Presli ste niekto z Pirelli Xc Rc 2.2 na 2.4? Pocitili ste vobec zmenu, ak ano v com ? Diki
06.08.2023 - 20:57:04
00
Ahojte, má niekto porovnanú širku maxiss DHR 29x2,4 vs schwalbe big betty 29x2,4 ?
11.09.2023 - 10:34:50
00
Zdravim borci,

tuto sezonnu som kupil novy MTB bike a mam na nom plaste: WTB Trail Boss 29x2,4" Comp a uz som chytil 4x defekt a prestava sa mi to pacit... lebo na starom biku som mal plaste Maxxis Crossmark II EXO TR, kevlar a za dobu 5 rokov som mal defekt iba 1x, pritom stale jazdim to iste. Bud mam fakt smolu alebo mam taky blby pocit ze chyba bude asi v plastoch. Su tie WTB fakt shit a treba ich vymenit?

Viete odporucit nieco fakt dobreho co by mi eliminovalo riziko defektu? Rozmyslam nad modelom Maxxis Minion DHR II 3C-MaxxTerra/EXO/TR, ktory kamarat jazdi uz cca 3 roky a nemal ani jeden defekt.

Plus uvazujem ze by som si kupil aj tmel do dusi: https://www.mtbiker.sk/shop/servis/tmely-a-lepidla/weldtite-tmel-do-dusi-250ml.html?itm_medium=forum#description ale to pravdepodobne potrebujem vymenit aj duse tak aby som ho vedel cez ventil naliat. Mate s tym niekto skusenosti, funguje to na 99%?

Dakujem za rady :)

Prílohy:

wtb.jpg
wtb.jpg 160.76 KiB 2 thumb_up0thumb_down

15.09.2023 - 21:31:13
00
Co sa tyka plastov, o ktorych pises, skusenost nemam, ale s tymto konkretnym tmelom do dusi ano a je priemerna. Male dierky ako trne a pod. zalepi, vaci defekt som nemal. Zatial vzdy bolo treba mat po ruke pumpu a dofuknut, nikdy nezalepil prepichnute miesto tak rychlo, aby sa dalo pokracovat v jazde alebo dokonca tak ako pri bezdusovych, ze ani nevies, ze si mal defekt. Netvrdim, ze nema zmysel davat do dusi tmel, moze ti to zachranit dojazd domov bez opravovania na ceste, ale nie je to nahrada bezdusovych pneu.
16.09.2023 - 06:43:07
03
pepcoo Orso to pekne zhrnul. Ak chces kupil TR plaste a liat tmel do dusi, tak radsej nalep bezdusovu pasku na rafik,nahod plast a nalej bezdusovy tmel.
16.09.2023 - 07:52:51
01
Pouzivam slime. Parkrat to zachranilo a dosiel som domov aspon na nizkom tlaku. Nikdy po rafiku.
trieska bola hlboko, jedine vytiahnut zvnutra.. ale vie to zasahovat do ventilu, ale to asi kazdy sealant.
https://slime.com/collections/sealant-for-tubes
thumb_up0thumb_down
thumb_up0thumb_down

Prílohy:

Screen Shot 09-16-23 at 07.59 AM 002.PNG
Screen Shot 09-16-23 at 07.59 AM 002.PNG 11.23 KiB thumb_up0thumb_down

Screen Shot 09-16-23 at 07.59 AM 001.PNG
Screen Shot 09-16-23 at 07.59 AM 001.PNG 35.97 KiB thumb_up0thumb_down

Screen Shot 09-16-23 at 07.59 AM.PNG
Screen Shot 09-16-23 at 07.59 AM.PNG 61.14 KiB thumb_up0thumb_down

Screen Shot 09-16-23 at 07.58 AM.PNG
Screen Shot 09-16-23 at 07.58 AM.PNG 54.75 KiB thumb_up0thumb_down

16.09.2023 - 08:08:26
11
Zabudol som poznamenat, ze som len rekreacny jazdec, jazdim na pohodu ALE skusam rozne vychodene chodnicky, trasy, prakticky vsetko co je vyslapane aspon po turistoch - luky, lesy atd. Urcite nie ziadne bomby. Cize moje defekty su len drobnosti typu trne (castokrat trn v plasti ani nenajdem), ziaden extrem.
Cize prechod na bezdusaky by moje problemy vyriesil predpokladam na 100%. Ale ta predstava mat vsetko zasrate od tmelu, neustale dolievanie, dofukovanie, razova pumpa, v pripade vacsieho problemu nemoznost opravit na vyjazde (resp da sa opravit ale za aku cenu - ventilok dole, zababrat sa pri nahadzovani duse do bezdusaku) ma velmi odradza a tuto moznost som uz davnejsie zavrhol. Preto som rozmyslal nad tou "cistejsou" alternativou tmelu v dusi.

