lukas6s8p napísal:
paolo222 keď si sa už pochválil, pridaj ešte nejaké detaily
napr. foto celej sedlovej trubky ideálne so sedlovkou priloženou k rámu, tak vysoko ako si ju jazdil, či bola originál, alebo vymenená, jej rozmery, materiál, tvoju hmotnosť..
ak myslíš, že by ti to mohlo priťažit v reklamačnom konaní, tak stačí aj po ňom.. ;)


Reklamacne konanie bolo velmi rychle. Ked som pisal ten prispevok tak som bol na dovolenke, nemal som pri sebe papiere. Az doma som zistil, ze Crussis dava aj na ram zakladnych 24mesiacov zaruky. A kedze sa mi to stalo 24mesiacov a 40dni, tak sa Crussis vyjadril negativne. Nezabralo ani to, ze asi 30dni bol nejazdeny z dovodu reklamacie motora. Tetula v Crussic bola neoblomna. Vraj ani nemaju ram co by mi ponukli. Co teda nechapem, ze nemaju ram na Bafang M500. Ale co uz. Pre mna ponaucenie. Od tejto znacky ruky prec.
03.08.2023 - 09:41:49
05
Ako to budeš riešiť? Bike predáš na súčiastky, či skúsiš opraviť? Zvárať je asi zbytočné, aj keby to niekto dokonale urobil, ten rám je poddimenzovaný, asi by sa to opakovalo. Skôr urobiť nejakú výztuhu zvonka z karbónu, alebo zvariť z ocele..

btw, ja som sa v poslednom príspevku pomýlil, že vyznel presne naopak
lukas6s8p napísal:
hmm, ešte aj priemer sedlovky 30.4??mm (teda nie slabá 27.2), tak to fakt nevyzerá, že to bude výrobna vada, alebo zlý dizajn
malo byt ..fakt vyzerá,..
03.08.2023 - 12:17:39
01
lukas6s8p napísal:
Ako to budeš riešiť? Bike predáš na súčiastky, či skúsiš opraviť? Zvárať je asi zbytočné, aj keby to niekto dokonale urobil, ten rám je poddimenzovaný, asi by sa to opakovalo. Skôr urobiť nejakú výztuhu zvonka z karbónu, alebo zvariť z ocele..

btw, ja som sa v poslednom príspevku pomýlil, že vyznel presne naopak
malo byt ..fakt vyzerá,..


Sedlovka ma priemer 31.6. V case vyjazdu som mal nahodenu odpruzenu sedlovku. Co by malo tie narazy tlmit. Ale ja uz fakt neviem.

Predajca navrhol zvarit. Maju nejakeho sikovneho zvaraca. Mozno to zavrhne ked to zbada. Mozno sa to bude dat zvarit. Mne by dokonca nevadilo keby to zvaril durch aj so sedlovkou. Ak to ma pomoct pevnosti.
Ram je na odpis. Bike 2r a 7000km. Komponenty nemaju skoro ziadnu cenu. Nech este posluzi pozvarany. Ale doveru uz nemam. Uz sa budem bat to pustit dolu brehom. :-) Ale kym si nekupim novy bike (nie e-bike) tak chcem mat nieco na com vybehnut hlavu prevetrat.
03.08.2023 - 14:50:31
00
Nech ti navaria do horneho trojuholnika plat hlinika, ktory bude viazat napatie. Niektore ramy to kedysi mali od vyroby. Napr. tento https://images.mtbiker.sk/bazar/big/IMG_0575_58eca535f1418.jpg

Ten kusok , kde sa zasuva sedlovka je v pohode, ale daj este dlhsiu sedlovku, nech sa ma o co opriet. Dolezite je, aby sa horna cast sedlovej trubky neoddelila od ramovej vo zvare. Co dost pomoze , ak tam dovaria ten kusok. Potom to vydrzi.

Ta odpruzena sedlovka tomu dopomohla, kedze sedis , tak v narazoch viac hmotnost jazdca namaha sedlovu trubku v tej casti.
03.08.2023 - 14:54:31
01
paolo222 napísal:
Reklamacne konanie bolo velmi rychle. Ked som pisal ten prispevok tak som bol na dovolenke, nemal som pri sebe papiere. Az doma som zistil, ze Crussis dava aj na ram zakladnych 24mesiacov zaruky. A kedze sa mi to stalo 24mesiacov a 40dni, tak sa Crussis vyjadril negativne. Nezabralo ani to, ze asi 30dni bol nejazdeny z dovodu reklamacie motora. Tetula v Crussic bola neoblomna. Vraj ani nemaju ram co by mi ponukli. Co teda nechapem, ze nemaju ram na Bafang M500. Ale co uz. Pre mna ponaucenie. Od tejto znacky ruky prec.

