sekiller skus dat viac informacii..mal si predtym horucku nez si siel k lekarovi alebo co sa stalo?

ALF777 zlomene rebra ani pneumotorax uz nehrozia..kedze rebra
sa nezahoja za tyzden a pneumotorax by som len tazko odignoroval, mal som to len narazene..ale ano urcite je rozumnejsie ist k lekarovi po takom pade ako neist.
14.08.2023 - 18:17:13
00
uz to bolo davno, ale myslim ze sa mi to nechcelo vstebat a lokalne som to mal cervene/zapalene. Tazko povedat ako a ci by sa to zahojilo bez toho, len si pamatam nasadene ATB a to ze nasledne velmi rychlo odislo. Jo, to bola pamatna drzka (zletel som vacsiu cast jedneho zlabu v deresskom kotli na snb).

Ale teda rovnaku vec som raz schytal na biku a vsterbalo sa to samo. Tazke treba urcite pozorovat.
14.08.2023 - 18:23:00
01
Ixnay Nezahoja, ale tak po týždni to pomaly prestáva bolieť. Ja som mala zlomené dve rebrá po náraze na futbale a po týždni keď som šiel na kontrolu a už som sa vedel hýbať aj dýchať, tak mi zistili pneumotorax, ktorý sa nestal pri úraze, ale až potom z edému na pľúcach. A poviem ti, nijako som ho necítil a pritom som mal ľavý lalok úplne spľasnutý a nefunkčný. A už som ležal na JISke na posteli pod skalpelom. Ale bol to dosť raritný prípad, chodili kolégia to "obdivovať".:) Ale radšej nič nepodceniť. ;)
14.08.2023 - 18:37:29
03
sekiller diky, ked to nezacne odchadzat tento tyzden tak to budem riesit..

ALF777 hm ale tak mozno si to necitil lebo si nerobil nic co by vyzadovalo velke zatazenie kedze si sa zotavoval po tych rebrach..tak si nevnimal ze sa ti horsie dycha. Ja som v nedelu isiel aj trosku vykon a vyssie tepy a dychalo sa mi dobre. Akoze chapem ze pises ze sa ti to vyvinulo neskor, ale tak co viem a co citam tak sa to prejavi citelne. Ale budem teda v strehu :angel:
14.08.2023 - 18:53:11
00
Ixnay To je pravda, nerobil som vôbec nič. Bol som rád, že už viem dýchať ale kýchať a kašľať som sa stále bál. :D Ale ako píšem, bol to celkom ojedinelý prípad, dokonca veľa lekárov také nevidelo....takže som mal "šťastie". :)
14.08.2023 - 19:01:35
01
U mňa to dopadlo tak, že ma nakoniec týždeň bolel bok - rebrá, spravil som si RTG, tam nič. Sťahovali sme ambulanciu, ja som mal založené ruky, ale nakoniec som pomohol s kartotékou a keď som sa zohol že idem narovnať skrinku, tak mi asi rupro rebro, reku idem konečne za chirurgom (chirurgičkou, stále používam všeobecné mužské rody odborov, aj keď sú to niekedy ženy), ďalší RTG nič, tak mi nabalili korzet a dnes po týždni zas viac boleli rebrá že som si musel dať korzet dolu. Našťastie môžem dýchať, smiať sa, aj bikovať na cesťáku (MTB len po rovine, ale ani vtedy to nie je ono). Zdá sa že sú po nehode iba narazené, ale hádam do mesiaca sa to zlepší…
15.08.2023 - 00:12:50
00
na Orave nemate CT ci ako? tam by sa nejaka fissurka skor ukazala 🤘 aj ked liecba je vlastne ta ista
15.08.2023 - 05:21:59
00
Tiež som naposledy šiel až po týždni, keď po zakašľaní pri obede ruplo. Inak žiadny pocitový rozdiel oproti tomu, keď som ich mal len narazené. Bolesť pri oboch dosť otravná.
15.08.2023 - 05:48:50
00
“Pneumotorax z edemu “… to nevymyslíš 🤦‍♂️

Imobilizacia skeletu zranení hrudníka s výnimkou zlomenín stavcov chrbtice je archaickea kkcina ako putin … hrudník musí “ dýchať “ , a ak sú bolesti príliš veľké , pozname potentne analgetika predsa . Nie sme v Azovstale .

milos21 to fakt , si taký jeden lekar nezaslúži CT vyšetrenie na domácom pracovisku ?
15.08.2023 - 06:51:03
00
Pre takú hlúposť mi ani nenapadlo, že by som sa mal cetečkovať, keď to ani nemá terapeutický prínos ako píšeš, len treba čakať. Včera/dnes ma to bolí prvý krát tak, že uvažujem nad povestnými analgetikami…

volodaj na teba som si spomenul, len si pamätám, že si to mal horšie. Včera som poobede pri preberaní služby asi sedel nejako rozšafnejšie a zas to začalo bolieť. Teraz uvažujem ako pôjdem domov, keďže včera som prišiel na biku. Ale “korzet” si už nedávam.

Uff, 3 týždne fungujem normálne a dnes sa ledva pohnem, a to bez nejakého “zlého” pohybu.
15.08.2023 - 07:28:03
01
Ak na RTG nič nie je, tiež by som sa nedával zbytočne ešte "ožarovať" CT-čkom....teda ak som to pochopil a ide o kontúziu hrudníka s bolesťami....
15.08.2023 - 11:52:03
00
vzhladom k tomu, ze RTG neodhali az cca 50% fraktur rebier, by som sa ja toho “ozaru” az tak neobaval
15.08.2023 - 14:41:39
00
No a aký je rozdiel v liečbe ťažšej kontúzie hrudníka a zlomeniny jedného rebra (takej, ktorú neuvidíš na RTG)???🤔😉

Keď máš chuť sa zbytočne žiariť, není problém....ja nie....schytám toho dosť už pri robote...
15.08.2023 - 14:51:10
01
Mne keď sa stal ten úraz na futbale, tak som ešte 10 minút "hral", potom som sa nechal vystriedať a pol hodinu som šiel do šatne, pol hodinu prezliekanie a sprcha a pol hodinu domov a potom s otcom v aute na traumatológiu som umieral pri každej nerovnosti na slovenských cestách. To bol masaker. A rebrá som mal zlomené vrchné dve na oblúku v podpazuší. Taký náraz to bol. Ale zavedenie drenáže a tie hadičky, to nechcete mať. Mne to zavádzali 3x...samozrejme lokálna anestézia, ktorá zaberá akurát tak na rez a šitie.
15.08.2023 - 18:08:08
01
Neviem prečo, ale mám taký pocit, že si viac trpel ako ja, keď mi rozrezali hrudnú kosť...
15.08.2023 - 21:42:29
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up