Zjavne vadi 😉
Napoveda zla. Pokial viem tak PS Spolu bude vo volbach na jesen. A pan progresivny starosta je ich clenom. Mozu si davat do programu ako podporuju cyklistiku a kolko toho spravili.
Ale zas je to o tom ze mozu byt len kladne prispevky. Nikdy nie kritika. Miestna pravicova uderka je okamzite v akcii.

Ja nemam nic proti tej uprave. Pomoze to na useku SNP - Safko ale to je tak vsetko. Potencial bol vacsi. Riesenie slovenske. Najblizsi kilometer bude zas niekde na inom konci mesta.
04.08.2023 - 16:32:01
02
iron.hide napísal:
no konecne :clap: dost odvazny krok


Uvidíme, koľko tam bude kolíznych situácii hlavne na odbočkách. Ja by som privítal, keby sa robili nejaké komplexnejšie ucelené úseky a dbalo sa na vidieľné riešenie začiatkov a koncov. Nechápem, prečo prioritne neriešia prepojenie mestských častí a furt sa trtkajú v Starom Mesto, kde IMHO nie je taká intenzita cyklodopravy a hlavne to nič podstatné nerieši (neznižuje to dopravné zataženie).

EDIT:
Keď už niečo chcú v Starom mesto a blízkom okolí v centre riešiť tak navrhujem v tomto poradí:

1. Opraviť jamy na cyklocestách
2. Opraviť miesta, kde stojí dlho voda
3. Opraviť vodorovné značenie alebo osloviť fimu "Voľte Jána Kotulu"

Bol by som veľmi nerád, keby sme sa na Slovensku kvôli anarchistom na Magistráte a cyklofanatikom z nemenovanej koalície dostali do stavu ako v Česku, keď existuje brutálna nevraživosť medzi cyklistami a vodičmi. Riešenia, ktoré dostávajú do kolíznych situácii rôzne skupiny obyvateľov, smerujú presne k tomuto.


Naposledy upravil rodo dňa 04.08.2023 - 22:26:54, celkovo upravené 1 krát.

04.08.2023 - 22:14:11
02
Predpokladam ze zacinat to bude niekde pod mostom SNP pred/za zastavkou MHD smerom na vychod a koncit pri odbocke k Eurovea.
04.08.2023 - 22:30:32
00
Osobná skúsenosť z Mosta SNP, Starého mosta a priľahlých križovatiek je, že tam kopec ľudí jazdí v protismere, vedľa seba do toho chodia chodci krížom krážom zahľadení do mobilu, náhodne a neočakávane menia smer chôdze a podobne. Chodím tam pomaly a už sa na tom iba zabávam. Úsek most Šafko - most SNP chodím po ceste, nemyslím, že to extra pruh nejak vylepší, skôr nie. Podľa mňa budú časté kolízie pri odbočeniach vpravo, kopec cyklistov jazdí cez deň bez svetiel a v nevýrazných dresoch, ak je časť cesty na slnku a druhá v tieni, tak sú pre šoféra slabo viditeľní. Smer Most SNP - Šafko chodím cez Petržalku, lebo si chcem vychutnať pohľad na Dunaj, ale je to zachádzka. Musím vyskúšať, ako sa ide po ceste.
04.08.2023 - 22:50:13
00
Celá tá časť medzi Mostom SNP a Starým mostom sa nemusela vôbec tak zložito upravovať. Stačilo upraviť nábrežie medzi Mostom SNP a Slovenským národným múzeom. Priestor tam je a cyklisti by boli úplne separovaný. V časti Fajnorovo nábrežie a Godova z toho spraviť bicyklovú cestu s tým, že parkovanie mohlo ostať zachované. Ak škrtať pruh na nábreží v tom mieste, tak nech je z toho BUS pruh.
04.08.2023 - 23:15:52
03
Jano1987 napísal:
Celá tá časť medzi Mostom SNP a Starým mostom sa nemusela vôbec tak zložito upravovať. Stačilo upraviť nábrežie medzi Mostom SNP a Slovenským národným múzeom. Priestor tam je a cyklisti by boli úplne separovaný. V časti Fajnorovo nábrežie a Godova z toho spraviť bicyklovú cestu s tým, že parkovanie mohlo ostať zachované. Ak škrtať pruh na nábreží v tom mieste, tak nech je z toho BUS pruh.