Dolezite je, ze zarucna doba sa predlzuje o dobu pocas ktorej si nemohol tovar pouzivat. Cize ak by si to stihol reklamovat v tej lehote ako pises 24 mesiacov + cca. 30 dni, tak by to mali urcite vyreklamovat. Ak mas doklady od kedy do kedy si tovar nemohol pouzivat, lebo bol motor na reklamacii a je to v tej lehote, tak sa nenechaj odbit.
03.08.2023 - 15:07:08
00
Sesulak napísal:
Dolezite je, ze zarucna doba sa predlzuje o dobu pocas ktorej si nemohol tovar pouzivat. Cize ak by si to stihol reklamovat v tej lehote ako pises 24 mesiacov + cca. 30 dni, tak by to mali urcite vyreklamovat. Ak mas doklady od kedy do kedy si tovar nemohol pouzivat, lebo bol motor na reklamacii a je to v tej lehote, tak sa nenechaj odbit.


Predajca to skusal. Verim mu. Volal som s nim dlho, hladali sme vsetky moznosti. Pani bola neoblomna. Mna dorazilo to, ze k biku co sa predava ako teple rozky (nie ze by to bol skvost, ale je to low cost bike) a nemaju ram?? Povedala, ze ma tam na iny model a moj motor+baterka ale mensia velkost. Potom ma druhy, ale tam je bateria inych rozmerov,,,, Musel by som kupit baterku. Ja netusim ako to funguje vo vyrobe, Ci si zvaraju ramy vo vlastnej rezii vo vedlajsej hale. Alebo to nakupuju niekde v Cine a kazdy takto nakupeny ram ma svojho "odberatela" v podobe hotoveho produktu a nemozu ho pouzit ako nahradny diel. Fakt nemam paru. Ale aby nemali ram na zaruky? Ja som po zaruke. Ale ak pride niekto v zaruke s podobnym problemom? Co mu daju?

Fakt velke sklamanie.
03.08.2023 - 16:28:19
00
Caute, takyto skrabanec na bocnici Maxxis plastu s EXO protection treba riesit ci pohoda? Neni to hlboke, bruskom prsta citit trochu len. Plast je mesiac stary. Dik.

Prílohy:

20230803_165144.jpg
20230803_165144.jpg 75.73 KiB thumb_up0thumb_down

20230803_165016.jpg
20230803_165016.jpg 66.56 KiB thumb_up0thumb_down

03.08.2023 - 16:56:08
00
Neriesit
03.08.2023 - 17:48:41
03
uz s tym ale na hradzu nemozes :D
03.08.2023 - 20:02:12
06
k tym seknutym rafkom o suter -

zalezi ako ho trafis a co je to za kamen. XM481 - jazdim ich viac ako 5 rokov. pochytali vselico ale nikdy som ich anilen trosku neohol. a dnes toto. este som siel pomalsie lebo frkalo z mokrej travy. 650g tufo nebolo seknute pri patke - dokonca rafik tesnil. na boku bola mala dierka ktoru som zapchal steblom travy kym si nachystam knot. ked som potlacil knot dnu, zrazu velka diera - plast bol z vnutra seknuty asi tak 1.5cm a pri tlaceni knotu sa rozdrapil. takze dusa - samozrejme plast plny trnov, tak povyberat. aj tak sa nepodarilo, posledny km som siel domov peso.
inak ani pocitovo to nebola nejak velka rana.
otazka co stym rafkom - prehnute je to moc - da sa to vyklepat ci kaslat na to? skusil som klieste cez handru a akurat som ho oskrel :facepalm: rafik sa ani nepohol

Prílohy:

IMG_4428.JPG
IMG_4428.JPG 271.38 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4429.JPG
IMG_4429.JPG 249.12 KiB thumb_up0thumb_down

03.08.2023 - 21:18:06
01
2 hrube mince z kazdej strany a do zveraka. Ale nevyrovnavaj to uplne, aby to neprasklo, len tak do polky asi, viac nebude treba. A mozno pre istotu by som to predtym nahrial poriadne :?:
03.08.2023 - 23:06:39
00
tak som na to siel hrubou silou - vyrazac od bbb a kladivo - do strany pekne vyrovnane. lenze problem je, ze vo vnutry je rafik prevaleny a to uz asi nevyrovnam. je problem nahodit bezdusak - fuci popod patku. stare maxxis co mam doma sa mi podarilo nahodit relativne v pohode, tlak drzi aj bez mlieka a drzi aj ked zatlacim na plast z boku pri nizsom tlaku. tufo bez sance - tomu patka na tom mieste nechce zaskocit.

otazka - ci na tom vobec jazdit bez duse. ci neriskujem ze patka bud vyskoci alebo mi niekde podfukne v zjazde?

Prílohy:

IMG_4430.JPG
IMG_4430.JPG 152.52 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4432.JPG
IMG_4432.JPG 108.7 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_4433.JPG
IMG_4433.JPG 149.6 KiB thumb_up0thumb_down

04.08.2023 - 18:40:23
00
Ked to je ako hovoris, tak by som nespekuloval a kupil novy rafik. Ti to moze povolit v najhorsej moznej chvili...
04.08.2023 - 18:58:53
01
presne...povolí to najďalej od domova... :)
04.08.2023 - 20:40:23
01
Mal som takto seknuty rafik a pri fukani mi to doma buchlo. Divil som sa ze neprisli kuklaci :D
04.08.2023 - 21:20:01
06

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up