iron.hide napísal:
Akurat som na Safku a je tu zapcha po celej dlzke Vajanskeho smerom von z mesta, auta stoja aj na krizovatke. A to je pritom obed, prazdniny. Som fakt zvedavy co tu bude v septembri pocas spiciek :D


To mi nejako nevychadza... preco nie sú uz roky zápchy pri propeleri, kde je jeden pruh uz roky?
08.08.2023 - 17:19:07
03
"v smere von z mesta" - myslel som samozrejme v smere od Safka pod most SNP.
Nabuduce to aj odfotim :)
Inak teraz je tam podla waze znovu zapcha, a navyse este aj porucha semaforov.
08.08.2023 - 18:13:57
00
A nie je tam zápcha pre poruchu semaforov? :-)

Inak, je to jedno - mesto tú úpravu skrátka spraví a je pravdepodobné, že ak tam budú vznikať kvôli tomu zápchy (čo podľa mňa nebudú), tak mesto s tým počíta. Skrátka nemôžeš nijako vylúčiť, že mesto skrátka chce, aby si tade nechodil autom.
08.08.2023 - 19:37:58
12
Uvidíme, ako povedal ten ... StevieW.
Uz v sucasnosti (nedavnej minulosti) s 2 pruhmi pre auta tam bezne vznikali zapchy,
v smere na Safko napriklad kvoli zastavke busu na Safku pri Filozofickej fak. (a menej kvôli zastavke pri parku na Vajanskeho) ci lavemu odboceniu na Muzejnu resp odbocke na NamLS.
V opačnom smere najma kvoli odbocke vlavo k pristavu pri muzeu.
Nebodaj nejaky tukanec (ci pokazeny bus) a stalo sa dlhe minuty.
Toto lepsie nebude (pre auta). Ak sa mýlim, klidne to po case priznám.

Ked uz sme v oblasti, sposob, akym je vydlazdena krizovatka/odbocka pri muzeu (tj velke kamene, macacie hlavy) je uplne nanic. Neprináša vyhodu NIKOMU, nielenze obmedzi rychlost aut (co bol ciel), ale zaroven zvýši hlučnosť, robi problem cyklistom, chodcom a najmä kocikujucim ci zenam na opatkoch ;) a aj vozickarom (ci uz sediacim alebo tlaciacim)

Tento nesvar (vynalez) sa rozmohol, ďalšia je napr (menej frekventovana) krizovatka Blumentálska Bernolakova.
08.08.2023 - 20:43:26
00
TNM Predstav, že tá trať tade pôjde, ale stredom cesty. Stačí čítať poriadne. Napríklad na križovatke Dostojevského rad - Landererova, keď pôjde stredom, tak električky môžu jazdiť na signál, keď autá odbočujú medzi tými 2 ulicami a nebudú nič križovať. To isté Landererova - Košická. Teda to ovplyvni minimálne križovatky.

Čo sa týka Schlossera, ospravedlňujem sa, písal som to v buse, tak mi to ušlo a nedokončil som myšlienku. Na prednáškach nám to vysvetľoval, že všetko jednoduché, ale v realite robil veľakrát presný opak toho, čo nám vtĺkal do hlavy. Také to vodu káže, víno pije. Aj preto nemám veľkú dôveru k danému dokumentu, čo vyprodukoval, že ktorý variant je najlepší.

Mak nemyslím si, že stredové vedenie električky by bolo výrazne komplikovanejšie ako tá alternatíva po Pribinovej a potom napravo na Košickej. Keďže mesto už tam má v pláne napravo viesť električku vedľa cesty, asi sa rátalo s výkupom pozemkov. Teda, ak by a električka a pruhy pre autá nezmestili na súčasnú Košickú, tak by nemal byť problém rozšíriť cestu do tej strany

Prílohy:

1.png
1.png 298.03 KiB thumb_up0thumb_down

2.png
2.png 344.99 KiB thumb_up0thumb_down

3.png
3.png 300.21 KiB thumb_up0thumb_down

08.08.2023 - 23:25:58
00
Marli napísal:
Tento nesvar (vynalez) sa rozmohol, ďalšia je napr (menej frekventovana) krizovatka Blumentálska Bernolakova.

