www.bike-discount.de/en/rockshox-zeb-select-rc-29-debonair-tapered-boost
30.07.2023 - 00:01:43
03
ankhax, aky mas SAG? Ja mam totiz pocit, ze vela ludi si komplikuje zivot tokenmi. Ja ich radsej vyhadzujem ako pridavam. Neviem ako RS, ale FOX odporuca SAG 15-20%. Tiez som sa par rokov dozadu trapil s vyladenim 36ky, tvrdohlavo som daval SAG 30% a pridaval tokeny, ale ked sa clovek zamysli nad tym ako ta vidlica funguje, tak pri 30% SAG a tokenoch navyse sa zmensuje objem vzduchovej komory (zvysuje progresivita) a vidlica pracuje citlivo vo velmi malom okne. Ja davam SAG max 20% a tokeny vyhadzujem, doraz na vidlici som pri 102 PSI a mojich cca 105kg vo vybave este nikdy nedal. Treba to skusit. Co sa damperu tyka, osobne preferujem GRIP patronu, lebo tam nie je co pokazit zlym nastavenim.
30.07.2023 - 11:42:46
00
Pri plnej vystroji som mal SAG 20% (32mm) takmer uplne presne. Rano som vyhodil vsetky tokeny (nakoniec som ich mal az 6), nafukal vidlu na 70 PSI a takmer som ju nedokazal stlacit, SAG sotva 10mm. Tak som ju sfukol na priblizne 55 PSI, kedy som mal SAG presne tych 20%. Vybehol som s tym vonku. Je to malo citlive na male nerovnosti a na velke uz uplne. Dnes ma celkom vytriasla svojou nerovnostou obycajna panelova cesta. Bez tokenov to asi nejde.
30.07.2023 - 17:05:50
00
Ked si citam nejake info kde kade (asi skor propagacne), tak je to vraj vynimocna , excelenta a neviem aka vidlica :D, ale realita je inde. Asi to neni vidla pre teba. Ani vzduchova cast a uz vobec nie tlmenie. Neviem ale posudit, kedze som ju nejazdil. Asi stale plati, ze pokial to nie je najvyssi model Foxu, tak malo muziky za vela penazi.
Asi ten Lyric/Zeb, alebo Manitou Mezzer (tu by som zvolil ja).
30.07.2023 - 19:16:51
01
ankhax napísal:
Pri plnej vystroji som mal SAG 20% (32mm) takmer uplne presne. Rano som vyhodil vsetky tokeny (nakoniec som ich mal az 6), nafukal vidlu na 70 PSI a takmer som ju nedokazal stlacit, SAG sotva 10mm. Tak som ju sfukol na priblizne 55 PSI, kedy som mal SAG presne tych 20%. Vybehol som s tym vonku. Je to malo citlive na male nerovnosti a na velke uz uplne. Dnes ma celkom vytriasla svojou nerovnostou obycajna panelova cesta. Bez tokenov to asi nejde.



To znie ako keby si dostal pri fukani vzduch do negativnej komory. Otvor kompresie a vyfuc to pumpou do prazdna a odpoj pumpu niekolko krat to na prazdno prepruz. Potom pridavaj po 20 psi a vzdy odpoj pumpu po 20 psi a prepruz vidlicu kym sa nedostanes na pozadovane psi. Nakoniec nastav kompresie.
30.07.2023 - 22:08:41
00
Negativka a pozitivka by si mali vyrovnat tlak automaticky, nie? Ale poskusam...
31.07.2023 - 10:06:50
00
lto napísal:
Asi ten Lyric/Zeb, alebo Manitou Mezzer (tu by som zvolil ja).


Ten Manitou vyzera zaujimavo, dik za tip, len si nie som isty, kto by to dokazal na Slovensku servisovat, keby nieco, dokonca, ak som dobre pochopil, vidlu by som musel rozobrat uz hned po kupe, aby som ju prenastavil na 160tku. Aj ked sa zda, ze bezny servis (olej...) by som si robil bez problemov sam.
31.07.2023 - 10:10:12
00
Zmena zdvihu, gufera, mazaci olej/cistenie, to vsetko v pohode doma. Patrony su uzavrete, tlmiaca neviem ako casto potrebuje servis. Ale na doma servis je vsetkeho asi idealne RS. Do Pike (mozno aj tie druhe) sa da zohnat aj pruzinovy kit, aj ked celkom dost to stoji. Alebo potom ta MZ Z1 s pruzinou a Grip2

Este nejaky tuning za vela libier https://www.tftuned.com/fork-parts/fox/upgrades/c437 + ina tlmiaca patrona

Ten air tuning https://www.pinkbike.com/news/review-vorsprung-secus-air-spring-upgrade.html Sranda ako sa snazia ten vzduch dorovnat k pruzine a nakoniec to cele je komplikovane a vazia viac ako cela pruzina :D
31.07.2023 - 10:16:10
02
ankhax napísal:
Ten Manitou vyzera zaujimavo, dik za tip, len si nie som isty, kto by to dokazal na Slovensku servisovat, keby nieco, dokonca, ak som dobre pochopil, vidlu by som musel rozobrat uz hned po kupe, aby som ju prenastavil na 160tku. Aj ked sa zda, ze bezny servis (olej...) by som si robil bez problemov sam.


Pozeram ze si z Ke. Mam tu kontakt na servis nie oficialne profi ale velmi dobry skuseny servisak s domacou dielnou ked tak sukromna sprava.
31.07.2023 - 11:59:24
01
keyboard_arrow_up