Tak ale zase maľovanie pruhov je najlacnejšie a administratívne najjednoduchšie. Že to bude komplikovať tisícom ľudom každý deň život, to je anarchistom z Magistrátu jedno, v novinách si prečítame, aký je MV skvelý primátor.
04.08.2023 - 23:24:13
04
rodo napísal:
... Nechápem, prečo prioritne neriešia prepojenie mestských častí a furt sa trtkajú v Starom Mesto, kde IMHO nie je taká intenzita cyklodopravy a hlavne to nič podstatné nerieši (neznižuje to dopravné zataženie).


uplne naopak - po tom nabrezi jazdi mnoho cyklistov, takze to riesi velmi vela. Ci si myslis ze vsetci cyklisti vzdy poslusne prejdu na druhu stranu Dunaja, aby sli po Viedenskej ceste, a potom zase cez dalsi most naspat? :D
Vallovi 100 bodov za toto.
05.08.2023 - 00:19:08
111
Ja už teraz vidím, ako tam cyklisti budú jazdiť v protismere. Hlavne na tej strane bližšie k Dunaju, lebo však načo by cyklisti v smere na Most SNP museli prechádzať cez križovatku na Šafku, aby potom zase pri Moste SNP zase na ďalšej budú prechádzať zase k Dunaju... To už radšej mohli vyriešiť cyklotrasu medzí Apollom a Starým mostom s tým aby sa aj od Eurovea dalo odbočiť nejak rozumne na Starý most smerom do Petržalky.
05.08.2023 - 00:42:17
01
Jano1987 napísal:
Ja už teraz vidím, ako tam cyklisti budú jazdiť v protismere. Hlavne na tej strane bližšie k Dunaju, lebo však načo by cyklisti v smere na Most SNP museli prechádzať cez križovatku na Šafku, aby potom zase pri Moste SNP zase na ďalšej budú prechádzať zase k Dunaju... To už radšej mohli vyriešiť cyklotrasu medzí Apollom a Starým mostom s tým aby sa aj od Eurovea dalo odbočiť nejak rozumne na Starý most smerom do Petržalky.

Verím, že po tomto zrealizujú aj toto a na Pribinovej od SND po rampu na Starý most pri Umelke zrušila ten vonkajší pruh popri Eurovei a premaľujú ho na obojsmernú cyklocestu. Je to dokonca ešte jednoduchšie riešenie a po dopravnej stránke skoro bez obmedzenia, keďže je tam IAD veľmi slabá. Tou ulicou idú len autá čo idú do a z garáži a taxíky plus mhd raz za 15 min., ktorá cez víkend po tej strane Pribinovej ani nejazdí.
05.08.2023 - 10:23:21
02
JOLI napísal:
Verím, že po tomto zrealizujú aj toto a na Pribinovej od SND po rampu na Starý most pri Umelke zrušila ten vonkajší pruh popri Eurovei a premaľujú ho na obojsmernú cyklocestu. Je to dokonca ešte jednoduchšie riešenie a po dopravnej stránke skoro bez obmedzenia, keďže je tam IAD veľmi slabá. Tou ulicou idú len autá čo idú do a z garáži a taxíky plus mhd raz za 15 min., ktorá cez víkend po tej strane Pribinovej ani nejazdí.


V každom prípade by to bolo dobré spraviť nejako komplexne a prehľadne. Ak sa dopravné riešenie mení každú väčšiu križovatku, tak je to peklo nielen pre cyklistov, ale aj pre vodičov. Jazdil som v rôznych mestách na bicykli, ale len v BA mám problém pochopiť, kadiaľ mám vlastne ísť, ak tadiaľ idem prvý krát, špeciálne sa to týka križovatiek. O rôznych nebezpečných jamách číhajúcich na cyklopruhoch ani nehovorím. Skúste si niekto prejsť úsek Devín - Karlova Ves oboma smermi.
05.08.2023 - 12:07:45
01
JOLI len ako to vyriešiť? Len zrušenie pruhu nepomôže. Treba napojiť cyklotrasu nejak na tú Pribinovu. Snáď to bude prehľadné

Prílohy:

Bez názvu.png
Bez názvu.png 294.92 KiB thumb_up0thumb_down

05.08.2023 - 15:56:40
00
Jano1987 napísal:
JOLI len ako to vyriešiť? Len zrušenie pruhu nepomôže. Treba napojiť cyklotrasu nejak na tú Pribinovu. Snáď to bude prehľadné


Treba počítať s tým, že medzi Euroveou a SND pôjde električka.
06.08.2023 - 00:43:09
00
Pôjde, či nepôjde... Ešte sa nevie. Ak tam dáš električku, tak rozdelíš námestie. Z námestia, kde si voľne chodili ľudia, zrazu dostaneš niečo ako križovatka Obchodná a Kapucínska, Poštová ulica, Otázkou je, kde sa nachádzajú podzemné garáže. Prázdna električka váži 75t, to si nemôže jazdiť len tak hocikde. Potrebuješ nejak napojiť električku na Šafko. Minimálna šírka električkového pásu je 6,5m ak si dobre pamätám, musel by som sa pozrieť do normy. To sú prakticky 2 pruhy pre autá. Teraz sú tam 4 a autá tade budú musieť jazdiť. Ten priestor nie je nafukovací.
06.08.2023 - 02:20:49
01
47 ton
06.08.2023 - 21:29:01
00
Sa ospravedlňujem... Ale pointa ostáva rovnaká, 47t nemôže jazdiť kade tade.
06.08.2023 - 22:03:43
00
keyboard_arrow_up