Nie je nahodou primarny zamer robit vsakovacie useky, aby voda nestekala? Myslim, ze tento trend je v mestach rozumny. Ale mozem sa mylit.
09.08.2023 - 08:30:33
00
Neviem, netusim, nezdalo sa mi to pravdepodobne, tak som hladal.
Podla tohto:

https://bratislavskykraj.sk/stare-mesto-pokracuje-s-rekonstrukcnymi-pracami-na-blumentalskej/
...
Cieľom úprav je zlepšiť verejný priestor, zvýšiť jeho kvalitu a povýšiť ho na úroveň mestských komunikácií 21. storočia. Nové chodníky budú bezbariérové, asfalt mestská časť nahradí odolnou a estetickou dlažbou, ...
Križovatky Blumentálska a Wilsonova a Blumentálska a Bernolákova budú po revitalizácii vyvýšené, s prirodzeným kamenným retardérom, čo zvýši bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky.
____
Veríme, že na jej konci vznikne v Starom Meste ďalší príjemný, civilizovaný a funkčný verejný priestor, ktorý je hodný centrálnej časti hlavného mesta v 21. storočí,“ dodáva mestská časť.

Hahaha, papier (internet) znesie vsetko;)
Tie chodniky su bezbariérové iba podla ich nejakej za vlasy pritiahnutej definicie.
Namiesto obrubnika (ktory sa bezne riesi najazdovou rampou) chodci prechadzaju celu sirku cesty po brutalne hrbolatom povrchu.
Riesenie z 21. storocia, pritom nejde o nejaky historicky/pamiatkovo chraneny usek.
09.08.2023 - 22:41:03
00
keď tam bude jeden pruh ako to asi bude vyzerať busy ktoré končia pod snp.Vallo si strelil do kolena.Podobné nezmysly si tu aktivisti vymýšľajú aj na šancovej,štefánikovej.Ak si tu niekto myslí,že ludia presadnú z áut do mhd tak sa strašne mýli.Ale ako sa hovorí,mysleli sme to dobre a dopadlo to ako vždy.V ba je na 100 ľudí 70 áut.
09.08.2023 - 22:48:56
01
triki napísal:
keď tam bude jeden pruh ako to asi bude vyzerať busy ktoré končia pod snp.Vallo si strelil do kolena.Podobné nezmysly si tu aktivisti vymýšľajú aj na šancovej,štefánikovej.Ak si tu niekto myslí,že ludia presadnú z áut do mhd tak sa strašne mýli.Ale ako sa hovorí,mysleli sme to dobre a dopadlo to ako vždy.V ba je na 100 ľudí 70 áut.


Určite to bude super, najlepší nápad je ten obrubník uprostred bývalej dvojprúdovky, to bude mega úspech.
09.08.2023 - 23:43:48
00
v ba je evidovaných vyše 400 tisíc vozidiel.takmer tolko ako ludí.takže je jasné k čomu toto povedie.zápchy sa budú naťahovať až ...kam
09.08.2023 - 23:57:02
01
Vies ze existuju aj firemne auta a dokonca aj pozicovne? Cyklokoalicni fasouni chcu zo vsetkeho namestia a korzo pre pesiakov a hipsterskych cyklistov, vallo rusi cesty tam kde netreba takze zapchy su len vyustenim progresivneho myslenia. Skoda ze progresivne ti co to vymyslaju necestuju tou super mhd stale ale vozia sa na mercedesoch, bmw a pod 🙂
10.08.2023 - 00:03:58
02
tak to sú tie staromestské progresivistické bludy.Kto chce v meste viac zelene musí sa odsťahovať na dedinu.mesto nie je dedina treba ho rozumne zahusťovať a nie donekonečna rozťahovať lebo každý chce všade park a pomaly les v meste.Ak si niekto myslí,že to začnú odrazu obchádzať tak to zistia hneď v prvý školský deň.
10.08.2023 - 00:10:07
02
Vy ste sa tu našli :D
10.08.2023 - 07:18:22
08
TOME, tiež sa zabávam ... :-)
10.08.2023 - 07:19:51
11
Vieš o tom, že z tých 400 000 áut je zhruha 100 000 firemných, ktoré sa v BA fyzicky nenachádzajú?
10.08.2023 - 08:09:08
00
keyboard_arrow_up