Plaste chcem zmenit aj kvoli tomu, ze prakticky sam ich neviem zhodit z patky (potrebujem 4 ruky nato aby sme plast silou vytlacili z patky) a tympadom sam rychlo nevymenim dusu na vyjazde. Cize ak nejdem s niekym alebo nepoziadam okoloiducich a pomoc tak je to bez sance, posledne prepichy som dofukoval kazde 2-3km a tak dosiel domov.
S Maxxis som mal predtym dobre skusenosti a vedel som ich zhodit dole aj sam, tak dufam ze aspon v tomto pomozu. Lebo inac by som nemal problem s vymenou duse a ide sa dalej...

peter120 vdaka za videa, len ma to utvrdilo v tom ze do bezdusakov nejdem. Predcasom som pozeral presne aj na ten Slime tmel do dusi, ten sa mi pozdaval viac ako ten co som prelinkoval z ponuky na MTBiker.
16.09.2023 - 11:42:55
00
Tak WTB predaj a kup tieto. Hmotnostne to asi bude rovnake, ako ked do dusi nalejes tmel. Kedze mas ebike, tak pripadny narast hmotnosti by si pocitit nemal.
https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/mtb/29/schwalbe-smart-sam-29x225-dd-greenguard-plast-drot.html

    16.09.2023 - 12:05:15
    01
    Ahoj, to čo píšeš ohľadom bezdušakov mi príde trocha prestrelené. Prečo by si mal mat všetko špinavé od tmelu? Keď mením plášť, tak to urobím vo vani, osprchujem, utriem, nahodim nový. Otázka cca 15 minút. Odlievanie tmelu cca raz za štvrťrok, dofukovanie tak raz za týždeň. Za tie 4 roky som mal 2 defekty, aj to skôr chybou tenkých plášťov. Nahodenie duše pri takomto defekte počas pretekov aj s nafúkanim bežnou pumpou trvalo 20 minút. Odkedy jazdím Hutchinson Kraken Hardskin s čiernou bočnicou tak neviem čo je defekt. Aj na skalnatých trailoch s ostrými kameňmi. Dokonca som zistil, že som jazdil s tŕňami v plášti bez toho aby som to pocítil. Tmel používam Schwalbe. Tak by som sa toho určite nebál.
    16.09.2023 - 12:08:44
    00
    Ahojte, zvazujem tento rok potiahnut jazdenie az do zimy. Mam HT, 90% mojich jazd je lepsi alebo horsi asfalt, zvysok lahky teren. Mam obute Schwalbe Hurricane vpredu, vzadu. Vrta mi hlavou vymenit predny plast za nieco s makkou zmesou, ale nie zbytocne hrubym dezenom, aby som sa nebal to trochu pustit z kopca aj pri nizkych teplotach na vode a pod. Zatial som ako potencialnych kandidatov nasiel Hutchinson Taipan so zmesou RR gravity a Maxxis Ikon 3C max terra.
    Chcel by som sa spytat skusenejsich,
    1) ci to vobec mam riesit alebo len zbytocne spekulujem,
    2) ak ano, potrebujem az take makke zmesi alebo si vystacim aj s XC zmesami (3C max speed, RR XC a pod.),
    3) mate nejake ine tipy na vhodny plast?
    Dakujem.
    16.09.2023 - 17:54:38
    00
    Vyzera to zaujimavo, aj ked tie recenzie su vseliake... ale chcel by som aspon 2.3-2.35", ked som dal hladat DD Greenguard (predpokladam ze to je ta zazracna technologia, ci?) tak som nasiel ale nie na MTBiker:
    https://www.alza.sk/sport/schwalbe-johnny-watts-29x2-35-addix-perf-dd-greenguard-b-rt-d7659499.htm?kampan=adwsp_sport_pla_all_sport_cyklistika_c_9062583__SCHW204_353452795896_~73030319924~&gclid=CjwKCAjwpJWoBhA8EiwAHZFzfu5tXdmxj0Jb2qG65HpuiZIzwqCRERpZWriI4Z76v5sXEEOjeaI-rRoC9RYQAvD_BwE#popis

    Zvlastne je ze ziadna zmienka o nejakej zvysenej ochrane proti defektom na stupni 5 alebo ze maju nejaku specialnu konstrukciu. Je to podobne ci ani nie?

    RANDAL napísal:
    Tak WTB predaj a kup tieto. Hmotnostne to asi bude rovnake, ako ked do dusi nalejes tmel. Kedze mas ebike, tak pripadny narast hmotnosti by si pocitit nemal.
    https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/mtb/29/schwalbe-smart-sam-29x225-dd-greenguard-plast-drot.html

      16.09.2023 - 19:30:39
      00
      Vrta mi hlavou vymenit predny plast za nieco s makkou zmesou, ale nie zbytocne hrubym dezenom, aby som sa nebal to trochu pustit z kopca aj pri nizkych teplotach na vode a pod.
      Hans damf 2.35 soft paráda v snehu a technických pasážach. Ale odpor dosť citeľný po prechode na XC gumy... som z nich spravil zimaky ?

      Smart Sam + je vpohode ako zadná guma na ľahký offroad.


      Naposledy upravil peter120 dňa 16.09.2023 - 19:46:14, celkovo upravené 1 krát.

      16.09.2023 - 19:40:08
      01
      valecek napísal:
      Ahojte, má niekto porovnanú širku maxiss DHR 29x2,4 vs schwalbe big betty 29x2,4 ?

      je to šírkou rovnaké ak chceš zajtra odmeriam koľko na 35mm ráfiku, skôr vlastnosti tých pláštov sú odlišné, mal som 27,5x2,4 DHR 2 exo tr DC a Big Betty 29x2,4 Soft a Supertrail casing. Big betty sa gúľa o dosť lepšie a má horšie bočné vedenie pri klopení ole len niečo, tlmia rovnako pekne aj grip je podobný aj pri brzdení aj pri šlapaní v blate. Big Betty trochu lepšie ide hore kopcom v blate sa mi zdá (na jesen uvidím) a DHR kusek lepšie brzdí ale to nie je markantné. Aktuálne jazdím 27,5x2,6 široký hans dampf superground speedgrip a vpredu magic mary 2,9x2,4 supertrail a gúľa sa to výborne aj to pekne drží. Pozorujem ale kusok horšie klopenie a brzdenie v prachu ako pri DHR2 DC Exo +Assegai Maxterra Exo no stále sa stým daju jazdiť celkom dobré vraždy :) Musim povedať že DHR mi nie raz zachránilo držku a členky ked som už ani nedúfal, že to chytí trakciu v ustrelenom náklone.
      16.09.2023 - 19:45:31
      00
      pepcoo napísal:
      Vyzera to zaujimavo, aj ked tie recenzie su vseliake... ale chcel by som aspon 2.3-2.35", ked som dal hladat DD Greenguard (predpokladam ze to je ta zazracna technologia, ci?)

      Zvlastne je ze ziadna zmienka o nejakej zvysenej ochrane proti defektom na stupni 5 alebo ze maju nejaku specialnu konstrukciu. Je to podobne ci ani nie?

      Zazracna technologia je zeleny pas pod behunom. Tu je na fotke je aj "rozrezany", takze by to malo byt ono. Len ta hmotnost. Inak ten plast je uvadzany v specifikacii ako do lahkeho terenu.
      https://www.axit.cz/sk/d223078_schwalbe_plast_johnny_watts_29x2-35_addix_performance_doubledefense_greenguard_reflex_drat/204-cerna/?mena=eur
      16.09.2023 - 20:25:56
      00
      RANDAL napísal:
      Zazracna technologia je zeleny pas pod behunom. Tu je na fotke je aj "rozrezany", takze by to malo byt ono. Len ta hmotnost. Inak ten plast je uvadzany v specifikacii ako do lahkeho terenu.
      https://www.axit.cz/sk/d223078_schwalbe_plast_johnny_watts_29x2-35_addix_performance_doubledefense_greenguard_reflex_drat/204-cerna/?mena=eur


      Aha mas pravdu, akoze tie Smart Sam+ som nasiel aj v 2.35" ale bez DD Greenguard :(
      Podla oficialneho katalogu https://www.schwalbe.com/media/80/bf/87/1630151863/Schwalbe-Bicycle-Tires-Catalogue-2022-SVK.pdf (vid obrazok) by mali byt k nim off-road najblizsie Marathon Plus MTB, ktore maju este vyssiu ochranu stupen 7, aj ked pri nich pise ze "Plášť bez defektu pre horskú cyklistiku" ale dalej len ze "Vhodná na asfalt, poľné cesty a ľahký terén", ved na to sakra nepotrebujem MTB :D

      Edit: Tuna v produktoch som nasiel to co by mi vyhovovalo (https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/mtb/29/schwalbe-smart-sam-29x235-snakeskin-greenguard-plast-drot-reflex.html?itm_medium=forum#questions), ale bojim sa ze to je len velmi chybne oznaceny produkt, lebo takato kombinacia plasta ani neexistuje.

        Prílohy:

        schwalbe.png
        schwalbe.png 51.91 KiB thumb_up0thumb_down

        16.09.2023 - 21:00:16
        00
        keyboard_arrow_up